Dvojposchodové domy (90 fotografií): projekty a nápady

Najvhodnejším riešením je výstavba obytného domu na dvoch podlažiach. V jeho prospech, hovorí, že môžete získať pomerne veľký obytný priestor, pri použití malej časti krajiny. Táto skutočnosť často vedie k výstavbe dvojúrovňových budov v súkromnom sektore v mestských oblastiach, kde nie je veľa pôdy na vybudovanie luxusného jednoposchodového kaštieľa. Okrem toho, zvláštnosti reliéfu neumožňujú zrýchliť na majestátne trojpodlažné, štvorpodlažné budovy. V článku sa dozvieme o projektoch moderných dvojpodlažných domov a zvážime ich výhody.

Výhody dvojpodlažných domov

\ t

Okrem významných úspor priestoru majú dvojpodlažné domy aj mnoho ďalších výhod. Na rozdiel od jednopodlažných budov, kde značná časť koridorov zaberá, je možné plánovať dvojúrovňové tak, aby sa dosiahol maximálny počet funkčných miestností. Ak sa dom nachádza mimo mesta, z okien druhého poschodia bude nádherný výhľad na okolité priestory.

Fasády dvojpodlažných domov umožňujú používať viac architektonických techník, kombinujúc materiály na konečnú úpravu, ktoré vyzerajú oveľa krajšie, a rozmanitosť foriem strechy poskytuje výraznú chuť.

Dvojúrovňová budova umožňuje zónu priestor na zónu (obývacia izba, kuchyňa na prvom poschodí) a noc (spálňa na druhom poschodí).

Stavebné materiály

Voľba materiálov pre stavbu a obkladanie domu je kľúčovým bodom, na ktorom bude závisieť životnosť konštrukcie, estetická krása, ako aj pohodlný pobyt v nej. Najčastejšie sa v stavebníctve používajú materiály ako:

Tehla, z ktorej sa vynára prekvapivo trvanlivý, silný dom, v ktorom bude stále príjemné mikroklímo. Nevýhodou je veľká hmotnosť, ktorá vyžaduje pevný základ, ako aj relatívne dlhú dobu výstavby;

Keramické bloky - umožňujú vybudovať spoľahlivý energeticky úsporný dom, ale bude vyžadovať dodatočné obloženie;

Ľahký betón - najpopulárnejší moderný materiál, ktorý nemá prakticky žiadne nedostatky. Dom je postavený pomerne rýchlo, má výbornú tepelnú izoláciu, ale pretože materiál dobre absorbuje vlhkosť, je potrebné vybudovať kvalitný základ monolitu alebo betónovej dosky;

Drevo je materiál, ktorý je šetrný k životnému prostrediu a „dýcha“, čo zabezpečuje stálu cirkuláciu kyslíka v miestnosti. Drevené domy majú vysokú tepelnú izoláciu a estetickú príťažlivosť. Drevo je však vystavené poveternostným podmienkam, a preto bude vyžadovať pravidelné ošetrenie špeciálnymi prostriedkami;

Rámová technológia, ako aj iné rôzne kombinácie, ktoré okrem vysokých technických vlastností majú veľmi pekný vzhľad, ako sú domy v štýle chaty, kde sú drevo a kameň dokonale kombinované.

Myšlienky na plánovanie dvojpodlažného domu

Moderné trendy majú tendenciu k kompetentnému racionálnemu plánovaniu funkčného priestoru s minimálnym počtom priechodných miestností. Najčastejšie, dispozícia umožňuje umiestnenie spoločných priestorov na prvej úrovni, a osobné izby - na druhom. Napríklad nižšie môžete vybaviť kuchyňu, jedálenský kút, obývaciu izbu, kúpeľňu. Prítomnosť terasy je veľmi pohodlná a krásna. Môže byť otvorená alebo zatvorená, ale v každom prípade poskytuje vynikajúcu príležitosť priblížiť sa k prírode počas obeda, večerných posedení alebo osláv. Môžete tiež nájsť projekty, kde sa na prízemí nachádza hosťovská izba alebo spálňa pre starších členov rodiny a je pre nich dosť ťažké prejsť na druhú úroveň.

Ako sme už povedali, horné poschodie je priestorom na osobné použitie. Tu sú spálne, detské. Dobrým riešením by bolo zorganizovať ďalšiu kúpeľňu, najmä ak je rodina veľká (najčastejšie je umiestnená približne v rovnakej časti domu ako v prvom poschodí - takže je vhodnejšie priniesť komunikáciu).

Dobrým riešením by bolo vybudovať suterén, v ktorom by ste mohli organizovať skladovanie alebo ho používať pre viac funkčné miestnosti, napríklad posilňovňu, práčovňu, biliard, kuchyňu. K tomu, dokonca aj vo fáze výstavby, musíte sa postarať o položenie komunikácie.

Moderné projektydvojpodlažné domy

V súčasnosti existuje veľký počet dvojpodlažných projektov. Výberom typického projektu môžete čiastočne ušetriť náklady a jednotlivec vám dáva oveľa viac príležitostí postaviť dom, ktorý bude spĺňať všetky požiadavky konkrétnej rodiny. Ďalej zvažujeme najzaujímavejšie možnosti pre výstavbu moderného, ​​racionálneho, pohodlného bývania.

Dvojpodlažný dom s podkrovím

Organizácia podkrovia je vynikajúcim riešením, ktoré umožňuje získať dodatočné štvorcové plochy obytného priestoru namiesto skladovacej miestnosti pod strechou, ktorá sa spravidla stáva prístreškom pre zbytočnosť domácností. Okrem prekrásneho exteriéru poskytujú sedlové strechy s oknami do neba veľa priestoru pre rôzne dizajnové riešenia v dizajne vnútorného priestoru. Starostlivosť o položenie všetkých potrebných komunikácií (elektrické rozvody, kúrenie, vetranie), môžete vybaviť priestrannou šatníkovou skriňou, spálňou alebo útulnou detskou izbou. Často podkrovie dopĺňajú balkóny na obdiv okolia z výšky.

Dvojpodlažný dom s plochou strechou

\ t

Plochá strecha dvojpodlažného domu v našej oblasti sa ešte často nenachádza, hoci na západe sú tieto budovy veľmi oceňované pre ich krásny dizajn a možnosť získať viac priestoru. Takéto konštrukcie v minimalistických smeroch, štýly podkrovia, hi-tech vzhľad vynikajúce. Na plochej streche je možnosťorganizovať rekreačné oblasti inštaláciou vhodného nábytku, zdobením záhrady, športového ihriska alebo dokonca bazéna. Je to dobrá možnosť pre budovy s malou miestnou plochou.

Domové dvojpodlažné domy

Pôvodné guľovité štruktúry prekvapujú svojou krásou, nezvyčajnými tvarmi a ergonómiou. Vo väčšine prípadov sú postavené rámovou metódou, po ktorej nasleduje povrchová úprava preglejkou a obkladovým materiálom. Takéto zariadenia sú pomerne priestranné a praktické a okrúhla základňa je oveľa lepšia pri prírodných katastrofách (nárazové vetry, zemetrasenia) ako pri obdĺžnikových štruktúrach. Domy v dome môžu mať aj ďalšie architektonické prvky - balkóny, terasy, garáže - a zaujať neštandardným dizajnom. Vnútorný priestor je organizovaný podľa rovnakých princípov ako v obyčajných budovách a nábytok bude musieť byť zhotovený na zákazku tak, aby bez problémov zapadol do interiéru so zaoblenými stenami.

Dvojpodlažný dom v štýle chaty

Atraktívne chaty majú jedinečný vzhľad. Tento smer architektúry vznikol ďaleko v Alpách s drsným podnebím, silnými vetrom a snehovými závratmi, čo sa priamo odráža v architektonických prvkoch budov. Dom v štýle chaty má špeciálne funkcie, ktoré sťažujú zámenu s inými budovami: masívna šikmá strecha s veľkými výčnelkami, pod ktorými sa často nachádza balkón, panoramatickýokná, silný základný základ. Takéto domy majú spravidla kamenný suterén alebo prvé poschodie, na ktorom sa stavia drevená konštrukcia. V interiéri by mali byť prítomné aj prírodné materiály: drevený nábytok, kožušinové poťahy, kožené čalúnenie atď.

Dvojpodlažný dom s garážou

Garáž je takmer povinným atribútom vidieckeho života a bude oveľa racionálnejšie pripojiť ju k domu. Tým sa zabezpečí väčšie pohodlie pri pohybe; Okrem toho je tu často vybavená dielňou, takže ak potrebujete akýkoľvek nástroj pre domáce práce, môžete si ho ľahko vziať, prejsť do garážovej miestnosti. Vzhľadom k tomu, že garáž zaberá jednu úroveň, jej strecha sa dá využiť napríklad aj na terase alebo balkóne.

Dvojpodlažný dom s panoramatickými oknami

Ďalším vynikajúcim riešením pre moderné budovy. Veľké okná umožňujú preniesť do miestnosti množstvo prirodzeného svetla, čo je typické pre dnešné pravidlá interiérového dizajnu. Keďže sklo má nízke tepelnoizolačné vlastnosti, je potrebné dbať na nákup trojskla, ako aj na organizáciu kvalitného vykurovacieho systému. Stojí za zmienku, že domy s panoramatickými oknami sú vhodnejšie pre pozemkové parcely, ktoré nie sú zaťažené inými budovami, inak bude potrebné vybudovať vysoký plot alebo nákup.celkové záclony.

Duplex

Budovanie domu pre dve rodiny - duplex - má svoje vlastné charakteristiky. Tu je celý priestor rozdelený na dve autonómne územia, z ktorých každá má vlastnú komunikáciu. Rodiny môžu mať spoločnú priestrannú garáž pre niekoľko áut alebo jednu veľkú halu. Vstupy sú najčastejšie oddelené. V takomto dome môžu žiť nezávisle cudzie páry alebo jedna veľká rodina z niekoľkých generácií.

Dvojpodlažný dom s arkýřovým oknom

\ t

Pôvodná konvexná časť konštrukcie nemôže nechať nikoho ľahostajného. Tento architektonický prvok sa používa pri stavbe domov po stáročia, pretože má vysokú estetickú hodnotu. V interiéri zóny poskytujú arkierové okná ďalšiu plochu, na ktorej sa dajú usporiadať jedálne alebo obytné priestory. V dvojpodlažných domoch arkýřového okna sú spravidla vyrobené z jednej stavby na dvoch podlažiach, čo dáva klasický nádech veľkoleposti.

Dvojposchodové domy - fotografie a projekty

V našej fotogalérii sa môžete zoznámiť s veľkým množstvom projektov dvojpodlažných domov rôznych štýlov. Fotografie tiež zobrazia obrázky, kde majú domy ďalšie funkčné architektonické formy, spôsoby ich umiestnenia. Šťastné prezeranie!