Dlažby na chodbe: nápady a riešenia

Zo všetkých miestností vo vstupnej hale je najťažšie zo všetkých: v dôsledku pouličnej špiny, ktorá sa nevyhnutne usadzuje na povrchu, mrazivého vzduchu, ktorý vnikne do teplého okolia, alebo obuvi na pätách, čo vytvára ďalší tlak. Pod vplyvom týchto faktorov sa podlaha rýchlo vymaže, špinavé, niekedy dokonca praskliny, inými slovami - stráca svoje vizuálne a praktické vlastnosti. Tomu možno predísť vyzdvihnutím vysokokvalitných dlažieb na podlahe v chodbe, čo je správne považované za zoznam optimálnych konečných riešení.

Voľba funkcií

Pri výbere materiálu na obloženie je potrebné zamerať sa na požiadavky, ktoré tento priestor vytvára. Po prvé, musí mať vysoký stupeň odolnosti voči rôznym deštruktívnym látkam: vlhkosti, domácim chemikáliám, abrazívnym látkam a tak ďalej. Niektoré typy dlaždíc sú citlivé na takéto účinky, najmä v oblasti kĺbov. Vodotesná zálievka pomôže vyriešiť tento problém, ako aj použitie veľkých fragmentov namiesto napríklad mozaiky.

Po druhé, výrobky musia byť trvanlivé, nesmú sa trieť s konštantnou interakciou s topánkami, trením a odolávať ťažkým predmetom. Podľa tohto ukazovateľa, dlaždice je rozdelená do tried, a tým vyššie - tým lepšie pre chodbu.

Po tretie, stojí za to premýšľať o riziku zranenia a pohodlia pohybu. Povrch by mal byť rovný, ale s nízkou úrovňou sklzu, ktorý je často lesklý.zvyšuje pri kontakte s vodou.

V neposlednom rade vizuálne výhody obkladu sú, či zodpovedá dizajnu miestnosti, ako sa kombinuje s inými kompozitnými prvkami, či nevýhody geometrie a tak ďalej.

Typy dlažieb

Dlažby sú prezentované v niekoľkých variantoch, ktoré sa líšia zložením, vlastnosťami, možnosťami návrhu a samozrejme cenou. Zvážte tie hlavné.

Keramické dlaždice

Tradičná a najbežnejšia forma, hoci nielen pre chodbu na podlahe. Je vyrobená z pálenej hliny, ktorá dáva fragmentom odolnosť voči opotrebeniu as ním aj životnosť. Je pravda, že to neplatí pre silné otrasy, ktoré môžu viesť k tvorbe trhlín.

Teplotné rozdiely v keramickom obkladači nie sú ani hrozné, pretože zvyčajne si zachovávajú stabilný studený stav, ktorý milencom prinesie nepríjemnosti, aby chodili po zemi s bosými nohami.

S jeho pomocou môžete stelesniť takmer akúkoľvek predstavu: či ide o pestré farby, nezvyčajné tvary, zložité vzory, reliéfnu textúru alebo minimalistický rovnomerný náter.

Porcelánová dlažba

\ t

Vzťahuje sa na výrobky najvyššej triedy so zvýšenou pevnosťou. Keramická žula je vyrobená z rôznych zmesí drvených hornín, vysoko kvalitného ílu, ako aj prírodných farbív, ktoré sú prezentované v širokej palete odtieňov.

Prakticky je to materiál s nízkou pórovitosťouna rozdiel od keramických obkladačiek, ktoré nie sú pre tento parameter ideálne. Súčasne sa zložitosť inštalácie príliš nelíši. S ostatnými požiadavkami, on tiež robí vynikajúcu prácu. Hlavnou nevýhodou sú vysoké náklady.

Obklady z kremeňa

\ t

Stavebníctvo predstavilo vylepšenú verziu obkladu, ktorá sa nebojí žiadnej teploty, napätia a detergentov. Zloženie tohto materiálu, okrem kremeňa, zahŕňa stabilizátory, zmäkčovadlá, pigmenty a vinyl, ktoré dávajú výrobku pevnosť, plasticitu, rôzne formy.

Napriek prítomnosti zložiek umelého pôvodu sa kremeň považuje za bezpečný pre ľudské zdravie, ale nehrá takú dôležitú úlohu na chodbe kvôli občasnému využívaniu priestoru. V prípade potreby môžete ľahko vymeniť niekoľko blokov bez poškodenia celkového zloženia.

Medzi nevýhody patrí masívnosť úlomkov, ako aj potreba dokonalého vyrovnania základne - aj menšie nepravidelnosti výrazne ovplyvňujú pohyb.

Vyberte návrh dlažby pre chodbu

Technické charakteristiky sú, samozrejme, dôležitým faktorom pri výbere podláh, ale estetika a vizuálna podoba interiéru zaujímajú rovnaké postavenie. Koniec koncov, chodba je prvým miestom, kde sa návštevníci stretávajú doma, takže každý detail v nej vytvára určitý dojem.

Farebné variácie

Akýkoľvek druh dlaždíc má širokú paletu farieb, takže tu je autor obmedzený iba štýlom, chuťovými preferenciami a možnosťami oblasti.

Svetlé odtiene tradične pomáhajú rozšíriť miestnosť: sú to biele, béžové, orechové, sivé a tiež pastelové odrody. Ale na takomto pozadí je viditeľnejšie akékoľvek znečistenie, ktoré sa objavuje doslova každý deň.

Bohužiaľ, na tmavom hladkom povrchu budú viditeľné aj stopy nečistôt, podobne ako akékoľvek škrabance. Takýto rozsah výrazne obmedzuje priestor, najmä ak to tak nie je.

Najlepšie je použiť tlmené farby s rôznorodou textúrou alebo vzormi na dekoráciu - vyzerajú v interiéri ako výhodné a nezdajú sa nudné. Venujte pozornosť tónu, pretože studené možnosti majú tendenciu vizuálne rozdeľovať objekty a naopak svetlo sa približovať.

Vzory

Fotorealistické maľby umiestnené na obkladačke nebudú fungovať - ​​a nestojí za to, najmä v takej odľahlej miestnosti. Ale aby sa stelesnili iné metódy silou akéhokoľvek druhu výrobkov.

Môžu to byť jednoduché geometrické tvary, etnické ornamenty alebo kvetinové vzory, ktoré sa vyrábajú v rôznych farbách. Vo veľkých chodbách môžete nechať podlahu ozdobiť malými vzormi, ktoré vytvárajú akýsi útulný atmosféru. Ale najčastejšie je dekor kombinovaný s monofónnym základom, čím sa vyvážia jasné detaily.

Rozhodnutia o textúre

Voliteľne možno objednaťpovrchová úprava s reliéfnou textúrou, ale táto možnosť sa zvyčajne zanedbáva z dôvodu nepohodlia pohybu na podlahe. Vo všeobecnosti existuje niekoľko typov povrchov:

- Lesklý.Odráža okolité objekty a zriedka sa používa v malých chodbách, napriek účinnosti zrkadlových plôch v takýchto priestoroch. Vzhľad všetkých škrabancov okamžite zachytí.

- Matte.Optimálne protisklzové riešenie, ktoré nie je tak výrazné stopy nečistôt. Vďaka nízkej odrazivosti lepšie prenáša farbu.

- Satin.Podlaha s mikroreliéfom, na ktorom sa jemne leskne svetlo, krásne zdôrazňujúc dekor dlaždice.

- Štrukturálne.Je to viac rozpočtu a trvácnejšia imitácia prírodných materiálov - dreva alebo kameňa.

Matné a saténové výrobky sa považujú za najoptimálnejšie, najmä kvôli ich praktickým vlastnostiam.

Veľkosť a tvar obkladu

\ t

Možnosti obkladačiek sú obmedzené - napríklad nie je možné „položiť“ miestnosť s nepretržitým obkladom. Ale stále ponúkajú nejakú rozmanitosť.

Takže vo veľkých chodbách môžete podlahu orezať vo veľkých blokoch, ktoré zdôraznia jej rozsah. Stredné detaily dokonale zapadajú do miestnosti strednej a malej plochy. Fragmenty mozaiky sú však skôr dekoratívnymi technikami, preto sa nepoužívajú na konečnú úpravu podlahy.

Pokiaľ ide o formuláre, všimli sme si, že v interiéroch sa zriedkavo vyskytujú figuríny. Okrem štandardných štvorcových a obdĺžnikových prvkov môžeteStaňte sa kosoštvorcovým, okrúhlym, lichobežníkovým alebo šesťuholníkovým - a tento rozsah nie je obmedzený. Pre vizuálny efekt sa často kombinuje niekoľko typov.

Typy stylingu

\ t

Zaujímavosťou je, že podlaha na chodbe pomôže aj pri rôznych spôsoboch ukladania materiálu. Patrí medzi ne:

- Tradičné priame kladenie v rade;
- Diagonálna verzia, ktorá vyžaduje ďalšie kroky na vytvorenie vhodných výrobkov;
- Murárske práce;
- Parkety, ktoré sa používajú na obklady, ktoré napodobňujú drevenú textúru;
- Modulárny - kombinácia dlaždíc rôznych veľkostí;
- Koberec, ktorý zahŕňa použitie akýchkoľvek dekoratívnych prvkov.

Na správne usporiadanie podlahy je lepšie obrátiť sa na služby odborníkov.

Interiéry

Existuje mnoho možností dizajnu, ale keď sa musíte vysporiadať s konkrétnym štýlom, často sa zredukujú na niekoľko výhodných riešení.

Doska pre sálu v klasickom štýle

Podlahové dlaždice pomôžu realizovať klasiku v jej najluxusnejšom výklade, najmä ak to prispieva k oblasti bývania. To je prípad, keď lesk bude vyzerať primerane, najmä v kombinácii s mramorovými žulami alebo klasickými vzormi.

V modernejších interiéroch sa môžete obmedziť na ľahký prírodný náter s niekoľkými dekoratívnymi prvkami, ktoré sú v súlade s farebnou schémou.

Doska na chodbu vsúčasný štýl

Vizuálna zložka smeru ide na rovnakej úrovni ako praktická a často z nej čerpá estetiku. Je potrebné zamerať sa na pohodlie materiálu, ako aj na jeho súlad s geometrií priestoru.

Harmonicky sa do takejto chodby zmestí matná svetlá dlažba s jednotným alebo štrukturálnym povrchom. Moderný štýl je však vhodný pre zaujímavé experimenty - napríklad čierne lesklé podlahy obklopené bielymi stenami.

Doska škandinávskeho štýlu pre chodbu

Dominantným miestom v severskom interiéri je biela, takže si nemôžete dlho myslieť a pokračovať v nej v spodnej časti miestnosti. Okrem štandardných štvorcových fragmentov, môžete dávať pozor na dlaždice rôznych tvarov s geometrickým vzorom, alebo ležať ako murivo. Prírodné textúry sú vhodné aj pre vstupnú halu.

Doska pre chodbu v štýle podkrovia

Inšpirovaný priemyselnou estetikou je loft ideálnym „plátnom“ pre rôzne kombinácie. Môžete si kúpiť dlažbu na drevo, kameň alebo dokonca betón. Na pozadí tehlových stien sú zaujímavé zaujímavé fragmenty rôznych foriem kontrastujúce s inými kompozitnými prvkami.

Doska pre halu v high-tech štýle

Napriek svojmu záväzku v oblasti špičkových technológií sa high-tech nevyhne tradičným riešeniam. Tu môžete použiť veľkéhlboko textúrované monochromatické bloky, matné výrobky alebo tie, ktoré jemne odrážajú osvetlenie.

Farby sú prísne, prirodzené a pokračujú v monochromatickej palete charakteristickej pre tento štýl.

Dlažba na chodbe - foto

Iba jeden typ povrchovej úpravy ponúka takú širokú škálu konštrukčných riešení: od textúry po štýl. V našom výbere fotografií sme sa snažili demonštrovať prednosti dlažieb na chodbe a inšpirovať vás k novým nápadom. Šťastné prezeranie!

Video: Dlažby pre predsieň - Nápady na dizajn