Dizajnová miestnosť pre teenagera (60 fotografií)

Vek od 13 do 17 rokov nie je bezdôvodne nazývaný prechodný. Počas tohto obdobia sa deti rýchlo menia - externe aj z hľadiska psychológie, a preto okolitý interiér musí spĺňať nové potreby. Pri vytváraní dizajnu miestnosti pre teenagera je dôležité brať do úvahy individuálne črty, záujmy a záľuby dospievajúceho dieťaťa. Nápady a fotografie zozbierané na našich stránkach vám pomôžu vybrať zaujímavú možnosť na zdobenie miestnosti a zariadiť ju s maximálnym komfortom.

Vlastnosti dospievajúcej miestnosti

Rok alebo dva po maturite dieťaťa na základnej škole, takmer všetci rodičia čelia problému renovácie detskej izby vo formáte pre dospelých. Pravidlom je, že je potrebné vymeniť nábytok a povrch musí byť často aktualizovaný. To všetko si vyžaduje veľa pozornosti a zdrojov, ale ak premýšľate nad všetkými detailmi vopred, štýlový dizajn poteší mladého majiteľa alebo majiteľa až do veku väčšiny, alebo dokonca dlhšie.

Ergonómia nábytku

Pri výbere novej postele, písania a počítačového stola v tínedžerskej miestnosti by ste mali venovať pozornosť transformačnému modelu. Schopnosť prispôsobiť výšku, šírku alebo dĺžku bude nielen užitočná, pokiaľ ide o pohodlie a zdravie dospievajúceho, ale tiež významne ušetrí rodinný rozpočet. Pokiaľ ide o skrine a regály, mali by mať dobrú zásobu voľného priestoru pre budúce dopĺňanie šatníkov a skladovanie všetkých potrebných vecí.

Neutrálna povrchová úprava

V prechodnom veku sa chute a preferencie detí často menia. Pre prispôsobenie interiéru novým koníčkom je vhodné zvoliť si neutrálny dizajn, v ktorom bude vždy miesto pre výrazné akcenty. Napríklad, pre vaše obľúbené obrázky, fotografie alebo plagáty, môžete si vziať jednu stenu alebo výklenok - tak teenager bude mať miesto pre sebavyjadrenie, a zvyšok povrchu bude slúžiť ako zdržanlivé pozadie na dlhšiu dobu.

Vplyv farieb

\ t

Okolité odtiene majú veľký vplyv na duševný a telesný stav adolescentov - sú obzvlášť citlivé na agresívne kombinácie, ktoré sa často vyskytujú v rôznych subkultúrach. Prevažná v podzemných prúdoch mládeže je čierna, niekedy roztrúsená červenou, žiarivo ružovou, žltou. Vytváranie takýchto tónov v miestnosti môže spôsobiť depresiu, prepuknutie podráždenia a poruchy spánku. Je lepšie nahradiť tmavé a príliš svetlé farby viac pokojnými tónmi. Ako základ sa hodí svetlošedá, béžová, modrá, zelená, hnedá.

Návrh izby pre dospievajúce dievča

Tradičné motívy dizajnu pre mladé dámy sú motívy jari a kvetov. Všetky druhy srdiečok, motýľov, tuleňov budú vyhovovať dievčatám, ktoré si aj v strednej triede zachovajú detskú bezprostrednosť a vyrovnanosť. Pre viac dospelých školačiek si môžete vybrať dizajn v štýle svojej obľúbenej knihy, zamerať sa naKoníčkom majiteľa je hudba, remeslá, maľovanie alebo tanec.

Farebná paleta v interiéri dievčenskej izby by mala zodpovedať charakteru majiteľa, vyplniť priestor ľahko a pohodlne. Jemné pastelové a slnečné farby sú vhodné: biela, ružová, limetková, žltá, oranžová, tyrkysová, fialová. Zvlášť harmonický vzhľad prirodzených kombinácií a odtieňov rovnakej farby, odlišných v saturácii.

Štýl dievčenskej izby môže byť obmedzený (moderný minimalizmus) a romantický - tu by ste mali venovať pozornosť Provence, Chebbi-chic, svetlým klasikám Ak sa mladá dáma zaujíma o kultúru ktorejkoľvek krajiny, môžete si z nej požičať charakteristické črty situácie, etnický pôvod alebo symboliku.

Návrh izby pre dospievajúceho chlapca

Pri navrhovaní miestnosti pre dospievajúceho chlapca je v prvom rade potrebné venovať pozornosť praktickosti a až potom estetike. Priestranné skrine, organizátory a zásuvky naučí dieťa umiestniť veci na svoje miesta. Na uľahčenie čistenia stojí za to vyhnúť sa otvoreným poličkám a zbytočnému dekoru, to znamená položkám, ktoré nenesú funkčnú záťaž. Ocenenia budú dobrou výzdobou interiéru: poháre, figúrky, diplomy, ktoré dostane chlapec za osobné úspechy v štúdiách, športe alebo v iných oblastiach života. Atribúty úspechu, ktoré zostali v nedohľadne, zvýšia sebadôveru mladého muža a inšpirujú ho k novým víťazstvám.

Návrh miestnosti by mal byť prispôsobený individuálnym charakteristikám dospievania.vlastníka. Niekto má rád štýl dobrodružstva, niekto má rád rockovú hudbu, autá, technológiu, históriu alebo astronómiu. Mnohí chlapci sú spájaní s akýmkoľvek športom - hrajú futbal, basketbal, bojové umenia, atletiku, atď.

Územie miestnosti pre dve deti

S deťmi, ktoré dosiahli pubertu, je potrebné ich usadiť v rôznych miestnostiach, ale niekedy to neumožňuje malá plocha bytu. V tomto prípade zonovanie pomôže každému dieťaťu mať vlastný priestor.

Priečne steny. Takmer všetci dospievajúci potrebujú osobné uzavreté „rohy“, aby mohli odísť do dôchodku. To je dôležité najmä pre heterosexuálne deti. Ak chcete rozdeliť jednu miestnosť na dve časti, mali by ste použiť oddiely, ale v žiadnom prípade nenechávajte jeden bez prirodzeného svetla. Husté závesy, preglejky, drevené, sadrokartónové steny, vysoké skrinky a regály budú vhodné ako plátno.

Kancelársky nábytoksa zvyčajne používa v malých deťoch, ale pre tínedžerov môžete nájsť veľa zaujímavých možností. Obzvlášť výhodné sú konštrukcie na prvom poschodí, na ktorom sa nachádza pracovná plocha, a na druhom poschodí - priestor na spanie. Bočné steny sú vyhradené na uskladnenie vecí. Takéto zostavy sú individuálnejšie ako jednoduché poschodové postele, ako zostávajúvo výlučnom vlastníctve dieťaťa.

Pódiumje ďalšou úspešnou technikou na zonáciu miestnosti pre dve deti rovnakého pohlavia. Nadmorská výška nad úrovňou podlahy umožňuje efektívnejšie vyplniť zvislý priestor a pod „javiskom“ môžu byť inštalované výsuvné postele alebo odkladacie boxy.

Návrh miestnosti pre teenagera - foto

Vo fotogalérii na našich stránkach nájdete mnoho kreatívnych možností pre návrh miestnosti pre teenagera. Odporúča sa však zvoliť si budúceho majiteľa alebo vlastníka. Počas prechodného obdobia je dôležité, aby mladí ľudia mali pocit, že ich názory sú počúvané a vnímajú ich na rovnakom základe ako dospelí.

Zúčastnením sa na návrhu vlastnej izby sa teenager naučí, ako vytvoriť príjemnú atmosféru, viac oceniť poriadok a byť schopný vychutnať si interiér, ktorý plne spĺňa jeho vkus.

Video: Miestnosť pre tínedžerov - nápady v interiéri