Foto tapeta pre kuchyňu (80 fotografií): nápady a funkcie

Kuchyňa je miestnosť, v ktorej sme často a na dlhú dobu. Práve tu pijeme rannú kávu, stretávame sa s rodinou na počesť dovolenky alebo len na obed. Preto by mala byť „čo najtesnejšia“ a mala by odrážať chute jej majiteľa. Akcent steny - skvelý spôsob, ako dať vašej kuchyni jedinečnosť a charakter. Urobte taký dôraz bez veľkého úsilia vďaka fototapety.

Výber fototapety do kuchyne: hlavné kritériá

Kuchyňa má špeciálne mikroklímu a funkčné prvky. Varenie, umývanie riadu zahŕňa vniknutie tekutín a produktov na rôzne povrchy. Preto stojí za to zistiť, na čo by ste mali venovať veľkú pozornosť.

1. Jedným z najdôležitejších ukazovateľov tapiet v kuchyni je hustota, ktorá priamo súvisí s trvanlivosťou tapiet. Navyše čím vyššia je hustota, tým menej nečistôt sa bude hromadiť v póroch.

2. Paropriepustnosť - ovplyvňuje sušenie stien, čo dokonale ovplyvňuje mikroklímu v kuchyni.

3. Tapeta by mala mať vysokú úroveň svetelnej odolnosti, to znamená, že musí byť minimálne vystavená vyblednutiu na slnku. V opačnom prípade kresba vyhorí a obraz stratí atraktívny vzhľad. Tým sa odstránia celé priestory bývalej estetiky a privedie vás k potrebe vymeniť obloženie stien.

4. Mokré čistenie kuchyne je pravidelné cvičenie. To je dôvod, prečo tapeta pre kuchyňu musí byť odolná voči vlhkosti. V procese varenia naSteny často padajú tuk, olej a mnoho ďalších nepríjemných "hostí" kuchynských krytín. Ak je náter zvolený nesprávne, po krátkej dobe prevádzky bude potrebné vymeniť. Nátery odolné voči vlhkosti sú odolné proti odieraniu mäkkou špongiou, umývateľné - mokré čistenie s použitím špeciálnych čistiacich prostriedkov.

Tam sú tiež super-umývateľné tapety, ktoré vydržia aj kefovanie, ale ich veľmi prospešné vlastnosti tiež ovplyvňujú cenu, takže si vybrať na základe svojho rozpočtu.

Moderný trh fotografických tapiet predstavuje široká ponuka, ktorá uspokojí aj tých najnáročnejších zákazníkov. Doprajte si tipy a dávajte pozor len na naozaj kvalitné možnosti - takže sa nestretnete s ťažkou agóniou.

Typy fotografických tapiet

Photowall-papier, ako aj iné typy tapiet, sú rozdelené do podkategórií na základe ich štruktúry.

Smooth - tapety s takou textúrou majú lesklý povrch, ktorý nemá nepravidelnosti. Dokonale sa hodí, ak si chcete kúpiť tapetu s najpodrobnejším a živým vzorom.

Sadra je voľbou pre milovníkov pravého umenia. Podobné tapety sú vytvorené na reprodukciu historických fresiek a iných umeleckých diel. Spravidla ide o vinylovú alebo netkanú tapetu.

Tapeta s textúrou piesku môže zakryť akékoľvek nepravidelnosti stien. Ale v prípade kuchyne môže táto kvalita priniesť určité ťažkosti,pretože kvôli povahe konštrukcie je ich čistenie o niečo ťažšie.

Textúra plátna dokonale napodobňuje olejomaľby alebo iné druhy malieb.

Textúra ľanu sa aplikuje na krajiny alebo kresby rôznych motívov divej zveri. Je to spôsobené neobvyklým povrchovým náterom.

Mnohí výrobcovia ponúkajú dodatočné prvky ochrany, ako je napríklad vrstva plastového riasu, ktorá dokonale ovplyvní životnosť a umožní vám efektívne čistiť tapetu. Táto možnosť je veľmi dôležitá pre kuchyňu.

Vyberte tlač

Po rozhodnutí o hlavných charakteristikách výberu fotografických tapiet prejdite na výber obrázka. Vyberte niekoľko základných motívov vzoru.

Pozadia na pozadie zvyčajne nemajú konkrétny obraz. Jedná sa o rôzne abstrakcie a ozdoby, ktoré nepriťahujú osobitnú pozornosť a neobťažujú. Táto kategória zahŕňa výkresy určené na vizuálnu zmenu parametrov miestnosti. Napríklad riadky sú vertikálne alebo horizontálne.

Panoráma - rôzne fotografie a kresby miest, architektúry alebo prírody, hlavne z vtáčej perspektívy alebo výšky. Táto kategória zahŕňa výhľad z okna alebo z balkóna na panorámu.

Objekty sa sústreďujú priamo na hlavný predmet znázornený na obrázku. Môže to byť absolútne akýkoľvek prvok - rastliny, zvieratá, produkty a tak ďalej.ďalej. Moderný dizajn často využíva makro obrazy.

Realistický - najobľúbenejší typ fotografickej tapety, to zahŕňa 3D tapetu, ako aj rôzne obrázky najvyššej kvality.

Na umiestnenie aktívnych výkresov je najvhodnejšia stena, ktorá je viditeľná od vchodu. Tlač by nemala byť vždy viditeľná, keď je v miestnosti, inak sa takýto panel rýchlo unaví. To je s najväčšou pravdepodobnosťou hlavnou a jedinou nevýhodou týchto tapiet. Ako alternatívu - vyzdvihnúť oblasť na strane jedálenského stola.

Interiéry

\ t

Štýl miestnosti určuje základné pravidlá hry pre všetky detaily dizajnu. Nástenná maľba nie je výnimkou, najmä preto, že ide o aktívny akcentačný prvok. Takéto tapety sú aplikované na moderné štýly buď modernizované klasickej alebo krajiny.

Photowall-papier o kuchyni v modernom štýle

Jeden z najviac stručných a pohodlných štýlov. Napriek názvu sa nemusíte vzdať všetkých tradičných materiálov a konštrukčných prvkov. Dokonale kombinuje hladké vstavané skrine, mramorové dosky a tapetu s výhľadom na modernú metropolu. Realistické typy fototapiet, ktoré harmonicky zapadajú do priestoru kuchyne s krásnym výhľadom.

Photowall-papier o kuchyni v štýle modernej klasiky

Výber ľudí, ktorí uprednostňujú predný, ale diskrétny dizajn. preKlasika sa vyznačuje používaním prírodných materiálov, ako aj absenciou nepotrebných častí a prvkov. Tapety by mali byť čo najneutrálnejšie, ale vyzerať drahšie. Zdvihnite pozadie tapety, ktoré dokonale zapadajú do celkového konceptu.

Foto tapeta v kuchyni v podkroví

Loft je štýl založený na kombinácii rôznych smerov. Tento dizajn sa vyznačuje hrubým nábytkom, ktorý harmonizuje tapetu s textúrou omietky a muriva. Moderné technológie a továreň, starožitné gizmos na pozadí týchto tapiet vyzerajú jednoducho skvele.

Tento štýl je pomerne aktívny a provokatívny, takže to bude vyhovovať kreatívnym ľuďom.

Foto tapety v škandinávskom štýle kuchyne

Téma mestského severu vyzerá príjemne a útulne. Stelesňuje prirodzenosť a zároveň praktickosť. Kuchynský priestor môže mať akúkoľvek konfiguráciu a priestor.

Nástenné maľby môžu byť svetlé a abstraktné, ale môžete si vyzdvihnúť a kontrastovať obrazy metropoly, realistické drevené alebo kamenné vzory - to všetko bude skvele vyzerať v škandinávskej kuchyni.

Farby

Odtiene ovplyvňujú náladu a každý človek bezpochyby nazve svoju obľúbenú farbu, ktorá ho najviac baví. Farby skutočne zohrávajú dôležitú úlohu z hľadiska vnímania životného prostredia. Okrem toho, tapety zaberajú celú stenu alebo veľkú časťPo dlhú dobu, takže výber palety farieb by mali byť brané veľmi vážne.

Čiernobiela tapeta

Táto farebná škála je pomerne všestranná, pretože je vhodná pre malé a veľké miestnosti. Paleta je kombinovaná s mnohými oblasťami dizajnu.

Správne používanie týchto farieb, môžete dokonca opraviť niektoré nevýhody kuchyne, a tiež vizuálne rozšíriť priestor miestnosti.

Fototapety v pastelových odtieňoch

Pastelové farby sú klasikou pre kuchynský dizajn. Dizajnérske projekty, zdobené v pastelovej palete, uchvátia ich nenápadnosť a pohodlie. Aj studená biela má veľké množstvo variantov odtieňov, ktoré sú mäkké a mäkké. Photowall-papier maľoval v tienených odtieňoch môže byť domáce a teplé, ale zároveň veľmi štýlové.

Kontrastná tapeta

Časť steny, prelepená kontrastnými nástennými nástennými maľbami, urobí monofónny interiér skutočne živým a aktívnym. Pre tieto účely sú populárne čierne alebo akékoľvek svetlé farby perfektné. Hlavnou vecou nie je premôcť kuchyňu kontrastmi, pôsobí ohromne a psychicky komplikuje pobyt v miestnosti.

Fotografický papier v teplých farbách

Jedna z najobľúbenejších a najobľúbenejších možností, ktoré môžu byť základom interiéru vašej kuchyne. Podobné farbySú cenení návrhári pre ich praktickosť a schopnosť upokojiť a zriediť jasné farby. Táto paleta v prírode nás obklopuje všade, takže ich použitie v interiéri je správne rozhodnutie. Sú prirodzené, teplé a príjemné pre ľudské oko.

Foto tapeta v chladných farbách

Studené tóny vytvoria štýlovú a pohodlnú kuchyňu, ktorá poteší ortodoxného minimalistu. Po vytvorení priestorov týmto spôsobom získate rozoznateľný interiér, v ktorom sa bude nachádzať zaujímavý vzhľad znalcov luxusných a chladných textúr zvýraznených jasnými rovnými čiarami. Ako základ pre fotografie tapety v chladných tónoch, použite biely.

Photowall-papier v kuchyni: či je dekor potrebný?

Foto tapeta - mimoriadne aktívny prvok, ktorý robí interiér živším a zaujímavejším. Vynára sa otázka - je možné pridať do tejto miestnosti ďalšie detaily, ako sú obrazy, vázy s kvetmi, figúrky? Samozrejme môžete! Hlavné pravidlo - miestnosť by nemala byť preťažená, inak to bude nepríjemné zostať v nej.

Stena s fotografickými tapetami je úplne samostatnou súčasťou interiéru, preto je potrebné nechať ju „čistú“. Nenúťte nábytok, nezatvárajte obrázky - toto je správne rozhodnutie. Samozrejme, existujú výnimky, ale vo väčšine prípadov bude tento prístup vhodný. Dekoratívne predmety by mali byť ponechané na dekoráciu iných častí miestnosti.

Foto tapety pre malú kuchyňu

\ t

Tapety s perspektívou do diaľky dokážu rozšíriť aj veľmi úzku miestnosť, určite budete prekvapení, koľko to bude rásť. Mosty, kotviská, rôzne chodníky, obklopené lesmi, terasami a schodmi dopĺňajú kuchyňu „prechodom“ do iného sveta a predstavujú ďalší priestor. Majte na pamäti jednoduchú a populárnu techniku: horizontálny vzor zväčšuje šírku a vertikálnu výšku miestnosti.

Foto tapeta - jeden z najjednoduchších spôsobov, ako zóna kuchynský priestor. Oddelia funkčné oblasti a vizuálne označia správne miesta. V úzkej miestnosti buďte opatrní pri trojrozmerných kresbách, pretože môžu sústrediť všetku pozornosť na seba a zmenšiť už aj tak nedostatočnú oblasť.

Video: Dizajn kuchyne - 3D a fototapety