Dizajnové nápady v byte (70 fotografií)

Taký nenápadný, na prvý pohľad priestor, ako sklad, je kompaktný sklad pre obyvateľov bytu. Tu môžete racionálne umiestniť rôzne drobnosti, nástroje, nástroje a nástroje na čistenie, vybaviť šatňu, knižnicu alebo obchod s potravinami. Na rozdiel od súkromných domov, kde sa skladovacie priestory nachádzajú v podkroví av suteréne, byty často nemajú dostatočné zábery. V tomto článku sa pozrieme na najlepšie nápady na usporiadanie špajze v rôznych miestnostiach, ako aj na fotenie exkurzie úspešných návrhov.

Kam umiestniť špajzu: myšlienky plánovania

Nájdenie vhodného miesta na uskladnenie rôznych potrieb pre domácnosť a vecí v malých bytoch je dosť zložité. Organizácia špajze je však najlepší spôsob, ako sa skryť pred zvedavými očami a udržiavať v poriadku len zriedka používané príslušenstvo. Ak sa starostlivo pozriete okolo a pripojíte podiel fantázie, potom aj v malom Chruščov môže vystrihnúť pár metrov štvorcových.

Niche

Prítomnosť výklenku v obytnej zóne značne zjednodušuje riešenie problematiky vybavenia pre špajzu. Takéto výklenky v stenách sa často nachádzajú v starých budovách - sú na chodbách alebo v obývacích izbách, majú iný štvorec, ale v každom prípade s úspechom budú slúžiť na vytvorenie obchodu. V závislosti od tvaru mini izby je možné do nej umiestniť police v tvare U alebo L, aby sa mohla namontovať tyč pre závesalebo umiestniť domáce spotrebiče. Malý výklenok bude dobrým miestom na umiestnenie práčky alebo chladničky a veľký priestor môže byť zariadený pre šatňu.

Koridor Dead End

Ak v byte nie sú žiadne výklenky, nezúfajte - špajza môže byť vybavená prázdnym priestorom. Takáto príležitosť existuje napríklad pre majiteľov dlhých chodieb končiacich v slepej uličke. V tomto prípade stačí inštalovať sadrokartónové priečky alebo jednoducho posuvné posuvné dvere, ktoré obmedzia úložný priestor. Vnútri, rovnako ako vo výklenku, je priestor usporiadaný v závislosti od cieľa.

Koniec balkóna

Nemenej obľúbeným miestom na vytvorenie systému skladovania je koniec balkóna. Aj tu často majitelia malých apartmánov vybavujú sklady. Je však potrebné vziať do úvahy špecifickú mikroklímu, ktorá je aj na presklenom balkóne veľmi odlišná - to je tak vysoká vlhkosť, ako aj prudšie poklesy teploty. Z toho vyplýva, že špajza, vybavená na balkóne, by sa nemala používať na skladovanie potravín alebo oblečenia - najlepšie je umiestniť domáce spotrebiče.

V kuchyni

Pre každú gazdinku je vhodné mať systém skladovania potravín priamo v kuchyni, kde si môžete zariadiť rôzne konzervy, zeleninu, obilniny a iné produkty. Nie je potrebné prideliť veľkú plochu - miestnosť komory môže byťorganizované pozdĺž jednej zo stien a majú hĺbku nie viac ako 20 cm, aby sa ušetrilo miesto, môžete otvoriť klenbu alebo nainštalovať posuvné dvere. V tejto komore, okrem výrobkov, je miesto pre ukladanie zriedka používané kuchynské potreby.

V kúpeľni

V kúpeľni je možné vybaviť aj malý výklenok, kde sa budú pravidelne skladovať hygienické, kozmetické a pracie prostriedky. Na tento účel je celkom vhodný prázdny rohový priestor, ktorý je chránený stenami proti vlhkosti odolných sadrokartónov a záclon. Niekedy je tu inštalovaná malá práčovňa inštaláciou práčky alebo žehliacej dosky.

Typy skladovacích priestorov v závislosti od účelu

\ t

Pred nástupom do usporiadania špajze je potrebné presne určiť, čo sa v ňom uloží, pretože na ňom závisí výzdoba interiéru a vybavenie. V závislosti od účelu možno identifikovať tieto hlavné typy skriniek:

- Skladové priestory na odevy. Tento obchod je tiež nazývaný šatňa a umiestnený na chodbách, spálňach, deťoch. Na skladovanie rôznych druhov oblečenia je špajza vybavená policami, zásuvkami, regálmi alebo krabicami na topánky, priečkami so závesmi. Ak je miestnosť dosť priestranná, môžete si ľahko namontovať nástenné zrkadlo a malú polstrovanú stoličku.

- Sklady. Takéto sklady spravidla nevyžadujú pre nich veľkú plochuje ľahké nájsť si miesto v malom aute. Tu sa na policiach skladujú rôzne čistiace prostriedky, čistiace prostriedky, čistiace prostriedky alebo nástroje. Je dôležité zachovať poriadok v technickej miestnosti, umiestniť príslušenstvo na miesto, inak sa stane nefunkčným.

- Skladovacie priestory pre domáce spotrebiče. Majitelia malých bytov sa často musia hádať, kde nájsť miesto pre práčku, vysávač a iné rozmerové vybavenie. Problém možno vyriešiť výklenkom vybaveným ako špajza, napríklad na území chodby alebo kuchyne. Ak chcete zariadiť mini práčovňu, musíte sa najprv postarať o elektrické rozvody a vodovodný a kanalizačný systém a pre ostatné príslušenstvo stačí vybaviť priestranné bunky.

- Skladovanie potravín. Tieto sklady sa nachádzajú hlavne v kuchyniach. Tu je dôležité všetko usporiadať tak, aby bol priestor medzi výrobkami jasne ohraničený. Neodporúča sa skladovať výrobky so štipľavým zápachom (cibuľa, cesnak) pri obilninách alebo bylinkách, pretože tieto budú kŕmené nežiadúcou arómou. Najlepšie je vybaviť každý typ výrobku samostatnou nádobou (môžete vyzdvihnúť nádoby rôznych farieb).

- Domáca knižnica. Knihy, časopisy, fotografie, nezabudnuteľné výstrižky z novín tiež vyžadujú špeciálne skladovacie podmienky, aby sa zachovala ich pôvodná čerstvosť čo najdlhšie. V knižnici skladu je dôležité starať sa o vysoko kvalitné vetranie a osvetlenie. akmiestnosť je pomerne priestranná, môžete nainštalovať stoličku alebo malú pohovku, čím vybavíte malú čitáreň, kde môžete tráviť čas čítaním obľúbeného románu alebo sledovaním rodinného fotoalbumu.

Okrem vyššie uvedených typov skladov existujú aj kombinované skladovacie systémy, kde sú priľahlé police s oblečením, kuchynským riadom a inými predmetmi pre domácnosť. Ako však ukazuje prax, toto nie je najvhodnejšia organizácia skladovania, pretože je často ťažké hľadať potrebnú vec a existuje šanca na miešanie rôznych pachov.

Navrhovanie špajze v byte

Napriek tomu, že šatník je miestnosť, ktorej vnútorný priestor je vo väčšine prípadov uzavretý pred zvedavými očami, jeho výzdoba interiéru zohráva dôležitú úlohu. V prvom rade ide o usporiadanie, ktoré by malo umožňovať čo najviac vecí. Je dôležité zvoliť vhodné materiály pre konečnú úpravu a usporiadanie regálov. A nezabudnite, že poriadok by mal vládnuť v špajze - len vtedy to bude plnohodnotný skladovací systém, kde každý detail má svoje miesto.

Plánovanie a nábytok

Pri organizovaní špajzu je v prvom rade potrebné určiť umiestnenie políc. Police môžu byť usporiadané lineárne (pozdĺž jednej steny), tvaru L (v úzkych dlhých miestnostiach) alebo v tvare U (v priestranných). Ďalej je potrebné starostlivo vykonať merania a vytvoriť výkres, ktorý bude označený všetkýmpotrebné detaily návrhu.

Nábytok pre špajzu je vyrobený z akýchkoľvek materiálov - môžu to byť police a zásuvky z prírodného dreva, ale tento dizajn sa používa veľmi zriedka z dôvodu vysokých nákladov na suroviny. Nábytok z drevotrieskovej dosky alebo MDF je vhodný na skladovanie. Dobrou možnosťou by boli aj kovové konštrukcie, siete, ktoré sú umiestnené vo výklenkoch s potravinami. Zásuvky a police môžu byť vyrobené z plastu, ale tento materiál nemá vysokú pevnosť a je schopný odolať len malým zaťaženiam.

Položky na policiach špajzy sú umiestnené tak, aby najžiadanejšie boli v priemernej výške. Tu, okrem políc, môžete vybaviť rôzne výsuvné šuplíky pre rôzne drobnosti. Na horných policiach skladujte predmety používané zriedka, alebo oblečenie, ktoré nie je relevantné v tejto sezóne, a dno, spravidla vyhradené pre topánky.

Dokončenie špajze

Výber materiálov pre návrh stenových, podlahových a stropných krytín, nemali by ste zastaviť výber na drahé možnosti. Steny môžu byť jednoducho natreté silikónovou farbou (nie je vystavená plesniam), tapetami alebo ozdobené nástennými panelmi. Podlaha je zdobená linoleum, laminát alebo dlažba a strop je bielený, maľovaný alebo vybavený sadrokartónovým plátnom s integrovaným osvetľovacím systémom.

Osvetlenie

Pre malú miestnosť, kde nie je zdroj denného svetla,je potrebné zabezpečiť svetelný systém. Často, bodové svetlá alebo škvrny vyrovnať sa s touto úlohou, aj keď v priestrannej miestnosti môžete nainštalovať non-objemné luster. LED pásky umiestnené pozdĺž regálov pomáhajú efektívne zvýrazniť hĺbky skladu.

Dvere

Voľba dverí do komory je jedným z dôležitých bodov, pretože slúži ako fasáda klenby. V chodbách sa často posúvajú posuvné dvere s zrkadlovými povrchmi, hoci dizajn krídla s 3D obrazmi s perspektívou nie je o nič menej zaujímavý. Vhodná je aj možnosť skladania dverí - výrazne šetrí voľné miesto.

Pri inštalácii sklopných dverí môžete maskovať plátno tým istým finišovacím materiálom ako fasáda chodby - potom špajza nebude vôbec priťahovať pozornosť. Hoci závesné konštrukcie a vyžadujú dostupnosť priestoru pre voľné otvorenie, ale ich vnútorná strana bude slúžiť aj na upevnenie úložného priestoru. Na dverách môžete umiestniť malé regály alebo látkové obálky na náradie a iné drobnosti.

Komora - fotografické nápady interiérov

Ak sa chcete dozvedieť viac o tom, ako si vyrobiť špajzu v byte, odporúčame vám navštíviť našu fotogalériu uvedenú nižšie. Na obrázkoch uvidíte veľa možností pre usporiadanie - veľké skladovacie priestory a kompaktné, ale dosť priestranné. Šťastné prezeranie!