Fialová perla vlastnými rukami (85+ fotografií)

Tkanie guľôčok je fascinujúca činnosť, ktorá vám umožní, aby ste sa stali najrozmanitejšími ozdobnými predmetmi, šperkami, suvenírmi. Každá hosteska chce vytvoriť útulnú, pohodlnú atmosféru vo svojom dome, a často sa jedná o kvetináče s kvetmi, ktoré sa stávajú hlavnou dekoráciou. Ale v každodennom zhone nie vždy dosť času na starostlivosť o živé rastliny, a kvety z korálkov, nevyžadujú osobitnú pozornosť, krásne zdobenie miestnosti. V našom článku sa budeme zaoberať jednoduchými možnosťami, ako si môžete vyrobiť banda fialiek z korálkov vlastnými rukami a fotografie krok za krokom podrobne demonštrujú každý proces.

Čo je potrebné pre prácu

Začíname, najprv pripravíme všetky potrebné materiály a nástroje. Po prvé, musíte sa rozhodnúť pre farbu budúcich fialiek, listov a vyzdvihnúť príslušné korálky. Začiatočníci, je žiaduce zakúpiť väčšie korálky, s ktorými sa ľahšie pracuje. Veľkosť guľôčok je spravidla uvedená na obale: čím je číslo menšie, tým je materiál väčší. Na zostavenie okvetných lístkov potrebujete 10 g korálkov a listy - 50 g. Aj tyčinky budú vyrábané samostatne, preto nezabudnite pre nich získať 5 g žltých korálkov. Ak chcete vytvoriť kvety, budete potrebovať medený drôt (0,3 mm) a nožnice alebo kliešte.

Ďalej vyberieme hrniec, malý kúsok peny, ktorý bude slúžiť ako fixátor pre partiu (môžete použiť voľné kamienky, kamienky), floristickú stuhuzelená farba pre dizajn stoniek. Toto je hlavná sada materiálov. Ak sa rozhodnete ozdobiť svoju kreatívnu prácu inými prvkami, podľa potreby si vyzdvihnete iné materiály. Napríklad fialová môže byť posadená v malom koši namiesto hrnca, zdobené miniatúrnymi kvetinovými sponkami atď.

Vytvorenie perly s fialovými guľôčkami

Urobiť si kyticu fialiek bude trvať veľa času, najmä ak ste novinkou na beadwork. Naše inštrukcie krok za krokom však ukážu, že nie je ťažké robiť takúto tvorivú prácu, stačí byť trpezlivý a výsledok nepochybne prinesie veľa radosti.

Tyčinky

Najprv vytvoríme najmenšie a najjednoduchšie prvky kvetov - tyčiniek. Pre jeden kus, rez 15 cm drôtu a steh 4 žlté korálky na to. Korálky sa presunú do stredu segmentu a chvosty sa posúvajú medzi sebou. Potom si vezmite ďalšie dve žlté korálky a oblečte ich naraz na dvoch chvostoch. Zošívačka je pripravená. Týmto spôsobom vytvárame toľko tyčiniek, koľko sa očakáva v kytici.

Tvoríme kvety

Pre jeden kvet, budete potrebovať drôt rezu asi 45 cm Na to sme reťazec 5 modrých korálkov (alebo iný, ktorý je vybraný pre fialky), presunúť ich do stredu a otáčanie chvosty, opraviť. Na jednom konci drôtu navlečeme ďalších 13 perličiek a kruh okolo obvodu malého kruhu, upevníme ho. Na druhom konci drôtu sa obliekame 18 ks.Tiež okrúhle okolo okvetné lístok a opraviť, ako je uvedené na fotografii. Prvý okvetný lístok je pripravený. Pomocou zostávajúceho drôtu vytvoríme ďalšie tri okvetné lístky takým spôsobom, že sa získa štvorlístková fialová.

Stojí za to venovať pozornosť skutočnosti, že množstvo guľôčok sa môže líšiť v závislosti od jeho veľkosti: ak je príliš malý, bude potrebných viac materiálu, ak je veľké, menej. V každom prípade to bude jasné v procese. Vyrábame toľko kvetov, ako poskytuje kompozícia.

Listy

Proces tvorby listov je možno najviac časovo náročný. Berieme 45 cm drôtu, zložíme ho na polovicu, navlečeme 8 korálkov, na jednej strane dostaneme slučku a na druhej strane dva konce drôtu, ktoré je potrebné medzi sebou posúvať. Potom rozprestierame konce do strán a pre každý z nás si oblečíme ďalších 10 korálkov, zdvihneme ich, upevníme okolo slučky. Opäť sme na konci 12 - 14 guľôčok, v závislosti na ich veľkosti, spustíme, upevníme leták k základni a navineme zvyšné konce drôtu medzi sebou.

V prípade jednoduchého kvetu je takýto list dosť veľký, ale podľa vlastného uváženia je možné dosky rozšíriť. Ak chcete, aby konečná kytica sa ukázala byť proporcionálna, môžete si urobiť listy rôznych veľkostí: veľké budú umiestnené v spodnej časti, a malé - na vrchole.

Odoberte fialový

Po vykonaní všetkých položiek môžete pokračovaťzloženie. Najprv spojíme tyčinky s kvetmi a potom upevníme listy. Pomocou zelenej pásky, zdobíme stonky všetkých prvkov kompozície: musíte uviazať malý uzol na základni kvetu a potom zabaliť stonku pevne tak, aby sa medený drôt neobjavil. Všetky kvety sú zbierané v kytici a zviazané kusom stuhy.

Potom si vezmite kúsok peny, vytvorte v ňom otvor, do ktorého vložíme kyticu. Zmenšiť zloženie v hrnci. Tento proces výroby fialiek z perál vlastnými rukami možno považovať za úplný.

Terry violet do-it-yourself korálek

Ak ste už zvládli niektoré zručnosti v práci s korálkami, odporúčame, aby ste si urobili froté froté vlastnými rukami, čo sa výrazne líši s jej prekrásnymi tvarmi. V tomto prípade sú listy vytvorené rovnakým spôsobom ako vo verzii s obvyklou fialovou farbou. Rozdiel bude v dizajne kvetu s tyčinkou. Je potrebné zvoliť ľahší tón perličiek pre lemovanie, napríklad bielej alebo mäkkej modrej na základnú farbu perličiek okvetných lístkov.

Okvetné lístky

Verzia z froté violety zahŕňa vytvorenie každého jednotlivého okvetného lístka, ktorý sa potom zozbiera do jednej sviežej kvetiny. Takže, aby sa okvetné lístok, musíte odrezať 45 cm medeného drôtu. Na to navlečeme 7 korálkov a presunieme ich 10 cm od okraja drôtu. Ďalej, na dlhý úsek sme navliekli požadovaný počet korálkov a vytvorili druhýnajprv okolo slučky. Znova navlečeme korálky a usporiadame tretí rad.

Základňa je pripravená, teraz môžete prejsť na okraj. Strihame 4 korálky na drôte, z ktorých dve (uprostred) sú biele alebo iné svetlé tóny. Koniec drôtu s navlečeným materiálom prechádza medzi druhým a tretím okrajom najvzdialenejšieho radu základne. Zabezpečíme drôt, po ktorom opakujeme slučky, až kým nie je celý okvetný rám zarámovaný. Vyrobíme 5 kusov takýchto polotovarov, po ktorých ich zložíme a konce drôtov pevne otočíme. Teraz sa musia všetky okvetné lístky narovnať a dať kvetine tvar ventilátora.

Tyčinky

Keďže dostávame pekne svieži kvet, tyčinka musí byť tiež objemná. Vezmeme 20 cm drôtu, navlečeme 3 korálky, ktoré posunieme 10 cm od okraja. Dlhý koniec drôtu navlečeme do druhej a tretej perličky, utiahneme a dostanete slučku. Potom opäť navlečeme tri guľôčky a opakujeme tie isté akcie, čím vytvoríme slučky čo najbližšie k sebe. Keď sme dostali 3-4 slučky, musíme otočiť oba konce drôtu dohromady. Hotovú konštrukciu spojíme s kvetom a upevníme konce drôtu. Terry fialový kvet pripravený.

Ďalej bude nasledovať proces montáže kytice, ktorá sa v skutočnosti nelíši od spôsobu vytvárania kytice s jednoduchou fialovou, diskutovanou vyššie.

Fialové korálky - Nápady na fotografie

BV ďalšej galérii sa môžete dozvedieť viac o tom, ako krásne môžu byť korálkové fialky vyrobené vlastnou rukou. Na fotografii je veľa možností dizajnu, farebných paletových kombinácií, viacfarebných možností, ktoré vám pomôžu naučiť sa robiť luxusné kytice, dekorácie pre dom. Šťastné prezeranie!