Dizajnová kombinovaná kúpeľňa (70 fotografií)

Kúpeľňa je intímne, odľahlé miesto, kde vždy chcete vytvoriť dokonalú atmosféru. Práve tu trávime čas pred tým, než pôjdeme do práce a pripravíme sa na posteľ po ňom, vykonávame každodenné krásy a zdravotné rituály. Dizajn kombinovanej kúpeľne môže vyzerať neuveriteľne štýlovo, ako aj ušetriť ďalšie miesto (ktoré je obyčajne obsadené priečkou na stenu). Zoberieme do úvahy všetky varianty najúspešnejšej kombinácie dvoch hygienických priestorov.

Výhody a nevýhody kombinovanej kúpeľne

Kombinácia kúpeľne a WC často spôsobuje kontroverziu. Pre niektorých je to vynikajúce riešenie, ktoré pomôže vyriešiť mnohé praktické problémy pre druhých - akýsi tabu. To nie je divné, pretože kombinovaná kúpeľňa má svoje nesporné výhody a nevýhody.

Hlavnou výhodou je zvýšenie priestoru v dôsledku neprítomnosti pevnej steny, ktorá skutočne zaberá príliš veľa miesta. Druhou výhodou sú úspory na konečných materiáloch a dekoratívnych detailoch. Je tiež dôležité poznamenať, že priestrannejšia izba môže lepšie vyjadriť akýkoľvek štýl. Nemusíte premýšľať o tom, ako zdôrazniť interiérový dizajn v malej miestnosti s toaletou. Ľudská psychika je tiež oveľa pozitívnejšia, pokiaľ ide o veľkú kombinovanú kúpeľňu, než dve oddelené, ale stiesnené izby. Je to skvelé riešenie pre malé byty a domy.

Nevýhody sa vzťahujú len na dočasné zablokovanie obochdôležitých oblastí, čo nie je pre veľkú rodinu veľmi pohodlné. Takýto problém sa však dá ľahko vyriešiť pomocou špeciálnych dekoratívnych priečok, bez tiaže oproti stenám, ktoré vizuálne oddelia miestnosti.

Tipy na výber vodoinštalácie

Na vytvorenie harmonicky kombinovanej kúpeľne je dôležitý každý detail, najmä výber inštalatéra. Existujú jednoduché pravidlá, ktoré pomôžu správne usporiadať takú dôležitú miestnosť:

1. Ideálnym riešením pre malé priestory budú závesné výlevky, miesto, kde sa dá použiť na umiestnenie skriniek.

2. Na pripojenie moderného potrubia by sa mali používať iba nové potrubia a hadice. To zabezpečí dlhodobý výkon každého detailu.

3. Na umývadlom treba dávať pozor na tých, ktorí chcú umiestniť práčku pod umývadlo. Všetci ostatní by sa mali pozrieť na umývadlá fajansy alebo porcelánu. Sú trvanlivé, odolné voči nečistotám a vyberaniu v starostlivosti.

4. Sprchový kút môže byť veľmi funkčný aj pre rodiny s deťmi. Modely s vysokou základňou ľahko nahradia kúpeľ pre kúpanie malých detí.

5. Ak chcete kúpiť výrobky s najvyššou odolnosťou voči mechanickému a chemickému poškodeniu, potom budú kompozitné alebo mramorové materiály tou pravou voľbou.

6. Pri výbere záchodovej misy dávajte pozor na uhol kanalizačnej rúry. Malo by to byť hlavným kritériom.

Dokončovacie práce a materiály

\ t

Nie je možné predstaviť si krásny dizajn kombinovanej kúpeľne bez harmonickej a štýlovej výzdoby miestnosti s dokončovacími materiálmi. Vždy je potrebné pripomenúť, že povrchová úprava v kúpeľni musí spĺňať kritériá odolnosti voči vlhkosti, odolnosti voči opotrebeniu, trvanlivosti a praktickosti.

Pohlavie

Najobľúbenejšie podlahové možnosti pre kúpeľňu sú umelý kameň, trvanlivá dlažba alebo linoleum. Prvé dve možnosti testované podľa času a kvality. Tretia možnosť je nielen v súlade so špecifikovanými vlastnosťami, ale líši sa aj tým, že PVC linoleum je úplne nekĺzavé, čo je veľmi dôležité. Každá z menovaných variácií má inú farebnú a reliéfnu paletu, ktorá by mala zapadnúť do celkového dizajnu vášho domova.

Steny

Keramická dlažba alebo vodotesná matná tapeta môže byť vynikajúcou dekoráciou pre kombinovanú kúpeľňu. Šablóny dekoratívne omietky, ktoré môžu nahradiť akýkoľvek dekor s jeho exkluzívny vzhľad, možno nazvať viac originálne, ale aj drahšie možnosť.

Strop

Kúpeľňa musí odolať vysokým teplotným rozdielom a tiež možnosť jednoduchého osvetlenia. To môže pomôcť jednoduché vápno, vinylové vodotesné tapety alebo zavesené stropy. Pre malú miestnosť sú prvé dve možnosti perfektné, pre priestrannejšieizby môžu využiť tretie.

Výber vnútorného štýlu

Dizajn kúpeľne bude vyzerať útulnejšie a elegantnejšie, ak sa bude vyrábať v určitom štýle. To bude klásť dôraz na dokonalý vkus majiteľov domu.

Kombinovaná kúpeľňa v modernom štýle

Optimálne riešenie pre malú kúpeľňu, ako aj pre väčšiu miestnosť. Moderný štýl interiéru je jednoduchá hra kontrastov, textúr a farieb. Zvolený dizajn je možné zdôrazniť pomocou monochromatickej porcelánovej sanitárnej keramiky, rytých obkladačiek a nástennej dekorácie mozaikami. Zaujímavým a štýlovým výberom zónového priestoru v tomto smere bude sklenená alebo sadrokartónová priečka. Nezabudnite na dodržiavanie týchto pravidiel: neutralita tónov, nedostatok nadbytočných dekorácií, multifunkčné osvetlenie.

Kombinovaná high-tech kúpeľňa

Ide o skvelú kombináciu minimalizmu, elegancie a inovácie. Pre organickú dekoráciu kombinovanej kúpeľne v high-tech štýle stačí použiť textílie s čírymi čiarami (plátna, koberce, uteráky), sanitárnej keramiky prísnych foriem (štvorcové, obdĺžnikové výrobky) a lesklých povrchov (strešný strop, vinylové tapety, keramická podlaha). Ideálne farby, ktoré budú ladiť s týmto štýlom: biela, čierna, modrá, červená. Je možné hrať v kontrastných odtieňoch rovnakej farby.

Kombinovanékúpeľňa v podkroví

Tu sa môžete slobodne vyjadriť k svojej fantázii a použiť na výzdobu miestnosti nielen nové materiály, ale aj staré dekoračné prvky. Dobrým riešením by boli dekoratívne omietkové steny, staré (alebo jednoducho staré) zrkadlá, dekor z prírodných materiálov (drevo, kameň, sklo), inštalatérske práce (jednofarebné alebo s použitím decoupage). Jednoduchá kreativita náhodnosti urobí kúpeľňu pohodlnejšou.

Kombinovaná kúpeľňa v štýle Provence

Svetlé farby, kvetinové vzory a ozdoby, drevené skrinky, vzduchové clony a dekorácia s výhľadom na krajinu sú to, čo kombinovaná kúpeľňa môže ľahko premeniť na relaxačnú miestnosť. Ak ste si vybrali štýl Provence pre kúpeľňu, potom musíte kúpiť prírodné dokončovacie materiály, textílie s volánikmi, ako aj rešpektovať ľahkosť farieb. V prípade nedostatočného osvetlenia môžete inštalovať dekoratívne osvetlenie do políc alebo otvorov nad zrkadlami. Hlavná vec - pamätať, že použitie odvážne kontrasty a kovové výrobky je prísne zakázané v dizajne Provence.

Kombinovaná kúpeľňa v klasickom štýle

Takáto voľba priláka tých, ktorí milujú tradíciu, dokonalý perfekcionizmus a elegantné zdržanlivosť. Osvetlenie môže byť malý symetrický luster, dekor - kovové zrkadlá a staršie svietniky na skrinky. Inštalatérske práce musia byť umiestnené v prísnom poradí. Štandardné usporiadanie a prísne dekorácie môžu ozdobiťdokonca aj malá kúpeľňa. Je dôležité pamätať na harmóniu farieb (biela, hnedá, sivá) a použitie luxusných detailov, ktoré budú vrcholom kúpeľne.

Návrh kombinovanej kúpeľne - foto

Vybrali sme kolekciu fotografií kombinovaných sanitárnych zariadení v rôznych smeroch štýlu, aby ste si mohli byť istí, že kombinácia dvoch sanitárnych miestností môže vyzerať menej, a možno ešte štýlovo, ako samostatné usporiadanie. Vychutnajte si vaše sledovanie a inšpiráciu!

Video: Kombinovaná kúpeľňa - interiérový dizajn