Fialová kuchyňa: nápady na dizajn (80 fotografií)

Chcete do svojho života urobiť jedinečnosť a moderný štýl? Je to ľahké, ak sa obrátite na najodvážnejšie rozhodnutia. Fialová kuchyňa bude jedinečná svojím vlastným spôsobom, pretože nie každý sa bude odvážiť postaviť dizajn na odtieňoch baklažánu. Jasné, pôsobivé s paletou, bude to skutočné majstrovské dielo, ak je správne naplánované. Je rovnako dôležité kombinovať purpurovú farbu, vybrať vhodných spoločníkov v odtieňoch.

Fialové znaky

Počet a nasýtenie fialových odtieňov v interiéri závisí predovšetkým od veľkosti miestnosti. V kuchyniach, ktoré majú veľký záber alebo sú súčasťou ateliéru, je možné použiť tmavšie farby. Môže to byť buď čelo náhlavnej súpravy, alebo dekoratívne alebo okenné textílie. Pokiaľ ide o malé priestory - fialová farba je lepšie použiť ako prvky, ktoré zdôrazňujú konkrétnu zónu. Nadmerná sýtosť prispeje k vizuálnemu zmenšeniu plochy.

Je lepšie vytvoriť kuchynské interiéry v palete baklažánu v miestnostiach s oknami smerom na juh, aby ste získali dostatok prirodzeného svetla, alebo zvážili kvalitný systém osvetlenia.

Violet potrebuje kombináciu na vyrovnanie vyjadrenia nasýtených tónov. Úspešní spoločníci budú biela, modrá, béžová, zlatá, koralová. Najkrajšie kombinácie sú také „duety“ ako bielo-fialová, čierno-fialová,zelená a lila. Žltá paleta vám pomôže dodať veselú atmosféru fialovému dizajnu a béžové tóny vytvoria teplo a pohodlie.

Interiéry

Lila paleta pre výnimočné a kreatívne osobnosti, ktoré sú pripravené na nečakané experimenty. Štýlový dizajn interiéru v tejto farebnej schéme je typický pre také oblasti, ako sú hi-tech, pop art, moderné, provence, škandinávske a iné.

Purple high-tech kuchyňa

Lilková paleta sa výhodne kombinuje s kovovými a chrómovými prvkami. Pomocou tohto môžete účinne navrhnúť kuchyňu v štýle high-tech, kde moderná technológia, štylizovaný kov, bude v dokonalej harmónii s fialovým pozadím.

Hlavnými determinantmi tohto smerovania sú minimálnosť, priamosť a prísnosť proporcií. Kuchynský nábytok má lesklé plastové, kovové alebo sklenené fasády, moderný nábytok. Súprava môže byť priama alebo radiálna, ale nevyhnutne funkčná s veľkým počtom políc a zásuviek.

Dekor je minimálny. Steny môžu byť pestré plagáty s obrazmi geometrických tvarov. V palete farieb dominujú studené odtiene. Dobrou možnosťou by bola kombinácia lila a sivých odtieňov, kde prvý, napríklad, bude zdobiť spodné fasády, a druhý - horné.

Fialová kuchyňa v štýle pop artu

Farebný dizajn mládeže v štýle pop artu sa vyznačuje kreativitou. tukaždá vec je iná originálnosť a niektoré prvky dekoru sú vyrobené v špeciálnych dielňach na zákazku. Steny môžu hrať úlohu plátna, na ktorom sa nanášajú rôzne farby v kyslých odtieňoch s olejovými farbami. Neobvyklé formy nábytku, svietidiel a dekoratívnych prvkov vytvárajú osobitnú atmosféru a povrchy, ktoré napodobňujú drevo alebo kameň, nie sú miestom.

Kuchyňa v štýle pop artu by mala byť nasýtená jasnými prvkami, takže fialová farba v kombinácii so žltou, oranžovou, zelenou bude vyzerať dokonale. Steny, podlaha a strop môžu byť monotónne, zatiaľ čo technika, nábytok, textílie a dekorácie - svietia farbami dúhy.

Fialová kuchyňa v modernom štýle

Smer modernity predpokladá najjednoduchšiu situáciu. Nábytok má asymetrické tvary, hladko sa otáčajúce zakrivené čiary, čo je ideálne pre malé priestory. V interiéri by mali byť rôzne farby. Tu fialová a fialová odtiene nábytku dokonale ladia s bielou alebo sivou farbou stien a kovových spotrebičov.

Zástera nad pracovným priestorom s 3D obrazom v lilac gamute bude vyzerať veľkolepé. Na jednej zo stien, napríklad v jedálenskom priestore, sa môžete sústrediť na prilepenie s fotografickými tapetami kvitnúceho lila - to výrazne oživí interiér.

Fialová škandinávska kuchyňa

Škandinávsky štýl interiéru - diskrétny a výstižný, ale napriek tomuútulný a teplý. Biele alebo podobné odtiene sú uprednostňované pre steny a stropy a vo fialových farbách môžu byť nábytkové prvky a dekor. Je dôležité, aby ste to nepreháňali veľkým množstvom častí, ktoré zapĺňajú interiér kuchyne - priestor by mal zostať čo najviac voľný.

Fialová kuchyňa Provence

Tento smer poskytuje mäkké, rozmazané tóny, takže levanduľa a lila farby môžu byť brané ako základ v kombinácii s bielou. Svetlé dekorácie na stenu budú dokonale kombinované s kuchyňou levandule. Vo vnútri kuchyne musí byť prítomnosť prírodných materiálov alebo imitácia: kameň, drevo, kov. A je lepšie, aby nábytok mal nejaké odreniny, zdôrazňujúc starý štýl náhlavnej súpravy.

Textil vyzerá skvele vo fialovej a bielej, čo by malo byť dosť veľa. Dekoratívne vankúše na kuchynskom gauči, záclony s kvetinovým vzorom, krásny obrus, mäkké poťahy na stoličkách - všetky tieto prvky úspešne zvýraznia komfort a urobia potrebné akcenty.

Povrchová úprava a materiály

\ t

Mali by sa vybrať materiály na konečnú úpravu kuchyne, pričom sa zohľadnia mikroklimatické podmienky miestnosti. Keďže sa tu potraviny neustále varia - nedá sa vyhnúť vysokej vlhkosti, kondenzátu a mastným škvrnám. Preto je lepšie zastaviť výber na vodeodolných, ľahko umývateľných materiáloch. Farebná paleta povrchovej úpravy bude závisieť od veľkosti miestnosti, ako aj od farby nábytku.

Paul

Predlažba by bola ideálnou voľbou. Vzhľadom k tomu, že je veľmi chladno, často sa stáva, že podlahy sú vybavené elektrickým alebo vodným ohrevom. Alternatívou môže byť laminát, ktorý sa vyznačuje vysokou pevnosťou a jeho odtiene sa výhodne kombinujú s fialovým radom stien a náhlavnej súpravy. Najlepšie farby budú béžové, krémové, svetlohnedé, v súlade s hlavnou farbou interiéru.

Steny

Steny v kuchyni sú zdobené vodotesnou umývateľnou tapetou, obkladačkami, dekoratívnymi omietkami a PVC panelmi. Teraz docela populárne tekuté tapety. Majú špeciálne škvrny, vyzerajú skvele vo fialovej, získať zvláštnu textúru. Takéto steny nebudú vyžadovať ďalšiu dekoráciu. Obyčajná tapeta môže obsahovať vzor v podobe elegantného kvetinového vzoru mliečnych odtieňov, navíjacích línií.

V rozpočtovej verzii steny môžete jednoducho maľovať farbu vodnej emulzie v požadovanom tóne: ak sú náhlavné súpravy v fialových farbách, je lepšie, aby sa dokončilo svetlo. Tiež, biela, krémová, ružové steny sú dobré pre malé miestnosti, vizuálne rozšírenie rozsahu. Výhodou bude tiež prítomnosť keramických obkladačiek na stenách, najmä na pracovisku. Po zdvihnutí úspešnej kombinácie je možné rozloženie vzorov striedaním fialového odtieňa so svetlom. Takéto rozhodnutie urobí odrodu a stane sa akýmsi dekorom. Akcent steny môžu byť zdobené fotografické tapety s obrázkami kvetov, krajiny, zátišie.

Strop

Na dokončenie stropu, môžete použiť farby, omietky, tapety (oveľa menej často), zavesené sadrokartónové konštrukcie alebo napätie. Vo väčšine prípadov je stropný povrch vyrobený v jasných farbách - takže miestnosť sa zdá byť vizuálne vyššia. Môžete usporiadať dvojúrovňovú pozastavenú štruktúru. Spodná vrstva bude biela a horná rovina môže byť ozdobená lesklou napäťovou štruktúrou fialových odtieňov, aby zodpovedala náhlavnej súprave alebo nástennej dekorácii.

Niektorí odvážni muži sa odvážia urobiť strop úplne fialovými tónmi. Táto možnosť je vhodnejšia na použitie v priestranných izbách s premysleným vysokokvalitným osvetlením.

Kuchynský nábytok

Kuchynská linka je zvolená podľa veľkosti a tvaru miestnosti. V prípade dlhých kuchýň si môžete zakúpiť lineárnu súpravu a pre štvorcové kuchyne - súpravu s uhlovým alebo U-tvarom. Vzhľadom k tomu, že v dnešnej dobe je minimalizmus v móde, nábytok by mal byť kompaktný, mať priestranný skladovací systém, rovnako ako bunky pre vstavané spotrebiče.

Pre veľké miestnosti môže byť fasáda náhlavnej súpravy buď v jasných farbách alebo v baklažáne alebo v slivkových farbách a pre malé je najlepšie zvoliť chladné fialové odtiene. Ak je jedálenský kút - jeho nábytok môže zodpovedať farbe náhlavnej súpravy alebo sa stať úplným opakom.

Zaujímavé rozhodnutie o dizajne (ktoré tiež prispieva k územnému rozdeleniu priestoru) zahŕňa hru farieb, keď svetlé steny a lila slúchadlá na pracovisku odrážajúlila steny a svetlo farebný nábytok v jedálenskom priestore. Tento dizajn fialovej kuchyne vyzerá veľmi pôsobivo.

Dekor a osvetlenie

Dekor fialovej kuchyne by sa nemal odnášať, aby sa situácia nezhoršila. Dokonale zelené rastliny tu budú vyzerať - ako živé, tak aj ich obrazy na stenách. Vzhľadom k tomu, že fialová sa úspešne kombinuje so žltou farbou, je vhodné príslušenstvo so zlatým alebo bronzovým lemom, napríklad hodinky vo vhodných rámoch. Textílie budú tiež elegantnou ozdobou, ak kombinujete biele (béžové, krémové) svetelné závesy s lila hranami alebo luky, môžete vložiť obrúsky z fialových odtieňov na svetlý obrus, ozdobné podložky v rovnakej palete na pohovke.

Aby bol lila interiér svetlý, je potrebný intenzívny osvetľovací systém, v ktorom tienidlá svietidiel tiež hrajú úlohu dekoru. Je lepšie, aby bola viacúrovňová inštaláciou centrálneho lustra, reflektorov nad pracovným priestorom, osvetlenia LED záster a stojacej lampy v jedálenskom priestore.

Malá purpurová kuchyňa

Farba baklažánu sa harmonicky hodí aj do malých kuchýň s rozmermi 5-10 m2. Je dôležité, aby ste to nepreháňali saturáciou. Nevyberajte si masívne fialové slúchadlá. Fialové vložky, otvorené police, sklenené dvere - to je to, čo urobí nábytok zaujímavým a zároveň jednoduchým.

Povrchová úprava je preferovaná vo svetlých farbách. Ak na pozadí bielych stien jeden usporiadať vo fialovej, miestnostisa zdajú byť vyššie. Súprava sa odporúča vysoko, s dobrou kapacitou, z ľahkých materiálov. Dobrá voľba dizajnu - fialové dno a svetlý vrch. Otvorené skladovacie systémy a lesklé fasády dodávajú priestor.

Záclony na oknách nahradia žalúzie, valcovanie, rímske návrhy. Osvetlenie by malo byť čo najrozmanitejšie a najsvetlejšie, ale bez objemných lustrov.

Dizajn kuchyne vo fialových farbách - foto

Možnosti dizajnu kuchyne v purpurových odtieňoch sú také rozmanité, že je dosť ťažké ich preniesť v rámci jedného článku. Prezeranie fotografickej zbierky rôznych dizajnérskych riešení vám pomôže predstaviť nečakané nápady a urobí z vašej kuchyne najpohodlnejšiu a jedinečnú. Veselé prezeranie!

Video: Purple Kitchen - Nápady na interiér