Dizajnová miestnosť pre dospievajúceho chlapca (70 fotografií)

Prechodný vek je osobitnou etapou v živote detí a ich rodičov. V týchto rokoch je dieťa formované ako skutočná osoba so svojimi zásadami, snami, vedomosťami. Je možné vytvoriť pohodlný dizajn izby pre dospievajúceho chlapca, podľa určitých jednoduchých pravidiel. Je potrebné brať do úvahy nezávislosť, túžby, záujmy a estetické preferencie chlapa. Stojí za to pripomenúť, že jeho izba bude nielen prenocovanie, ale aj útulný kútik pre samoty so sebou, štúdium, tvorivosť, veselé stretnutia s priateľmi. Náš článok vám pomôže zodpovedne vybrať správny dizajn.

Vlastnosti dizajnu

Je veľmi dôležité, aby si rodičia uvedomili, že adolescencia je zvláštnym začiatkom cesty k dospelosti, formovaniu osobnosti dieťaťa. Osobný priestor mladého človeka preto musí plne spĺňať jeho požiadavky a túžby. Existujú rôzne vekové obdobia, ktorých vlastnosti môžu pomôcť pri návrhu krásnej a útulnej miestnosti pre chlapca.

Napríklad vo veku 12 - 13 rokov začínajú mladí muži prejavovať mimoriadny záujem o niečo, nájdu si hobby vo forme športu, spoločenských hier, hudobných nástrojov. Je dobré, ak je izba zdobená prvkami, ktoré môžu inšpirovať dieťa k rozvoju nových talentov.

Vek 14 - 15 rokov možno nazvať emocionálnejším. To bolo v tej dobe, že teenager nájde idoly, začne sa zapájať do práce svojich obľúbených hudobných skupín, visí viacfarebneplagáty koncertov nad jeho posteľou a tiež rozptyľujú veci chaotickým spôsobom. Nezakazujte svojmu dieťaťu, aby sa takto vyjadrilo. Môžete si vybrať smer štýlu miestnosti, ktorý dokonale zladí s rebelským charakterom jeho majiteľa. Napríklad podkrovie, pop art, etnika a stredomorský dizajn.

Vo veku 16-17 rokov sa takmer vytvoril teenager. On môže samostatne urobiť plán nábytku, výzdoba a výzdoba svojej izby, a môžete mu pomôcť s stelesnením myšlienok do reality. Najčastejšie, dospievajúci chlapci tejto ponuky veku, ako sú tieto štýly interiéru: moderný, minimalizmus, hi-tech, podkrovie, pop art, klasika, gýč.

Výber vnútorného štýlu

Správna voľba štýlu štýlu je základom krásnej a pohodlnej izby mladistvého. Budeme uvažovať o najrelevantnejších a najkreatívnejších možnostiach dizajnu miestnosti v rôznych štýloch.

Miestnosť dospievajúceho chlapca v štýle minimalizmu

Tento interiér znamená množstvo voľného priestoru, stručnosť detailov a absenciu objemného nábytku. Za estetický efekt zodpovedá hra farieb (kontrasty bielej s čiernou, sivou s ružovou, béžovou s hnedou), originálne dekorácie (pomocou tehál, skla alebo dreva), ako aj štýlový a jednoduchý dekor. Napríklad, hudobné záznamy na stenu, čiernobiele fotografie, originálne lampy, farebné vankúše. Takáto miestnosť by bola ideálna preIntrovertný chlapec, tvorivý rebel alebo mladý intelektuál. Izba bude dostatočne priestranná na relaxáciu, inšpirujúca k premýšľaniu a štúdiu.

Izba pre dospievajúceho chlapca v podkroví

Podkrovné motívy a vzpurné poznámky v dizajne dizajnu oslovia aktívnych chlapcov, ktorí nemajú radi nudné štandardy. Priemyselné prvky, kombinácia starého a nového nábytku, originálny vzhľad povrchovej úpravy, ako aj studené farby dokonale charakterizujú štýl podkrovia. Osobitným vrcholom izby pre teenagerov môže byť tehlová stena (alebo imitujúca tapeta), krb alebo staré zrkadlá. Taktiež je možné zónu vytvoriť priestor do dvoch samostatných zón (rekreačná oblasť a miesto na štúdium) pomocou kreatívnych kovových /drevených políc alebo multifunkčného osvetlenia (jasnejšie a viac tlmené).

Dospievajúci chlapec v stredomorskom štýle

Hlavnými charakteristickými znakmi tohto štýlu sú slnečné farby dekorácie, nezvyčajné čalúnenie nábytku, používanie prírodného dekoru a textilu, ako aj množstvo svetla. Táto izba bude skutočným rajom pre každého tínedžera. Môže byť vyzdobený talianskymi alebo gréckymi motívmi.

V prvom prípade by ste sa mali bližšie pozrieť na jemné neutrálne farby (biela, béžová, broskyňová, limetková) a dekor vo forme farebných fresiek, mozaík a výrobkov z mušlí. V druhom môžete vytvárať teplé kontrasty pomocou dvoch odtieňov (napríklad usporiadať všetko)steny v bielej farbe a jedna v modrej alebo zelenej farbe), zdobia miestnosť beztížnymi závesmi s námornou tematikou, drevenými truhlicami a lakonickými figúrkami na policiach.

Dospievajúci chlapčenský izba

Tento dizajn miestnosti je ideálny pre chlapcov, ktorí sa neboja vyjadriť pomocou svetlého oblečenia a nezvyčajnej hudby. Kýčovitá izba je množstvo jasných extravagantných detailov, kombinácia rôznych farieb, exkluzívnych dokončovacích materiálov a honosného príslušenstva.

Strieborné stropy, zlaté tapety, mozaikové dlaždice, originálne závesné lustre, plagáty a maľby dokonale charakterizujú tento trend. V takejto miestnosti bude dospievajúci chlapec schopný realizovať všetky svoje najdivokejšie sny pomocou nekompatibilných farieb, farebných doplnkov a originálneho prístupu. Jednou z najzaujímavejších možností dekorácie je návrh jednej zo stien v podobe umeleckej galérie.

Detský izba v etnickom štýle

Stane sa z neho útulný kútik pre mladých znalcov rôznych krajín a tradícií. Toto môže byť luxus Východu, stručnosť Japonska, jas Egypta alebo mystika Afriky. Môžete zariadiť izbu v jednej z etnických oblastí, vytvoriť atmosféru inej kultúry v malej miestnosti, a môžete pripojiť niekoľko možností naraz. Na to sa hodia štylizované ručne vyrábané diely, pohodlný nábytok a neutrálne farby dekorácie, ktoré budú plnohodnotným zázemím pre takéto nezvyčajné apôvodná izba.

Ako si vybrať nábytok

V miestnosti dospievajúceho chlapca musí byť prítomný základný a doplnkový nábytok. Hlavné možno pripísať na posteľ, stôl, šatníková skriňa, stojan na knihy, na ďalšie - sklopné police na výzdobu, prvky zónovania izieb, pohovka. Jednoduchá rada o usporiadaní a výbere nábytku pomôže určiť požadovanú možnosť.

Pre malú miestnosť je najlepšie použiť modulárny nábytok, ktorý bude zdobený v jednej farbe. Pracovný stôl by mal byť multifunkčný (pre hodiny, prácu na počítači, kreativitu, čítanie) a priestranný. Tieto kritériá sa najčastejšie stretávajú so samo-zostavovacím stolom. Závesné police budú skvelou alternatívou k objemným regálom pre doplnky.

Ak sa rozhodnete kúpiť drevený nábytok - nezabudnite sa pozrieť na jeho hrany. Nesmú mať žiadne drsnosti a praskliny. Skriňa je vhodná na skladovanie, okrem toho sa zmestí do takmer akéhokoľvek interiéru. Pre väčšiu praktickosť a dodatočnú bezpečnosť sa uprednostňujú otvorené regály bez sklenených alebo kovových dverí.

Dekor a príslušenstvo

\ t

Dizajn dospievajúceho chlapca s pomocou dekoratívnych prvkov by mal závisieť nielen od základného dizajnu a praktickosti, ale aj od jeho vlastných preferencií. Môže to byť šport, hry, hudba, umenie, veda.Akcenty priamo súvisiace s koníčkom teenagera ľahko vytvoria originálnu a útulnú atmosféru. Hlavná vec - nezabudnite na celkový dizajn interiéru. Napríklad, morský hrudník bude skvelý doplnok do miestnosti v stredomorskom štýle, bude tehlová stena vhodná pre podkrovie, plagáty a maľby s vašimi obľúbenými hudobníkmi zdobí miestnosť v štýle pop art.

Návrh miestnosti pre dospievajúceho chlapca - foto

Fotografie interiéru interiéru miestností pre dospievajúcich chlapcov, ktoré zbierame, vám pomôžu byť inšpirovaní a nájsť možnosť, ktorá osloví vaše dieťa. Šťastné prezeranie!

Videá: Deti pre dospievajúceho chlapca