Domy z baru (80 fotografií): projekty a nápady na dizajn

Drevené domy z baru majú dlhú históriu, počas ktorej sa materiál na výstavbu neustále zlepšoval. Dnes je to prírodná, ekologická surovina s vysokou úrovňou zvukovej izolácie a nízkou tepelnou vodivosťou. Použitie dreva vám umožní vybudovať ľahké konštrukčné konštrukcie v pomerne krátkom čase.

Hlavné typy domov z baru

\ t

Dnešné drevené domy majú mnoho odrôd, medzi ktorými sú štandardné vzory a najmodernejšie štýlové budovy. Hlavná klasifikácia sa obmedzuje na distribúciu budov v závislosti od najpopulárnejších druhov materiálu, a to:

1. Domy z obvyklého baru - sú postavené rýchlo, pretože materiál je pomerne jednoduchý a bez problémov sa dá do inštalácie. Jeho náklady sú oveľa nižšie ako iné kategórie. Nie každý vlastník alebo stavebná firma však uprednostňuje túto surovinu na výstavbu, pretože v tomto prípade bude potrebné ďalšie obojstranné obloženie budovy s klapkou, obložením, zrubom atď. Nevýhodou je častá infekcia hubovými doskami, ktorá bude vyžadovať ďalšie spracovanie.

2. Domy vyrobené z profilovaného dreva sú najracionálnejším riešením, ak má budova krásny estetický vzhľad, ktorý nevyžaduje dodatočnú dekoráciu s povrchovou úpravou. Takéto budovy vyzerajú krásne, moderne a prakticky. Hlavným plusom materiálu je jeho šetrnosť k životnému prostrediu aschopnosť "dýchať". Nevýhodou sú špeciálne požiadavky na vlhkosť, ktorých nedodržanie vedie k vzniku trhlín.

3. Glulam laminované domy sú skvelou voľbou bez vyššie uvedených nevýhod. Hlavnou prekážkou pri jeho výbere je často vysoká cena, ktorá je niekoľkonásobne vyššia ako obyčajný a profilovaný materiál.

Jedno a dvojpodlažné domy

\ t

Vzhľadom na to, že hraničná výška drevených súkromných budov (nie viac ako 6 metrov) je zákonne ustanovená, majitelia stavieb majú možnosť postaviť na nej jedno alebo dvojpodlažný dom. Ktorá možnosť voľby závisí od osobných preferencií, zloženia rodiny, materiálnych kapacít, ako aj celkovej rozlohy územia. Ak je miesto malé - je lepšie postaviť užitočné meradlá obytnej zóny postavením dvojpodlažnej budovy. Na priestrannej ploche môžete zostať na jednopodlažnej verzii, ktorá tiež pomôže ušetriť niektoré stavebné náklady.

Prítomnosť detí alebo starších ľudí v rodine, ktorí považujú za ťažké a nebezpečné pohybovať sa na rôznych poschodiach, tiež hovorí v prospech jednoposchodovej budovy. Áno, a samotné schodisko bude zaberať určité miesto. Ďalším plusom je zjednodušená komunikačná schéma, ktorá počas vykurovacej sezóny výrazne ušetrí energetické zdroje.

Dvojposchodové domy sú ideálne pre majiteľov skromných pozemkov, ale aj pre veľké rodiny, kde každý potrebuje svoj osobný životspace. Výhodou dvojpodlažnej budovy je úspora peňazí na vybavenie rozsiahleho suterénu a strechy, možnosť obdivovania krásy okolitej krajiny z výšky. Tu si môžete vybaviť viac izieb pre všetkých členov rodiny, ako aj apartmány pre hostí, najmä ak využijete príležitosť na dokončenie podkrovia.

Navrhovanie domov z baru

Dnešné drevené domy môžu byť postavené podľa štandardných vzorov, ktoré stoja developera oveľa lacnejšie, alebo majú individuálny charakter a sú nápadité svojou originalitou. Dodatočné vybavenie s užitočnými a dekoratívnymi prvkami (arkýřové okná, terasy, panoramatické okná) pomáha dosiahnuť tie najneuveriteľnejšie efekty.

Chata v štýle chaty

Krásne nórske domy v štýle chaty majú dve hlavné črty, ktoré ich kontrastujú s inými drevenými stavbami - veľkou sedlovou strechou zo sedlovej strechy a spodným kamenným alebo tehlovým základom, na ktorom je inštalovaná drevená konštrukcia. Vo svojej pôvodnej podobe, projekty takýchto domov tiež znamenajú veľký balkón, viac podobný terase. Vyčnievajúca strecha by ho mala úplne uzavrieť. Takáto stavba je výsledkom špeciálnych klimatických podmienok, v ktorých boli domy postavené.

Fínsky zrubový dom

\ t

Technológia výstavby zahŕňa použitie lepeného laminovaného dreva, ktoré je dobre vysušené. Prvýkrát tento materiálvyrobené z kondomovej borovice, predstavili Fíni v druhej polovici minulého storočia. V priebehu rokov sa zlepšila, získala najvyššiu pevnosť, mrazuvzdornosť a schopnosť akumulovať teplo na dlhú dobu. Je potrebné poznamenať, že montáž všetkých prvkov budovy sa vykonáva v podniku, a až potom je dom zmontovaný na stavbe podľa architektonického riešenia. Fínska technológia vám umožní vybudovať malý jednoposchodový dom s minimálnym súborom izieb, ako aj elegantný zámok s ďalšími architektonickými formami.

Projekty domov z baru s garážou

Dnes má takmer každá rodina svoje vlastné auto av podmienkach prímestského života je to základný atribút. Vo fáze výberu projektu domu je rozhodujúcim faktorom často majiteľ prístavby. V tom istom areáli s domom, ktorý vám umožní výrazne ušetriť územie lokality, bez toho, aby postavili samostatnú miestnosť.

Výnimočnou výhodou rozšírenia z oddelene umiestnenej garáže je aj to, že za zlého počasia sa majiteľ nebude musieť presťahovať do auta po ulici - bude sa k nemu ľahko dostať cez územie domu. V priestrannom nadstavbe môžete dodatočne vybaviť sklad alebo dielňu.

Letná kuchyňa: nepopierateľný komfort v súkromí

Prítomnosť letnej kuchyne ako súčasti bytového domu je tiež častou požiadavkou potenciálupri výbere projektu. V teplej sezóne, jej prítomnosť umožňuje stiahnuť proces varenia mimo obytného priestoru. Ale zároveň, vykonávaná ako štruktúra domu, nebude nútiť hostiteľku, aby robila dlhé vzdialenosti.

Kuchyňa môže byť otvorená alebo zatvorená. Ak je v kombinácii s terasou dom, tu si môžete nainštalovať ohnisko alebo sporák, zariadiť rodinu, priateľské stretnutia. V chladnom období môže byť uzavretý priestor letnej kuchyne premenený na ekonomický sklad. Kuchynské nadstavce vyzerajú veľmi pekne s veľkými oknami, ktoré vám umožnia obdivovať okolitú prírodu pri varení.

Domy z baru s arkýřovým oknom

Projekty domov s vyčnievajúcimi polygonálnymi alebo polkruhovými tvarmi sa ťažko dajú nazvať novinkou. V posledných rokoch sa však stali populárnejšími, čo dáva majiteľom budov ďalšiu oblasť naplnenú prirodzeným svetlom. Často sú v takýchto miestnostiach vybavené obývacie izby alebo jedálne, kde je príjemné zhromaždiť sa v kruhu príbuzných a priateľov nad šálkou voňavého čaju. Stojí za zmienku, že výstupok na fasáde domu dáva celému dizajnu niekoľko poznámok staroveku a pohodlia, ktoré sa stávajú aristokratickou výzdobou.

Dom z baru s podkrovím

Usporiadanie podkrovia poskytuje možnosť získať ďalšie metre využiteľného priestoru na usporiadanie spálne, šatne. Priestor je možné rozdeliť do samostatných izieb, vybavených balkónom alebonenechávajte žiadne priečky, vybavte si posilňovňu s posilňovňou, tenis, biliardové stoly. Ťažko sa hádať s bezpodmienečnou vonkajšou príťažlivosťou drevenice s podkrovím, ktorá má zaujímavé architektonické formy a konfigurácie.

Moderné domy s plochou strechou

Novým, ale široko používaným spôsobom strešnej krytiny je plošina. Predtým boli takéto strechy prítomné výhradne vo viacpodlažných budovách, ale dnes sa stále častejšie nachádzajú v moderných súkromných budovách, najmä v tých, ktoré sa vyrábajú v štýle minimalizmu alebo high-tech.

Priama platforma, okrem estetického vzhľadu, poskytuje ďalšie príležitosti pri organizovaní využiteľného priestoru - tu môžete vybaviť rekreačnú oblasť lehátkami alebo stoličkami, skleníkom, malým športovým ihriskom s bežeckým pásom a cvičebným vybavením, pri zachovaní územia priľahlého areálu domu. Nevýhodou je akumulácia snehu, ktorý bude potrebné odstrániť manuálne, ak plánujete ísť na strechu.

Dom dreva s panoramatickými oknami

Veľké okná domu od podlahy až po strop umožňujú preniesť do miestností oveľa viac svetla, aby vyplnili interiér časťou okolitej prírody. Vo väčšine prípadov sú umiestnené na prízemí, v obývacích izbách, arkieroch, letných kuchyniach av podkroví. Budovy vyzerajú krásne a moderne, ale zároveň je potrebné pochopiť, že takéto projekty sú určené pre krajinuv odľahlých oblastiach, inak aby sa zachovalo súkromie miestnosti, bude potrebné nainštalovať záclony.

Panoramatické okná vyzerajú skvele v rôznych štýloch - od retro až po moderný minimalizmus, s rôznymi tvarmi a črtami skla. Majitelia veľkých svetlíkov, ktoré im umožňujú večer obdivovať hviezdnu oblohu, môžu byť mimoriadnym potešením.

Medzi nevýhody takýchto projektov patria výrazné tepelné straty, zložitosť výstavby, dlhodobá výmena v prípade poškodenia skla, pretože vo väčšine prípadov sa vyrábajú na objednávku pre jednotlivé merania.

Domy z baru - projekty a foto

V nižšie uvedenej foto-kompilácii nájdete množstvo obrázkov, ktoré zobrazujú moderné návrhy domov z baru. Každá z nich má svoju vlastnú veľkosť, tvar, architektonické prvky, ale zjednocuje ich nepopierateľnú krásu, ktorá láka oko a robí si premýšľanie o svojom vlastnom kaštieli. Šťastné prezeranie!