Dizajn spálne 9 m2. (70 obrázkov)

Správny dizajn spálne 9 m2. vám pomôže vytvoriť pohodlnú rekreačnú oblasť aj v takej malej oblasti. Hlavná vec, ktorú potrebujete, je posteľ, šatníková skriňa a nočné stolíky alebo ich analógy, to znamená najfunkčnejšie kúsky nábytku. Od ostatných môžete bezpečne odmietnuť. V tomto článku sa pozrieme na to, ako si môžete zariadiť izbu tak, aby bola pohodlná, krásna, útulná a zároveň vyhovovala všetkému, čo potrebujete pre život.

Výber interiéru

V dizajne sa stáva čoraz obľúbenejšou tendencia používať prvky rôznych štýlov v jednom interiéri. To znamená, že môžete vytvoriť skutočnú kombináciu svojich obľúbených trikov. Hlavná vec je, že sú navzájom kombinované. Vďaka tomu získate jedinečný a jedinečný dizajn.

Tu popisujeme niektoré z najpopulárnejších štýlov, ktoré sú vhodné pre malú spálňu 9 m2. Musíte sa len rozhodnúť, čo z nich chcete realizovať vo vašej domácnosti. Len majte na pamäti, že bez ohľadu na to, aký štýl si vyberiete, vyberte si nábytok bez zbytočných detailov.

Dizajnová spálňa 9 m2. v modernom štýle

Moderný štýl je vysokokvalitný materiál, jednoduchosť a pohodlie nábytku, ako aj jeho pôvodná podoba. Ako dekor často používajú obrázky alebo fotografie. Obzvlášť populárny je pop art štýl.

Tento dizajn je ideálny pre malú spálňu. Ak chcete poraziť izbu, vyberte si nezvyčajnú čelo postele, alebo vyzdvihnúť obrázkyodráža váš vkus.

Hlavnou výhodou moderného štýlu je, že sa dá ľahko upraviť. Pridajte svetlé vankúše do neutrálnej miestnosti, zmeňte prehoz, pár ďalších detailov a bude to vyzerať úplne nové.

Dizajnová spálňa 9 m2. v štýle minimalizmu

Tento štýl, ako už názov napovedá, znamená minimum nábytku a výzdoby. Každá položka musí mať špecifickú funkciu, inak v miestnosti jednoducho nie je potrebná. Všetky formuláre sú prísne a stručné, produkty sú jednoduché a zdržanlivé. Komfortná atmosféra môže byť vytvorená použitím textilu: koberce, vankúše a podobne. Ale jeho množstvo by malo byť mierne. Namiesto záclon sa často používajú žalúzie alebo rolety.

V dizajne spálne 9 sq. M. najčastejšie si vyberáme monofónne steny v kombinácii s malými svetlými inklúziami v interiéri. Populárna je aj hra kontrastov, napríklad čiernobiela.

Dizajnová spálňa 9 m2. v klasickom štýle

Klasický štýl má za cieľ vytvoriť útulnú atmosféru vďaka jemnej a harmonickej kombinácii celej situácie v spálni. Nábytok sa často volí vo svetlých alebo hnedých farbách. Pre dokončovacie použitie neutrálnej farby - nie biela, ale nie príliš nasýtené. Aj steny môžu byť zdobené dekoratívnymi soklami, štuky.

V klasike vždy používajte najlepšie materiály. Nábytok je zvyčajne drevený. Textílie sú vybrané zo štandardu pre klasické tkaniny - Jacquard, Boucle, plyš. Dekor vyzerá dobreelegantné lustre a nočné lampy, maľby na stenách a zrkadlá v krásnych rámoch.

Dizajnová spálňa 9 m2. ekologický

Eko-štýl zahŕňa použitie prírodných materiálov v interiéri. To platí pre povrchové úpravy, nábytok, textil a dekor. Na dosiahnutie požadovaného efektu môžete použiť drevo a kameň na dekoráciu stien alebo podláh, vybrať nábytok s uloženou textúrou, dávať prednosť prírodným tkaninám.

Napríklad pôvodné riešenie pre spálňu je 9 m2. bude tu čelo z dreva alebo bambusu. Okamžite sa stane ústredným prvkom miestnosti a nastaví miestnosť na potrebnú náladu.

Dizajnová spálňa 9 m2. Škandinávsky štýl

Spálňa v škandinávskom štýle je jedným z najoptimálnejších riešení na usporiadanie 9-metrovej miestnosti. Všetok nábytok je zvyčajne veľmi funkčný. Štýl neukladá tuhé rámy, takže posteľ a okolitý priestor môžu byť zdobené rôznymi predmetmi. Napríklad si môžete vybrať toaletný stolík, ale môžete s rovnakým cieľom vziať drevenú krabicu alebo stoličku.

Povrchová úprava je zvyčajne ľahká. Aj v tomto štýle často používajú kombinovanú verziu: jedna stena je pokrytá farebnou tapetou a zvyšok je vyrobený z plných farieb. Na prilepenie vyberte stenu s oknom alebo ten, na ktorom leží hlava postele.

Vo veľkých množstvách môžete použiť obláčky, vankúše, koberce. Jedným slovom, všetky textílie, ktoré robia miestnosť teplejšou a pohodlnejšou.

Farbapaleta pre spálňu 9 m2.

Farebnosť v malej spálni je 9 m2. zohráva významnú úlohu. Nezabudnite si všimnúť, na ktorej strane sú okná s oknami. Ak sú otočené na juh, držte sa neutrálnych bielych alebo studených odtieňov (modrá, svetlozelená). Ak sa na sever, potom teplejšie odtiene a pastelové odtiene sú vhodnejšie. Zároveň nepoužívajte viac ako 2 primárne farby v dizajne.

Biela spálňa 9 m2.

Biela je najlepšia farba pre malú spálňu, pretože dokonale rozširuje priestor. Jeho ďalšou výhodou je, že si môžete vybrať nábytok akejkoľvek farby sa vám páči.

Niektoré majú prakticky biele miestnosti. Niekto zrieďuje belosť s odtieňmi dreva a robí miestnosť teplejšou. A niekto preferuje pridanie jasných farieb a vytvorenie skutočnej letnej nálady v ňom.

Spálňa 9 m² v tmavých farbách

Tmavé steny nerozširujú priestor, ale majú ďalšiu veľkú výhodu - skrývajú rohy miestnosti, takže už necítite jej hranice. Ste v komornom priestore, ktorý upokojuje a uvoľňuje nie horšie ako bežné pastelové odtiene.

Pre spálňu 9 m2. hnedé, modré a tmavo sivé tóny fungujú dobre. Pre udržanie rovnováhy sýtosti použite ľahkú bielizeň a dekor.

Spálňa 9 m² v kontrastných tónoch

Vytvorte kontrastné steny vo vašej spálni! Táto technika vyzerá štýlovo apomáha vizuálne meniť priestor. Napríklad maľovanie ďalekosiahlej steny v tmavej farbe by bolo vynikajúcim riešením pre predĺžené miestnosti. Z tohto dôvodu sa na všeobecne neutrálnom pozadí bude zdať bližšie.

Zaujímavý efekt možno dosiahnuť aj pomocou fototapiet. Stanú sa kontrastným centrom 9-metrovej spálne a nastavia na ňu náladu. Ak si vyberiete obrázok mesta, prírody alebo iného, ​​ktorý má perspektívu do diaľky, bude to vizuálne vymazávať hranice miestnosti v tomto smere.

Šedá spálňa 9 m2.

Neutrálna sivá je skvelá pre spálňu s rozlohou 9 metrov štvorcových, pretože je to veľmi pokojný a ušľachtilý tón. Interiér môže byť použitý ako jeden z jeho odtieňa, a hrať kvôli rozdielu v nasýtení alebo použitie iných techník.

Šedý dizajn sa často riedi žltou alebo tyrkysovou farbou, ktorá je dnes tak populárna. Zvyčajne sú vankúše, maľby a iné prvky vyrobené svetlé, ktoré sa v prípade potreby dajú ľahko vymeniť za iné v inej farebnej schéme.

Spálňa 9 m² v pastelových farbách

Pastelové farby sú najobľúbenejšou farebnou schémou pre dizajn interiéru spálne 9 m2. Tieto odtiene sú omnoho ľahšie kombinovať s nimi ako svetlé a nasýtené. Okrem toho sú naozaj dobré v ukľudňujúce, čo je veľmi dôležité pre miesto odpočinku. Najčastejšie sa používajú v dizajne klasického štýlu.

Pastelové farby môžu byť teplé alebo studené. Stojí za to mať na pamäti, ak stevyberte si farbu dizajnu podľa toho, či sú okná orientované na juh alebo na sever.

Povrchová úprava 9 metrov

Pohlavie

V závislosti od štýlu je lepšie zvoliť laminát, parkety alebo drevené podlahy. Povlak môže byť položený uhlopriečne - to rozšíri priestor. Táto technika je obzvlášť dôležitá v predĺžených miestnostiach. Pre malú spálňu 9 m2. Je tiež dôležité si uvedomiť, že podlaha musí byť o niekoľko tónov tmavšia ako strop, inak sa miestnosť stane ako uzavretá škatuľa.

Ako alternatívny kryt možno zvoliť korkovú podlahu. Popularita tohto materiálu je spojená s tendenciou používať prírodné materiály v dome. Vďaka svojej štruktúre korok odstraňuje bremeno z unavených nôh, nedovoľuje prechladnutie a je na dotyk dosť teplý. Ďalším plusom je zvuková izolácia. Ak niekto chodí po miestnosti, nič nepočujete a budete pokojne spať ďalej. Inými slovami, ide o dokonalý materiál pre podlahu, ktorý skutočne pomáha relaxovať.

Steny

Najbežnejším spôsobom dokončenia stien v spálni je 9 m2. - je to maľba. Najčastejšie sú vyhotovené v jednej farebnej škále a strop je pokrytý bielou farbou. Stáva sa tiež, že steny so stropom sú natreté v jednej farbe. Vďaka tejto technike sa hranice medzi týmito povrchmi vymažú.

Aj v 9-metrových izbách sa často používajú tapety. Pre mnohých sa takýto povrch javí ako obzvlášť pohodlný. Pri výbere vzoru zvážte štýl miestnosti! Takže pre minimálny dizajnGeometrické výtlačky sú lepšie a pre klasiku - kvety. Okrem toho, pre malú spálňu by ste si nemali vybrať podlahu s veľkým vzorom, pretože to zjavne znamená priestor.

Strop

Najlepšou možnosťou pre 9-metrovú spálňu je klasický biely strop. V niektorých prípadoch si nemôžete vybrať snehovo biely povlak, ale napríklad slonovinu alebo iný odtieň, ktorý je vhodnejší pre dizajn.

Pokiaľ ide o stavby, v malých miestnostiach by sa rozhodne nemali používať zložité viacúrovňové stropy - vyzerajú príliš nízke a ťažké. Jediným riešením, pre ktoré môžete vytvoriť malú zarážku, je umiestniť podsvietenie do výklenku. Táto technika, naopak, dodá miestnosti svetlosť.

Dekor a textílie do spálne 9 m2.

V spálni 9 m2. je lepšie dávať prednosť iba tým položkám, ktoré budú mať funkčnú aj dekoratívnu úlohu. To môže byť štýlový prehoz na posteľ alebo vankúš, aby zodpovedali celkovému dizajnu. Najmodernejšie tkaniny v poslednej dobe - je to zamat, velúr a plyš.

Textílie sa môžu používať ako prvok, ktorý dáva miestnosti hlavný štýl. Zaujímavým riešením by teda bola posteľ s baldachýnom. V 9-metrovej spálni bude hlavným štýlovým prvkom.

Stojí za to zavesiť závesy len vtedy, ak je diktované štýlom. V inom prípade je lepšie ich vyhodiť alebo nahradiť žalúziami alebo záclonami.

BOkná škandinávskeho štýlu sú často ponechané úplne bez textilnej dekorácie. Namiesto toho sú zdobené umiestnením krásne kvety na parapete. Populárna je aj recepcia, keď je stena, v ktorej sa nachádza okno, zdobená tapetou.

Na ploche 9 m2. Obrázky alebo fotografie budú skvelým dekorom. Neobsadzujú voľný priestor a zároveň vytvárajú potrebnú náladu do miestnosti. Ak chcete, aby sa obraz stal stredobodom pozornosti, vyberte jasný obraz a zaveste ho na predný panel.

Ako zariadiť nábytok?

Pri zariaďovaní nábytku v spálni 9 m2. stavať na architektúre miestnosti. Ak má obdĺžnikový tvar, je žiaduce ho priblížiť k štvorcu. Okrem vizuálnych metód, o ktorých sme diskutovali v téme dokončovania, to možno urobiť pomocou nábytku.

Pre príslušné plánovanie spálne je veľmi dôležité premýšľať nad skladovacími priestormi. Osobitná pozornosť by sa mala venovať zabudovaným šatníkom. V nich môžete distribuovať sekcie na uloženie rôznych vecí: oblečenie, obuv alebo čokoľvek iné. Bez ohľadu na to, akú skriňu si vyberiete na konci, je žiaduce, aby mala zrkadlové dvere.

Ak chcete umiestniť samostatné zrkadlo do 9-metrovej spálne, malo by byť správne umiestnené. Najlepšou možnosťou je odrážať svetlo, ktoré naň dopadá. Napríklad oproti oknu. Nemali by ste ju nasmerovať k posteli, pretože nie každý rád neustále vidí svoj odraz.

Stredom každej spálne je posteľ. Nienaložte malú miestnosť, vyhnite sa veľkému nábytku. Vysoká posteľ bude vyzerať zbytočne objemne a široká viac ako 2 metre bude „jesť“ príliš veľa miesta.

Neodporúča sa premiestňovať posteľ na stenu. Je lepšie pristupovať k nemu z oboch strán. Ak nie je dostatok miesta na umiestnenie nočných stolíkov, objednajte si ich.

Niekedy môže byť posteľ umiestnená pod uhlom. Toto riešenie bude trvať veľa priestoru, najmä v obdĺžnikových izbách, ale interiér spálne bude vyzerať dosť nezvyčajne.

Osvetlenie v spálni

Osvetlenie v spálni 9 m2. Malo by byť mäkké, ale malo by stačiť na akúkoľvek úlohu. Takýto efekt je zabezpečený lampami s tienidlami alebo špeciálnymi žiarovkami. V malej miestnosti možno použiť ako bod, a centrálne rozloženie svetla. Krása toho druhého je, že vďaka neobvyklému lustru môže byť aj zaujímavým štýlovým ťahom.

Keďže v spálni je malý priestor a ja by som nechcel obsadiť lampy v nočných stolíku alebo na podlahe, je lepšie urobiť ďalšie závesné svietidlá.

Osvetlenie na rôznych úrovniach spôsobí, že 9-metrová spálňa bude rozsiahlejšia. Ak je tvar miestnosti predĺžený, potom by mali byť svetelné lúče nasmerované na kratšie steny. Budú zvýraznené dlhšie. V tomto prípade sa to bude zdať ďalej ako v skutočnosti a miestnosť bude mať tendenciu k tvaru štvorca.

Dizajnová spálňa 9 m2. -foto

Oprava v malej spálni s rozlohou 9 m2. vyžaduje si dôkladnejší prístup. Celá situácia musí byť naplánovaná tak, aby nezaberala viac priestoru a bola čo najfunkčnejšia. Zhromaždili sme pre vás túto fotogalériu, aby ste mohli vidieť čo najviac originálnych techník a aplikovať ich vo svojom dizajne. Dúfame, že tento výber bude pre vás užitočný!

Video: Spálňa 9 m² - interiérový dizajn