Dizajn malej spálne: 90 fotografií a interiérov

Takmer tretina ich života, ľudia trávia vo sne, takže je veľmi dôležité, aby miesto určené na rekreáciu bolo čo najpohodlnejšie. Príjemný interiér pomôže relaxovať a zabudnúť na všetky veci mimo postele. Nápady a tipy, ako vytvoriť raj z malej spálne, nájdete v tomto článku.

Výber interiéru

Ak plánujete interiér obývacej izby, kuchyne alebo kancelárie, musíme najprv premýšľať o ich funkčnosti, potom v relaxačnej zóne je možné dať slobodu fantázii a počúvať túžby duše. Základom pre experimenty v malej spálni môžu byť také štýly ako škandinávske, moderné, klasické, minimalistické, podkrovné alebo provensálske.

Malá spálňa v modernom štýle

Malá spálňa 21. storočia je jasnou grafickou líniou, pokojnými farbami a žiadnymi extra položkami.

Moderný štýl naznačuje elegantný, ale spoľahlivý nábytok bez ďalšej výzdoby. Steny a strop sú rovné, v sivej, bielej alebo béžovej farbe. Čierne, čokoládové a tmavo modré povrchy sú najlepšie vyhradené pre veľké izby. Podlaha môže byť pokrytá parketami, laminátovými alebo kobercovými farbami. Kovový lesk, chrómové rukoväte, leštené drevo, zrkadlá - to všetko odráža svetlo a opticky zväčšuje priestor.

Akcenty vo forme obrazov, vynikajúcich podlahových svietidiel, keramických figúrok, izbových rastlín sú povolené. Posteľná bielizeň by mala byťhodváb alebo bavlna, bez viditeľných výtlačkov. Bodkované LED osvetlenie po obvode a nočné svietniky s matne mliečne bielymi odtieňmi pomôžu vytvoriť pokojnú atmosféru a naladiť sa na pokojný spánok.

Malá spálňa v klasickom štýle

Tento štýl ocenia milovníci luxusu. Marshmallow odtiene bielej, ružovej, broskyňovej, svetlej lila sú ideálne kombinované so šľachtickými zlatými striebornými vzormi, sadrovými výliskami, stĺpmi a krištáľovými lustrami.

Vyrezávaný nábytok, namaľovaný v sklovine v tóne slonoviny, vytvorí majestátnu atmosféru paláca. Hlava postele môže byť pokrytá mäkkou kožou. Okná by mali byť uzavreté závesmi brokátu, zamatu, saténu, aby zodpovedali celkovému dizajnu. Rovnaká tkanina vhodná pre baldachýn. Posteľ môže byť žakárová, s trblietavými vzormi. Množstvo svetla v "vzácnom" ráme premení obyčajnú malú miestnosť na skutočne kráľovskú spálňu.

Malá spálňa v štýle Provence

\ t

Romantické prírody, ktoré milujú atmosféru južného Francúzska, by chceli mať najlepší štýl Provence. Všetky detaily interiéru by mali byť vyrobené v pastelových odtieňoch - bielej a modrej, ružovej, svetlo purpurovej, bledozelenej a béžovej. Je vhodnejšie vybrať si z textílií, ako keby boli vypálené, vyblednuté chintz s malou kvetinovou ozdobou, do drobného hrachu, klietky a diamantov.

Nábytok v štýle Provence pre malú spálňu je žiaduci.vyzdvihnúť jednoduché a bez náročnosti. Môže byť z ľahkého dreva bez laku alebo je natretá bielou farbou (je možné ju použiť aj v svetlom odtieni).

Malá spálňa v podkroví

Pôvodne sa pojem „loft“ nazýval bývalé továrne, priemyselné sklady a kancelárie, ktoré sa zmenili na bývanie. Vyznačujú sa nedostatkom dekorácie na stenách, množstvom voľného priestoru, vysokými stropmi a veľkými oknami. Niektoré nápady z tohto štýlu však môžu byť užitočné na osvieženie interiéru malej spálne.

Napríklad namiesto otravných tapiet alebo omietok zostávajú len holé tehly, betónové panely alebo ich imitácia. Priamo na drevenej podlahe je inštalované jednoduché lôžko bez nôh. Všetko by malo vyzerať ako dočasné útočisko pre slobodného umelca: žiadne dekoratívne pôžitky, okrem dvojice čiernobielych výtlačkov, zrkadla v tenkom ráme a technologických svietidiel pre osvetlenie.

Kvôli vizuálnemu zväčšeniu miestnosti môžete okno rozšíriť, otočiť ho do panoramatického okna a objednať šatníkovú skriňu s lesklými kovovými dverami. Úlohou záclon v podkroví by mali byť žalúzie alebo jednoduché záclony s vertikálnymi záhybmi.

Malá spálňa v štýle minimalizmu

Toto je najlepšia voľba pre malú spálňu. To úplne chýba žiadne excesy - žiadne kadere, vzory, dekor alebo šperky. Jeden alebo dva podobné spektrá alebo kontrastné farby v dizajne, perfektnéHladké, hladké povrchy, číry nábytok, lampy jednoduchých geometrických tvarov - to všetko šetrí veľa miesta. Takéto jednoduché a moderné riešenie osloví podnikateľov racionálnym prístupom k životu.

Škandinávsky štýl Malá spálňa

Prvým združením so Škandináviou je transparentnosť a chlad. Dizajn v vzdušných bielych tónoch so svetlohnedými alebo modrošedými akcentmi by mal byť zvolený pre miestnosti s výhľadom na juh, ako aj v teplom podnebí. Takáto povrchová úprava napomáha ľahšiemu prenosu tepla, vytvára pocit sviežosti a ľahkosti. Spálňa v škandinávskom štýle by mala pripomínať zasnežené horské vrcholy a ľadové rieky.

Farebné riešenia

Keďže hovoríme o spálňach s malou plochou, malo by sa zamerať na ľahkú paletu. Farby v blízkosti bielej odrážajú viac svetla a vizuálne rozširujú miestnosť.

Malá spálňa v bielej farbe

\ t

Nie je to nič, čo si príroda sama vybrala túto farbu, aby chránila spiacu zem v zime: je to pokoj, uvoľňuje, vytvára atmosféru čistoty a pokoja. V úplne snehobielej miestnosti príde sen o pár minút, a ak chcete pridať romantiku, stačí použiť farebné osvetlenie.

Malá spálňa v modrom

Dizajn v nebeských odtieňoch zmierňuje nervové napätie a ochladzuje telo. Je toby bolo vhodné, ak je byt často horúci. Aktívni, aktívni ľudia, táto farba pomôže trochu rozptýliť energiu a vychutnať si sny.

Malá spálňa v odtieňoch zelenej

\ t

Bylinné, limetkové, smaragdové, morské - všetky vytvárajú pocit sviežosti, poskytujú žiadanú relaxáciu očí a nervového systému. Toto je najjednoduchšie vnímať farbu, pretože sa nachádza priamo v strede dúhového spektra.

Zelená je farba života a mala by byť kombinovaná v spálni s pokojnými prírodnými odtieňmi: sivými, hnedými, piesčito žltými, tyrkysovými alebo levanduľovými.

Malá spálňa v purpurových tónoch

Jemný fialový tón sa objavuje na večernej oblohe po západe slnka. Obklopuje obzor svetlým oparom a pozýva vás do rozprávkového kráľovstva snov. V spálni to môže byť skvelý doplnok k zeleným, žltým alebo ružovým prvkom. Fialovo harmonicky vyzerá aj s bielymi, béžovými a krémovými farbami.

Malá spálňa v žltých tónoch

Táto slnečná farba je ideálna pre spálňu, v ktorej je nedostatok tepla (napríklad nie je tam žiadne okno alebo je orientované na sever). Piesok, citrón, šafran, zlatý bude miestnosť svetlé a teplé. Odtiene žltej zvýšia náladu a naplnia život radosťou a najlepšie je kombinovať ich s bielou, zelenou, modrou, fialovou alebo hnedou.

Malá spálňa v šedých tónoch

Šedá je najviac pokojná a neutrálna farba. Je oveľa mäkšia ako čierna, takže nebude vyzerať objemne. To je nádherné pozadie pre všetky svetlé akcenty a samo o sebe má stručné a zdržanlivé. Svetlošedá alebo sivá verzia je vhodná pre všetky interiéry.

Dokončovacie práce a materiály

\ t

Výber materiálov na dokončenie spálne sa neobmedzuje takmer na nič. Vlhkosť v tejto miestnosti je normálna, vystavenie ultrafialovému žiareniu a iné faktory sú minimálne. Jedinou dôležitou podmienkou, ktorá by sa nemala zanedbávať, je bezpečnosť materiálov: nemali by obsahovať škodlivé nečistoty a uvoľňovať toxické výpary.

Pohlavie

Podlaha v spálni je najlepšie vyrobená z teplého materiálu. Môže to byť drevené parkety, laminát, koberec. Aby sa priestor zdal byť objemnejší, stojí za to odmietnuť tmavé a nerovnomerné farby a položiť dosky alebo iné vertikálne kresby kolmo na okno. Koberec musí splynúť s hlavným tienidlom, alebo úplne zakryť miestnosť, inak to bude "rezať" a znížiť.

Steny

Optimálna voľba pre malú spálňu sú ľahké steny, jednofarebné alebo s malým, takmer nepostrehnuteľným vzorom. To môže byť bielenie, maľovanie, dekoratívne omietky (môže byť s reflexnými iskry), tapety, drevené dosky a korok.

Pre štýl podkrovia je lepšie zvoliť si bielu alebo šedavú pokládku (pod silikátovou tehlou alebopieskovec).

Strop

Ak chcete, aby bola spálňa vyššia, strop by mal byť lesklý. Je dobré, že odráža svetlo z bočných svietnikov. Objemový účinok sa dá dosiahnuť umiestnením zrkadlovej napínacej fólie do "rámu" sadrokartónu.

Pre romantický dizajn bude vhodný strop v podobe modrej alebo hviezdnej oblohy s kozmickým 3D vzorom a prvkami blikajúcimi v tme. Obrazy planét, veľké postavy, nasýtené farby v dizajne malej spálne by sa malo vyhnúť.

Textílie

Výber tkanín by sa mal koordinovať s celkovým štýlom. Ale v žiadnom prípade by nemali byť tmavé a obsahovať veľké výtlačky. Záclony lepšie kúpiť svetlo, vzduch, vyrobené zo syntetických tkanín.

Posteľná bielizeň v malej spálni bude vyzerať lepšie čiernobielo, zriedené biele odtiene alebo sivé. Spať bolo pohodlné, je lepšie dávať prednosť vysoko kvalitným prírodným tkaninám z bavlny, hodvábu alebo ľanu.

Sedenie nábytku, vybavenia a príslušenstva

\ t

Keď je všetko v poriadku s dekoráciou a spálňa vyzerá priestrannejšie, je čas premýšľať o tom, ako využiť svoju skutočnú oblasť s maximálnym prínosom. Pre každý typ miestnosti má svoje vlastné odporúčania a funkcie.

Spálňa s malým námestím

Ak majú všetky strany rovnakú dĺžku, nevznikajú žiadne osobitné problémy. Posteľ môže byť inštalovaná v strede, čelo k nepočujúcej alebo nábytkovej stene,po stranách - vysoké komody alebo puzdrá na ceruzky a na druhej stene - šatníková skriňa. Výškové pódium s posuvnými policami pomôže ušetriť miesto, v ktorom je ľahké skryť oblečenie, posteľnú bielizeň a rôzne veci, ktoré potrebujete v domácnosti.

Úzka (obdĺžniková) malá spálňa

Za účelom vizuálneho vyváženia miestnosti, na dlhej stene stojí za to lepiť na tapetu s objemovou perspektívou a na protiľahlej stene, napríklad nainštalovať skriňu s lesklým povrchom. Úzke steny môžu byť rozšírené pomocou horizontálnych pásov, ktoré môžu byť nielen maľované, ale aj funkčné, vo forme políc širokého regálu.

Malá spálňa s neštandardným usporiadaním

Mansardové izby, uhly zostávajúce po zónovaní alebo prestavbe, ako aj podkrovia zrekonštruované z nebytových priestorov majú nezvyčajnú dispozíciu. Môžu využiť zaujímavý nábytok - okrúhle, oválne, trojuholníkové postele, komody so skosenými hranami, skrinky na mieru, hojdacie siete, závesné police. Takýto prístup poskytne nielen komfort a pohodlie, ale zároveň poskytne spálni jedinečnú jedinečnosť.

Osvetlenie

V priestore na spanie je lepšie robiť bez jasných horných svetiel a previsnutých veľkých lustrov. Na vytvorenie mäkkej atmosféry postačí niekoľko stropných reflektorov, nástenných svietidiel a jedného alebo dvoch pohodlných stojacích svietidiel na nočnom stolíku.skrinky.

Reflexné častice alebo zlaté vzory v dekore steny môžu pridať ďalší lesk.

Dizajn malej spálne v Chruščove

V sovietskych apartmánoch je obvyklá veľkosť spálne 8-9 m2. Samozrejme, že nie je veľa miesta, ale je celkom možné umiestniť potrebný nábytok a doplnky na spanie.

Na dosiahnutie tohto cieľa je to jednoduché: je potrebné nainštalovať pódium, zvýšiť výšku skríň na strop, usporiadať úložný priestor pod posteľou a rozšíriť parapet, zmeniť ho na ďalšiu pracovnú plochu alebo dámsky kútik.

V detských izbách má zmysel používať palandy a skladacie konštrukcie.

Združenie s inými priestormi

\ t

V podmienkach stiesnených bytov môže byť dobrým riešením rozšírenie malej spálne na úkor priľahlých miestností.

Kombinácia malej spálne s obývacou izbou

Táto možnosť sa bežne používa na rozdelenie štúdia na obývaciu izbu a spálňu. V tomto prípade môže byť posteľová plocha jednoducho uzavretá pred zvedavými očami baldachýnom, sitom, vysokou šatníkovou skriňou a môže byť tiež umiestnená za priečkou zo sadrokartónu alebo preglejky.

Kombinácia malej spálne s balkónom alebo lodžiou

Prítomnosť výstupu zo spálne na lodžiu alebo balkón umožňuje zvýšiť využiteľnú plochu. Môžete odstrániť okno a dvere, a oblasť smerom k nádvorí môže byť tak teplá, ako je to možné inštaláciou modernýchdvojité zasklenie.

Malé izby - foto

Naša fotogaléria Vám pomôže nájsť zaujímavé riešenia pre návrh malej spálne. Fotografia ukazuje najúspešnejšie možnosti dekorácie, umiestnenia nábytku a výzdoby. Nechajte sa inšpirovať!

Dizajn malej spálne 5-6 m2.

Dizajn malej spálne 7-8 m2.

Dizajn malej spálne 9 m2.

Dizajn malej spálne 10-11 m2.

Dizajn malej spálne 12 m2.

Video: Malá spálňa - interiérové ​​nápady