Falshkamin to urob si sám (75 fotografií): krásne nápady

Krb v interiéri je schopný vytvoriť jedinečné pohodlie domova, naplniť prostredie teplom a slušnosťou. Ale čo robiť, ak finančné prostriedky na nákup takéhoto požadovaného kusu nábytku sú veľmi chýbajúce? Príďte k záchrane falshkamina, čo je celkom možné postaviť si vlastné ruky. Samozrejme, že k vytvoreniu dodatočného vykurovania s ním nebude fungovať, ale môžete adekvátne ozdobiť interiér každého obydlia. V našom článku sa pozrieme na rôzne možnosti, ako urobiť imitáciu krbom vlastnými rukami, a fotogaléria predstaví najlepšie diela domácich remeselníkov.

Materiály na vytvorenie falshkaminy

Ak chcete urobiť falošný vlastnými rukami, nebudete musieť kupovať drahé materiály - to je ďalšia významná výhoda.

Najčastejšie sa na báze používajú nepotrebné lepenkové krabice, preglejka, sadrokartón. Tiež v procese bude potrebovať pracovné nástroje: pásky alebo centimeter, lepiace pásky, elektrické pásky, ceruzky alebo značky, lepidlo (superglue alebo tesárstvo), farby, kefy. Ak chcete, aby bol imitačný krb viac uveriteľný, môžete si zakúpiť dokončovací materiál, ktorý napodobňuje murivo (napríklad volumetrickú tapetu), alebo vyrezať „tehly“ z penového plastu tak, že ich budete maľovať v požadovanej farbe.

V špecializovaných obchodoch s hardvérom si môžete kúpiť polyuretánové penové diely, ktoré napodobňujú štuky, stĺpy, a pridať im dizajn krbov. V každom prípade pred začatím prácenakreslite predbežný náčrt požadovaného kusu nábytku, vykonajte potrebné merania a výpočty.

Druhy falshkamínov

Falshkaminy, ako v skutočnosti prirodzené, sú rozdelené do niekoľkých typov. Najjednoduchšou možnosťou pre vlastnú výrobu je stenová konštrukcia, keď jeden z panelov susedí so stenou miestnosti. V tomto prípade musíte vopred určiť miestnosť a miesto, kde bude krb inštalovaný, vypočítať prítomnosť voľnej medzery pozdĺž steny.

Konštrukcia rohových krbov je o niečo zložitejšia, pretože je potrebné pohltiť návrh ohybov. Výhodou takýchto štruktúr je však nesporné - rohy často zostávajú voľné v miestnostiach a umiestnením krbu do jedného z nich môžete ušetriť veľa priestoru, najmä ak má malú plochu.

Ak je v plánovaní miestnosti malý výklenok, jeho dutina sa môže premeniť na luxusné ohnisko s guľatinou a rám môže byť vytvorený po celom obvode. V tomto prípade dostaneme vstavaný krb, ktorého montáž nezaberie veľa času.

Ďalší typ krbov - ostrov. Už z mena je jasné, že nie je priľahlé k stenám, ale nachádza sa v strede miestnosti. V tomto prípade sa výstavba falshkaminy musí postarať o jej kvalitné dekorácie zo všetkých strán. Rám je vyrobený z dreva alebo sadrokartónu, ktoré poskytujú dobrú stabilitu. Takýto dizajn môže vytvoriť skvelý akcent v interiéri a stať sa centrálnym.prvok rekreačnej oblasti.

Výroba rámu falsekamina

Existuje pomerne málo materiálov, z ktorých môžete urobiť hlavnú falshkamina box, ako je kartón, preglejka, penový plast, sadrokartón, drevo, atď Voľba závisí od dostupnosti surovín a určité zručnosti pri manipulácii s ním. Hlavnou vecou pri konštrukcii stavby sú správne výpočty a spoľahlivosť upevnení všetkých častí tak, aby falošný krb slúžil čo najdlhšie bez straty pôvodného tvaru.

Z veľkej baliacej krabice

Najjednoduchším spôsobom montáže komínového rámu je použitie lepenkovej krabice. Ak máte veľký balík od zakúpenej televízie, chladničky alebo iného rozmerového vybavenia - stane sa najlepším materiálom. Teraz sa musíte rozhodnúť, ktorý model si vyberiete - falošný krb z krabice môže byť pravouhlý alebo hranatý. Stenový obdĺžnikový dizajn je možné vykonať dvoma spôsobmi. Prvým z nich je urobiť priečny rez vo výške s budúcim stredom na jednej z veľkých rovín boxu, potom z neho dva identické rezy v oboch smeroch. Tak dostaneme druh dverí, z ktorých každý musí byť otočený smerom dovnútra, pričom tvoria dva ohyby. Koncové časti sú prilepené k zadnej časti skrinky.

Druhá možnosť zahŕňa vytvorenie metódy montáže nepravých kostrových rámov. Na fotografii vidíme, že najprv sú stredná časť a bočné stĺpiky tvorené oddelene a potom sú všetky prvky zlepené spolu s lepiacou páskou. Pripravený rám potrebujenatreté a natreté. Ak je výsledok pomerne stabilný základ, môžete pridať police na vrchole preglejky alebo list lepenky zložené v niekoľkých vrstvách.

Skladaním krabice môžete vhodne vytvoriť kompaktný rohový krb. Ak sa domnievame, že je oveľa stabilnejší ako lineárny, je možné plošinu usporiadať zhora umiestnením dekoratívnych ozdôb, fotografií a svietnika.

Z kartónových krabíc

\ t

Štruktúru je možné montovať z malých kartónových krabíc. Tento proces bude trvať dlhšie, pretože hlavnou úlohou bude vytvoriť si spoľahlivé vzájomné prepojenie. V takejto práci sa odporúča použiť lepiacu pásku, s ktorou bude konštrukcia upevnená. Je potrebné vyzdvihnúť boxy rovnakej veľkosti, aby sa falošný krb stal dokonale hladkým. Najprv musíte bezpečne prilepiť dvere krídla tak, aby sa neotvorili. Potom položte detaily na podlahu písmenom „P“ a pokračujte v upevňovaní konštrukcie páskou alebo páskou. Ihneď si všimneme, že by ste sa nemali snažiť vybudovať dlhú konštrukciu, pretože jej centrálna časť začne časom klesať. Keď je rám pripravený - pristúpte k dekorácii.

Falshkamina Foam

Pěnoplast - ľahký, cenovo dostupný a kujný materiál, ktorý často používajú domáci remeselníci na vytvorenie rôznych zariadení. Okrem toho, náklady na penové listy je malý, takže veľký rozpočet nie je potrebné.

Ak chcete falshkamina, a presnejšie, jeho box peny, musíte získať nôž a lepidlo zbraň. Ak chcete začať, urobíme na papieri náčrt so všetkými príslušnými výpočtami a určíme konfiguráciu - či ide o uhlový alebo lineárny falošný krb. Ďalej preniesť rozmery na penovú dosku. Vystrihnite opornú základňu, prednú obrazovku, nôž, hornú časť a boky. Keď sú všetky diely pripravené, prejdeme k montáži, lepíme komponenty do jednej štruktúry. Pre spoľahlivosť môžete dodatočne použiť škvrny alebo odrezať špáradlá. Nasleduje dizajn a dekorácia tmelu.

Falshkamin drywall

Práca so sadrokartónovými doskami si bude vyžadovať viac času a úsilia a bez finančných výdavkov tu nemožno robiť, ale nepochybnou výhodou výrobkov vyrobených z tohto materiálu je ich pevnosť a trvanlivosť. Montáž falshkamina boxu zahŕňa usporiadanie kovového rámu, ku ktorému budú pripevnené panely sadrových dosiek. Pre prácu budete potrebovať serióznejšie nástroje, ako napríklad bulharský, skrutkovač, skladačku, skrutky, hmoždinky, pásku atď.

Pred začatím práce je nutne vyhotovený výkres, podľa ktorého bude konštrukcia zostavená. Na stene je potrebné urobiť obrysové označenie, ktoré označuje miesto krbu. Na plánovaných tratiach zapíname profily, ktoré tvoria chrbátstenu krbu. Potom sa pohneme dopredu, sklopíme ohnisko, prednú časť. Keď je kovový rám kompletne zmontovaný, pokračujte na pokovovanie jeho sádrokartónových dosiek rezaných na mieru (pomocou samorezných skrutiek). Záverečná fáza - úprava švov a drážok v blízkosti tesniaceho tmelu.

Ako urobiť miesto na falošný krb

Falošný ohnisko môže byť usporiadané rôznymi spôsobmi. Niektorí ľudia tu radi vytvárajú scenériu, vyplňujúc priestor jedľovými vetvami, kameňmi, kužeľmi alebo skutočnými guľatinami. Môžete vyplniť ohnisko priestor s veľkými krásnymi sviečkami, a miesto starého lustra na krb police.

Ak chcete, aby falošný krb vyzeral čo možno najvernejšie, namaľujte steny ohniska čiernym, umiestnite úhľadne guľatiny, pod ktorými môžete skryť girlandu zabalenú vo fľaši. Je lepšie zvoliť si nádobu s matným sklom - keď sa girlanda zapne, centrum vyžaruje príjemné rozptýlené svetlo. Nemôžete byť leniví, robiť drážky priamo v guľatine a baliť tam girlandy žiarovky. Väčší efekt hĺbky ohniska sa prejaví, ak vložíte cez zadnú stenu ohniska zrkadlá.

Dekor Falchkamina

V našom článku sme sa pozreli na to, ako urobiť umelé ohnisko, a teraz poďme hovoriť o tom, ako ho ozdobiť. Existuje mnoho možností, z ktorých najjednoduchšie je vložiť vinyl tapety, ktoré napodobňujú tehál alebo kameňa. Dá sa kúpiť drahšiemateriály, napríklad objemné tapety alebo plastové panely so murivom. Ak ste pripravení pracovať tvrdo, môžete si urobiť tento dekor sami: musíte vložiť cez konštrukciu svetlo hnedý papier, a potom použiť vzor tehál s obdĺžnikovou špongiou s červenou farbou.

Falošný box sa dá ošetriť omietkou a jednoducho natrieť. Prvky z plastu alebo polyuretánu vo forme výliskov, stĺpov sa stanú vynikajúcou dekoráciou.

V predvečer osláv Nového roka sa nevenuje menšia pozornosť zdobeniu krbu než vianočnému stromu a zvyšku interiéru. Tu sú závesné topánky na darčeky od Santa Clausa, všetky girlandy, usporiadať elegantné sviečky, vianočné hračky. Počas zimných prázdnin sa tu často schádzajú domácnosti a priatelia na šálku čaju alebo pohára šampanského, aby si navzájom darovali a obdivovali takú nádhernú, teplú, slávnostne oblečenú interiérovú položku.

Falshkamina to urob si sám - foto-nápady

Krásne zdobený krb v interiéri vždy vyzerá bohatý a originálny. Môže sa stať dôstojnou výzdobou interiéru, miestom odpočinku a stretnutiami s rodinou a priateľmi a na sviatky môže slúžiť ako pódium pre dary. Vyrobený vlastnými rukami prinesie majiteľom nielen radosť, ale aj hrdosť na vynikajúci výsledok tvorivej práce. Ďalšia fotogaléria ukáže rôzne možnosti pre domáce falošné ohňostroje s príkladmi ich dekorácie a umiestneniainteriéru. Šťastné prezeranie!