Dizajn spálne v škandinávskom štýle (65 fotografií)

Napodiv je škandinávsky štýl v interiéri spálne žiadaný nielen v krajinách, kde prevláda chladné podnebie, ale aj v horúcich oblastiach. To nie je prekvapujúce, pretože sa zvyšuje denná láska k funkčnosti, šetrnosti k životnému prostrediu a minimalizmu. Hlavnými motívmi tejto témy je nezvyčajná kombinácia útulnosti a štýlovej extravagancie.

Vlastnosti škandinávskeho štýlu

Aby bolo možné krásne ozdobiť každý štvorcový meter bývania alebo jednej miestnosti, musíte veľmi múdro pristupovať k tejto otázke, berúc do úvahy všetky hlavné charakteristiky zvoleného smeru v interiéri. Populárny škandinávsky štýl je ľahko rozpoznateľný podľa jeho špecifických vlastností. Patria medzi ne také zaujímavé body:

- Prírodné odtiene. Najčastejšie sa používajú biele, sivé, béžové a broskyňové tóny pri výbere povrchových úprav a textílií. Prírodné farby sú jedným z hlavných pravidiel škandinávskeho štýlu;

- Ďalším tajomstvom správnej voľby je používanie prírodných materiálov. Môže to byť kameň, drevo a dokonca aj prírodná kožušina;

- Jednoduchý a funkčný nábytok. V tomto prípade platí pravidlo „Čím menej, tým lepšie“;

- Množstvo svetla a priestoru. Okná by mali byť veľké a osvetlenie - maximálne možné;

- Keramická vložka. Môžu to byť tradičné mozaiky, pôvodné panely alebo umelecké suveníry;

- Jasné akcenty. Zábavné vankúšerastliny na tvorivých stojanoch, obrazy kyslých kvetov možno ľahko priradiť inému rysu škandinávskeho smeru v dizajne;

- Biele stropy. Slnečné lúče v tandeme so svetlými stropmi robia miestnosť ešte teplejšou a priestrannejšou;

- Imitácia prírodných materiálov. Ak nie je možné miestnosť vyzdobiť pomocou kože, dreva alebo kameňa, skutočnou voľbou bude dekoratívna záves.

Farebné riešenia

Správna voľba a dobrá kombinácia farieb v interiéri sú kľúčom k úspechu. Je to práve farebná schéma, ktorá môže magicky odviesť pozornosť od zbytočných detailov, sústrediť sa na výhody, vytvoriť útulnú atmosféru, vizuálne rozšíriť alebo zúžiť priestor.

Biela spálňa v škandinávskom štýle

Ideálne pre milovníkov pokoja, pokoja a pohodlia domova. Biela farba sa dá ľahko použiť v množstve, bez obáv o to, že to bude príliš veľa. Dokáže sa pozerať úplne sám a je tiež nádherným pozadím pre jasnejšie kombinácie. Najaktuálnejšie možnosti škandinávskeho štýlu sú čierna a biela, citrónová biela, bielo-zelená a bielo-modrá.

Béžová škandinávska spálňa

Táto voľba pomôže zdôrazniť eleganciu miestnosti. Béžový odtieň možno použiť na obklady stien a dlažieb, doplnky a nábytok. Krásne sa mieša s broskyňou, kávou, malinami a pistáciovými kvetmi. preaby spálňa zostala tak jemná, ako je to len možné, nestačí neporiadok béžových motívov s ťažkým nábytkom a tmavými závesmi. Ak je cieľom opačný - vytvoriť transparentné pozadie - potom si môžete vybrať zlatý tyl, dekoratívne osvetlenie a farebné maľby.

Šedá škandinávska spálňa

Tradičná a mierna možnosť, ktorá môže urobiť jednotlivé prvky živšie ako v skutočnosti. Napríklad, biela posteľ na sivom pozadí bude vyzerať oveľa viac snehovo biela, živé rastliny - viac farebné, záclony - hustejšie. Kompetentné kombinácie, ktoré dizajnéri radi používajú, sú šedo-biele, kávovo-sivé, ružovo-sivé a sivomodré.

Ružová škandinávska spálňa

Menej populárny, ale originálnejší vzhľad. Hlavná vec na zapamätanie je, že ružová farba v škandinávskom štýle nie je nasýtená malina, ale krémová broskyňa. Jeho kombinácia so zlatým odtieňom urobí spálňu teplejšou a pohodlnejšou, s olivovým - konzervatívnejším a rafinovanejším. Môže sa tiež riediť bielou, oranžovou a šedou farbou.

Škandinávska zelená spálňa

Prírodná olivová farba dokáže premeniť vašu spálňu na skutočné kráľovstvo relaxácie a pokoja. Psychológovia hovoria, že tento konkrétny odtieň je nádherne vhodný pre spálňu, pretože môže pozitívne ovplyvniť nervový systém. Zelená napĺňa miestnosť sviežosťou.Ale musíme brať do úvahy skutočnosť, že mäty tóny majú tendenciu absorbovať slnečné svetlo, takže by ste ich nemali používať v hojnosti. Najkrajšie kombinácie sú zelené-citrón, mäty-tyrkysová a biela-zelená.

Povrchová úprava a materiály

\ t

Výber materiálov na konečnú úpravu podlahy a stien by mal závisieť od troch hlavných faktorov: celkový štýl interiéru, vysokokvalitné materiály, estetika. Tieto kritériá možno pripísať najdôležitejším.

Pohlavie

V súlade so škandinávskym štýlom v interiéri spálne bude silným riešením trvanlivé laminátové alebo bukové parkety so vzorom. Prirodzený vzhľad podlahy bude v súlade s nábytkom a ľahkým textilom. Niektorí odborníci tiež odporúčajú použiť dlaždice svetlých odtieňov.

Steny

Povinné podmienky sú svetlé farby a absencia kričajúcich geometrických tvarov. Najčastejšie pre tento smer použiť vinyl alebo akrylové tapety. Najobľúbenejšie farby sú biela, šedá, limetková, bledoružová, broskyňová a modrá.

Strop

Jedným z najaktuálnejších povrchov škandinávskeho štýlu sú sadrokartónové a strečové stropy. Prvá zdôrazňujú jednoduchosť a praktickosť miestnosti, zatiaľ čo druhá z nich robí ešte estetickejšiu. Ak chcete skombinovať praktickosť a estetiku, môžete použiť dodatočné vstavané osvetlenie vo forme malých svietidiel.

Spálňový nábytok

V škandinávskom štýle je veľmi dôležité pozorovať toto opatrenie a nepokaziť nepohodlnú atmosféru hromadou extra vecí. Spálňový nábytok musí byť funkčný. Vynikajúcim riešením sú prírodné materiály a ich štýlová výzdoba s rezbou alebo látkou. Na čalúnenie je skvelé použitie bavlny, semišu a kože.

Je možné zariadiť nábytok nielen obvyklým spôsobom, ale aj vzdaním sa stereotypného myslenia. Napríklad posteľ, ktorá nie je pripevnená k stene, ale stojí uprostred miestnosti, sa stane skutočným vrcholom.

Dekor a textil

\ t

Napriek tomu, že charakteristickou črtou škandinávskeho štýlu je minimalizmus, prvky interiéru môžu byť veľmi jasné a výrazné. Porcelánové a kovové suveníry sú považované za konzervatívnu a delikátnu možnosť, kvetinové rohože, sviečky, maľby v retro štýle a domáce rámy v rámoch sú jemné a elegantné, ručne vyrobené vitráže a doplnky sú originálne.

Pokiaľ ide o textil, mal by sa uchovávať v upokojujúcich farbách. Krémovo farebné ľahké záclony, etnické vzory, fleece koberce a bavlnené vankúše.

Malá škandinávska spálňa

Maximálne pohodlie pre dušu je ľahké vytvoriť v malej spálni. Preto je možné zdôrazniť lásku a úctu škandinávskych národov k morskej téme. Toto bude v rozhodnutí o dizajne celkom originálne a nie je ťažké.

Vo forme dekorupoužívať maľby s loďami, sklenené popolníky a pestré pruhované vankúše. Ďalšou možnosťou je kombinácia škandinávskeho a ekologického štýlu v spálni. Prútený nábytok, vlnené koberce, kvety vo vázach a drevené nástenné hodiny. V každom prípade môžete zapnúť fantáziu a realizovať všetky svoje sny v malej miestnosti. Hlavnou vecou je zapamätať si, aby bola stručná, svetlá odtiene a prirodzenosť. Potom sa spálňa v škandinávskom štýle stane nielen miestom pre relaxáciu, ale aj miestom, kde môžete čerpať silu a inšpiráciu.

Škandinávsky štýl spálne - foto

Vybrali sme pre Vás krásne fotografie dizajnu spálne v škandinávskom štýle, ktoré vám pomôžu na reálnych príkladoch vidieť všetky vyššie uvedené tipy, ako aj rozhodnúť o výbere nábytku, textilu a farieb. Šťastné prezeranie!

Video: Škandinávsky štýl v interiéri spálne