Do-it-yourself Topiary: 100 fotografických nápadov

Topiary je malý okrasný strom so zaoblenou korunou. Tento spôsob zdobenia záhradnej vegetácie prišiel k našej kultúre zo starovekého Egypta, bolo to tam, kde sa prvýkrát začali dávať stromom neobvyklý tvar. O niekoľko storočí neskôr sa remeslo rozrástlo na dekoratívne umenie, ktorého plody sa čoraz viac nachádzajú v moderných interiéroch. V tomto prípade si môžete urobiť strom šťastia vlastnými rukami doslova v jednom voľnom večeri.

Topán z vlnitého papiera

\ t

Topiary s roztomilými vlnitými papierovými púčikmi sa často používajú na zdobenie svadobných alebo narodeninových párty. Mnohé nevesty dokonca dávajú prednosť používaniu umelých analógov kvetov pre kyticu, pretože takéto detaily sa nepokazia v najkritickejšom momente, navyše nie sú vôbec horšie ako prírodné pivonky alebo ruže.

Na výrobu ručne vyrobených ručne vyrábaných ručne vyrábaných ručne vyrobených ručne vyrobených ručne vyrobených ručne vyrobených ručne vyrobených ručne vyrobených ručne vyrobených výrobkov z ruží. nožnice; lepidlo; ceruzka; zelená stuha na trup; silný závit (môže byť nahradený malým drôtom); linka; penový plast; tyč na trup (napríklad japonská palička, ceruzka, vetva); novinový papier alebo iný hrubý papier; hrniec pre izbové rastliny.

Ak chcete získať štandardnú veľkosť topiary, pripravte 30-40 kvetov. Rezané pásy s parametrami 3-4 cm širokými a 35-45 cm dlhou pre každú ružicu. Pásku ohnite pozdĺž tretiny a potom zalomte hornú časť.v ostrom uhle a trikrát opakujte otočky - takže vytvoríte stred ruže. Pokračujte v otáčaní, až kým sa celý pás neskrúti. Upevnite hrot lepidlom a upevnite spodok kvetu drôtom.

Sférickú bázu je možné zakúpiť už hotové alebo z novinového papiera. Tesne zabaliť balón z novín s hustou niťou. Nezabudnite, že prázdny papier musí byť väčší ako veľkosť, ktorú chcete prijať, pretože vlákno ho výrazne zníži. Lepidlo pevne prilepte na guľu.

Vezmite vybranú tyč na hlaveň a zabaľte ju do šnúry alebo lepiacej zelenej pásky. Môžete použiť vlnitý papier tým, že vystrihne dlhé pásy z neho, uvedenie lepidlo na vnútornej strane a balenie okolo základne. Posuňte guľôčku na valec alebo ju pripevnite lepidlom.

Ako základný náter použite penu alebo alabaster. V druhom prípade ho naplňte, ponechajte 2–4 cm od okraja a vložte valec. V tomto prípade by mala byť tyč držaná až do vyschnutia roztoku. Ozdobte hotový pôdny základ látkou, pozlátko alebo korálky - ako chcete. Hotovo!

Topiary kávových zŕn

Kávový topiary je nádherný darček, ktorý ozdobí akýkoľvek kút domu. Je šetrný k životnému prostrediu, krásny a navyše má neporovnateľnú chutnú chuť. Je to jednoduché - postupujte podľa základných pokynov. Okrem toho budete potrebovaťkávové zrná v množstve 150 - 300 g, hnedá akrylová farba na nátery av prípade potreby aj dekor. Všetky ostatné materiály a nástroje sú štandardné, rovnako ako pre všetky ostatné topiary.

Klasickú verziu môžete vykonávať bez zložitej formy a šperkov, výsledok bude elegantný a výstižný. Ale ak srdce túžia po kreativite, ponúkame niekoľko originálnych nápadov:

- Remeslá môžu mať podobu kvitnúceho stromu a stávajú sa vynikajúcim darčekom pre dievča, matku alebo učiteľa;

- Pokúste sa ozdobiť strom sušeným ovocím a umiestniť ho do jedálenského priestoru;

- Použite letné motívy a ozdobte výrobok malými vtákmi a motýle;

- Vytvorte vianočné zloženie - pekný vianočný stromček s kávou. Základ môže byť nezávisle od hrubého papiera alebo zakúpeného už pripravený;

- Človek určite ocení dar vo forme peňazí. Je dosť lepiť mince na loptu, a okolo nich blesk, zdobí zostávajúci priestor s kávovými zrnami;

- Ak uvažujete nad darčekom na Valentína alebo k výročiu svadby, vykonajte topiary v tvare srdca;

- Šálka ​​visiaca nad tanierikom, z ktorej sa zrná „rozliali“, vyzerá veľmi pôsobivo. Nie je ťažké to urobiť - namiesto tyčinky použite drôt, penu alebo horúce lepidlo.

Pinecoll Topiary

Ďalšia myšlienka dnešného populárneho ekologického dekoru je topiarykužele. Harmonicky dopĺňa kompozíciu na jeseň alebo v zime.

Okrem štandardného súboru materiálov pripravte šišky, špendlíky, sušený mach. Šišky dôkladne opláchnite a sušte 10 minút v sušiarni predhriatej na 350 stupňov. Pripravte valec tak, že ho budete maľovať alebo prevíjať povrazom. Naplňte nádobu montážnou zmesou alebo nasekanou kvetinovou penou, do ktorej upevnite hlaveň.

Guľa môže byť pokrytá hnedou farbou. Kužele pripojte ku guľôčkam s kolíkmi alebo horúcim lepidlom. Musia byť zaistené tesne vedľa seba. Veľké časti potrebujú lepidlo na prvom mieste, zvyšok - ako sa zmenší veľkosť. Upevnite guľu na trup.

Improvizovaný pôdny kryt s machom alebo iným materiálom, ktorý sa vám páči. V prípade potreby doplňte kompozíciu ďalšími dekoráciami.

Pri novoročných sviatkoch je tiež možné vytvoriť improvizovaný strom kužeľovitého tvaru.

Topiary s použitím techniky quilling

\ t

Topiary v tejto technike, ukazuje sa, že je veľmi veselý a roztomilý. Bude dopĺňať interiér škôlky alebo slúžiť ako zaujímavá výzdoba v jedálni alebo kuchyni. Skúste to sami, nie je to ťažké.

Takže budete potrebovať: hrubý, žiarivo sfarbený papier v rôznych odtieňoch; chladiace zariadenie (ak nie je po ruke, použitešpáradlo alebo ihla prilepená na zátku na víno; sférická základňa; nožnice; kvetináč; prútik pre trup; lepidlo (PVA a thermogun); mech alebo iné plnivo na pokrytie "pôdy"; nasekanú penu; pásky na dekoráciu (voliteľné).

Farebný papier odrežte na široké (jednofarebné) a úzke (iné) pruhy. Rezané široké detaily na okrajoch, tvoriace lem. Lepidlo úzke prvky na okraji každého takéhoto pásu. Namažte tenký pás lepidlom a otočte ho do tesnej špirály s vybraným nástrojom. Rovnakým spôsobom opakujte so širokým pruhom. Vyberte náradie z náradia.

Zopakujte algoritmus pre zostávajúce pruhy v iných farbách. Unbend okraj - dostanete pekné kvety.

Vezmite guľu a tepelnú pištoľ, aby ste na nej upevnili kvety tak, aby nezostali žiadne prázdne miesta. Nádobu namažte horúcim lepidlom a vložte do nej penu. Vyrežte dieru v pene na hlaveň, namažte ju lepidlom a vložte do nej sud.

Urobte dieru v korunke a položte ju na tyč tyče, vopred namazanú lepidlom. Vyčistite penu pôdy pripraveným machom alebo iným dekoratívnym prvkom. Ak chcete, môžete maľovať hrniec v jasnej farbe, a tiež kravatu kufor s krásnou stuhou.

Mušle Topiary

Topiary od spoločnosti Seashell dokonale doplnia interiér v moristyle. Pripravte si tieto materiály: guľôčka na penový podklad; rôzne mušle; drôt; hrniec na stojan; lepenka; motúzy alebo nite; nožnice a lepiacu pištoľ.

Na výrobu korunkovej korunky pripravte: guľu z peny, škrupiny a biely sisál. Pomocou lepiacej pištole prilepte celý povrch gule a zabalte sisal. Pripravte si škrupiny a potom ich pripevnite lepidlom na sisal, zanechajte malé medzery. Takže musíte pokryť celý povrch lopty.

Pre hlaveň budete potrebovať drôt, šnúru alebo povraz, nožnice a lepiacu pištoľ. Dajte drôtu požadovaný tvar a pevne ho zalomte závitom alebo povrazom. Môžete vytvoriť niekoľko kmeňov pomocou farebných vlákien a rôznych ohybov.

Na výrobu keramiky pre topiary pripravte hlinený hrniec, penu, kartón alebo papier, hotové sudy, nožnice a tepelnú pištoľ. Na zabezpečenie kmeňov umiestnite penu do hrnca. Potom ho zaistite tavným lepidlom. Hotovú korunku prilepte k trupu a prilepte do peny umiestnenej v hrnci. Opatrne prilepte termogun. Pre pevnosť, vyplňte prázdny priestor v hrnci s pokrčený papier, lepidlo a kryt s kockou kartónu. Môžete ju neskôr zavrieť sisal alebo malé škrupiny.

Spojte dve mušle a vložte do nich „perlu“. Týmto spôsobom získate perfektnú dekoráciu hrnca. Ďalej ozdobte základňu hrnca podľa vlastného uváženia. Použitie saténustuhou, môžete vytvoriť svetlé akcenty a kropiť korunu s rovnakým "perla".

Top-do-it-yourself - foto-nápady

Teraz viete, ako urobiť krásny dekoratívny topiary sami. Pre vašu inšpiráciu sme pripravili rôzne nápady na vytvorenie vlastného jedinečného „stromu šťastia“. Šťastné prezeranie!