Domy s plochou strechou (60 fotografií): projekty a nápady

V poslednom desaťročí sa výrazne zvýšil dopyt po projektoch s plochými strechami. Aj keď v západných krajinách boli výhody takýchto budov už dávno vyhodnotené, v post-sovietskom priestore bola estetika takýchto stavieb záhadná. V popularizácii plochých striech a jasných geometrických typov budov zohrali hlavnú úlohu novo sploštené hnutia v architektúre, prejavujúce sa v štýloch ako je minimalizmus, podkrovie a iné. nezvyčajnú krásu a funkčnosť týchto krásnych budov.

Vlastnosti domov s plochou strechou

Priame strešné krytiny sa dali nájsť len v bytových domoch, ktoré sa budovali pomerne rýchlo. Takáto možnosť strešného usporiadania poskytla staviteľom možnosť rýchlo a s maximálnym komfortom vykonať všetky potrebné práce na jeho usporiadaní, ako aj poskytnúť náležitú starostlivosť. Pri opravách nebolo potrebné najímať horolezcov - plochý povrch umožňoval akúkoľvek opravu alebo výmenu komunikácií bez prekážok. Takéto výhody ocenili odborníci na výstavbu súkromných domov, ktoré zohrali významnú úlohu pri zvyšovaní dopytu po takýchto projektoch. Jedinou nevýhodou bolo hromadenie zrážok, ktoré často viedli k vnútorným únikom, ale stojí za zmienkustrecha súkromných budov, aj keď sa zdá, že je úplne plochá, stále má mierny sklon (až 15 stupňov) a vzhľad moderných stavebných materiálov a zariadení na trhu sa vyhýba všetkým týmto problémom.

Väčšina domov má obdĺžnikové a štvorcové tvary s rovnými geometrickými čiarami, ale niekedy ich architektonická originalita len prevráti. Uskutočňujú sa aj okrúhle budovy, ale sú vhodné pre veľké priestranné priestory, kde nie je boj o každý meter štvorcový.

Nepochybnou výhodou domov s plochou strechou je možnosť jeho prevádzky. Na povrchu môžete vybaviť rôzne plochy pre rekreáciu, šport, čo výrazne ušetrí miestnu plochu (ďalej podrobne uvažujeme o návrhoch domov s vyťaženou strechou). Hlavným bodom v konštrukcii, ktorá môže byť považovaná za nevýhodu, je organizácia vysoko kvalitného základu a železobetónových podláh, najmä ak máte v pláne umiestniť tu niečo vážnejšie, napríklad bazén. Tak, aj napriek skutočnosti, že plochá strecha je postavená oveľa rýchlejšie ako štít, a nevyžaduje ďalšie materiály, celkový rozpočet na výstavbu nebude klesať, a možno dokonca zvýšiť. Ale nakoniec dostanete štýlový moderný dizajn, ktorý poteší estetické a funkčné vlastnosti.

Konštrukcia strechy: dobré nápady

Veľkou výhodou budov s plochou strechou je ich možnosťvšetko. Samozrejme, existujú projekty, keď plochá strecha jednoducho funguje ako moderné architektonické riešenie, ale vo väčšine prípadov sa bude používať na základe osobných preferencií a potrieb. Existuje mnoho možností na ovládanie plochej strechy, medzi ktorými sú najobľúbenejšie možnosti:

1. Umiestnenie zariadenia. Ak má územie priľahlej lokality domu dostatočne veľkú plochu, kde môžete voľne umiestniť rôzne zóny, strešná rovina sa môže použiť na inštaláciu solárnych panelov alebo veterných turbín. Takéto zariadenia, samozrejme, úplne nespĺňa všetky potreby pre elektrické zariadenia doma, ale pomôže výrazne ušetriť, najmä ak projekt zahŕňa zavedenie veľkého množstva špičkových technológií do stavby (napr. V high-tech domoch).

2. Záhradníctvo Jednou z moderných možností prevádzky plochej strechy je jej záhradkárstvo. Takýto dizajn sa dokonale vyrovná s nedostatkom voľnej pôdy, za predpokladu, že je možné na streche usporiadať luxusnú trávnatú lúku, krásnu záhradu alebo dokonca malú zeleninovú záhradu.

3. Organizácia rekreačných oblastí. Najobľúbenejšou možnosťou pre usporiadanie plochého strešného priestoru je zariadenie pre rekreačnú oblasť, vďaka ktorému vlastníci dostávajú v skutočnosti ešte jedno poschodie. Toto riešenie vám umožňuje upustiť od usporiadania altánkov, verand a iných budov, ktoré zaberajú oblasť. Na základe osobných preferencií môžu vlastníciZorganizujte tu gril, detské ihrisko alebo bazén. Druhá možnosť si vyžiada značné finančné investície, pretože si bude vyžadovať organizáciu ťažkých základov, podláh, vodovodov a kanalizačných systémov, ale výsledok určite prinesie veľa radosti. Pozoruhodným príkladom je luxusné dvojpodlažné sídlo, kde je strecha prvej úrovne vybavená plážovou časťou s bazénom a ležadlami.

Okrem zvažovaných možností existujú rôzne kombinácie, napríklad na koberci so zelenou trávou, môžete umiestniť rekreačnú oblasť so stolom na romantickú večeru alebo nainštalovať solárnu batériu.

Projekty domov v štýle loftu

Veľmi špeciálny štýl podkrovia v stavebníctve poskytuje predovšetkým zavedenie množstva kreatívnych myšlienok v obkladu fasády budovy, ako aj v interiéri. Tu nájdete prvky priemyselných stavieb starých tovární a závodov (rozmerové kovové konštrukcie, rúry, drôty), zručne kombinované s prírodným drevom alebo betónovým obložením. Chýbajúci exteriérový dekor je skvele nahradený panoramatickým zasklením, ktoré zapĺňa vnútorný priestor vzduchom a voľnosťou. Plochá strecha tu často slúži ako rekreačná oblasť, a dobré riešenie môže byť organizácia hál vyrobených z výkonných drevených trámov. Na podporu myšlienky smeru, môžete nainštalovať týčiace kovové veterné mlyny, solárne panely a ďalšie štruktúry.

Úplne nezvyčajnéDom na fotografii nám predstavuje obraz chaotických geometrických línií, vďaka ktorým je exteriérový dizajn kontrastný a originálny. Ale v teplej útulnej atmosfére vládne veľký krb a mäkké pohovky. Tmavohnedá farba fasádnej úpravy, kovové detaily ich záhybu, jasne vyčnievajúca dimenzionálna krbová rúrka nad strechou - to všetko dáva konštrukcii dotyk priemyselnosti, pričom v dizajne kladie dôraz na smer podkrovia.

Domy s plochou strechou v secesnom štýle

\ t

Domy s plochou strechou v secesnom štýle majú menej priamočiarych priamok v prospech hladších. Tu nájdete celkom originálne cylindrické budovy v jednom alebo niekoľkých poschodiach. Vzhľadom k tomu, že štýl naznačuje určitú blízkosť k prírode, ploché strechy domov sú najčastejšie vybavené zelenými plochami. Často sa v projektoch v modernom štýle s rovnou strechou prejavuje asymetria blokových budov, ktoré sú jasne zvýraznené výrazným povrchom.

Domy s plochou strechou - fotografie a projekty

\ t

Na konci preskúmania ponúkame návštevu fotogalérie. Tu sa môžete zoznámiť s množstvom projektov domov s plochou strechou a oceniť ich výhody. Možno sa jeden z týchto domov čoskoro objaví na vašej stránke. Šťastné prezeranie!