Dom pre mačku vlastnými rukami: 70 fotografických nápadov

Váš mačací maznáčik potrebuje osobný priestor rovnako ako vy. Priestranný zbor je trochu moc, ale lepenková škatuľa vyzerá útulne a vytvára pocit bezpečia. Ak ste unavení z neočakávaného nájdenia domáceho maznáčika v nádobách, zásuvkách alebo mikrovlnných rúrach, prevezmite kontrolu nad situáciou vytvorením mačacieho domu vlastnými rukami - to je nielen jednoduché, ale aj neuveriteľne vzrušujúce.

Typy domov pre mačky

\ t

Škála domov pre domáce zvieratá v obchodoch udivuje radom modelov. Ich počet je spôsobený nielen potrebami zvieraťa, ale aj vzhľadom stavby, ktorá by sa mala stať súčasťou interiéru. A hoci nie všetky výrobky sa dajú vyrobiť vlastnými rukami, pri výbere miniatúrneho krytu je potrebné mať predstavu o typoch.

Lôžka a hojdacie siete

Prvý je druh detskej postieľky pre mačky, ktorá sa často prezentuje vo forme košov alebo krabíc pokrytých matracom. Bude pre nich pohodlné spať na takom mieste, ale táto možnosť nie je vhodná pre iné druhy zábavy.

Hojdacia sieť vyzerá nezvyčajne, má veľa spoločného s ľudskou sieťou, ale v miniatúrnej veľkosti vyzerá neuveriteľne roztomilý. Okrem toho, plátno môže byť umiestnené kdekoľvek, zabezpečujúce zo štyroch strán. Napríklad, sklopná pohovka pod stoličkou vám umožní sledovať vášho domáceho maznáčika počas odpočinku.

Stánky

Toto je uzavretý typ bývania a kompletný dom pre vášho domáceho maznáčika, v ktorom onbude môcť relaxovať a odísť do dôchodku. Dizajn má strechu, ktorá plní svoju hlavnú funkciu alebo slúži ako lôžko pre mačku.

Kabíny prichádzajú v rôznych veľkostiach a konfiguráciách. Niektorí dokonca držia škrabku vnútri alebo vonku. To chráni nábytok v miestnosti pred ostrými mačacími pazúrmi.

Ďalším plusom takéhoto mačacieho domu je estetický vzhľad. To môže byť zdobené rôznymi atribútmi, len to by malo byť bezpečné pre vášho domáceho maznáčika.

Vstavaný nábytok

\ t

Multifunkčné objekty, ktoré okrem svojej hlavnej úlohy zohrávajú úlohu mačacieho domu. Môže to byť nočný stolík s dvoma priehradkami, z ktorých jeden je naplnený vašim majetkom a druhý je miestom odpočinku spoločenského zvieratka. Alebo regály, ktoré držia chlpatého priateľa a poskytujú pohodlný prístup k prístrešku.

Človek by sa mal zamerať na povahu zvieraťa, pretože je príliš aktívny a zvedavý - bude to kaziť veci v zásuvke alebo vyhadzovať knihy. Okrem toho, niekedy nie je ľahké zvyknúť si mačku na takéto bývanie. Je dôležité rozdeľovať v jeho mysli veci, ktoré môže použiť od tých, ktoré sú súčasťou interiéru.

Tieto modely sa zriedka nachádzajú v obchodoch, ale zruční majitelia môžu prerobiť existujúci nábytok tak, aby vyhovoval potrebám domáceho maznáčika. Aký druh obetí nebudete robiť pre nadýchaný priateľ.

Miniatúrny nábytok

\ t

Majitelia, ktorí radi fotografujú svoje zvieratá, to oceniapredmet. Malé postele alebo sedacie súpravy sa používajú ako lôžka, na ktoré si mačky nemusia zvyknúť: tieto tvory radi ráno dobrovoľne chodia po vankúši majstra, trvajúc na náročnosti a jedle.

Prikrývky a malé vankúše so vzormi slúžia ako dekor, ale najzaujímavejšia vec je, ak sa vzhľad postele opakuje. Miniatúrny nábytok je pre majiteľa predovšetkým radosťou.

Kartónový dom

Hlavnou výhodou takéhoto domu pre mačky je množstvo konštrukčných riešení. Lepenkové prístrešok je vyrobený vo forme vigvamu, holubníka, chaty, jaskyne ... A to nie je koniec možností! Dá sa jednoducho postaviť samostatne - stačí vytlačiť rozloženie a zostaviť ho, pretože na internete je veľa originálnych nápadov.

Len pamätajte, že kartónový dom pre mačku vám nebude dlho slúžiť. Vzhľadom na krehkosť materiálu riskujete stratu výsledkov svojho úsilia o niekoľko dní. Hravé aktívne mačky ľahko zničia pôvodnú štruktúru. Ale vytvoriť nový nie je ťažké.

Herné komplexy

\ t

Na to, aby mačky s charakterom mali dostatok fyzickej aktivity vo svojom osobnom kútiku, majitelia by sa mali starať o vhodný herný komplex. Tieto konštrukcie sú navrhnuté tak, aby poskytovali zvieratám plnú životnosť a mohli by zahŕňať také prvky: pazúry, dom, hojdacia sieť, hračky, schody, tunely atď.

Neodporúčame vytváraťkomplexné komplexy samotné, pretože musia brať do úvahy fyziologické aspekty, ktoré je ťažké vypočítať bez určitých vedomostí. Ak chcete, aby stavba bola ideálna pre vášho domáceho maznáčika, môžete si ju objednať.

Ako si vybrať?

Určenie útulku pre domáce zvieratá môže byť ťažšie, ako sa zdá na prvý pohľad. Pochopenie toho, čo mačky chcú, je ešte ťažšie ako pochopenie detí. V tomto prípade je nepravdepodobné, že by ste boli schopní prinútiť zviera, aby miloval objekt, ktorý sa mu okamžite nepáčilo. Ale stále môžete potešiť rozmarnú bytosť! Postupujte podľa základných odporúčaní.

Venujte pozornosť veku. Mačiatka s neformovaným charakterom sú aktívne, vyžadujú veľa miesta na pohyb a hru. Veľké komplexy im budú najviac vyhovovať, dávajte si pozor na bezpečnosť detí.

V priebehu času zviera vytvára svoj vlastný model správania, v rámci ktorého je potrebné upraviť budúce bývanie. Takže domáce zvieratá, ktoré nemajú radi cudzincov a často sa schovávajú na odľahlých miestach, sa zapustia do domu. Ale spoločenské spoločenské zvieratá, ktoré sa často nachádzajú v otvorených priestoroch, sa budú cítiť pohodlne na lehátkach alebo v hojdacích sieťach.

Ak chcete vybrať dokonalé ubytovanie, bude potrebné venovať veľkú pozornosť návykom pre mačky. Určite, kde zviera preferuje odpočinok - to vám pomôže orientovať sa vo veľkosti domu. Tam sú tí, ktorí milujú výšku. Pre nich vhodný prístrešok s niekoľkými úrovňami.

Uistite sa, že materiál je úplneneobsahuje škodlivé látky. Mačky majú citlivú vôňu, takže hotová štruktúra by nemala obsahovať nadmerné pachy po maľovaní, lepení, spracovaní atď.

Venujte pozornosť integrite štruktúry, najmä ak má niekoľko úrovní. Zároveň by nemal obsahovať ostré rohy ani nezrovnalosti, ktoré by mohli poškodiť fyzický stav zvieraťa.

5 Myšlienky pre domácich majstrov

Hotové modely v obchodoch vyzerajú úžasne, ale ceny sú zvyčajne veľmi „uhryznuté“. Nie každý majiteľ spolu s pravidelnými výdavkami na potraviny si môže dovoliť takéto nákupy. Ak však vytvoríte dom pre mačku vlastnými rukami, nemusíte dať veľa peňazí. Zoberme si niekoľko možností!

Jednoduchý kartónový dom

Najzákladnejší druh, s ktorým sa vyrovná aj dieťa. Koniec koncov, všetci aspoň raz v jeho životných remesiel, niečo lepiť z papiera.

Ako základné materiály sa používa kartón a tkanina. Pre vášho domáceho maznáčika je potrebné nájsť nepotrebné škatule s vhodnými rozmermi - na to otestujte kapacitu umiestnením mačky. Tkanina je vhodná na dekoráciu interiéru, takže zviera je príjemné vo vnútri. Ale dizajn fasády - skutočný tvorivý proces.

Preto je potrebné odrezať hornú a dolnú časť prvej škatuľky, potom aplikovať na všetku postrekovaciu farbu. Rám sa používa ako steny domu: je potrebné, aby okná v ňom, aaj hlavný otvor.

Diely vyrezané na začiatku sú zlepené lepiacou páskou a „namontované“ na strechu. Taký dom je možné vyzdobiť pre mačku pomocou papiera a vyrezať z neho viacfarebnú dlaždicu. Dom je pripravený!

Stan pre mačky

Prečo namiesto banálneho domu nedávajte domáceho maznáčika do útulného stanu, ktorý sa ľahko prenáša z miesta na miesto. Okrem toho, toto odľahlé miesto pre mačku je veľmi ľahké urobiť. A kartón, staré tričko a drôt vám pomôžu.

Takže vyrábame oblúkový rám z dvoch častí z akéhokoľvek hrubého drôtu - ako v skutočných stanoch. Montujeme ich na kartón zo štyroch rohov. Nasadili sme na vrch tričko a na zadnej strane zapíname rukávy. Krk tričko bude pôsobiť ako vstup. Môžete sa zoznámiť so svojím novým domovom!

Pre viac reprezentatívny vzhľad je možné ako „predné“ použiť predšité puzdro, ale prvá možnosť je najlacnejšia.

Mäkké lôžko

\ t

Ak váš miláčik často spí na vankúšoch a iných mäkkých predmetoch, znamená to, že to bude určite ako malá postieľka. Táto položka môže byť umiestnená v dome alebo na voľnom priestranstve - to všetko závisí od povahy domáceho maznáčika.

Ak chcete vytvoriť detskú postieľku, potrebujete určité šijacie zručnosti, najlepšie prácu so šijacím strojom - to zaručuje pevnosť výrobku.

Na pohovku možno použiť akúkoľvek prírodnú tkaninu - od bavlny až po luxusný manšestr. Nechajte svoju mačku testovať rôzne druhy textílií a svojím správaním môžeteAko plnivo použite obyčajný syntetický zimič.

Na samotnom procese tvorby nie je nič zložité. Posteľ sa skladá z nasledujúcich častí: vankúš, malý chrbát a rukoväte. Ak ich chcete znížiť, nepotrebujete ani vzory - sledujte formuláre na fotografii. Všetky diely sú prešité, vyplnené polstrovaným polyesterom a prepojené. Pre spoľahlivosť je možné inštalovať kartón na dno.

Dom z vlnitej lepenky

Tento typ domu pre mačky prišiel s vynaliezavými Japoncami. Nie je to len veľmi jednoduché, ale určite bude ako maznáčik s akýmkoľvek charakterom.

Dom vyzerá ako úľ kvôli striedaniu vrstiev reliéfnej lepenky. V tomto produkte, môžete dať akýkoľvek tvar, ale guľovité najvhodnejšie pre mačky. Textúrovaný povrch bude náhradou pazúry pre vášho domáceho maznáčika - ďalšie plus v prospech tohto vzhľadu.

Proces tvorby: je potrebné vyrezať lepenkové krúžky, ktorých veľkosť by mala nasledovať krivky budúceho domu; potom sa všetky časti zlepia s bežným PVA. Pre pohodlie zvieraťa - vnútri nádoby je možné umiestniť látku alebo vankúš.

Preglejkový dom

Môžete tiež vytvoriť vlastný dom pre mačky a preglejku vlastnými rukami. S určitými zručnosťami to nebude ťažké, hlavná vec je príprava materiálu.

Náš dom bude stánok a malý výťah. Z preglejky musíte vyrezať všetky príslušné časti (steny, strecha,miniatúrny odrazový mostík), spracovanie okrajov brúsnym papierom. Ďalej sme plášť ich koberec a pokračovať na spojovací materiál.

Základňa je namontovaná na kabíne, ktorá by mala byť o niečo širšia ako konštrukcia, aby sa vytvoril krok. K tomu sú inštalované nohy. Horná polica je namontovaná na dreve, ktoré chcete zalomiť.

Dom pre mačku - foto

Zvieratá, ako oheň alebo voda, môžu byť navždy sledované. Dokonca aj domy pre nich vyzerajú roztomilé a nezvyčajné. Odporúčame, aby ste na chvíľu odstránili dôležité záležitosti, po prečítaní nášho výberu fotografií - možno vás niektoré z možností posunú k zaujímavému nápadu!

Video: Vytvorenie domu pre mačku vlastnými rukami