Dizajnová miestnosť pre dospievajúce dievča (65 fotografií)

Všetci rodičia sú konfrontovaní s okamihom, keď ich dieťa starne, a hračky alebo ružové tapety, starostlivo zakúpené pri narodení, deti strácajú svoj význam. Začína postupné prehodnocovanie dizajnu miestnosti pre dospievajúce dievča, v ktorom dospelí, na základe vkusu mladej hostesky, by mali vytvoriť praktický, pohodlný a štýlový interiér. Ako to urobiť - prečítajte si náš článok!

Vlastnosti dizajnu

Napriek tomu, že miera psychického a fyzického vývoja u detí sa môže líšiť, tradične, adolescencia znamená obdobie od 12 do 13 až 16 - 18 rokov. Postupne sa formuje osobnosť a záľuby dieťaťa, čo by sa malo odrážať v jeho osobnom priestore.

Hlavnou charakteristickou črtou dizajnu miestnosti pre tínedžera nie sú použité predmety, ale prístup. Ak ste zorganizovali materskú školu pre dieťa podľa svojho vlastného vkusu, potom budete musieť počítať s názorom mladej pani, ktorá má vo veku 12-15 rokov čo povedať. Poslaním rodičov v tomto prípade je nasmerovať sny dieťaťa správnym smerom, kombinovať estetiku a módu s praktickosťou a funkčnosťou.

Keďže aj v období dospievania sa svetonázor detí naďalej formuje, ich prostredie zohráva vzdelávaciu úlohu, a preto by malo byť čo najpohodlnejšie a najpohodlnejšie. Leží na pleciach rodičov, zatiaľ čo kompetencia dieťaťa zostáva zavedením dekoratívnych prvkov, ktoré zodpovedajú jehochutí.

Spálňa dospievajúcej dievčatá slúži na niekoľko účelov naraz: odpočinok, štúdium, záľuby a prijímanie hostí. A pre každý druh zábavy by mala byť jeho vlastná zóna, aj keď miestnosť neponúka veľa priestoru.

Výber vnútorného štýlu

Moderné dospievajúce dievčatá nemusia hodiť „dievčenský“ interiér, ktorý pomáha dieťaťu identifikovať sa v ranom veku. Ak chcete vyrastať samostatnú, zaujímavú a jasnú osobnosť, budete sa musieť odkloniť od konceptu „princezného hradu“, vďaka čomu bude detská izba štýlová a praktická. Všetko však závisí od charakteru rezidenta. V každom prípade použitie určitého štýlu ako základu zjednoduší hlavnú úlohu.

Miestnosť pre dospievajúce dievča v modernom štýle

Laconic, pohodlný, funkčný - moderný štýl môže byť najlepšou voľbou pre aktívne dievča s mnohými záľubami. Ide o obmedzený počet dekoratívnych prvkov, ktoré slúžia len ako dekorácie. Namiesto nich - nábytok neobvyklých foriem, racionálna organizácia priestoru, hladké línie, ako aj praktickosť.

Stena s fotografickou tlačou alebo maľbou dokonale zapadne do takého interiéru pre dospievajúce dievča, ktoré sa mladej milenke určite páči. Obmedzené farby s niekoľkými jasnými akcentmi nepreťažia kompozíciu, ale vytvoria harmonickú atmosféru.

Izba pre dospievajúce dievčaProvence štýl

\ t

Tento štýl, ktorý k nám prišiel z francúzskych dedín, určite poteší kreatívne, dojemné povahy.

Charakteristické vlastnosti Provence v dizajne dieťaťa pre dospievajúce dievča sú: pastelová paleta s dominantnou bielou farbou, použitie prírodných materiálov (najmä dreva), bielený nábytok s efektom starnutia a kvetinové motívy ako dekor.

Miestnosť pre dospievajúce dievča v štýle minimalizmu

Najviac „lakonický“ všetkých rozhodnutí je minimalizmus vhodný pre viac dospelých dievčat, ktoré oceňujú lakonickú estetiku štýlu. Skvelá možnosť pre izby s malou plochou, ktorá nielen šetrí drahé štvorcové metre, ale aj vizuálne rozširuje priestor.

V tomto dizajne existuje niekoľko farebných variácií, ktoré môžu byť čiernobiele alebo kontrastné. Nábytok je často modulárny, mierne nadol k zemi, uzavretý. Ďalšou výhodou tejto možnosti je, že ju možno v prípade potreby ľahko doplniť ďalšími položkami, ale minimalizmus ju samozrejme rozbije.

Miestnosť pre dospievajúce dievča v high-tech štýle

Iný štýl, ktorý sa vyvíja s vývojom teenagera. Niekto sa môže zdať, že hi-tech je vhodný len pre chlapcov, ale pre niektoré moderné dievčatá, a čo je dôležité, aj ich rodičom sa to páči.

Pri navrhovaní priestoru ste v použitých materiáloch prakticky neobmedzený.V skutočnosti, hi-tech miestnosť pre dospievajúce dievča znamená široké pole pre predstavivosť, vytvára pohodlné podmienky v každej miestnosti.

Farebná schéma by sa mala obmedziť a v prítomnosti jasných odtieňov musia byť tie, ktoré ich vyvážia. Ak by ste chceli dať svojmu dieťaťu modernú televíziu, počítač alebo ďalekohľad, potom je toto miesto ideálne pre ich umiestnenie.

Miestnosť pre dospievajúce dievča v štýle pop artu

Vo veku 12 rokov sa jasným tvorivým osobnostiam už pravdepodobne podarilo počuť o Andyho Warholovi a pop art, ktorý vytvoril. Keď sme dali slobodu fantázii, v takomto štýle sa dá ľahko ozdobiť miestnosť pre dospievajúce dievča, ktorá sa v nej rozvíja zmysel pre krásu.

Je dôležité, aby rodičia zistili, že nie je vôbec nevyhnutné kupovať drahý nábytok pre toto riešenie - dekor bude kľúčovým prvkom v interiéri. Milovníci komiksov môžu prísť s relevantnými obrázkami na stenu alebo písať kreslených atribútov. Je dôležité nájsť rovnováhu medzi jasnými a tlmenými detailmi, aby škôlka nebola len miestom činnosti, ale aj oddychom.

Ako si vybrať nábytok?

Bez ohľadu na to, aký štýl si vyberiete, jedno univerzálne pravidlo sa vzťahuje na všetok nábytok - malo by byť pohodlné pre rastúce telo. Ak v 11 rokoch bude malá stolica a stôl len, potom na 14 zistení spôsobí určité nepríjemnosti. Dbajte na to, aby sa dieťa pohodlne dostalo do regálov, na ktorých sa nachádzajú vecia nespavosť v noci nie je spôsobená nepohodlným lôžkom.

Ako už bolo spomenuté, pre dospievajúce dievča je jej izba pevnosťou, v ktorej môže robiť všetko, len ak správne organizuje priestor pre rôzne druhy zábavy. Tradične, izba by mala byť umiestnená posteľ, stôl a šatníková skriňa. Ale pre hostesky bude musieť poskytnúť ďalšie zóny.

Ak to priestor dovolí, odporúča sa zakúpiť si malú pohovku, na ktorej bude dieťa tráviť čas so svojimi priateľmi. Viac mládežníckej voľby - fazuľa vrecia v rôznych farbách. Vo veku 14 rokov môžete uvažovať o kúpe televízora.

Dospievajúce dievča bude mať tiež veľa „tajných“ vecí, ktoré chce udržať na „tajných“ miestach. Uistite sa, že v miestnosti sú otvorené a zatvorené skladovacie priestory, z ktorých jedna má zámok.

Pokúste sa kúpiť položky na rast. Napríklad stolička s nastaviteľnou výškou alebo priestranná posteľ namiesto malého. Deti v tomto veku rastú veľmi rýchlo.

Dekor a doplnky

\ t

Stojí za to povedať, že od 13 rokov sa plagáty obľúbených skupín stávajú hlavnou ozdobou väčšiny dievčat? Aj keď vaše dieťa nie je fanúšikom popkultúry, naplnenie spálne obrazmi, ktoré odrážajú jeho vkus, je nevyhnutnou etapou dospievania. Namiesto toho, aby ste ho obmedzili - povedzte mi, ako dosiahnuť rovnováhu medzi estetikou a harmóniou.

Všeobecne platí, že výzdoba miestnosti pre dospievajúce dievča budepriamo závisia od záľuby hostesky a súvisiace veci budú nahradené starými hračkami. Ale vaše dieťa bude určite potešené závesom na stene, ktorý sa zmestí do akéhokoľvek štýlu. Nebuďte nadbytočný fleecy koberec na podlahe a pár rodinných fotografií na stole.

Vnútorná miestnosť pre dve dospievajúce dievčatá

Napriek tomu, že rodičia majú menšiu pravdepodobnosť, že budú mať viac ako jedno dieťa, stále existujú veľké rodiny, pre ktoré sa otázka oblasti stáva kľúčovým. Čo ak sú dve dievčatá a len jedna miestnosť? Niekoľko tipov vám pomôže zorganizovať priestor!

Dnes môžete nájsť mnoho modelov nábytkových súprav, ktoré môžu používať viaceré deti. Medzi najfunkčnejšie z nich patria dve lôžka na druhom poschodí, pod ktorými - pracovisko, pohovka, a možno obe oblasti naraz. Zároveň psychológovia neodporúčajú výber jednoduchých poschodových lôžok - údajne sú spojené s väzením alebo detskými posteľami. Vždy sa však riadi prianiami dievčat.

Ak to priestor v spálni umožňuje, je lepšie umiestniť pracovné priestory v rôznych rohoch miestnosti - aby sa dievčatá počas domácej úlohy nerozptylovali. Napriek tomu, že žijú spoločne, musia mať malý súkromný priestor.

Ako úložný priestor môžete použiť veľkú skriňu a niekoľko zásuviek, napríklad pod posteľou. Výhodnejšie je však oddelené skladovaniedievčatá môžu byť zmätené o veciach, alebo dokonca začať hádku o tom.

Tipy pre malé miestnosti

Stáva sa tak, že dieťa je samo v rodine a má izbu a malá plocha neumožňuje voľné usporiadanie predmetov. V tomto prípade môžete použiť niekoľko trikov.

Namiesto samostatného lôžka a stola použite dvojúrovňový komplex s kotvisko na druhom poschodí. Ušetrí veľa miesta. Ak dievča často prijíma hostí, je lepšie zostať na rozkladacej pohovke.

Držiaky širokých parapetov ich môžu upraviť na vhodnú tabuľku. Len sa uistite, že slnko nezasvieti dieťa počas dňa.

Namiesto stoviek políc a zásuviek - vstavaná skriňa so zrkadlovými dverami. Nielen vizuálne rozširujú priestor, ale tiež eliminujú potrebu nájsť miesto pre plnohodnotné zrkadlo.

Aj keď je dievča veľmi ochotné ozdobiť svoju izbu, pokúste sa obmedziť sa na niekoľko obrazov a figurín, pretože na dizajne sa hromadí množstvo detailov. A samozrejme, že svetlejšia škála farieb, ako aj viac svetelných zdrojov, tým priestrannejšia bude miestnosť pre malé deti.

Návrh miestnosti pre dospievajúce dievča - foto

Dúfame, že tento materiál vám pomôže v takej náročnej úlohe, ako zdobenie miestnosti pre dospievajúce dievča. V našom výbere fotografií sme pre vás zozbierali viac nápadov. Vychutnajte si vaše sledovanie a inšpiráciu!

Video: Miestnosť pre dospievajúce dievča vo veku 12 - 14 rokov