Dvojúrovňové stretch stropy (+95 fotografií)

V poslednej dobe sú veľmi populárne dvojúrovňové strešné stropy. To nie je prekvapujúce, pretože tieto návrhy nielen vizuálne zvýšiť výšku izieb, ale tiež vám umožní vytvoriť krásny dizajn. Veľké množstvo textúr a farieb napínacích tkanín spolu s jednoduchosťou spracovania a inštalácie sadrokartónu vám umožní stelesniť akékoľvek nápady na dizajn. Pomocou tejto technológie je možné v krátkom čase urobiť stropy dokonalými a dlhodobo ich udržiavať v takej forme.

Výhody a nevýhody dvojúrovňových stropov

\ t

Kombinácia sadrokartónového rámu a strečového plátna vyzerá veľmi moderne, elegantne a elegantne, perfektne skrýva nerovnosti základne, elektroinštalácie a iných komunikácií, ku ktorým, ak je to potrebné, môžete ľahko otvoriť prístup - len tak, aby sa dočasne oddelil film. Táto povrchová úprava stropu je jedným z najpraktickejších: na ňom nebudú žiadne trhliny, omietka sa rozpadne a nebudete musieť nič prekresľovať.

Hlavnou nevýhodou týchto konštrukcií je skutočnosť, že zmenšujú skutočnú výšku stropu aspoň o 3-5 cm, problém nízkych priestorov je však možné ľahko vyriešiť použitím zrkadlovej fólie - dokonca aj v čiernej farbe vizuálne zdvojnásobuje vertikálny priestor a premietnuté hrany sadrokartónu účinok.

Druhý mínus dvojúrovňových stropov je vysoká cena materiálov v porovnaní s bežnou maľbou. Dodatočné nákladyvznikajú z dôvodu potreby inštalačných služieb. Trvanlivosť a kvalita takýchto povrchových úprav však vo väčšine prípadov plne odôvodňuje cenu.

Osvetlenie dvojúrovňového stropu

\ t

Zo všetkých typov stropov ponúkajú dvojúrovňoví dizajnéri najväčšie vyhliadky z hľadiska osvetlenia. Po prvé, ich konštrukcia odpruženia najlepšie skrýva vedenie a zároveň ponecháva voľný prístup na opravu alebo výmenu akýchkoľvek položiek, ak niečo zlyhá. Po druhé, ako vo filme, tak aj v sadrokartóne je veľmi ľahké vytvoriť otvory pre lampy, ktoré môžu byť toľko, koľko chcete. Po tretie, rozdiel v štruktúre poskytuje zaujímavú hĺbku, vrátane rôznych typov svetelných zdrojov - môžete zmeniť vzhľad stropu takmer v okamihu.

LED pásyosvetľujú obvod číslic zvnútra, pričom zvýrazňujú ich tvar. Podobný efekt sa dá dosiahnuť pomocou flexibilných neónových trubíc, hoci vyžarujú ostrejšie svetlo a nie sú veľmi vhodné pre domácnosť. Stuhy prichádzajú v rôznych farbách a ich spotreba energie je porovnateľná s vianočnými girlandami.

Ak upevníte prúžok LED v tvare vzoru pod jednobarevným stretch filmom, bude cez neho svietiť malými bodkami.

Reflektorysa montujú do sadrokartónového rámu a na plátno z PVC. Spravidla sú umiestnené v rovnakej vzdialenosti od seba, vykonávajú pomocnú funkciu na zvýšenie jasu obvodu.

Luster- centrálny prvok. Zvyčajne je to najsilnejší zdroj svetla a hlavná výzdoba stropu a niekedy aj miestnosť ako celok. Odráža sa v zrkadlovom filme, krištáľový luster sa stáva dvojnásobne objemným - to sa musí vziať do úvahy, aby sa nevybral model, ktorý je príliš objemný, ak je miestnosť malá.

Hviezdna oblohana falošnom strope je vytvorená rôznymi spôsobmi: môže to byť hotový film s kozmickým vzorom, veľa miniatúrnych LED umiestnených vo vnútri, svetelné vlákna z optických vlákien, halogénový svetelný generátor alebo len nočný projektor alebo nočný stolík).

Na rozdiel od pevnej siete môže dvojúrovňový dizajn vyzerať ako okno na streche alebo okienko medziplanetárnej lode.

Navrhovanie dvojúrovňových strešných stropov - foto

\ t

Koncepcia stropov sa môže mierne líšiť v závislosti od miestností, v ktorých sú inštalované. Tieto charakteristické znaky dizajnu je možné vidieť v detaile na fotografii v galérii. Výber bude zaujímavý pre dizajnérov, špecialistov v oblasti opráv, ako aj pre všetkých, ktorí chcú vidieť svoj domov útulný a krásny.

Dvojúrovňové strešné stropy v hale

Presne v obývačke sa dá realizovať luxus a originalita s najväčším rozsahom. Táto miestnosť je najvhodnejšia pre realizáciu odvážnych, ambicióznych riešení: bohaté farby, hlboké kontrasty, tvary s nezvyčajnýmiúľava. Súčasne, čím väčšia je plocha, tým zaujímavejší môže byť strop. Ale v každom prípade je žiaduce, aby to dopĺňalo zvyšok interiéru a nekonkurovalo mu.

Dvojúrovňové strešné stropy v kuchyni

\ t

Stropy sú viac otvorené v otvorených kuchyniach av priestranných izbách. Sádrokartónové diely sú často upevnené takým spôsobom, aby vizuálne zafixovali priestor, oddeľujúc napríklad miesto varenia od jedálne alebo obývacej izby, a napínací film odráža farbu čiel náhlavnej súpravy a zariadení. V skromných verziách je to zvyčajne úzky rám s dobrým bodovým osvetlením a jasným plátnom v strede.

Dvojúrovňové strešné stropy v spálni

Keďže spálňa je predovšetkým priestorom na spanie a relaxáciu, nie je veľmi vhodná na experimenty s honosnými farbami alebo veľkými postavami. Zaoblené línie, pastelové farby a mäkké osvetlenie.

V spálni sa často vyberá strop "hviezdna obloha", a to môže byť nielen v čiernej alebo tmavo modrej farbe, ale aj vo svetle: mliečne biela, naružovná,svetlo modrá, ako aj jemný lesk miniatúrnych hviezdicových diód.

Dvojúrovňové strešné stropy na chodbe /chodbe

\ t

Vo väčšine bytov, dokonca aj moderných, chodby vyzerajú dosť nudne, takže dvojúrovňové strešné stropy sa pre nich môžu stať veľmi nedostatočným.

Svetlé plátno, upevnené v úzkom sádrokartónovom ráme, vytvorí ilúziu otvoreného okna s výhľadom na oblohu - modrú so svetlými mrakmi alebo bielu, kúpanú na slnečnom svetle, a ak použijete zrkadlo čierne, zvýši výšku stien a dodá interiéru dotyk modernej elegancie ,

Dvojúrovňové strešné stropy v detskej izbe

Deti zbožňujú všetko neobvyklé a každé dieťa sníva o vlastnej rozprávkovej miestnosti. Stvorený dvojúrovňový strop je skvelou príležitosťou na diverzifikáciu interiéru. Osobitná pozornosť by sa mala venovať natiahnutému plátnu s výtlačkami, jasným slnečným farbám a účinkom hviezdnej oblohy.

Video: Inštalácia dvojúrovňového stropu

\ t