Dizajnová úzka kúpeľňa (75 fotografií)

Podlhovastá kúpeľňa nie je výnimkou, ale skôr pravidlom pre malé byty, podkrovia a budovy, kde nebola pôvodne určená miestnosť na úpravu vody. Ale aj skromné ​​zábery sú dosť, ak premýšľať o budúcom výsledku do najmenšieho detailu ešte pred začiatkom opravy. Ako zariadiť úzku kúpeľňu, aby bola čo najpohodlnejšia? Pravidlá pre umiestnenie nábytku a inštalatérske práce, možnosti dokončovania, nezvyčajné metódy rozširovania priestoru - to všetko nájdete v tomto článku.

Hlavné chyby v dizajne úzkej kúpeľne

Podlhovasté priestory vzhľadom na neštandardné rozmery niekedy pripomínajú chodby alebo sklady. Hlavným dôvodom tohto vnímania je interiér bez chuti, ktorý neberie do úvahy zvláštnosti dispozície. Pri navrhovaní úzkej kúpeľne je potrebné dodržiavať jasné geometrické a umelecké zákony. Dodržiavanie harmónie proporcií, línií, farieb a materiálov hrá obrovskú úlohu v nastavení stiesnenej miestnosti a chyby v stlačenom obdĺžnikovom priestore sú veľmi nápadné.

Medzi často sa vyskytujúcimi konštrukčnými nedostatkami je zvýraznenie nadmerného jasu a kontrastu palety, použitie príliš tmavých a matných farieb, ktoré stmavujú interiér. Viditeľné kombinácie však môžu byť užitočné, ak ich použijete múdro.

Druhým problémom je nedostatočná rovnováha medzi vertikálnou a horizontálnou. Dlhé dlaždice, obrubníky, široké zrkadlá a veľká obdĺžniková vaňa spôsobia rozmazanie interiéru. OpravaSprchový kút s vysokými sklenenými stenami, ako aj stĺpy, rímsy a vertikálne vzory vám pomôžu.

Preplnenie detailov je nedostatkom takmer všetkých malých miestností vrátane úzkych hygienických zariadení. To môže byť príliš pestré prevedenie, nedostatok plnohodnotných skladovacích systémov, veľký počet nadbytočných položiek zostal v dohľade. Preto je tak dôležité vyplniť vertikálny priestor skrinkami a policami a potrebnými hygienickými produktmi vybrať štýlovú sadu dávkovačov.

Povrchová úprava a materiály

\ t

Osobitosť dokončenia úzkej kúpeľne spočíva vo zvýšenej pozornosti na čiary a tvary, pomocou ktorých môžete vizuálne odstrániť steny a dať miestnosti elegantný vzhľad. Typicky, táto miestnosť používa vlhkosť-odolné materiály - keramická dlažba, sklo, hladký umelý a prírodný kameň, plast.

Paul

Vzhľadom na malú plochu má podlaha v kúpeľni významný vplyv na to, ako bude interiér vyzerať. Ľahká dlažba, priesvitná samonivelačná podlaha, monochromatický lesk ako osvetlenie kúpeľne zdola, pridanie objemu.

Aby sa zabránilo efektu „koridoru“, úzka miestnosť sa dá rozdeliť na zóny: položiť malú mozaiku vedľa toalety a /alebo umývadla a väčšie prvky podobných farieb pozdĺž kúpeľa alebo naopak. Dlaždice je lepšie zvoliť štvorcové, 6- alebo 8-uhlie.

Na rozšírenie priestoru sa odporúča diagonálne ležať s diamantmi. Veľmi veľaveľké kresby a nápadné kontrasty sú nežiaduce (ak nevykonávajú funkciu diferenciácie). Veľkosť dlaždíc by mala byť väčšia ako stena.

Steny

V dizajne stien úzkej kúpeľne by mal nasledovať pokojný rozsah a hladké tóny. Čím užšia je miestnosť, tým je dlažba menšia. Vizuálne „otvorené“ úzke steny pomôžu jasnému lesklému povrchu, horizontálnym obrubníkom, veľkým zrkadlám. Príliš dlhá kúpeľňa môže byť rozdelená do zón použitím rôznych povrchových úprav - rôznych farieb, tvarov, materiálov.

Okrem glazúrovanej keramiky, morských kamienkov, plastových panelov, nástenných malieb z vinylových stien (vynikajúce, ak majú perspektívny alebo panoramatický výhľad), tehlové, dekoratívne kamene sú vhodné ako obklady stien. Je žiaduce, aby tieto materiály vyzerali prirodzene a neprilákali príliš veľa pozornosti.

Strop

Z praktického a estetického hľadiska je jedným z najlepších spôsobov, ako dokončiť strop v kúpeľni, pretiahnutý PVC film. To môže byť lesklý, s ľahkou perlou alebo hodvábne trblietky, svetlé matné textúry, a ak obmedzenia umožňuje zvyšok interiéru, potom s tlač fotografií. Napríklad realistický obraz zelených vetiev, slnečných lúčov proti oblohe, alebo nočný graf s konšteláciami v prítomnosti vnútorného osvetlenia, môže dobre napodobniť skutočné okno v strope.

Inštalatérske práce pre úzku kúpeľňu

Snehobiely lesk kúpeľne, umývadla a ďalších sanitárnych armatúr perfektne zapadá do dizajnu každej miestnosti na úpravu vody. Ale v úzkej miestnosti sú dôležité rozmery výrobkov, ako aj miesto, ktoré zaberajú.

Vzhľadom na malú plochu je potrebné uprednostniť kompaktné modely s jasným obdĺžnikovým alebo asymetrickým trojuholníkovým tvarom. Ak to šírka dovoľuje, môžete umiestniť kúpeľ (rovnobežne s touto stenou) do výklenku v blízkosti krátkej steny, ak nie, môžete vybaviť sprchovací kút alebo umiestniť toaletu. Niekedy je táto oblasť rozdelená do dvoch zón - jedna časť je obsadená vaňou umiestnenou pozdĺž dlhej steny, druhá je skriňou otočenou smerom k nej a potom umývadlom.

Závesné umývadlo vytvorí priestor pre malý podstavec alebo práčku, WC s cisternou ukrytou v stene bude vyzerať elegantne a nenápadne a môže byť pridaný plochý bočný panel vane s pohodlnou skladacou poličkou.

Skladovacie systémy

\ t

Ak vám záchod do kúpeľne umožňuje položiť podlahovú skriňu, zásuvka alebo polica sú jednoducho skvelé a nemali by vzniknúť problémy s ich umiestnením. Keď je priestor kriticky malý, budete musieť efektívne využiť priestor na stenách av rohoch. Všetky druhy závesných konštrukcií, posuvných a skladacích políc, otočných políc budú pohodlným úložným priestorom pre kúpacie drobnosti a hygienické výrobky.

Kompletná kúpelňa sa nachádza v rohu alebo pozdĺž jednej z nichSteny. S malou veľkosťou miestnosti, podobný súbor podstavcov, políc a zásuviek je lepšie objednať v súkromnej dielni, ale odporúča sa okamžite určiť požadovanú hĺbku políc, takže nábytok nezaberá polovicu miestnosti.

Materiál konštrukcií by mal byť vodotesný, odolný voči deformáciám s častými zmenami vlhkosti a meniacimi sa teplotami. Na základe týchto kritérií, vhodné laminované MDF panely, plastové, tvrdené sklo a jeho akrylové náprotivky.

Osvetlenie a osvetlenie

\ t

Aby kúpeľňa nevyzerala ako dlhá úzka chodba, je mimoriadne dôležité zorganizovať jasné osvetlenie všetkých oblastí. Jediné svietidlo na strope sa s tým nedokáže vyrovnať, takže v zákrutách vládne aj súmrak. Naplňte kúpeľňu dostatočným počtom lúmenov, ktoré pomôžu svetlomety na obvode (alebo v rade v strede) stropu; podlhovasté svietniky na oboch stranách zrkadla alebo niekoľko namontovaných mini-bodových svietidiel nad ním; pár nástenných svietidiel nad kúpeľňou.

Páska LED skrytá za odkvapom závesnej látky (filmu) vytvorí ilúziu stúpajúceho stropu a vysokých stien v kúpeľni. Môžete tiež zvýrazniť jednu číslicu alebo oblasť, čím zvýrazníte niekoľko funkčných oblastí (sprcha, WC) a rozbitie dlhej miestnosti na niekoľko logických štvorcov.

V niektorých prípadoch to nebolí a dodatočné osvetlenie podlahy - môže to byť špeciálna fluorescenčná dlažba, LED pásik,umiestnené pod fasádou vane, neónovou trubicou okolo obvodu, svetelnými postavami vo vnútri priehľadnej úrovne alebo sklenenej podlahy. Hlavnou vecou je zabezpečiť maximálnu vodotesnosť, aby sa voda nedostala do kontaktu s vodičmi alebo elektrickými spotrebičmi. Vysoko vyhrievané žiarovky v kúpeľni odporúčame zlikvidovať v prospech LED (LED) svetiel.

Interiérový dizajn úzkej kúpeľne - foto

V našej fotogalérii sú uvedené príklady štýlového a elegantného dizajnu kúpeľne. Bez ohľadu na oblasť, kúpeľňa by mala byť pohodlná, a pre to stačí len vybrať a usporiadať položky. Pokiaľ ide o dizajn, v tomto prípade sa oplatí venovať sa jednoduchosti a elegancii.

Ako je vidieť na fotografii, jemné dlhé pastelové odtiene, rovné čiary, zrkadlové povrchy a množstvo jasného svetla vyzerajú najvýhodnejšie v dlhých kúpeľniach. Užívanie vody v prekrásnom prostredí je dvojitým potešením, čo znamená, že je čas začať premieňať interiér a užívať si zmeny k lepšiemu.