Farebné kombinácie v kúpeľni: 70 nápadov

V dizajne interiéru, aj keď máte možnosť preložiť svoje vlastné fantázie a tvorivosť, nemôžete byť úplne spokojní s výsledkom. Toto sa často stáva, ak farebná paleta nie je dobre premyslená a zostať v určitej miestnosti začne ovplyvňovať osobu nie tak, ako by chcel. Kúpeľňa je miestom, kde každé ráno čerpáme energiu, večer večer relaxujeme, a preto by mala byť čo najpohodlnejšia. Pozrime sa bližšie na to, ako vybrať farebné kombinácie interiéru kúpeľne!

Pravidlá pre výber odtieňov v interiéri

Výber farieb je ovplyvnený nielen individuálnymi preferenciami vkusu, ale aj viacerými ďalšími faktormi. Najmä je potrebné vziať do úvahy, ako je priestor vnímaný vizuálne. Nie je tajomstvom pre nikoho, že svetlé farby vizuálne zväčšujú miestnosť, zatiaľ čo tmavé farby ju redukujú.

Je tiež potrebné pamätať na psychologické vnímanie farebnej škály. Okrem toho, pri výbere odtieňov by mala byť zameraná na štylistické smer. Koncepcia akéhokoľvek štýlu implikuje určité vzory vo výbere farieb. Môžete určiť všeobecné pokyny pre dizajn kúpeľne.

Snažte sa nepoužívať viac ako tri rôzne farby alebo viac ako päť odtieňov rovnakej farby. V opačnom prípade nebude interiér harmonický. Najčastejšie stoja len dva tóny, ktoré sú často kontrastné alebo susedné. V každom prípade by mala byť zdôraznená jedna farbahodnotu druhej. Pre tých, ktorí dávajú prednosť dizajnu v jednej farbe, by bolo najlepším riešením použitie troch odtieňov, čo vám umožní vybrať si všetky detaily kúpeľne.

Pri určovaní prípustnej úrovne jasu sa riaďte veľkosťou kúpeľne. Majte na pamäti, že vo väčšine typických bytov je dôležité použitie jasných farieb, ktoré rozširujú priestor. Je to spôsobené malou plochou kúpeľní. Pamätajte tiež, že svetlé odtiene pomôžu rozveseliť a odľahčia náladu a tichá paleta podporí oslabenú atmosféru.

Psychologické vnímanie

Skúsení dizajnéri vedia, aké dôležité je správne zvoliť farebnú škálu kúpeľne, aby bola vizuálne väčšia a zvýraznila akcenty v miestnosti. Pre vytvorenie pohodlného interiéru je potrebné vziať do úvahy určité vlastnosti.

Svetlé odtiene nielen rozširujú miestnosť, ale budú vyzerať uvoľnenejšie, pomôžu vášmu oku relaxovať a naladiť sa na odpočinok. Pastel gama bude optimálnym pozadím, ktoré umožní, aby dekoratívne prvky vyzerali výhodnejšie.

Tmavé farby majú iný účinok, ako keby „kradli“ svetlo, a preto robia miestnosť bližšie. To však umožňuje, aby atmosféra bola útulná a svojím spôsobom intímna. Pamätajte si, že čím tmavší tón sa používa v stenách a podlahové dekorácie, tým väčšia by mala byť veľkosť kúpeľne. Okrem toho musíte premýšľať o inštalácii intenzívneho osvetlenia.

Farebný kruh

Výberkombinácie farieb a odtieňov, môžete vziať do úvahy jedno tajomstvo, ktoré často používajú mnohí dizajnéri. V dizajne každej miestnosti môžete použiť pravidlo farebného kolieska, ktoré je spojené so štyrmi jednoduchými vzorcami:

- Dva najkompatibilnejšie odtiene môžu byť umiestnené oproti sebe (môže to byť napríklad kombinácia oranžovej a modrej).

- Vzorec kontrastnej triády. Vyberte jednu hlavnú farbu, ku ktorej chcete pridať dva odtiene oproti základnému tónu. Napríklad, okrem hlavnej fialovej, vápno a jasne žlté sú vybrané.

- Klasické riešenie v troch farbách. Môžete si vybrať farby, ktoré budú umiestnené v rovnakej vzdialenosti. Napríklad žltá s červenou a modrou.

- Analog Triad Formula. Vyzdvihnúť všetky tri tóny, ktoré budú ďalšie. Môže byť žltá s nádychom zelenej, čisto žltej a žltooranžovej farby.

Možnosti farebných kombinácií

Ponúkame niekoľko možností pre obľúbené farebné riešenia pre kúpeľňu. Pamätajte, že predtým, ako urobíte výber v prospech jedného z nich, musíte určiť, ako táto alebo táto paleta zodpovedá štýlu miestnosti.

Biela kúpeľňa

Jediná farba, ktorá je považovaná za univerzálnu, je biela. Dáva interiéru eleganciu a jednoduchosť a tiež kombinuje s inými farbami. Biela kúpeľňa vyzerá priestranná a svetlá, čo je dôležité pre malé apartmány. Okrem toho, žeNádherné zázemie pre rôzne dekoratívne prvky. Ak sa bojíte spojiť miestnosť so sterilnou lekárskou kanceláriou, použite iné odtiene ako čistú bielu.

Kúpeľňa v teplých farbách

Teplé odtiene sú ideálne na navrhovanie malých štvorcových kúpeľov a miestností s voľným priestorom. V prvom prípade môžete priestor vizuálne rozšíriť a kúpeľňu osvetliť. Druhá možnosť umožňuje použitie teplých farieb na vytvorenie príjemnej a útulnej atmosféry vo veľkej miestnosti.

Často existujú štýlové kúpeľne v béžovej a smotanovej, ružovej a šarlátovej, pieskovej a kávovej farbe. To bude tiež vyzerať dobre zlaté a hnedé.

Pamätajte, že svetlé odtiene pomáhajú udržiavať čistotu a skrývajú rôzne rozvody, ktorým sa ani tí najpresnejší vlastníci nemôžu vyhnúť. V prípade potreby môžete kombinovať tóny a hrať s farbami, kombinujúc tmavé a svetlé odtiene.

Kúpeľňa v chladných tónoch

Ide o spoločnú možnosť dizajnu kúpeľne. Môžete často nájsť modré a modré kúpeľne, rovnako ako chladné odtiene šedej. Tieto farby sú niekedy kombinované s bielou, čo dodáva miestnosti sviežosť. V tejto situácii používajte svetlé odtiene vždy, keď je to možné, pretože tmavo šedá a modrá môže spôsobiť nepohodlie. Ak však vyberiete napríklad svetlomodré tóny, priradia sa k nimčistú vodu a odoberte čerstvé.

Zelená farba vyzerá prirodzene a prirodzene. Napriek tomu, že v interiéri možno použiť chladné tóny zelenej farby, prispejú k relaxácii av kombinácii s červenou alebo oranžovou - osviežia a zlepšia náladu.

Studené odtiene možno riediť farebnými akcentmi a svetlým doplnkom, rôznymi dekoratívnymi detailmi. Takže kúpeľňa bude vyzerať teplejšie a útulnejšie.

Kontrastná kúpeľňa

Jedna z najvyhľadávanejších farebných kombinácií je čierna a biela. Na prvý pohľad sa zdá, že vytvorenie útulnej miestnosti s použitím dvoch úplne opačných farieb nie je možné. Je to však práve vysoký kontrast čiernej a bielej, ktorý dodáva nádherný efekt a pomáha vytvoriť štýlový interiér. Je však dôležité ich správne používať.

Ak biela prevláda nad čiernou, prispieva to aj k vizuálnemu zväčšeniu miestnosti. Preto, ak dávate prednosť čiernej a bielej ide do pozadia, kúpeľňa bude vyzerať menej vizuálne.

Kombinácia biela a čierna je štýlová a vytvára prísnu, ale zároveň intímnu atmosféru. To je najlepšia voľba pre tých, ktorí chcú predovšetkým vyjadriť svoju individualitu. Z hľadiska psychológov, biela znamená eleganciu a čistotu a čierna znamená úzkosť a prázdnotu, takže buďte opatrní pri výbere povrchových úprav a inštalatérskych prác. Je dôležité nielen vytvoriť priestorsterilné, ale tiež sa vyhýbajú represívnej atmosfére.

Kombinácia farieb v interiéri kúpeľne - foto

Pri analýze vhodných kombinácií v interiéri kúpeľne nie je možné ísť bez experimentov. V praktickej aplikácii sa rôzne farebné riešenia odlišujú od výsledkov počítačovej vizualizácie. Aby ste zistili, ako kombinácie rôznych textúr a odtieňov vyzerajú v skutočnosti, musíte sa pozrieť na fotografie, ktoré boli vytvorené v reálnych podmienkach. Vybrali sme pre vás veľké množstvo rôznych možností pre dizajn kúpeľne, medzi ktorými si budete môcť vybrať optimálne farebné riešenie!