Farebné tapety pre spálňu (80 fotografií) \ t

Spálňa je jednou z najobľúbenejších izieb pre každého. Tu môžeme relaxovať po náročnom dni, mať dobrý spánok a získať silu na riešenie nových problémov, ktoré sa pripravuje na nadchádzajúce ráno. Aby zvyšok bol skutočne kompletný a ráno bolo naozaj dobré, je dôležité, aby sa interiér riadne ozdobil, najmä výzdoba stien, ktoré vytvárajú základný podklad. Populárny materiál na dlhú dobu bol a zostáva tapety, rôzne, ktoré vám umožní pracovať skutočné zázraky. Dnešné modely sú plné rôznych farieb a vzorov. V našom článku zvážime, ktoré tapety budú najlepším riešením pre spálňu.

Druhy tapiet pre spálňu

Existuje pomerne málo materiálov, z ktorých sa vyrábajú moderné plátna a každý z nich má svoje vlastné technické vlastnosti. Ihneď si všimneme, že spálňa nie je nejaká špeciálna miestnosť - neexistujú žiadne podmienky pre vysokú vlhkosť, znečistenie a teplotné zmeny, takže absolútne akýkoľvek druh tapety bude robiť. Voľba bude založená na estetických ukazovateľoch, štýle a finančných možnostiach, pretože niektoré vzorky nie sú lacné.

Najjednoduchším a najznámejším pre všetky možnosti sú papierové plátna. Ich náklady sú oveľa nižšie ako u iných druhov, pretože im výrobca prideľuje krátku životnosť, ak sa s nimi však zaobchádza opatrne, môžu potešiť svojich vlastníkov, kým sa nechcú zmeniť.dizajnu. Trvanlivejšie sú netkané a vinylové tapety s hustšou textúrou, ktorá vám umožní skryť nedostatky povrchov. Obrazy na báze prírodných materiálov: bambus, korok, textílie pomôžu vytvoriť najpohodlnejšie a najšetrnejšie k životnému prostrediu.

Významne upravte priestor, oživte interiér a urobte potrebné akcenty na tapetu. V spálni najčastejšie obsahujú obrazy prírody, predstaviteľov svetovej fauny alebo nočných miest (výber kresby závisí od všeobecného štýlu).

Modernou možnosťou je aj tapeta zo sklených vlákien určená na maľovanie. Umožňujú ľahko meniť farebnú paletu miestnosti kedykoľvek, keď je stará situácia už unavená.

Čo treba zvážiť pri výbere tapety

\ t

Pri výbere tapety pre spálňu je dôležité zvoliť správnu paletu. Je známe, že každý človek vníma určitý odtieň, vzor rôznymi spôsobmi. Existujú však niektoré základné pravidlá, ktoré treba dodržiavať, a to:

- Tak, aby interiér nespôsobil podráždenie s časom, je lepšie navrhnúť spálňu vo svetlých studených odtieňoch, ktoré opticky rozširujú priestor. Teplé farby môžu byť použité v dizajne priestranných izieb, ale pomôžu, aby sa miestnosť zmenšila a spríjemnila;

- Umiestnenie vzorov obrazov ovplyvňuje geometriu priestoru: zvislé čiary „zdvihnú“ strop, vodorovné čiary sa rozširujú auhlopriečka vytvára dynamickú atmosféru, takže tie nie sú najlepšou voľbou pre oddychovú miestnosť;

- Nedávajú prednosť pestrým vzorom, ktoré vytvoria zbytočné vyblednutie, takéto plátna môžu byť umiestnené vo fragmentoch, striedajúc sa s pokojným monochromatickým povrchom.

Kombinácia tapety v spálni sa považuje za dobrý príjem. Napríklad dve steny sú zdobené v jednej farbe a ďalšie dve v druhej. Môžu to byť aj farby - súperi a "príbuzní" (modrá s modrou, olivovou trávou atď.). Je možné volať kombináciu akejkoľvek palety so snehovo bielym alebo smotanovým krémom bez chyby. Takéto interiéry sú vždy čerstvé a optimistické.

Farebné riešenia

Pred výberom farby spálne, spoliehajúc sa na osobné sympatie, by ste mali premýšľať o tom, pre koho je určený. Napríklad, ak starší ľudia tu budú oddychovať, pravdepodobne sa im nebude páčiť izba s bielymi stenami, a dieťa nemusí pochopiť všetky jemnosti výzdoby stien v šarlátovej farbe. Okrem toho, pretože ste naladení na lepenie tapety, pravdepodobne ste už rozhodli o štýle, v ktorom to alebo že bude hrať v osobitným spôsobom.

Biela tapeta do spálne

Biela paleta dodáva interiéru čistotu, ľahkosť a objem. Má značnú škálu odtieňov (perla, mlieko, perleť, atď.), Ktoré sú schopné vytvoriť príjemnú, útulnú atmosféru. Biela je v súlade so všetkými farbami, takže nie je ťažké vytvárať kontrasty v spálni, čo dodáva atmosfére určitú originalitu.

Pre každý štýl si môžete vybrať najvhodnejší typ bielej tapety. V minimalistickom smere to budú jednoduché plátna, ktoré zdôrazňujú stručnosť dizajnu. Klasické apartmány môžete ozdobiť monogramami, pridať trochu hnedej, smotanovej, čiernej textílie a nábytku. V dnešnom populárnom štýle podkrovia môže byť jedna zo stien, zvyčajne v hlave hlavy, ozdobená plátnami napodobňujúcimi biele murivo. Jasné detaily interiéru, kontrastné záclony, nábytkové prvky pomôžu oživiť situáciu.

Modrá tapeta pre spálňu

Modrá farba dáva situácii upokojenie, pokoj, pripomínajúc povrch mora, modrú oblohu. Zároveň, v kombinácii s obrázkami a pruhmi, vyzerá celkom slušne, s dôrazom na aristokratický dizajn. Je veľmi dôležité, aby ste to nepreháňali farbou, jej bohatosťou a množstvom. Pomocou tmavých teplých tónov môžete zmenšiť priestor, urobiť ho viac uzavretým, takže táto voľba je dobrá len pre veľmi priestranný zbor s veľkými oknami.

Najlepšou možnosťou je vybrať modrú paletu úspešných spoločníkov, ktorí môžu byť béžová, strieborná, svetložltá. Jednoduchá a vzdušná miestnosť vyzerá v bielej a modrej verzii. Niekedy v dizajne si vyberú jeden vedúci, tmavší tón, na ktorý sú vybrané svetlejšie odtiene. Apartmány v stredomorskom štýle budú vyzerať skvele. Modrá sa často riedi bielymi, hnedými, žltými tónmi, ktoré spôsobujúAsociácie s teplým letom, relaxácia na luxusnej jachte.

Zelená tapeta do spálne

Zelená paleta je ideálna pre návrh spálne. Už dlho sa dokázalo, že podporuje relaxáciu, upokojujúci účinok na psychiku. Farba má mnoho odtieňov, ktoré možno kombinovať v jednej miestnosti. Obzvlášť ľahko sa dá tapeta so vzorom striedať s plátnami. Táto paleta je ideálna pre štýl Provence. Pistáciový tón plátna s kvetinovou potlačou bude v súlade s dreveným starým nábytkom a elegantným textilom.

Červená tapeta do spálne

Použitie šarlátovej palety vo vnútri spálne spôsobuje veľa kontroverzií, pretože môže spôsobiť podráždenosť. V prospech farby môžete povedať, že je tiež schopný dodať energiu a vitalitu, ak si vyberiete ten správny tón, privediete ho do interiéru v malom množstve a sprevádzate ho úspešnými sprievodnými odtieňmi. Fialová paleta v spálni vyzerá aristokraticky a elegantne a červená tapeta s bielym (ružovým, smotanovým) vzorom prinesie dekoru pokoj a ľahkosť.

Ak chcete rozšíriť priestor, môžete použiť ružové látky, fotografie tapety alebo maľovať jednu zo stien v červenej farbe, takže zvyšok cieľa v svetlej farbe. Zvlášť elegantný vzhľad spálne v orientálnom štýle, kde rôzne odtiene červenej tvoria harmonickú kompozíciu so zlatými prvkami.

Brown spálňa tapety

\ t

Brown je univerzálna farba, je skvelá pre všetky vekové kategórie. Zostať v izbe zdobenej v podobných farbách, môžete zabudnúť na akékoľvek problémy a ťažkosti. Farba má množstvo odtieňov, ktorých kombinácia v jednom interiéri vytvára štýlový slušný obraz.

Na zosvetlenie atmosféry, na zvýšenie vzdušnosti, na dobré osvetlenie, na prítomnosť zrkadlových plôch a svetlých škvŕn. Svetlo hnedá bambusová bielizeň v ekologickej spálni bude vyzerať skvele, okrem toho bude ľahká trávnatá výzdoba. Látkové hnedé tapety s pozlátenými inklúziami, ktoré dodajú cisárskemu štýlu kráľovský štýl, barokový a klasický, zdôraznia presný opak, zdôrazňujúc elitu drahého dizajnu.

Šedá tapeta do spálne

Tón popola vytvára pokojnú vyváženú atmosféru. Vstavaný do výzdoby stien s tapetou, stáva sa hodným plátnom, proti ktorému môžete maľovať akúkoľvek kompozíciu. Tak, že dizajn nevyzerá nudne, môžete striedať textúry, kresby, dopĺňať interiér s jasnými prvkami.

Šedá farba je ideálna pre akýkoľvek štýl. V high-tech štýle, to môžu byť metalizované plátna, ktoré dokonale zvýrazňujú techno-štýl, v škandinávskej spálni svetlo šedý odtieň s elegantnými vzormi mrazov vám pripomenie závažnosť klímy a zároveň dodá dotyk teplaa pohodlie. V klasickej spálni budú popolčekové tapety tapetovej tapety doplnené snehovo-bielym omietkovým štukom, svetlým nábytkom.

Farebná tapeta pre spálňu - fotografie a nápady

S cieľom lepšie zažiť jemnosť dizajnu spální s tapetou v konkrétnej farbe odporúčame navštíviť našu fotogalériu. Uvádzajú sa tu aj príklady kombinácií rôznych paliet a vzorov, ktoré uľahčia vytvorenie vlastného individuálneho dizajnu. Šťastné prezeranie!