Dizajnová kuchyňa - jedáleň (95 fotografií) \ t

Dnes je vo veľkých vidieckych domoch a malých útulných apartmánoch čoraz viac možné nájsť otvorenú koncepciu kuchyne a jedálne. Takáto moderná možnosť je vynikajúcim riešením nielen z estetického, ale aj funkčného hľadiska. Kombinácia jedálne a kuchyne bude určite tou správnou voľbou pri organizovaní spoločného priestoru.

Vlastnosti kuchyne a jedálne

Pôvodný prístup k otvorenému plánovaniu vždy zahŕňa niektoré funkcie. Neprítomnosť deliacej steny medzi kuchyňou a jedálňou robí z tohto priestoru otvorenejší priestor, ktorý by mohol mať spoločenský extrovert. Hlavné výhody takejto kuchyne a jedálne sú:

1. Vizuálna otvorenosť priestoru, ktorá ho robí ešte väčším a slobodnejším.

2. Dodatočná komunikácia s rodinou a priateľmi pri varení.

3. Štýlový a originálny pohľad na členenie miestnosti.

4. Úspora pri kúpe ďalšieho jedálenského stola, televízora a kuchynských skriniek.

5. Možnosť využitia funkčných prvkov vo forme dodatočnej dekorácie. Napríklad bar, stenu knihy alebo akvárium.

6. Jednoduchosť a úspora času pri organizovaní sviatkov a iných podujatí.

Zvláštnymi nevýhodami kuchyne a jedálne sú odparovanie a zápach, ktoré môžu ovplyvniť čalúnenie nábytku a stav textilu, zvuky technológie a neschopnosť odísť do dôchodku, čo nie je veľmi vhodné pre introvert. Ale aj tietoMinusy so silnou túžbou môžu byť korigované vysoko kvalitnou kapotou, modernými tichými technológiami a premysleným zónovaním rekreačnej oblasti.

Možnosti vizuálneho zónovania

Kuchynská a jedáleň nie je len praktickým miestom na varenie lahôdok, ale aj miestnosťou, kde je možné podávať im tradične a lesk. Dobré zónovanie môže vizuálne oddeliť pracovnú kuchyňu od jedálne.

Územné členenie so svetlou stenou

Je to skvelý nápad pre kreatívnych ľudí, ktorí chcú zdôrazniť jedáleň a urobiť ju slávnostnejšou. Požadovaný obrázok je možné jednoducho vytvoriť pomocou kontrastných tapiet s geometrickými vzormi alebo imitáciou prírodných materiálov (kameň, drevo, sklo). Zostávajúce steny môžu byť zdobené v neutrálnych odtieňoch, čo ďalej zvýrazní svetlé akcenty jedálne. Nezabudnite, že obklady stien musia byť odolné voči vlhkosti.

Územné použitie s dekorom

Jednoduchý a štýlový variant kuchyne a jedálne, ktorý je vždy predmetom dodatočných zmien. Dizajn jedálenského priestoru by mal zahŕňať ďalšie svetelné zdroje (vstavané lampy, LED pásky), a tiež byť ozdobený pútavými maľbami, nezvyčajnými rastlinami, dekoratívnymi kvetináčmi, ručne vyrobenými suvenírmi, svetlými textíliami, ktoré dokážu umiestniť medzi kuchyňu a jedáleň potrebné akcenty.

Územné triedenie aďalšie priečky

Ide o jeden z najpopulárnejších typov vizuálneho oddelenia dvoch zón tej istej miestnosti. Rieši problém izolácie a perfektne zapadá do každého interiéru. Deliace priečky z kovu, dreva, sadrokartónu alebo skla môžu pôsobiť ako špecifická bariéra. Obrazovky môžu byť skladacie a posuvné, tkanina alebo panel, svetlé alebo neutrálne. Všetko záleží na individuálnych preferenciách majiteľov a celkovom dizajne miestnosti.

Územné usporiadanie s pódiom

Veľkou príležitosťou na mierne zmenu geometrie priestoru, vizuálne, aby stropy boli vyššie a „pozdvihnutie“ jedálenského alebo pracovného priestoru, čím sa oddelí jeho umiestnenie a dizajn. Toto je najlepšie riešenie pre malú kuchyňu.

Územné osvetlenie

\ t

Neštandardné riešenie, ktoré pomôže vytvoriť útulný a plynulý prechod z jedálne do kuchyne. Svetelné body môžete usporiadať rôznymi spôsobmi. Kuchynský kút môže byť vybavený bodovými svietidlami alebo LED lampami a rekreačnou oblasťou (jedáleň) - pomocou lustra alebo stolných lampičiek. Potom bude osvetlenie mäkké, rovnomerné a esteticky príjemné.

Zónovanie nábytku

\ t

Správna kombinácia usporiadania nábytku môže úplne nahradiť dodatočnú priehradku. Tento typ vizuálneho oddelenia kuchyne a jedálne sa nazýva "ostrov", kde základom je široká knihasteny, skrine, obojstranné police pre televízor, ktoré súčasne vykonávajú svoju funkciu a organicky oddelia dve rôzne zóny.

Farba pre kuchynské stoly

Optimálny výber farieb zohráva významnú úlohu v krásnom dizajne kuchyne a jedálne, pretože týmto spôsobom môžete zdôrazniť celkový dizajn, zvýrazniť štýlové prvky, vytvoriť pocit pohodlia a pohodlia.

Biela kuchynská linka

Krémová farba môže urobiť priestor ešte otvorenejším a jasnejším, čo môže byť dobrým riešením pre malú miestnosť. Takýto ušľachtilý odtieň dokonale zapadá do štýlu minimalizmu, moderného, ​​vidieckeho a provensálskeho. Je univerzálne kombinovaný s náprotivkami a robí pestrofarebné akcenty ešte harmonickejšími. Ideálna kombinácia pre veľkolepé oddelenie kuchyne a jedálne - kávy a smotany, bielej a citrónovej, modrej a bielej a zelenej a bielej. Tieto variácie budú slúžiť ako skvelá kulisa pre otvorený plán.

Kuchynská jedáleň s citrónom

Žlté akcenty môžu nielen urobiť kuchyňu čerstvejšou a bohatšou, ale aj vizuálne dávať objemný nábytok požadovanej ľahkosti. Citrónový mäkký kútik, svetlé žlté záclony alebo nábytok takejto šťavnatej farby vždy rozriedia celkový povrch a budú môcť harmonicky rozdeliť kuchyňu a jedáleň.

Stravovanie zelenej kuchyne

Olivové bankovky v interiéri kuchyne vyzerajú pokojne a štýlovo. Zelená farba je krásnav kombinácii s bielou, žltou, broskyňovou, sivou, modrou. Kuchynská stena môže byť zelená, zdobená prútiami alebo policami s kameninou a stena jedálne môže byť neutrálna béžová. Alebo naopak.

Šedá kuchyňa - jedáleň

Ide o praktickejšiu a konzervatívnejšiu možnosť, ktorá však nie je o nič menej populárna v prípade otvorenej kuchyne. Koloristi radi kombinujú sivú s bielou a žltou farbou - slúži ako vynikajúci podklad pre dekoráciu, textil a nábytok. Tiež harmonicky vyzerá základ klasického a moderného interiéru, najmä ak sa riedi teplými piesčitými farbami.

Červená kuchynská linka

Šťavnatý jahodový motív v kuchynskom dizajne vyhovuje extravagantným ľuďom, ktorí sa nebojí jasných akcentov. Cherry a svetlo karmínová farba zdôrazňujú celkový tón povrchovej úpravy a bohatý granát bude krásnym pozadím pre bielu stenu. Biela a červená - to je jedna z najúspešnejších kombinácií.

Interiéry

Dizajn môže byť navrhnutý striktne v jednom smere a môže kombinovať niekoľko rôznych možností. Takéto riešenie je celkom možné pre otvorenú kuchyňu, ktorá bude dokonalým stelesnením praktickosti a kreativity.

Kuchyňa - jedáleň v modernom štýle

Výber podnikateľov, ktorí poznajú cenu každej minúty svojho času. K špeciálnym vlastnostiam tohto dizajnusúvisí stručnosť, originalita usporiadania materiálu a nábytku, harmonická kombinácia inovatívnych technológií a dlhých tradícií. Napríklad rozdelenie jedálenských a kuchynských priestorov môže byť regály so starými suvenírmi, obrazy barokovej éry alebo dizajnérske pohovky.

Kuchyňa - jedáleň v klasickom štýle

Dobrá voľba pre milovníkov nádherného lesku a drahej elegancie. Hlavnými charakteristickými prvkami sú presná symetria dekoru, technológia a nábytok, prírodné materiály dekorácie (aspoň jedna stena môže byť ozdobená kovom alebo drevom), keramické figúrky a objemné osvetlenie s vložkami z drahých kovov.

Kuchyňa v provensálskom štýle

Neutrálne béžové tóny nábytku, ozdoby so zvieratami na textíliách, porcelánové riady, regály so živými originálnymi kvetmi, ľahké záclony a prírodný dekor. Takto si viete predstaviť dokonalú kuchyňu-jedáleň v jemnom štýle Provence.

Country Kuchyňa - Jedáleň

Skvelá voľba pre ľudí, ktorí si cenia jednoduchosť a pohodlie. Vo veku dizajnérsky nábytok, drevo, prírodné textílie a keramika - to je to, čo môže dať kuchyne-jedáleň rustikálne elegantné a rodinné pohodlie, ktoré človek chce cítiť po náročnom pracovnom dni.

Stravovanie v kuchyni v eklektickom štýle

Ideálny pre otvorenú miestnosť, kde je možné usporiadať jednotlivé zóny miestnosti v úplne odlišných, ale originálnych štýloch, farbách a architektonických riešeniach. Množstvo mimoriadnej výzdoby, kombinácia rôznych farieb, textilu a nábytku dokonale zapadne do celkovej atmosféry kuchyne-jedálne.

Dizajn kuchyne a jedálne - foto

Vybrali sme pre vás zbierku fotografií, ktoré dokazujú, že otvorená kuchyňa vyzerá nielen originálne a štýlové, ale aj veľmi útulné a pohodlné pre majiteľov a ich hostí!

Video: Kuchyňa - jedáleň - plánovanie a interiér