Drevené ploty: 100 fotografických nápadov

Drevené oplotenie používajú naši predkovia už od praveku. Nestrácajú svoju dôležitosť v našej dobe, zostávajú jedným z najpopulárnejších oddeľovačov. Príjemná prírodná estetika, praktickosť a jednoduchosť montáže - práve pre tieto vlastnosti sa majitelia súkromných domov zaviazali k takýmto plotom.

Druhy drevených plotov

\ t

Drevené ploty môžu mať úplne iný vzhľad. Ďalej budeme hovoriť o hlavných typoch štruktúr a ich dizajne.

Klasický drevený plot

\ t

Toto je jedna z najbežnejších možností pre drevené konštrukcie. To sa líši v jednoduchosti stavby, nevyžaduje množstvo materiálov a zároveň je schopný slúžiť po mnoho rokov.

Oceľové profilové rúry sa používajú ako podpera, ktorá je v pôde pripevnená betónom s hĺbkou 1 až 1,5 m, v závislosti od zloženia pôdy. Nosníky sú inštalované medzi nimi, priamo pripevnené na drevené dosky.

Paling

Klasická skladba sa skladá zo špicatých kolíkov. Táto forma guľatiny robí oplotenie trvanlivým a spoľahlivým. Životnosť konštrukcie je dlhšia ako napríklad tkaný výrobok, ale stále nie je príliš veľká v porovnaní s mnohými inými modernými konštrukciami. Pretože plot nemá pevný základ, môže sa časom uvoľniť a prehnúť. Okrem toho, materiály pre výstavbu bude potrebovať dosť veľa.

Na základe uvedeného sa dnes tento typ oplotenia používa pomerne zriedka. Je však možné ho nahradiť podobným dizajnom bambusu alebo vytvoriť klasický plot v podobe farebných ceruziek - bude to veľmi zábavné.

Vertikálny plot

Tento druh je univerzálnejší ako ten predchádzajúci. Plot je dekoratívny a zároveň schopný vytvoriť súkromie. Aby sa zvýšila pevnosť konštrukcie drevených roštov, opiera sa o kovové rúrky. Medzi lamelami zanechali malé medzery, ktoré podporujú cirkuláciu vzduchu.

Plotový plot namontovaný na kamennom podklade vyzerá veľmi atraktívne.

Horizontálny Shtaketnik

Horizontálne shtaketnik jednoduché a stručné. Tento obraz plotu je pre väčšinu moderných budov najviac harmonický. Môže to byť s medzerami alebo bez nich - podľa vlastného uváženia. Rybie kosti, ranč a šach sú variácie tohto druhu. V závislosti od konštrukcie bude mať charakteristické vlastnosti a vzhľad. Pozrime sa na nich neskôr.

Ranč

Takéto ploty pripomínajú tradičné oplotenie používané americkými poľnohospodármi. Ale podobné štruktúry sa nachádzajú v našich otvorených priestoroch - v obciach a dedinách často načrtávajú kuchynské záhrady, predzáhradky a pasienky.

Je ľahké sa naučiť takéto ploty - stavba jezvislé tyče s horizontálnymi doskami upevnenými na nich, s veľkými medzerami medzi nimi. Ranč môže byť tiež nazývaný jednoduchý nízky živý plot so zvislými doskami v rustikálnom štýle. Zostavte si tento plot je pomerne jednoduchý. Jasne označí hranice územia, ale nebude sa môcť stať prekážkou pre názory cudzincov.

Drevený šachový plot

Šach je zložitejším typom plotov. Táto možnosť je vhodná pre mnohé štýlové rozhodnutia krajinného územia. Môžete sa zastaviť na hluchej stavbe alebo si vybrať plot s otvormi. Ten druhý vyzerá celkom originálne a zaujímavé, ale v prvom prípade budete môcť urobiť stránku uzavretú pred outsidermi.

Drevený plot zo sleďov

\ t

Nie vždy stačí vybudovať dekoratívny vetraný plot. Tieto prípady zahŕňajú oblasti nachádzajúce sa v blízkosti hlučných ciest. Tu je lepšie uprednostniť hluchý plot, ktorý ochráni územie pred výfukovými plynmi, rušivými zvukmi a prachom. To môže poskytnúť drevený plot "rebrík", tiež známy ako "rybie kosti". Zdobí tak nadrozmernú prímestskú oblasť, ako aj veľkú modernú štruktúru.

Drevený plot

\ t

Drevený plot nemusí mať striktný vertikálny alebo horizontálny tvar. Ak nainštalujete plot s upravenými malými doskami, bude toVyzerá to celkom jednoducho a sieťovo, najmä - v bielej farbe. Tak, že nebudete rušení zvedavými očami ľudí okolo, budete zasadiť silné lezenie rastliny, taký živý plot bude mať ešte pôsobivejší účinok. Plot je inštalovaný rýchlo a jednoducho, pretože jeho komponenty sú hotové profily vyrábané vo výrobe.

Kombinovaný drevený plot

\ t

Aby bol plot spoľahlivejší, atraktívnejší a niekedy nie tak drahý, používajte na stavbu ďalšie materiály: kameň v rôznych konfiguráciách, tehla, kovový plot, odpadové materiály, betón, kovaný kov.

Tieto materiály spravidla slúžia ako spoľahlivý základ pre stavbu alebo jej zvislé podpery. Môžu však vykonávať aj výlučne dekoratívnu funkciu, ako je to v prípade kovaných dielov.

Vlastnosti konštrukcie drevených plotov vlastnými rukami

\ t

Mnohí odmietajú myšlienku sebestačného dreveného oplotenia z dôvodu zjavnej zložitosti procesu. Ak naozaj nemáte dostatok času alebo vôbec žiadnu túžbu vybudovať si niečo sami, potom si môžete najať pracovníkov a dať im túto prácu. Ale ak chcete vybudovať oplotenie svojich snov vlastnými rukami, potom sa ponáhľame, aby sme vás potešili - všetko nie je také ťažké, ako sa na prvý pohľad môže zdať.

V prvom rade sa starajte o kvalitné spracovanie dreva. Uloženieprírodná farba lakovať materiál - tak strom nebude ovplyvnený vlhkosťou a nebude tmavší. Nezabudnite na špeciálnu impregnáciu, ktorá zabráni negatívnym vplyvom kvapalín a škodcov spôsobených antifungálnymi činidlami a insekticídmi v kompozícii.

Celý proces inštalácie je takýto:

1. Najprv nainštalujte základ alebo iné nosné konštrukcie.
2. Potom na nich pripevnite dosky v závislosti od typu zvoleného plota.
3. Na zvýšenie ukazovateľov pevnosti stojí za to použiť kovové rohy, ku ktorým sú dosky priamo pripojené.

Ide o veľmi zovšeobecnený konštrukčný algoritmus. Pre podrobnejšiu štúdiu celého inštalačného cyklu je potrebné určiť požadovanú konfiguráciu plota. Ak sa prvýkrát pokúšate urobiť inštaláciu sami, potom sa zastavte na jednoduchých formulároch - takže máte všetky možnosti urobiť skvelú prácu.

Drevené ploty budú schopné nielen chrániť lokalitu a označiť jej hranice, ale aj ich dekoratívne. Vyberte si tento typ oplotenia, takže ak je obytná budova alebo krajinná oblasť už vybavená inými drevenými prvkami, materiály sú v súlade s textúrou a farbou.

Farebný plot pre drevený plot

Neošetrený strom teda nebude môcť trvať dlhú dobu v dôsledku ničivého vplyvu životného prostredia. Preto, ak dávate prednosť prirodzenému vzhľadu dreva,mal by byť vopred upravený vhodnými prostriedkami. Ak chcete, aby farba vyzerala jasnejšie, môžete použiť škvrnu alebo priesvitný lak. Prírodná textúra vyzerá veľmi ušľachtilá a harmonicky obklopená vegetáciou na mieste. Navyše, aj keď je dom vyrobený z kovu, skla, betónu, drevených tónov, bude hrať len plus, čo dáva dizajn teplé poznámky.

Môžete ísť iným spôsobom a stále maľovať materiál. Jedna z najuniverzálnejších a najúspešnejších farieb je biela. Dá dizajnu celej krajinnej oblasti neuveriteľnú ľahkosť a vôňu. Snehobiely plot bude pôsobiť obzvlášť impozantne, ak je tento odtieň prítomný na iných prvkoch záhrady, obytných alebo hospodárskych stavieb - nábytku, pergoly, strechy, balkóna, altánku a tak ďalej. Takže môžete dosiahnuť jeden slávnostný obraz kompozície.

Verte, že odtiene bielej sú hádzanie a nepraktické? Použite tlmené tóny zelenej, modrej alebo sivej. Tak, že taký plot nevyzerá triviálne a nudné, zameriavajte sa na originalitu formy, môžete dokonca len zdvihnúť vertikálne dosky s rôznymi výškami - to nie je ťažké, ale výsledok bude atraktívnejší.

Pre milovníkov jasných farieb a veselej nálady vhodného viacfarebného oplotenia. Môžete vytvoriť farbu z jednoduchých vetiev. Tento dizajn urobí z dizajnu pobočiek v rôznych veľkostiach jeden celok a odpadový materiál sa stane akýmsi druhomumelecký predmet.

Je možné maľovať v rôznych odtieňoch a plot z plotov. Podľa vášho vkusu si vyberte farebnú schému - jasnú, kontrastnú a šťavnatú, všetky farby dúhy, jemnú rozmazanú paletu farieb alebo kombináciu niekoľkých farieb. Všetko bude závisieť od vašich osobných preferencií a samozrejme od celkovej nálady a prísľubu krajiny.

Keďže sa rozhodli urobiť plot vo farbe, vyzdvihnúť naozaj vysoko kvalitné farby - mali by byť nielen krásne, ale mali by mať aj ochranné vlastnosti. To je veľmi dôležité, pretože farba a oplotenie môže trvať ani jednu alebo dve sezóny, ale oveľa dlhšie. Bude nepríjemné všimnúť si, že v budúcom roku sa oplotenie zhorší a kryt sa praskne.

Drevené ploty - foto

Ak chcete vidieť ešte zaujímavejšie nápady na navrhovanie dreveného plotu, môžete v našom výbere fotografií. Možno je to miesto, kde nájdete svoj zdroj inšpirácie. Šťastné prezeranie!