Foto tapeta v spálni: 60 fotografií a nápadov

V súčasnosti sa tapety veľmi obľúbili v interiéri. Otvárajú veľa možností pri vytváraní originálneho nábytku, ktorý mnoho skúsených dizajnérov úspešne využíva. Pokiaľ ide o spálňu, je tu potrebný osobitný prístup, pretože miestnosť by mala byť čo najpohodlnejšia na odpočinok a dobrý spánok. V našom článku budeme zvažovať vlastnosti fototapety pre spálňu, rovnako ako ich moderné odrody.

Výhody a vlastnosti fotografických tapiet

Nástenné maľby, samozrejme, sú vynikajúcim dekoratívnym prvkom, ktorý môže výrazne vyzdobiť interiér, zdôrazniť štýl a dôstojnosť spálne. Výhody tohto typu povrchovej úpravy sa však neobmedzujú len na dekoráciu. Fototapeta môže v interiéri vykonávať množstvo funkcií, napríklad:

- Hrajte významnú úlohu v územnom priestore. Rôzne kombinácie fotografických nástenných malieb s inými druhmi povrchových úprav (maľovanie, omietky atď.) Dokážu rozlíšiť určité oblasti v priestrannej miestnosti. Často sú umiestnené v čele postele alebo na protiľahlej stene. Môžu zdôrazniť rekreačnú oblasť so stoličkami a konferenčným stolíkom (ak existuje), výklenkami a inými priestormi;

- Nastavte vizuálne vnímanie priestoru. Umiestnenie stien na jednej zo stien môže vizuálne „odtlačiť“, čím sa priestor stane oveľa priestrannejším. V tomto prípade sa zvyčajne používajú panoramatické snímky, ktoré napodobňujú scénypokračovanie miestnosti, objekty v perspektíve;

- Skryť existujúce nedostatky povrchov stien alebo stropu. S takou úlohou sa vyrovná lepšia tapeta na vinylovej alebo netkanej báze. Nerovný povrch je dokonale zakrytý jasnými obrazmi naplnenými farbami a striedanie veľkých a malých detailov vzoru sa vyrovná s chybami v rohoch;

- Vytvorte akcenty. Vzhľadom k tomu, spálne, najčastejšie, sú zdobené v pastelových farbách, tapety pomôže oživiť prázdny interiér, aby odrody;

- Zdôrazniť štýl celkového dizajnu miestnosti. Správne zvolené snímky dokonale dopĺňajú štýlový interiér. Pre klasické a vidiecke oblasti sú charakteristické kvetinové motívy, fresky, krajiny, zatiaľ čo moderné štýly (high-tech, loft, minimalizmus) podporia panoramatické snímky miest, rôzne pamiatky;

- Stropné fototapety s úspechom nahradia drahé natiahnuté plátno a zároveň budú mať nemenej nádherný výhľad.

Po rozhodnutí o dizajne spálne s fotografickými tapetami je potrebné sa postarať o ich správne umiestnenie, aby ste získali skutočne veľkolepý interiér. Ak máte v pláne tapetu celej steny, musíte sa postarať vopred, že v budúcnosti časť pozemku nebude pokrytá objemným nábytkom. Ak je tapeta lepená na zvýšenie vizuálnej plochy, je lepšie úplne opustiť nábytok v blízkosti steny. Obrázky sa vyberajú na základe veľkosti miestnosti, pretože veľké prvky v malej spálni budú tlačiť, a príliš veľké vo veľkomstratiť.

Druhy fotografických tapiet pre spálňu

Dnešný trh sa môže bezpečne pochváliť obrovským výberom fototapiet, medzi ktorými nájdete aj modely s rolami a obrázkami s rôznymi textúrami, efektmi, obrázkami a ďalšími charakteristickými vlastnosťami.

V závislosti od výrobných materiálov

\ t

Pri výbere fotografických tapiet je dôležité venovať pozornosť materiálu, z ktorého sa vyrába základ pre tlač, pretože na ňom závisí životnosť náteru, jeho šetrnosť k životnému prostrediu a jednoduchosť lepenia. Existuje niekoľko hlavných typov, ktoré sú vhodné na dokončenie stien v spálni:

1. Papierová tapeta.Tento typ patrí k najjednoduchším rozpočtovým možnostiam, pretože má nízku kvalitu. Aj keď papierový podklad je dosť hustý, bojí sa podmienok vysokej vlhkosti, ale ak vezmeme do úvahy, že hovoríme o spálni, tu môžu nejaký čas slúžiť. Výhodou takýchto plátien je vysoká farebná interpretácia a hladký, takmer lesklý povrch, ktorý dobre demonštruje realizmus obrazov.

2. Vinylová tapeta.Photowall-papier má širokú škálu textúr, vysokú pevnosť a trvanlivosť. Nie sú náladové voči životnému prostrediu a ľahko sa čistia.

3. Netkané tapety.Materiál je veľmi trvanlivý, má charakteristický matný povrch. Tento druh je schopný "dýchať" a je uznávaný ako najšetrnejší k životnému prostrediu. Na netkaných textíliách dokonalePozrite sa na svetlé letecké scény a akvarely, kým plátna dokonale maskujú existujúce nedostatky stien.

4. Samolepiaca tapeta.Nástenné maľby, ako už názov napovedá, majú lepivý základ, ale vo väčšine prípadov sa používajú ako malé obrazy, s ktorými sa dá ľahko pracovať.

Pri výbere tapety na strop používame aj tkaniny na báze PVC, ktoré sú vynikajúcej kvality, a velúrové tkaniny, ktoré majú farebné, jasné farby a nezvyčajnú textúru.

Ako si vybrať náter

\ t

Okrem materiálu, ktorý slúži ako základ pre fototapety, by ste mali venovať pozornosť výberu povrchu plátna, na ktorom bude závisieť vnímanie obrazu. Pre malú miestnosť je lepšie zvoliť si hladkú tapetu a vytvoriť odrazy. Takéto obrazy dokážu urobiť svetlo viac svetlom.

Fanúšikovia maľby budú určite ako obrazové tapety s textúrou plátna alebo povrchom pripomínajúcim omietku. Takéto materiály sa často používajú na reprodukciu historických fresiek alebo obrazov.

Plachty s textúrou, ktorá skutočne napodobňuje ľan, sa často používajú na obnovenie kútov divokej zveri.

Hrubé povlaky majú zvláštnu milosť a otupenosť. Sú skvelé pre malé miestnosti, a piesok tapety, ktoré majú vo svojej štruktúre malé zlomky, môže výrazne skryť nedostatky a defekty povrchov stien.

Kreslenie fototapety do spálne

Obraz na nástennej maliarskej tapete zohráva dôležitú úlohu. Po prvé, musíte si uvedomiť, že farby obrazu by mali byť kombinované so zvyškom interiéru. Každý človek v závislosti od temperamentu svojím spôsobom vníma určité kombinácie. Svetlé farby tapety sú veľmi vhodné pre svetlé odtiene nábytku a bohaté akcentové farby obrazu môžu byť prispôsobené pastelovým odtieňom okolitej dekorácie. Medzi najobľúbenejšie motívy fototapety v interiéri spálne patria:

- Krajiny s lesmi, vodopádmi, rastlinami, rôznymi kvetmi atď. Takéto tapety sú vhodné pre akýkoľvek štýl dekorácie miestnosti, naplňujúc ju sviežosťou;

- Námorné témy, rozprávajúce o kráse obrovských rozlohy vody a krásneho života. Môžu existovať obrazy starých lodí a moderných zaoceánskych parníkov, luxusných jácht, pláží atď.

- Reprodukcia umeleckých diel, ktoré sú vhodné vo veľkých miestnostiach s vhodným štýlovým zariadením;

- Abstraktné obrazy môžu byť dosť zaujímavé. Tieto tapety vyžadujú vhodný pohľad na majiteľa a moderný dizajn situácie;

- Obrazy miest - panoramatické fotografie veľkých mešít alebo skromných ulíc. Voľba bude závisieť od osobných preferencií majiteľov a štýlu interiéru. Prvá možnosť je najvhodnejšia pre ultramoderné smery hi-tech, loft a druhá - pre spálne v smere Provence, Stredomoria.

Fotografický papier s efektmi

\ t

Moderné dizajnérske nápady poukazujú na rôzne riešenia, ktoré vám umožnia vytvoriť najneočakávanejšie interiéry, a prvými pomocníkmi v tejto oblasti sú tapety so špeciálnymi efektmi, a to:

1. Objemová 3D tapeta.Pri vytváraní tohto typu fotografickej tapety sa používa špeciálna technika kreslenia - niekoľko vrstiev vzoru sa aplikuje na vnútorný film s prechodom z tmavých na svetlé tóny. V dôsledku toho ľudské oko vníma plochý vzor ako objemový. Stojí za zmienku, že 3D tapety majú vizuálnu hlasitosť len na diaľku, takže ich použitie je vhodné v priestranných izbách.

2. Rozširovanie priestoru.Tento pohľad je schopný vizuálne „odkloniť“ steny, čím sa interiér stáva oveľa priestrannejším. Pre malé miestnosti bude dobrým riešením kresba napodobňujúca jeho pokračovanie a pre priestrannejšie izby si môžete vybrať akýkoľvek obrázok s ohľadom na štýl.

3. Žiariaca tapeta.Moderný, originálny dizajn interiéru spálne je možné vytvoriť pomocou svetelných fotografických tapiet na steny a stropy. Sú fosforové a fluorescenčné. Prvý typ je schopný akumulovať prúdy svetla vo dne av noci ich reprodukovať vo forme mäkkého, príjemne vyzerajúceho podsvietenia, ktoré vytvára príjemnú romantickú atmosféru. Fluorescenčné fototapety vytvárajú v noci (s pomocou špeciálnych lámp) nádherné dizajnérske svetelné kresby vďaka prítomnosti špeciálneho prášku v nátere a vdenné plátna vyzerajú ako trojrozmerné obrazy. Takéto vnútorné tapety vám umožní relaxovať a spať.

Foto tapeta v spálni - foto

V našej fotogalérii by sa malo pokračovať v ďalšej revízii odrôd fotografických tapiet pre spálňu. Tu si môžete vybrať obrázok, ktorý urobí večer strávený v izbe pokojný a pokojný, a ráno - naozaj dobré a radostné. Šťastné prezeranie!