Do-it-yourself psík: 95 fotografických nápadov

Tento článok vám povie, ako urobiť psa voliéru vlastnými rukami. Dozviete sa o rôznych dizajnoch pre dom alebo ulicu, o vlastnostiach stavby, rovnako ako získať užitočné tipy od chovateľov psov. To vám pomôže popísať celý stavebný proces, fotografie a pokyny pre výstavbu domu pre vášho štvornohého priateľa.

Typy krytov pre psov

\ t

Pred začatím výstavby rozhodnite o type a konfigurácii budúcej voliéry, rozhodnite sa, aká bude štruktúra vášho psa. Vlastnosti vzhľadu budú závisieť od niekoľkých parametrov: materiálov, ktoré ste si vybrali; plemeno, veľkosť a vek zvieraťa, ako aj vaše osobné preferencie pre organizáciu bývania pre domáce zviera.

Existujú tieto typy príloh:

1.Dočasné priestorysú prevažne otvorené štruktúry. Navrhnuté na dočasné preexponovanie psa, vykonávané vo forme plota z plota alebo mriežky. Vnútri kabíny je nainštalovaný alebo podlahy je vyrobený ako miesto na odpočinok. Pre tento typ rozvádzačov nepotrebujete strechu, pretože pet nie je v ňom dlho.

2.Uzavreté štruktúry- označované ako prechodné stavby. Vnútri je povinné dať kabínu alebo robiť podlahy. Vzhľadom k tomu, že pes je v ňom dlhú dobu, tento kryt je nevyhnutne izolovaný. Niektoré steny môžu byť pevné, ale musí byť aspoň jedna mriežková strana, aby zviera mohlo pozorovaťsituácie.

3.Kapitálové otvorené klietky- majú štruktúru oddelenú od mrežovej časti, v ktorej sa nachádza kabína alebo iné kotvisko. Táto konštrukcia je izolovaná zo všetkých strán, pretože v nej žije celý rok. Mriežková časť budovy slúži na prechádzky a kŕmenie. V drsných zimných podmienkach môže byť miesto kŕmenia presunuté aj do izolovanej časti krytu.

Požiadavky na voliéry

\ t

Ak ste sa rozhodli postaviť pre svojho psa samotný priestor, zvážte počet požiadaviek, ktoré sa na takéto budovy vzťahujú. Ak budete dodržiavať tieto zásady, váš maznáčik bude v takomto dome pohodlný a bezpečný. Mnohí chovatelia sa pýtali na pohodlie a bezpečnosť svojich domácich miláčikov a odvodili nasledujúce pravidlá pre organizovanie klietok:

Veľkosť skrine

Niet divu, že jedným z hlavných faktorov navrhovania budúceho domu pre psov je jeho veľkosť. Z mnohých zdrojov bolo možné izolovať nasledujúce oblasti normy pre voliéry:

- ak je výška vášho psa v kohútiku od 45 do 60 cm, plocha by nemala byť menšia ako 6 m2;
- od 50 do 60 cm v kohútiku - od 8 m2;
- viac ako 60 cm - plocha priestorov by mala presiahnuť 10 m2.

Stojí za zmienku, že úspora miesta môže viesť k negatívnym dôsledkom pre vaše fyzické aj psychické zdravie vášho domáceho maznáčika. Nie je však potrebné prideľovať príliš veľa miesta, pretože v zimnom období je voliéra stálemusí udržiavať teplotu vzduchu.

Paul Aviary

Snáď najťažšia otázka pri stavbe tejto budovy. Spôsobuje kontroverziu aj medzi odborníkmi. Mnohí ľudia dávajú prednosť pokrytiu podlahy jedným materiálom, často sú to rôzne druhy dreva. Iní sa odvolávajú na potrebu ponechať odkryté pozemky, pretože domáce zviera je oveľa viac známe a pohodlnejšie recyklovať prirodzenú potrebu na zemi.

Pravda spočíva v určení voliéry. Ak je váš pes v ňom takmer po celú dobu, potom najlepším riešením by stále bola kombinácia drevenej podlahy a otvoreného priestoru. Ak používate dočasnú klietku na dočasné držanie alebo zimovanie, ale zviera sa po určitú časť dňa ticho pohybuje okolo dvora, podlaha môže byť úplne pokrytá drevom. Zvážte aj povahu svojho štvornohého priateľa, pretože niektorí psi môžu zlomiť pôdu a robiť výhonky.

Steny voliéry

Majte na pamäti, že steny by nemali byť hluché. Psy sú veľmi zvedaví a socializovaní. Budú veľmi spokojní s pozorovaním situácie na nádvorí, budú mať pozitívny vplyv na ich bezpečnostnú funkciu.

Aspoň jedna alebo dve steny zo sieťoviny alebo akéhokoľvek sieťového materiálu. Upozorňujeme, že materiál na steny musí byť trvanlivý a bez akýchkoľvek vyčnievajúcich alebo ostrých prvkov, pretože pes sa môže náhodne zraniť. Pre prázdne steny, vyzdvihnúť viacpriedušné materiály, ako sú tehly alebo drevo.

Strecha pre voliéru

Mnohí majitelia psov sa snažia chrániť svojho domáceho maznáčika v čo najväčšej miere pred dažďom a inými zrážkami, takže vytvárajú strechu na celom území areálu. To je celkom prijateľné, rovnako ako čiastočné umiestnenie strechy nad námestím. Ako materiál na strechu si môžete vybrať úplne ľubovoľnú možnosť, ale je žiaduce poskytnúť vrstvy tepelnej a zvukovej izolácie.

Dvere voliéry

\ t

Správnym rozhodnutím je otvoriť dvere dovnútra, aby sa zabezpečili hostia vášho domu. Na rovnaký účel zaistite zámok alebo skrutku na oboch stranách dverí.

Kolónka pre letectvo

Pri výstavbe voliéry zvážte jej hlavný prvok - stánok.

Prípravné práce

\ t

Skôr ako začnete stavať dom pre svojho psa, určte, kde bol postavený. Musíte venovať pozornosť viacerým podmienkam:

- Vyhnite sa miestam so zvýšeným hlukom - to má veľmi negatívny vplyv na správanie psa;

- Umiestnite priestor pre psov do dohľadu predných dverí;

- Nie je potrebné inštalovať voliéru na dolnom nádvorí. Po prvé, počas zrážok dôjde k zhromažďovaniu vody, po druhé, zviera nebude schopné zhodnotiť situáciu na území;

- Za žiadnych okolností by ste nemali umiestniť klietku pod holým nebom v blízkosti zapáchajúcich zdrojov, pretože zápach vášho psa môžetrpieť.

Pre vysokokvalitnú voliéru, postavenú bez väčších ťažkostí, musíte pripraviť nákres. To nemusí byť profesionálne navrhnuté profesionálne usporiadanie, podrobný návrh bude dosť dosť. Hlavné body, ktoré je potrebné špecifikovať na výkrese, sú: stacionárne alebo prenosné skrine, vymedzenie zón, veľkosti rôznych klietok a kabín pod holým nebom, miesto na konzumáciu psa, miesto na prechádzku a voľný prístup.

Stavba puzdra pre psov

Ďalej sme sa pokúsili stručne opísať algoritmus činností na budovanie priestorov pre psov vlastnými rukami.

1. V prvom rade sa starajte o dno budovy. Podlahu si môžete usporiadať na plnohodnotnom podklade alebo na chodidlách. Musíte poskytnúť mierny sklon podlahy tak, aby voda mohla odtekať, ako aj pohodlnejšie čistenie vo voliére.

2. Teraz pokračujte v inštalácii plotov z materiálu, ktorý ste si vybrali. Vytvorte pevný rám rúrok alebo profilov, ako aj prostredný stojan na inštaláciu dverí. Je žiaduce, aby hluché steny z dreva alebo tehál, potom môžete opraviť mrežový materiál. Izolujte drevo ekologickou vlnou. Pred inštaláciou zvolenej mriežky alebo mriežky skontrolujte, či sa pri ohybe alebo pri náraze nerozlomí, inak sa môže váš pes zraniť.

3. Teraz nainštalujte strechu. Môže byť z akéhokoľvek nepremokavého materiálu, pokiaľ sú všetky spojovacie prvky skryté. niepodceňuje vášho domáceho maznáčika, je schopný sa dostať na najviac neprístupné miesta.

4. Pre trvanlivosť a elegantný vzhľad, drevené časti s brúsnym papierom, potom prejsť škvrnu a lak.

Pred umiestnením psa do nového domova skontrolujte všetky oblasti, či nie sú ostré alebo iné nebezpečné prvky, a dvere, aby boli odolné a spoľahlivé. Keď ste presvedčení o sile a bezpečnosti vašej budovy, môžete svojmu domácemu zvieraťu ukázať nové „bydlisko“.

Vtáky pre šteniatka

Aby si šteniatka udržali doma, budujú malé dočasné priestory. Sú potrebné pre počiatočnú výchovu malého psa, ako aj pre jeho bezpečnosť. Aby boli pohodlné a nezaberali veľa miesta, mali by byť ľahké a skladacie.

Pre správne umiestnenie šteňa sa postarajte o:

- Miesto na spanie;
- Miska s jedlom a vodou;
- Plienky na jednorazové alebo jednorazové použitie, aby šteňa mohlo mať na určitom mieste prirodzenú potrebu;
- Hračky - sú potrebné nielen pre hru, ale aj pre rozvoj malého psa.

Niektorí chovatelia malých psov používajú pre svoje domáce zvieratá podobné obaly. Okrem toho existujú situácie, kedy je potrebné obmedziť pohyb psa v byte, v tomto prípade bude aj táto voliéra pracovať. Ak to zaberá veľa miesta, môžete nainštalovať bunku alebo clipper. Vykonávajú podobné funkcie, pričom zaberajú minimum miesta.

Voliéra pre psov s rukami - foto

Pripravili sme pre vás obrovské množstvo zaujímavých a úspešných riešení pre výstavbu zastrešenia. Snažte sa, aby bol váš pes pohodlný a pohodlný, nezabudnite na základné potreby vášho domáceho maznáčika, jeho voľný čas a inštinkty. Váš miláčik Vám za to bude veľmi vďačný. Šťastné prezeranie!

Video: Voliéra pre psa - ako to urobiť sám