Do-it-yourself nábytok decoupage: 80 krásnych nápadov

Decoupage nábytok je opäť na vrchole popularity. Hotové dizajnové projekty demonštrujú neuveriteľné kúzlo, ktoré prináša oživené zariadenie. Pomocou lacných materiálov, môžete tiež dať jedinečnosť typické fasády stola, skrine, komody alebo iného nábytku. Potrebujete len fantáziu a niekoľko voľných hodín.

Čo je to decoupage a ako to uskutočniť

Decoupage je metóda zdobenia lepením vyrezaného papiera alebo textilných obrazov na upravený substrát. Hotová práca je fixný lak. Počiatky tohto typu úžitkového umenia siahajú do stredoveku a technika bola vysoko uznávaná na súde Ľudovíta XVI. A Marie Antoinette. Ale rovnaká popularita medzi širšími segmentmi populácie, ako aplikácie prijaté v Anglicku vo viktoriánskej dobe. Počas svojej histórie sa decoupage stala príjemným koníčkom pre zástupcov kráľovských rodín a umelcov.

Dnes, vďaka širokému spektru materiálov, existuje mnoho spôsobov na realizáciu takéhoto dekoru. Berieme do úvahy klasickú verziu, ktorá je vhodná na zdobenie nábytku.

Pred začatím práce musíte vybrať obrázok, ktorý chcete položiť na povrch nábytku. Vhodné pre obrúsky, kresby na papieri alebo rôzne tapety a tkaniny výtlačkov. Môžete si kúpiť hotové obrázky, ale existuje racionálnejší spôsob tlačenajúspešnejšie možnosti na tlačiarni. Tento prístup je dobrý, pretože máte naozaj rozsiahly výber krásnych výtlačkov na internete, ako aj schopnosť duplikovať ornament. Najpohodlnejší spôsob použitia výtlačkov na laserovej tlačiarni. Takýto atrament neplynie z lepidla alebo laku.

Používajte samolepiace materiály (špeciálne lepidlo na decoupage alebo obyčajný PVA), ako aj akrylový lak, kefy a bežnú špongiu.

Ďalším krokom je príprava povrchu nábytku. Ak je lakovaný alebo natretý, potom ho upravte jemným alebo stredne silným brúsnym papierom. V závislosti od stavu podkladu sa môže vyžadovať omietka alebo vosk na nábytok, aby sa odstránili praskliny, triesky alebo hlboké odreniny. Po pripravení hladkého náteru ho natrite bezfarebným akrylovým lakom. Ak je nábytok tmavý, potom je lepšie ho prekresliť svetlejším tónom.

Naneste lepidlo a umiestnite rezané obrazy na požadované miesta. Keď je lepidlo na celej ploche úplne suché, celú kompozíciu znova prikryte čistým akrylovým lakom. Ak bola ako materiál zvolená vložka, použije sa len jej horná vrstva. Opäť, takže nestráca kontrast, povrch základne je lepšie, aby sa svetlo.

Ak chcete získať najživší obraz, tónovaný s viacfarebnými farbami. Ak chcete dať výrobku umelú oderu pre účinok staroveku, potom by ste ho mali voskovať, maľovať a spracovať s brúsnym papierom. Zmenou zrnitosti brúsneho papiera môžetedostať odreniny v rôznych hĺbkach.

Stoličky decoupage

Dôvody transformácie zastaraných alebo úplne nových stoličiek môžu byť mnohé. Možno budete musieť prispôsobiť pre jeden dizajn alebo opraviť niektoré body v dizajne kus nábytku sám. Môže to byť aj tak, že chcete obnoviť stoličky z kolekcie babičky alebo zakúpených použitých výrobkov. V každom prípade je možné dať výrobku nový zvuk a zmysel a niekedy je to dokonca jednoducho potrebné. V ktorom smere stojí za to sa pohybovať:

- Možnosť výhry Win-win - na zavedenie kvetinovej tlače. Takéto dekoratívne prvky budú vhodné ako stojan na kvety a v romantickom interiéri miestnosti;

- Pre príjemné posedenie vonku alebo relaxáciu pri šálke čaju počas teplého dňa urobte decoupage s obrázkami ovocia a zeleniny - vyjde veľmi pekne a prirodzene;

- Na stoličky v klasickom, koloniálnom dizajne s čalúnením pridať dekoráciu v tóne na textílie. Najlepšie je vyfotiť vo viktoriánskom štýle;

- Okrem obrúskov používajte noviny a časopisy. Svetlá ručná koláž doplní štýl pop artu.

Ak sa štvorpodlažný objekt nachádza v blízkosti iného dreveného prvku, skúste ho zmeniť. Tým sa vytvorí malá kompozícia.

Zdobené stoličky budú určite vyzerať skvele v záhrade alebo vo vnútri miestnosti, zdobené v štýle country, shebbi-chic, pop art a dokonca v tradičnom dizajne.

Hračka decoupage

Malá komoda - nepostrádateľná vec na skladovanie rôznych drobností. Okrem ich priameho funkčného účelu môžu byť krásnym dekorom pre akúkoľvek časť domu, ktorý sa hodí do rôznych tematických konceptov.

Pre moderný interiér bude veľmi užitočná obyčajná obdĺžniková komoda, doplnená čierno-bielymi obrázkami sukulentov alebo výstrižkov z novín, známok, ktoré dávajú jemný nádych staroveku.

Kvetinové motívy na bielom pozadí pomôžu obnoviť prostredie haly a chodby. Vyberte si obrázky s herbármi, rastlinami v kvetináčoch s menami, alebo nakreslite vetvy sami, a "rastlinné" vtáky na nich pomocou decoupage metódy.

V detskej izbe dievčatá, môžete urobiť dekoráciu s roztomilými kvetmi, berušky, motýle v pastelových odtieňoch ružovej, modrej, zelenej, žltej. Mimochodom, veselá tlač s líškami na plátne obmedzenej farby môže ozdobiť nielen škôlku, ale aj akúkoľvek inú miestnosť.

Ak je škola zanechaná a vo vašich rukách sú geografické mapy, nenechajte sa ponáhľať, aby ste ich odhodili! Obal skrinku s ľahkou farbou, a prilepte krabice s kartami. To isté sa dá urobiť s hudobnými poznámkami.

Tabuľka decoupage

Trochu staromódny stôl, ktorý vám verne slúžil niekoľko rokov alebo dokonca desaťročia, nestojí za to.odhodiť. Lepšie mu dať nový život, ozdobiť v štýle shebbi-chic alebo Provence.

Najprv zakryte nábytok ľahkou farbou a potom aplikujte príslušné farebné obrázky. Prípadne, aby malý súbor stoličky a stôl v záhrade v Provence-themed: kresliť veľa levandule vetvičiek, obklopený lila klietky. Na nádvorí bude vyzerať aj biely stôl s veselými slnečnicami.

Otrhaný šik sa vykonáva v bielych tónoch s použitím scén roztomilých ruží, vtákov, anjelov. Je lepšie rozmazať obrysy kresieb a pre zaujímavú textúru použiť craquelure.

Ozdobte konferenčný stolík s poznámkami, kvetmi, písmenami, nakreslenými v kaligrafickom rukopise. Ak sa usilujete o stručnosť, postupujte podľa dekoru v jednej alebo dvoch farbách. Napríklad si vezmite geometrickú ozdobu tapety a umiestnite ju pod sklo alebo aplikujte elegantný tmavo šedý vzor na bielom pozadí.

V detskej izbe môžete dať malý stôl a stoličku v peknej modrej farbe s fotografiami medveďov, balónov a plážových domov, mimochodom veľmi zaujímavé modely pochádzajú z hotového tylu, čipkových obrúskov. Takéto zloženie zdobí kuchyňu v krajine.

Posteľ Decoupage

Posteľ je hlavným prvkom spálne, je to ona, kto stanovuje rytmus a spoločný vektor pre celú miestnosť. Preto, aby sa posteľ, je potrebné pripomenúť, že vzhľad ostatných častí bude závisieť priamo na vašej voľbestyle.

Najlepším riešením by bolo ozdobiť hlavu postele - to je prvé, ktoré pri vstupe do spálne upúta pozornosť. Môže byť ozdobený rôznymi kresbami alebo nápismi. Pre detské postieľky sú ideálne kvety alebo zvieratá. Skvelý nápad je ozdobiť čelo s kúskami látky. No, ak sú prispôsobené primárnym farbám vášho interiéru.

Zadná strana môže byť ozdobená úplne alebo čiastočne. Všeobecne platí, že obrazy môžu byť akékoľvek, hlavná vec je, že sa rýmujú so všeobecným konceptom obydlia. Ak sa celkový vzhľad čelo postele bude výrazne líšiť od obrazu celej postele, jednoducho ozdobte nohy.

Upozorňujeme, že postele sú často leštené. V tomto prípade pred začatím práce vyčistite povrch s brúsnym papierom.

Skriňa Decoupage, príborník

\ t

Vďaka jednoduchým a nenáročným nápadom môžete svoj šatník, príborník alebo skrinky do kuchyne premeniť len na niekoľko krokov. Použite zvyšky tapety - nalepte ich na boky alebo dvere a vychutnajte si svieži a jasný spôsob. Tam je ďalší spôsob, ako vyzdobiť s tapetou. Rozdiel spočíva len v tom, že je potrebné lepidlo prilepiť na roviny vnútri výrobku. Tento dekor rozšíri vnútorný priestor a poteší jeho vzhľad pri každom otvorení dverí.

Ak máte záľubu v maľovaní, potom určite využite tieto zručnosti - dokončite nášivky s akrylovou maľbou. Dokonca aj najslabší aNeodpisový šatník môže byť vrcholom interiéru.

Ak chcete vytvoriť dekor v štýle Provence, budete potrebovať len niekoľko kariet alebo krásne obrúsky. Aplikujte finálne úpravy akrylovými farbami a jedinečný nábytok je pripravený.

Mimochodom, ozdoby nemusia byť malé. Rozmerné položky sú ideálne pre zdobenie veľkých obrázkov. Čiernobiely lem na stenách spolu s tapetou na skrini v rovnakej farebnej schéme - skvelá kompozícia!

Nábytok Decoupage - krásne fotografické nápady

Vo výbere fotiek nižšie môžete vidieť ešte zaujímavejšie nápady na decoupage nábytok vlastnými rukami. Galéria obsahuje zdobené predmety do záhrady, chodby, kuchyne, spálne, obývačky a detskej izby. Šťastné prezeranie!

Video: Nábytok Decoupage - Druhý život starých vecí