Farba broskyne v interiéri (100 fotografií)

Farbenie je jedným z kľúčových prostriedkov umeleckého prejavu v dizajne. Preto by mala byť voľba palety pristupovaná správne, výberom správnej kombinácie, odtieňov a sýtosti. Skvelým príkladom je broskyňová farba v interiéri. To môže vyzerať ako svetlý bod alebo zmes hladko do vizuálneho obsahu miestnosti, ktoré tvoria útulnú a príjemnú atmosféru. Ako dosiahnuť posledný efekt, povieme v tomto článku!

Vlastnosti a účinky na psychiku

Broskyňa je kombinácia ružovej, oranžovej a bielej, ktorá je inšpirovaná farbou ovocia broskyne. To spôsobuje asociácie s niečím letným, relaxačné, pokojné, má upokojujúci účinok, a tiež harmonizuje duševný stav osoby.

Účinok však závisí od vybraných odtieňov, ktoré broskyňa má dosť, takže ani obyčajný interiér sa nezdá nudný. Sú tvorené dominantnými zložkami. Ak je oranžová, potom farba bude živšia a bohatšia, prebudí vedomie a vyzve k akcii. Neodporúča sa používať v miestnosti, kde žijú aktívni ľudia, ale je ideálny pre dekoratívne akcenty.

V broskyni môže hlavnú úlohu hrať ružové prelínanie - potom bude možné vytvoriť zmyselnejší interiér s „ženskými“ črtami, aj keď hovoríme o verejnej miestnosti. V pastelových odrodách sa nasýtenie riedi bielou farbou, čo robí odtieňjemná, pokojná povaha a objekty jej aplikácie vyzerajú ako vyblednuté na slnku. Táto možnosť sa často nachádza v štýle Provence.

Ak hovoríme o trendoch v oblasti dizajnu, broskyňa nemôže byť pripísaná univerzálnym riešeniam, ktoré bezpodmienečne zapadajú do každého interiéru. V závislosti od kontextu ho môžete pridať ako nezabudnuteľný detail alebo pozadie nastavením tónu. Je navrhnutý pre orientálne štýly a vďaka vhodnej povrchovej úprave zvyšuje luxusnú atmosféru.

Prítomnosť tejto farby sa odporúča v apartmánoch, ktorých okná sú orientované na severnú stranu a nedostatok prirodzeného svetla spôsobuje nepríjemnosti. Je dobre osvetlená v priestranných izbách, ale u malých musíte byť opatrní pri ich používaní, pretože teplé odtiene vizuálne prinášajú predmety bližšie.

Farba broskyne by mali vyberať romantickí ľudia, ktorí chcú vytvoriť pohodlnú, útulnú atmosféru doma, neboja sa experimentovať a realizovať zaujímavé nápady.

Úspešné kombinácie farieb

V každom interiéri, iba ak nie je monochromatický, budete musieť kombinovať rôzne odtiene. Pamätná broskyňa nemá toľko "priateľských" farieb, s ktorými vytvára harmonické zloženie. Úspešné príklady sú však prezentované v pomerne širokej variácii, z ktorej si môžete vybrať vhodný tandem.

Broskyňa a biela

Zlučiteľnosť tejto dvojice je nepochybná, najmä kvôli druhej zložke, \ tktorá sa právom považuje za univerzálnu. Biela hladko odtiene akékoľvek nasýtenie broskyne, preto sa odporúča kombinovať s jasnými variáciami.

V moderných interiéroch, charakterizovaných stručnosťou a zdržanlivosťou, môžete steny prekryť v bielej farbe, proti ktorým pohovka s oranžovo-ružovým čalúnením, maľbami, lampami alebo inými ozdobnými predmetmi vyzerá skvele.

Opak je možný, keď broskyňa slúži ako základ pre ľahké detaily, čím načrtáva hranice priestoru.

Broskyňa a sivá

Šedá je už dlho rekonštruovaná v dizajne a nepovažuje sa za tmavší, nudný odtieň. Prináša zmysel pre štýl, zrelosť do každej miestnosti, ale ak sa táto nálada musí riediť živými poznámkami, potom je broskyňová farba jedným z najlepších „kandidátov“ pre túto úlohu.

Zaujímavý efekt možno dosiahnuť, ak sa obmedzíme len na dané dve zložky v palete - ako keby sa použil filter, ktorý odfarbil určité časti miestnosti. Súčasne môžete hrať s textúrou povrchu alebo s tónmi, čo robí zaujímavý dizajn pomocou niekoľkých prostriedkov umeleckého vyjadrenia.

Broskyňa a modrá

Existuje dojem, že tieto farby sú nezlučiteľné, pretože sa odkazuje na teplé odtiene, iné na studené farby a ich kombinácia môže viesť k nerovnováhe. V skutočnosti je to príjemná kombinácia pre ľudské oko, ktoré sa často nachádza v prírode.

Aby sa predišlo negatívnym účinkom, stačívyberte správny pomer, v ktorom bude dominovať jedna farba. Môžete ich zriediť bielou alebo sa uchýliť k pastelovej palete - jej odtiene pokojne koexistujú v priestore.

Broskyňa a zelená

Táto kombinácia sa javí ako najprirodzenejšia, pretože spôsobuje bujnenie broskýň vo sviežich listoch stromov. Odporúča sa pre tých, ktorí chýbajú prírode v hlučnej metropole.

Zelené impregnácie na broskyňovom pozadí vyzerajú esteticky a spätný pomer vytvára intímnejšiu komornú atmosféru v miestnosti. Dobrou kombináciou bude použitie mäty s pastelovým odtieňom, ktorý je ružový.

Broskyňa a purpurová

Svetlý a šťavnatý pár, ktorý ponúka mnoho možností. Faktom je, že fialová má viac ako 60 variácií - teplých a studených, nasýtených a tlmených, pričom mnohé z nich broskyňa skvele fúka.

Takáto farba v interiéri je vnímaná ako ženská, sofistikovaná, romantická. Je vhodný do spálne alebo detskej izby v klasickom štýle, v ktorom žije dievča predškolského veku.

Interiéry v broskyňových tónoch - foto

Peach bude vnímaný odlišne v závislosti od účelu miestnosti, použitých materiálov a súboru predmetov. Preto je potrebné pochopiť nielen význam farby, ale aj možnosti jej využitia v interiéri.

Farba broskyne vkuchynský interiér

Inšpirovaný šťavnatým, jemným odtieňom ovocia broskyňa prebúdza chuť k jedlu, dokonca aj citlivosť na chuť. V tomto ohľade sa odporúča použiť v kuchynskom priestore, ktorý sa stane centrom domu - útulné a pohostinné.

Broskyne môžu byť steny, fronty alebo textílie. Farba vyzerá skvele s dreveným nábytkom, jemne zatieni jeho teplú textúru. Vyššie uvedená biela farba a tiež maticový odtieň ako podlahová krytina pomôžu rozlíšiť dominantnú farbu. Takáto "cukráreň" gama aktivuje chuť na sladkosti. Aby ste sa tomu vyhli, vezmite si v tandeme chladné možnosti.

Farba broskyne v obývacej izbe

Ideálne riešenie pre miesto, kde sa stretávajú rodinní príslušníci a hostia. V takej miestnosti chcem relaxovať, mať ľahké rozhovory, vyhrievať sa v zimných mrazoch, túžiť po lete.

Vzhľadom k tomu, že v obývacej miestnosti sú častejšie ako v iných interiéroch, visia masívne závesy, je možné ich maľovať do broskýň, čím sa vytvára farebný prízvuk. Pohovky a kreslá s broskyňovým čalúnením sa zdajú byť pohodlnejšie a steny s takouto farbou sa lepšie zmestia do priestranného obydlia.

V obývacej izbe nie sú diktované špeciálne požiadavky na materiály, takže si môžete vziať obyčajné alebo vzorované (pre klasiku) tapetu na dekoráciu, ako aj obmedziť obvyklý obraz. Atraktívne farby sú často vyberané pre obklady stienTelevízia - v moderných domoch, pôsobí ako kompozičné centrum namiesto krbov.

Peach Blossom v interiéri spálne

Pre túto časť domu dokonale zapadá broskyňová farba, pretože tu je potrebné vytvoriť vhodné podmienky na odpočinok a zdravý spánok. Gama v pastelových tónoch pomôže s tým, ale dizajnéri neodporúčajú používať nasýtené varianty s oranžovým subtónom. Môžete však vyhladiť vzrušujúci efekt jednoduchým vypnutím svetla. Ale ráno vám paleta pomôže rýchlejšie sa zobudiť.

Posteľná bielizeň bude harmonickým zdrojom broskýň. Ak je to povrch, potom by malo byť tlmené, ale klasika alebo krajina vo veľkej miestnosti vám umožní vybrať si svetlé farby.

Farba broskyne v kúpeľni

Inak je táto farba vnímaná v kúpeľni. Je spojená s povrchovou úpravou, predmetmi s lesklým povrchom, zrkadlami, ktoré sa tu používajú. Ten by mal mať veľkú veľkosť obdivovať - ​​faktom je, že na pozadí broskyňovej kože vyzerá zdravšie.

Kachľové výrobky s malými, veľkými, tvarovanými úlomkami vytvoria objem alebo zmenia rozsah, aj keď je obmedzený na niekoľko zložiek. Neuveriteľne ušľachtilý vzhľadkameň imitujúci mramor a maľoval v ružovej farbe variácie. V tejto súvislosti sa zdá, že biela inštalácia je čistejšia a voda je teplejšia. Prepletenie zelených detailov privedie obyvateľov bližšie k prírode.

Broskyňa v interiéri chodby /chodby

Farbenie chodby - prvá vec, ktorá tvorí prvý dojem z domu. Ak je tak teplý a pohodlný, nemôžete sa starať o zvyšok.

Na chodbe je často nedostatok prirodzeného svetla a broskyňa pomôže vytvoriť ilúziu takéhoto osvetlenia príjemným zatienením LED svietidiel. Odporúča sa vziať ju na dekoráciu na stenu - v iných variantoch je to príliš nepraktické.

Farba broskyne v detskej izbe

Deti sú veľmi citlivé na farby a začínajú formovať vnímanie sveta prostredníctvom detailov vo svojej izbe. Mal by to byť zodpovedný prístup nielen k výberu správnej voľby, ale aj tón - nasýtený môže rozrušiť aktívne dieťa, zasahovať do spánku a vývoja. Pre tieto chalanov je potrebné brať pastelové odtiene a vyvážiť ich bielym, béžovým, modrým.

Broskyňová farba v interiéri detí im pomôže otvoriť sa, cítiť sa bezpečne, pohodlne a lásku. Prispieva k rozvoju tvorivých schopností asa zameriava aj na denné záležitosti.

Mnohí ľudia vnímajú farbu ako „dievčenskú“ - skutočne je vhodná pre krásnu polovicu ľudstva a je vhodnejšia ako stereotypná ružová, ktorá poháňa dieťa do úzkeho rámca. Pre chlapcov, broskyňa má upokojujúci účinok, takže tieň je spárovaný s modrou, zelenou a šedou vo svojom priestore.

Video: Peach Blossom v interiéri