Dvojúrovňové sadrokartónové stropy (70 fotografií) \ t

Pri plánovaní opráv v byte alebo súkromnom dome sa značná pozornosť venuje dokončeniu stien, výberu vhodného pohodlného nábytku, vybavenia a dekorácii dekoratívnych prvkov. Súčasne zostáva povrch stropu nezanedbateľne zabudnutý, pričom jeho usporiadanie zohráva dôležitú úlohu pri vytváraní určitého štýlu, krásnej a útulnej atmosféry. K dnešnému dňu, dvojúrovňové sadrokartónové stropy získali veľké uznanie, ktoré zdobia všetky interiéry - od Chruščova po najluxusnejšie apartmány. V našom článku sa pozrieme na to, čo spôsobilo ich popularitu, a otvoríme niektoré tajomstvá úspešných návrhov.

Má dvojúrovňové stropy

Stropy vyrobené vo forme niekoľkých vrstiev s použitím sadrokartónu, môžu priestor miestnosti viac vzdušné a veľkolepé. Takéto konštrukcie umožňujú výrazne zmeniť geometriu miestnosti a majú mnoho výhod v porovnaní s plochými povrchmi, a to:

- Schopnosť zakryť akékoľvek nedostatky v povrchu stropu - ak má strop nepravidelnosti, praskliny alebo iné vady, to všetko sa dá ľahko skryť za plochý sadrokartón, čo výrazne urýchli proces navrhovania;

- S účasťou dvojúrovňových stavieb je ľahké vykonávať zónovanie dokonca aj v malej miestnosti, čím sa zvýrazní táto alebo tá časť miestnosti figurálnymi reliéfmi;

- Sadrokartón je ľahko spracovateľný, čo umožňuje realizovať to najfantastickejšienávrhové riešenia;

- Materiál má dobrú odolnosť voči podmienkam s vysokou vlhkosťou, preto je možné z neho stavať konštrukcie v akýchkoľvek priestoroch, napríklad v kúpeľni av kuchyni;

- Dvojúrovňové konštrukcie dokážu stvoriť strop v malých miestnostiach av príliš veľkých - naopak, „znížiť“ steny, čím sa miestnosť stáva pohodlnejšou;

- Sadrokartónové stropy poskytujú mnoho príležitostí na zdobenie s použitím rôznych farieb, strečových tkanín, rôznych spôsobov usporiadania osvetlenia, vrátane skrytého osvetlenia, halogénových a LED kompozícií.

Okrem všetkých uvedených výhod stojí za zmienku aj relatívne nízke náklady, ktoré bude mať organizácia sádrokartónových konštrukcií. Ak máte nejaké zručnosti, je možné postaviť dvojúrovňový strop v byte vlastnými rukami.

Typy dvojúrovňových sadrokartónových stropov

\ t

Viacúrovňové stropy zo sadrokartónových dosiek majú širokú škálu prevedení. Ako sme už povedali, materiál je pomerne kujný, takže umožňuje vytvárať nielen rovné čiary, ale aj rôzne vlnité, zaoblené vzory. Z celkového množstva možností môžeme rozlišovať dve hlavné skupiny, do ktorých sú konvenčne rozdelené dvojúrovňové stropy:

1. Registrácia jednotlivých úsekov sadrokartónom. Tento typ znamená, že prirodzený povrch stropu zostáva sám a sadrokartónové dosky sa vyrábajúiba samostatné "ostrovy". Táto metóda ušetrí náklady, ale je potrebné zvážiť, že jej použitie má zmysel len v prípade, keď je primárny povrch úplne plochý. Táto možnosť je vhodná pre malé miestnosti, takže strop je vyšší a vzdušnejší. Pre zónovanie sadrokartónových dosiek sú inštalované v určitých oblastiach, napríklad v štúdiovom apartmáne, môže byť zdôraznená oddychová plocha alebo posteľ.

2. Plné dvojúrovňové vyhotovenie sadrokartónových dosiek. V tomto prípade jedna vrstva úplne pokrýva povrch stropu a na ňu sú namontované ďalšie dekoratívne detaily. Táto metóda je účinná v priestranných miestnostiach, kde počiatočný stav stropnej roviny vyžaduje vážne nastavenie.

Napriek štrukturálnym rozdielom sú obidve možnosti v plnej miere schopné vyrovnať sa s hoci aj najkreatívnejšími návrhovými cieľmi. Sú dobrým pomocníkom pre úspešné zakrytie komunikácie a prispôsobenie neštandardných foriem priestorov.

Dizajn a dekorácia dvojúrovňového stropu

\ t

Ak chcete vybudovať holú konštrukciu sadrokartónu, aj keď bude mať najluxusnejšie formy - nestačí na to, aby ste získali skutočne vynikajúci interiér. Je veľmi dôležité zvoliť správnu metódu a farbu dokončovacích materiálov. preTakéto návrhy sú najprijateľnejšie nasledujúce typy povrchových úprav:

Maľovanie je cenovo dostupný a jednoduchý spôsob, ako ozdobiť povrch stropu kompozíciou na báze vody, ktorú je možné vykonať samostatne bez účasti špecialistov. Zároveň je tu možnosť vybrať si farbu alebo odtieň v závislosti od všeobecného farebného rozhodnutia interiéru;

Vyberanie bielej farby je podobné maľbe podľa dostupnosti dizajnu, líši sa však svojou krehkosťou a skôr „vrtošivým“ postojom k podmienkam vlhkosti, preto je pre kuchyne a kúpeľne lepšie sa vzdať v prospech iných materiálov;

Tvorba tapety - táto metóda bude vyžadovať viac sily a trpezlivosti, možno aj prilákať špecialistov, ak má dizajn geometrické vlastnosti. Pásy tapety by sa nemali prekrývať, ale presne zapadajú proti sebe tak, aby sa celkový vzhľad povrchu nezhoršil. Nie je to tak dávno, vloženie dvojúrovňové stropy s tapetou bolo niečo neobvyklé. Teraz sa však dá nájsť pomerne často, najmä v interiéroch hál. Husté tapety môžu skrývať drobné nedokonalosti povrchov, a to je veľké plus pre stavby, kde sú len ostrovné časti opláštené sadrokartónu.

Tapety na maľovanie, ktoré vám umožnia pravidelne meniť situáciu v miestnosti bez toho, aby ste trávili príliš veľa času a úsilia, budú priaznivým riešením. Photowall-papier prezentovaný na modernom trhu v širokom rozsahu je pomerne populárny. Môžu obsahovať trojrozmerné výkresy, svetelné prvky apoužívajú sa častejšie v spálňach a škôlkach;

Stretch stropy - tento typ povrchovej úpravy možno nazvať najinovatívnejším. Hovoríme tu o plátnach, ktoré za pôsobenia vysokej teploty pokrývajú povrch. Materiál má rôzne povrchy. V závislosti od dizajnu a osobných želaní, môžete vytvoriť matný strop (pre klasické interiéry), lesklý (pomáha meniť hlasitosť, zväčšovať vizuálny priestor), tkaniny (najdrahšie, vytvára jedinečne bohatú a rafinovanú atmosféru).

V moderných interiéroch to nie je nezvyčajné a možno povedať, že často existujú kombinácie materiálov na povrchovú úpravu stropu, ktoré vám umožňujú fantazírovať v plnej sile, vizuálne zmenšiť alebo zväčšiť priestor. Napriklad napnuté plachty natiahnu vnútorný priestor konštrukcie a bielu farbu - obvod sadry. Maľovanie môže byť vykonané v rôznych farbách na rôznych miestach, sčítaním zónovania miestnosti.

Nápady pre interiérové ​​miestnosti

Stropy sadrokartónových dosiek sa môžu líšiť nielen v dizajnérskych prvkoch, dekoroch, ale aj v ich rozdieloch v závislosti od funkčného zaťaženia miestnosti, jej veľkosti a tvaru.

Dvojúrovňový sádrokartónový strop v obývacej izbe

Obývacia izba je navrhnutá tak, aby vytvorila bohatú, ale útulnú atmosféru nielen pre majiteľov, ale aj pre hostí domu. Tu sa nemôžete báť používať jasné farby, aleuistite sa, že harmonicky zapadajú do atmosféry a smeru štýlu. Tu bude vyzerať skvelá kombinácia povrchových materiálov stropu, bez dynamických kontrastov.

Po vytvorení dvojúrovňovej štruktúry s odtieňmi je možné účinnejšie zdôrazniť zóny nachádzajúce sa v miestnosti, vybaviť rozsiahly osvetľovací systém množstvom svetelných zdrojov s rôznou úrovňou osvetlenia a tajomným osvetlením.

Pre malé sály, ktoré sa často nachádzajú v Chruščovských domoch, sa zmestia objemné dvojúrovňové stavby s lesklými plátnami a s ich odrazom rozšíria priestor. Objem miestnosti bude mať aj rozptýlené osvetlenie veľkého množstva reflektorov a duet stropu so stenami v jednej farebnej palete.

Dvojúrovňový strop sadrokartónových dosiek v kuchyni

\ t

V kuchyni môžu byť rôzne formy sadrokartónových povrchov, ktoré dokážu korigovať a zónovať miestnosť, a čo je najdôležitejšie, skryť komunikácie. Najčastejšie sú štvorcové obvody, ktoré dávajú úzkym miestnostiam správny tvar. V priestranných kuchyniach sú zaoblené tvary určené pre centrálne oblasti av malých, jednoduchých ostrovných konfiguráciách. Nezabudnite, že pre kuchyňu je veľmi dôležité dobré osvetlenie, a dvojúrovňový strop bude prvým asistentom pri umiestňovaní rôznych druhov lámp.

Dvojúrovňový sádrokartónový strop v spálni

Dostať sa do spálne, muž viacvšetky sny relaxovať a mať dobrý odpočinok, takže nasledujúci deň príde spolu s dobrou rannou náladou. Strop vo výzdobe tejto miestnosti zohráva dôležitú úlohu, pretože práve tento povrch vidíme, ležíme alebo prebúdzame.

Tu je lepšie sa vyhnúť jasným farbám, lesklým povrchom, uprednostňujúc pokojné pastelové tóny, ale zvlnené línie v dizajne a prítomnosť pekne vyzerajúcich kresieb vôbec nezasahujú. Stupňovitá forma často korunuje miesto nad posteľou na spanie a označuje oddychovú zónu. Tento dizajn vyzerá celkom pekne vo firme s baldachýnom, ktorý poskytuje mimoriadny komfort a romantickú náladu.

Dvojúrovňový strop sadrokartónových dosiek v škôlke

\ t

Pre deti je veľmi dôležité, aby ich malý svet bol farebný a svetlý, a preto je tu najvhodnejšia možnosť pretiahnuť plátno, najmä s fotografickou tlačou. Krásne krajinomaľby, obrazy priateľských kreslených a rozprávkových postáv, nekonečná modrá hviezdna obloha - to všetko môže naplniť detskú izbu špeciálnou rozprávkovou atmosférou, duchom dobrodružstva.

Keď dieťa dozrie a jeho záujmy sa začnú meniť, plátno sa dá ľahko zmeniť na vhodnejší dizajn pre dospievajúce a osobné preferencie mladého majiteľa. Nepochybnou výhodou použitia sadrokartónu pri návrhu dieťaťa je jeho ekologickosť a prirodzenosť - faktory, ktoré zabezpečia zdravé vnútorné prostredie.

Dvojúrovňové sadrokartónové stropy - foto

\ t

Stručne povedané, môžeme bezpečne povedať, že dvojúrovňové stropy zo sadrokartónových dosiek môžu premeniť akýkoľvek výnimočný interiér na skutočnú luxusnú rezidenciu. V tomto potvrdení odporúčame zoznámiť sa s mnohými príkladmi návrhov prezentovaných na fotografii v našej galérii. Šťastné prezeranie!