Domy z guľatiny (80+ fotografií)

Domy vyrobené z guľatiny guľatiny dokonale kombinujú krásu a úžitok, ktorý len zriedka vidíte v iných budovách. Smrek, borovica, céder alebo smrekovec - všetky tieto stromy sa stávajú vynikajúcim materiálom, z ktorého sú postavené luxusné zrubové domy a malé poľovnícke chaty. História remesiel siaha do ďalekej hĺbky storočí, ale v priebehu rokov získala len popularitu a nové technológie spracovania dreva umožňujú stavať najkrajšie a neobvyklé stavby. Ďalej sa pozrieme na výhody domov z guľatiny, ako aj zaujímavé nápady a projekty.

Vlastnosti domov z guľatiny

Zvláštnosťou stavby domov z oblých guľatín je technika vykonávania prác, ktorá sa výrazne líši od tradičnej. Spočiatku sa guľatina spracováva špeciálnym priemyselným zariadením, ktoré čistí celý nevhodný povrch a dáva telu tvar valca. Potom sa vykonajú všetky potrebné rezy na dreve na montáž konštrukcie podľa predbežného plánu. Hotový materiál je dodávaný na stavenisko, z ktorého je, ako keby bol zhotovený staviteľ. Nakoniec sa ukázalo, že ide o dom z guľatej guľatiny, ktorý má v porovnaní s analógmi vyrobenými z iných, modernejších materiálov veľa výhod, a to:

- Presnosť montáže a krátka doba výstavby - predbežná príprava a presné rezanie všetkých súčiastok umožňujepostaviť dom s pomerne vysokou kvalitou bez chýb, hoci náklady na materiál sa zvyšujú. Na druhej strane je však možné ušetriť na odmeňovaní práce pre stavebníkov - koniec koncov, práca sa vykonáva pomerne rýchlo;

- Nízka tepelná vodivosť - prírodné drevo má vysokú odolnosť voči prenosu tepla, vďaka čomu je dom dlhodobo udržiavaný v teple;

- Sila - prepojenie všetkých častí budovy zabezpečuje jej integritu, preto je možné len zničiť celý rám;

- Nedostatok dokončovacích prác - jasný tvar guľatiny, estetická príťažlivosť textúry s jedinečnými vzormi vytvorenými samotnou prírodou, robia materiál univerzálnym, nevyžadujúcim dodatočné obloženie. Protokoly sa otvárajú špeciálnymi nástrojmi a lakom na predĺženie životnosti. Možno použiť aj tmel na utesnenie medzier a spojov;

- Úspora na základoch - zrub má malú váhu, takže nevyžaduje masívny drahý základ, čo výrazne znižuje náklady;

- Environmentálne priateľstvo - aj keď sa s materiálom zaobchádza antiseptikami, stále zaujíma vedúce postavenie ako najčistejšie a najbezpečnejšie pre ľudské telo.

Takéto množstvo výhod bezpochyby naznačuje, že guľatina je vynikajúcim materiálom na stavbu domu. Ale, ako sa hovorí, a tu nebude robiť bez "lietať v masti." Hlavnou nevýhodou domu z guľatého guľatiny je jeho zmršťovanie, čo značne oneskoruje zavedenie bývaniaPrevádzka. V tomto prípade môže budova znížiť výšku o 5-10%. Tiež nepríjemné faktory sú nebezpečenstvo požiaru a neschopnosť navrhnúť dodatočnú izoláciu, hoci niekedy sa na tento účel úspešne používa ako prírodný izolátor.

Projekty domov z oblých guľatín sa oceňujú pre osobitnú farbu nasekaného domu a je ťažké sa s tým hádať. Ďalej zvažujeme moderné projekty zrubov, ktoré vás určite nenechajú ľahostajnými.

Moderné návrhy zrubov

\ t

Projekt domu z okrúhleho guľatiny je možné objednať u špecializovanej spoločnosti alebo ho možno samostatne vynaložiť, pričom sa zohľadnia želania a potreby rodiny. V prvom rade je potrebné rozhodnúť o počte poschodí budovy, či je potrebné postaviť druhé, tretie poschodie, alebo je lepšie ísť hlbšie do suterénu do obývacej izby. Ďalej všetko závisí od osobných želaní - budova môže byť malá, ale skôr pohodlná, alebo môžete postaviť palác so zámkami, terasami a ďalšími architektonickými „zvončekmi a píšťalkami“.

Poľovnícke sídlo z guľatiny

\ t

Stavba malých poľovných chát z oblých polien sa stáva čoraz obľúbenejšou. Samostatný zrubový dom v lese bude schopný poskytnúť pohodlný pobyt pre podobne zmýšľajúcich ľudí ďaleko od mestského zhonu, ponoriť ho do prírodných motívov a inšpirovať k úspešnému rybolovu. V tomto uskutočnení má dom skromnú veľkosťniekoľko izieb, čo je dosť na krátkodobý pobyt. Súčasťou projektu môže byť aj ďalší priestor, ktorý dáva podkrovnému priestoru izby. Často je k hlavnej budove pripojený kúpeľný dom.

Dom vyrobený z guľatiny v štýle chaty

\ t

Osobitne zaujímavé sú návrhy domov z guľatiny v štýle chaty. Majú krásnu architektúru, ktorá sa ťažko zamieňa s inými návrhmi. Štýl vznikol v Alpách, kde tvrdá povaha ovplyvnila výber materiálov a dizajnových prvkov. Hlavným charakteristickým znakom smeru je zámerne vyčnievajúci strešný oblúk, ktorý je určený na ochranu pred klimatickými podmienkami. To je často tak veľké, že sa môže ubytovať balkóny a terasy. V tomto dome, z väčšej časti, dvojpodlažný s priestranným podkrovím.

Dom z okrúhlej guľatiny v modernom štýle

Je ťažké uveriť, že stavba guľatiny môže byť postavená v ultramoderných smeroch, ako je minimalizmus alebo podkrovie. Pri pohľade na fotografie hotových projektov sa však rozptýlia pochybnosti. Projekty takýchto domov z guľatiny neprestávajú udivovať a ohromovať vynaliezavosťou dizajnérov, ktorí dokážu harmonicky spojiť starodávnu technológiu výstavby s modernými formami. Ďalšou charakteristickou črtou je prítomnosť panoramatických okien, ktoré zvýrazňujú moderný koncept otvorenosti a slobodyspace.

Dom zo zaoblenej guľatiny s ozdobnou niťou

\ t

Drevená rezba sa tradične používala v ruskej architektúre ako vynikajúca výzdoba zrubov a premenila ich na skutočné paláce. Vyrezávané prvky zdobia okná, verandy, rímsy, balkóny, ako aj vnútorné sídla. K dnešnému dňu, takéto techniky, ktoré sa stali čiastočne zabudnuté, získavajú na dôležitosti, pretože anonymné budovy teraz nie sú v móde. Zvlášť cenné sú unikátne vzory vyrobené ručne, ktoré sa určite stanú závisťou svojich susedov. Okrem toho od staroveku existuje presvedčenie, že vlákno chráni majstra domu pred rôznymi nešťastiami a chorobami.

Kombinácia guľatiny a kameňa

\ t

Okrúhly dom vám umožňuje poraziť vynikajúcu kombináciu dreva a kameňa. Typicky, takéto budovy poskytujú kamenný suterén, a zvyšok stavby je vyrobený z guľatiny, ktorá je oprávnená, pretože kameň nezachováva teplo dobre, a jeho izolácia stojí veľa peňazí. Takéto kombinácie boli nájdené v architektúre pred mnohými storočiami, keď obchodníci umiestnili obchody alebo kancelárie na prvé kamenné podlahy, a druhé, drevené, ich vzali pod obytné miestnosti. Za zmienku tiež stojí, že kamenná základňa chráni zaoblený kmeň pred negatívnymi účinkami mokrých pôd a hlodavcov. Prvé poschodie bude trvať desaťročia bez straty sily.

Dom z guľatiny s manzardom

Súhlasím s tým, že dom z guľatej guľatiny so sedlovou strechou a oknami, ktorý sa pozerá na povrch neba, vyzerá oveľa atraktívnejšie ako nudný box. V prospech podkrovia hovorí a efektívnosť jeho stavby v porovnaní s nútením druhého poschodia. Tu si môžete zariadiť útulnú spálňu alebo detskú izbu, pripojiť balkón, z ktorého objavíte nádherný výhľad na okolitú prírodu.

Srubový dom s Verandou

Veranda, tiež známa ako terasa, bude vynikajúcim doplnkom budovy, čo vám umožní definovať útulnú platformu pre rekreačnú oblasť. To môže byť uzavreté alebo otvorené, ale v každom prípade to bude zvyšok tak blízko k prírode, ako je to možné. Na veľkom mieste si môžete nainštalovať sporák, ohnisko a mať skvelý čas s priateľmi. Dokonca aj malá veranda bude v poriadku, aby bola sama, hojdacia v hojdacom kresle. Dom z guľatiny s verandou vyzerá veľmi expresívne, najmä s výskytom zelených rastlín, presklených častí stien alebo vyrezávaných dekoratívnych prvkov.

Domy z guľatiny - fotografie a projekty

Typ prírodného zaobleného guľatiny prináša do obytnej budovy jedinečnú atmosféru prirodzenosti, pohodlia a tepla domáceho prostredia. Drevený dom je elegantné, pohodlné, praktické obydlie, ktoré môže byť malá lesná chata alebo skutočný hrad. Naša galéria obsahuje početné fotografie s množstvom domov.z okrúhlej guľatiny, kombinácia v nich modernosti a vernosti tradíciám starých čias. Šťastné prezeranie!