Foamirana rose (70 fotografií): ako to urobiť sám

Urobiť krásne ruže z foamiran je najlepší spôsob, ako urobiť exkluzívne dekorácie pre váš šatník alebo vynikajúcu kyticu, ktorá má hodné miesto v interiéri. Takéto výrobky sú vďaka jedinečným vlastnostiam materiálu schopné trvať dlhú dobu a zároveň si zachovávajú svoju pôvodnú krásu. V našom článku sa pozrieme na vlastnosti foamiranu, ako aj metódy na výrobu krásnych ruží z neho.

Foamiran: vlastnosti a druhy

Pod takým krásnym menom "Foamiran" sa skrýva plastový semiš alebo, ako sa to tiež nazýva, úcta. Materiál má vysokú elasticitu. Pri zahrievaní môže mať rôzne formy v závislosti od toho, ako je ohnutý alebo skrútený. Takéto vlastnosti ako mäkkosť, nenáročnosť na skladovacie podmienky, jednoduchosť spracovania a pestrá a rôznorodá paleta z neho robia dobré riešenie pre výrobu umelých kvetov.

Existuje množstvo odrôd Foamiran - iránsky (objavil sa pred všetkými ostatnými), turecký, čínsky, kórejský a tiež novší druh - európsky. V domácom vyšívaní sa najčastejšie používajú dva typy tkanín - iránska revolúcia a Číňania. Prvý má príjemný, mierne zamatový povrch, bohatú paletu (asi 30 farieb) jemných pastelových odtieňov. Mínus materiálu je jeho nízka elasticita - tiahne sa menej a drží nový tvar horšie.

Čínsky Foamiran má na sklade 24 fariebktoré sa líšia jasom a sýtosťou. Obzvlášť populárny je taký poddruh ako čínsky marshmallow revelure, ktorý má nápadne mäkký povrch. Pri vysokých teplotách získava pružnosť žuvačky a veľmi dobre sa rozťahuje.

Akýkoľvek druh materiálu je možné zakúpiť v kotúčoch alebo listoch rôznej hrúbky, veľkosti a farby. Je potrebné poznamenať, že hrúbka tkaniny môže byť od polovice do niekoľkých centimetrov, čo je potrebné venovať pozornosť pri nákupe - pre malé jemné kvety je lepšie zvoliť tenšie plátno.

Materiály a nástroje na prácu

\ t

Pred začatím tejto vzrušujúcej činnosti je potrebné zbierať materiály na výrobu ruží a zodpovedajúce nástroje. Typ foamiranu môže byť zvolený podľa vlastného uváženia, avšak marshmallow foamiran akejkoľvek palety farieb sa často používa na výrobu púčikov a zelených iránskych lístkov.

Okrem hlavnej zložky - materiálu dvoch farieb, budete potrebovať nasledujúce príslušenstvo: papier alebo lepenku na výrobu originálnych šablón; ceruzka, kompas a pravítko; olejové pastely rôznych odtieňov a špeciálna špongia, ktorá bude aplikovaná tienením; lepiaca pištoľ; špáradlá; drôt pod stonkou; potravinová fólia, s ktorou sa vytvorí stred kvetu; nožnice; železo; Páskové pásky; vlásenky, gumičky, obruče - vo všeobecnosti všetko, čo má prilákať budúcu kvetinu.

V tomto zozname sme viedli hlavnésúbor potrebných nástrojov pre prácu. Zoznam sa môže značne líšiť v závislosti od spôsobu a pre ktoré je táto alebo táto ružica vytvorená. Niekedy sa namiesto použitia lepiacej pištole použije druhá, vykurovacie vlastnosti železa sa nahradia prácou zapaľovača a namiesto fólie pre stred sa použijú kúsky rovnakého foamiranu alebo získané hotové tyčinky.

Urobiť foamiranu vlastnými rukami

Na svete je obrovské množstvo ruží: japončina, angličtina, čínština, podobne ako pivonky, muškáty alebo jemné eustoma púčiky. Technológia výroby umelých ruží foamiran bude mať preto rozdiely. Pozrime sa na to, ako sa môžete naučiť zbierať krásnu ružu pre začiatočníkov, ako aj postupný proces práce na zložitejšej ruže z jednotlivých okvetných lístkov.

Jednoduchý spôsob vytvorenia púčiky ruže

Najjednoduchšie je, aby sa z polotovarov vyrobila jemná púčka ruže bez toho, aby sa rozrezali na samostatné okvetné lístky. Pomocou tejto metódy môžete vytvoriť bud ruže a urobiť krásnu kyticu z nich. Uvažujme teda krok za krokom o výrobnom procese, a pretože príklad je určený pre začiatočníkov, pokúsime sa ho urobiť čo najpodrobnejšie:

1. V prvom rade je potrebné kresliť kartón a vyrezať tri kruhy rôznych veľkostí, z ktorých budú vytvorené vzory pre okvetné lístky. Priemer najväčšieho je 9 cm, priemer je až 8 cm a najmenší je asi 6,5 cm Na každom kruhu je potrebné nakresliť okvetné lístky, ktoré nedosahujú stred, a rezať.

2. Preneste šablóny na materiál a vystrihnite jeden detail každej veľkosti (je vhodné použiť špáradlo na prácu). Môžete si pripraviť niekoľko detailov naraz a urobiť celú partiu.

3. Aby ruže vyzerala atraktívne a realistické, musí sa jej dávať živý odtieň s použitím pastelu a špongie. Naneste pigment, jemne sa dotýka okvetných lístkov, strmými pohybmi. Je žiaduce maľovať hroty tmavšie ako centrálna časť. Po natretí jednej strany sa polotovar vysuší a na druhej strane sa natrie.

4. Ďalej nasleduje proces vytvárania lístkov so železom. Zariadenie musí byť ohrievané a potom nanesené na povrch jedným po druhom. Po zahriatí sa každá časť jemne natiahne a prsty sa tvarujú do tvaru rovnobežne so stranami otáčania.

5. Keď sú pripravené základné formy pre púčik, pokračujte v zbere kvetu. Na vytvorenie stredu použite fóliu, ktorú musíte otočiť do kužeľa av strede vložiť tyč alebo drôt.

6. Teraz k hotovému "kostru" je potrebné pripojiť okvetné lístky. Ak chcete, aby ruže vyzerala veľkolepejšie, môžete urobiť pár ďalších okvetných lístkov, ktoré uzavrú stred. Okvetné lístky sa na fóliu prilepili striedavo tak, aby boli bezpečne ukryté.

7. Pripravené formuláre berieme striedavo, počnúc najmenšími, položíme ich na tyč a prilepíme k základni jeden okvetný lístok.

8. Ďalším krokom bude vytvorenie podkladu - musí byť vyrezaný z trávnatého foamiranu, odtieňafarebné pastel (pre realizmus, je lepšie použiť zelené a žltkasté), a potom robiť malé zárezy pozdĺž okrajov.

9. Substrát sa zahrieva a pomocou špáradla vytvára na povrchu prírodné žily.

10. V poslednom štádiu sa substrát prilepí na dno kvetu a navyše sa orámuje páskou.

V tejto príručke sme považovali najjednoduchší príklad vytvorenia kvetu z troch vzorov okvetných lístkov. Podľa ich osobného uváženia sa ich počet a veľkosť môžu líšiť, napríklad, aby sa ruža zväčšila, používajú jeden malý blok a dva väčšie.

Ruža z jednotlivých okvetných lístkov

V tomto prípade je potrebné vyrezať päť veľkých okvetných lístkov vo forme kvapôčky a päť malých okvetných lístkov z foamiranu akejkoľvek farby, ktorá sa vám páči. Neexistujú žiadne jasné odporúčania - veľkosť môže byť stanovená nezávisle, v závislosti na tom, aký veľký chcete vidieť púčik. Kvalifikovaní remeselníci, aby sa neobťažovali s každým okvetným lístkom, jednoducho zložili foamiranské plátno do niekoľkých vrstiev, nakreslite naň obrys okvetného lístka a rozrezali ho. Keď sú prázdne miesta pripravené, môžete prejsť na nasledujúce kroky:

1. Žehličku zohrejte a striedavo aplikujte každý okvetný lístok na jej povrch, natiahnite ju a otočte hrany, aby ste získali prirodzenú vlnitosť.

2. Ďalej, tak ako v predchádzajúcom prípade, fóliu skladáme do formyuprostred, vloženie drôtu dovnútra, lepidlo základne s malým okvetným lístkom, aby sa kužeľ.

3. V šachovnicovom vzore prilepíme všetky malé okvetné lístky a potom tie veľké.

4. Keď je puzdro zostavené, je potrebné odrezať listy zo zeleného semiša, tiež ich spracovať železom, otočiť a prilepiť k základni ruže.

Ďalej všetko závisí od vašej predstavivosti: drôt môže byť spracovaný páskovou páskou, "prekrútenými" ďalšími vetvami, doplnenými listami a drobnými púčikmi. Pri výrobe ruží takýmto spôsobom nie je potrebné sa obávať, ak rezané okvetné lístky nemajú ideálnu veľkosť alebo tvar, pretože nič v prírode nie je dokonalé.

Aplikácia Foamiran Roses

Krásne kvety z foamirany môžu premeniť akýkoľvek interiér. Kvalifikovaní remeselníci sú schopní urobiť skutočné majstrovské dielo, ktoré sa nedá rozlíšiť na prvý pohľad od živého kvetu. Pôvabné ruže z umelých semišových ozdobných vlásenkov, brošne, vence, ako aj obvyklé vlasové kravaty.

Dôležitým miestom, ktoré tieto výrobky zaujímajú vo svadobnej floristike, môžu byť zložky svadobného kytice, oblúk pre novomanželov. Sú doplnené elegantnými sviatočnými tabuľami a svadobnými sprievodmi.

Keď ste sa naučili robiť foamiranské ruže, môžete si urobiť ten najjemnejší a najkrajší darček pre svojho milovaného. Na predaj nájdete aj roztomilý malý medveď, zozbieraný zo stoviek malých kvetov, ale svojimi vlastnými rukami prinesie oveľa viac radosti.ako ten, kto prijíma dar a sám autor.

Foamiran Roses - Nápady na fotografie

Výroba ručne vyrábaných ruží foamiran je skvelým spôsobom, ako priniesť krásu a eleganciu do prostredia, ktoré je najčastejšie vyzerajúce. Elegantné kytice dokážu vyzdobiť akúkoľvek slávnostnú akciu, vrátane takejto radostnej udalosti ako svadby. Môžete sa dozvedieť viac o tom, ako vynikajúci vzhľad foamiran ruže, ponúkame v našej fotogalérii. Tu je výber kvalitných obrázkov úspešnej práce. Šťastné prezeranie!