Dizajn malej kúpeľne (100 fotografií)

Ak chcete vytvoriť dobrý dizajn pre malé kúpeľne tak, že všetko je celkom krásne a funkčné - to nie je ľahká úloha. V tomto prípade je potrebné starostlivo použiť malú plochu, zohľadniť všetky ergonomické funkcie a kombinovať len potrebné detaily situácie. Okrem toho, každý človek potrebuje dostupnosť voľného miesta, čo je dôležité pre kúpeľňu. V tomto článku budeme hovoriť o rôznych možnostiach a dizajne "trikov", ktoré pomôžu vytvoriť pohodlný, štýlový interiér.

Rozloženie malej kúpeľne

Zatevaya opravy v malej kúpeľni, môžete zvážiť možnosť jeho rozšírenia v dôsledku demolácie priečky oddeľujúce kúpeľňu. V tomto prípade dostanete ďalší priestor, ktorý vám umožní nainštalovať potrebné kusy nábytku, inštalatérske vybavenie alebo veľké zariadenia.

V malej miestnosti by ste sa mali snažiť maximalizovať využitie rohových oblastí. Môžete uprednostniť sprchovací kút namiesto kúpeľne, rohové umývadlo so skrinkou, ktorá sa stane kompaktným úložným priestorom pre rôzne kúpeľňové doplnky a detergenty.

Zrkadlá sú základným atribútom kúpeľne, ale ak nainštalujete veľké zrkadlové panely, môžete výrazne rozšíriť priestor na vizuálnej úrovni. K tomuto efektu prispejú aj dokončovacie prvky - zvislé vzory „roztiahnu“ steny nahor a horizontálne sa rozšíria. Diagonálne usporiadanie vzorov na stenáchposkytne priestor dynamike, čím sa situácia upokojí. Ak takto usporiadate dlažby, môžete zväčšiť povrch.

Ak je kúpeľňa má rozmery nie menej ako 5-6 m2 M, dobrá voľba by bolo usporiadať sadrokartón falošnú stenu, ktorá skryje všetky viditeľné komunikácie a inštalovať zavesené inštalatérske práce.

Všetky tieto nuansy by sa mali vziať do úvahy aj vo fáze projektovania projektu malého kúpeľňového dizajnu, zvážiť umiestnenie svietidiel, potrebu určitých kusov nábytku, vodovodné armatúry a vzdať sa excesov.

Farebné riešenia

Výber farby pre malú kúpeľňu závisí od osobných preferencií tých, ktorí sa tu zúčastnia liečby vodou. Niekto krajší je v pokojnom monochromatickom prostredí, ale niekto si nevie predstaviť dizajn bez jasných akcentov. Jediná výhrada sa týka tmavej palety, ktorá nie je žiaduca zavádzať vo veľkých množstvách, aby sa nezvyšoval účinok úzkeho priestoru.

Biela je najprijateľnejšia farba pre malý kúpeľ. Ale vidíte, že miestnosť, úplne plná bielej farby, bude pripomínať nepríjemné nemocničné apartmány, takže sa musíte postarať o implementáciu sprievodných odtieňov. Vzhľadom k tomu, biela je dokonale "priateľský" so všetkými farbami dúhy, to nie je ťažké.

Béžová paleta pre malú kúpeľňu nie je o nič menej univerzálna - spája sa takmer sakékoľvek farby a sedatívny účinok na psychiku. Nádherným spojencom je hnedá farebná schéma, s ktorou môžete diverzifikovať situáciu, vytvoriť jasnosť línií a usporiadanosť dekorácie.

Jemné tóny modrej a zelenej sú najtypickejšie v miestnosti určenej na úpravu vody. Vytvárajú jednoduchú, uvoľnenú atmosféru, dokonale „zapadajúcu“ do najmodernejších štýlov.

Dokončovacie práce a materiály

\ t

Výber materiálov na konečnú úpravu je pomerne veľký a musíte si vybrať tie, ktoré sú najvhodnejšie pre mikroklímu kúpeľne s vysokou vlhkosťou a častými zmenami teplotných podmienok.

Pohlavie

Usporiadaním podlahy v malej kúpeľni ju môžete vybaviť ďalšou vrstvou hydroizolácie, ktorá zachráni susedov pred povodňami a pomôže zabrániť zbytočným finančným nákladom v prípade povodní. Dobrým riešením by bolo aj usporiadanie systému „teplej podlahy“, ktorý by poskytol dodatočné pohodlie v miestnosti.

Keramická dlažba je ideálna, pretože má na trhu obrovskú rozmanitosť. Nemenej zaujímavý vzhľad hromadných podláh, najmä tých, ktoré majú 3D obrazy. Ekonomickejší spôsob je možné považovať za konečnú úpravu laminátom alebo linolea odolným voči vlhkosti, ale ich životnosť je teda oveľa nižšia.

Steny

Pre steny v kúpeľni existuje mnoho možností na výzdobu, medzi ktoré patrí maľovanie akrylom.alebo zlúčeniny na báze vody, inštalácia PVC panelov, keramických obkladačiek. Tapety, bez ohľadu na ich odolnosť voči vlhkosti, ktoré nemajú, sa stále opúšťajú - v malej, zle vetranej miestnosti nebudú trvať dlho a ak budú umiestnené, budú ďaleko od oblasti úpravy vody.

Strop

Ak sa rozhodnete maľovať povrch stropu - všimnite si, že to bude vyžadovať dokonalé zladenie, čo nie je celé nákladovo efektívne riešenie. K dnešnému dňu existujú materiály, ako sú vlhkosť odolné sadrokartónové dosky a napínacie plošiny, ktoré vám umožňujú robiť bez starostlivého zladenia, organizovať zapustené osvetlenie a výrazne zmeniť estetiku kúpeľne.

Inštalatérstvo a nábytok pre malú kúpeľňu

V malej kúpeľni sa miska často nahrádza sprchovým kútom, ktorý vyzerá oveľa kompaktnejšie. Ak chcete, aby miestnosť vzdušnejšie a zavesené inštalatérske pomáha zjednodušiť čistenie, ktoré zdôrazňuje technologickú modernosť situácie, rovnako ako kúsky nábytku a záclon zo skla.

Na optimalizáciu ergonómie kúpeľne, ako sú otvorené police, rohové umývadlo s päticou, pracovná doska na umývadlo, zavesenie nad kúpeľňou, na ktoré môžete umiestniť kúpeľňové doplnky, umožňujú Priestor pod kúpeľňou sa dá tiež ľahko zmeniť na priestranný úložný priestor na pracie a čistiace prostriedky. Často pre ubytovanieŠiroké otvorené police používajú priestor nad vchodovými dverami - toto usporiadanie ho zanecháva takmer neviditeľným a bez toho, aby sa v ňom nachádzala malá časť kúpeľne.

Je lepšie umiestniť práčku pod umývadlo, kde je priestor zvyčajne prázdny, estetickejšou možnosťou je skryť ju v nočnom stolíku so zatváracími dverami.

Osvetlenie a dekorácia

Malá miestnosť si vyžaduje dobré osvetlenie, najmä ak sa na výzdobe podieľajú svetlé a tmavé farby. Tu je potrebné usporiadať hlavné osvetlenie - nainštalovať jedno stropné svietidlo alebo bodový osvetľovací systém a tiež pridať niekoľko miestnych svetelných zdrojov, napríklad svietidlá, osvetľujúce zrkadlo, osvetlenie sprchového kúta a niekedy aj podlahy.

Scenéria sa veľmi dobre hodí do priestoru malej kúpeľne. Často úlohu, ktorú zohrávajú vzory konečných materiálov, originálne lampy, svetlé textílie. V závislosti od štýlu môžete umiestniť ďalšie doplnky - škrupiny, vinylové samolepky, živé kvetináče.

Interiéry

Štýlový dizajn miestnosti vždy hovorí o dobrom vkusu majiteľov, ich túžbe premeniť a zefektívniť život čo najviac. Dokonca aj najmenšia kúpeľňa môže byť usporiadaná v ľubovoľnom smere, pri dodržaní určitých požiadaviek. Zoberme si niekoľko populárnych štýlov!

Malá kúpeľňa v klasickom štýle

Hoci nastavenie apredpokladá široký rozsah, je celkom realistické, aby sa zmestili do malej kúpeľne. Na dekoráciu sa najčastejšie používajú svetlé keramické dlaždice, prípadne s imitáciou prírodného kameňa. Inštalatérstvo a nábytok má zaoblené tvary, kovanie s nádychom zlata alebo bronzu. Špeciálne chic dávajú lustre a prvky štuky.

Malá kúpeľňa v minimalistickom štýle

Najviac výstižný a praktický zo všetkých smerov, takže je najvhodnejší pre usporiadanie malej kúpeľne. Farebná paleta je prezentovaná v bielych, béžových alebo sivých odtieňoch. Tu je dekor takmer úplne neprítomný - je nahradený kombináciou kombinácií dokončovacích materiálov s geometrickými výbežkami, množstvom svetlých, sklenených a zrkadlových povrchov.

Kúpeľňa s malým ekologickým štýlom

Tento štýl robí z kúpeľne skutočnú relaxačnú zónu. Nastavenie by malo byť čo najbližšie k prírodnému prostrediu - keramické obklady alebo iné drevené dyhy budú vyzerať harmonicky, prvky flóry a fauny v interiéri a doplnky, inštalatérske práce a nábytok s hladkými líniami, ako aj rôzne štýlové veci: drevené police, mäkká zelená rohože, umelé creepy, škrupinové zmesi atď.

Kúpeľňa v japonskom štýle

Štýl môže premeniť malú kúpeľňu na skutočné umelecké dielo, kde minimalizmus hraničí s prírodnou krásou materiálov a originality.Neutrálne teplé odtiene opláštenia, drevený nábytok, písmo, ktoré sa podobá skutočnému ofuro, prvky japonskej shoji, bambusu a kvetinovej výzdoby - to všetko zdôrazní estetiku krajiny vychádzajúceho slnka.

Malá retro kúpeľňa

Starožitný dizajn získava v poslednej dobe na popularite a v malej miestnosti to môže byť výhodné riešenie. Stačí si vyzdvihnúť drevený nábytok z 50-tych, 70-tych rokov, pár ručne vyrobených koberčekov a záclon, fontán z liatiny alebo ocele, masívne zrkadlo so stopami mnohých rokov opotrebovania a voily! Vintage kúpeľňa k dispozícii.

Dizajn interiéru malej kúpeľne - foto

V našej galérii sú prezentované ďalšie riešenia pre dizajn malej kúpeľne. Tu sa môžete zoznámiť s ilustračnými fotografiami použitia rôznych spôsobov, ako rozšíriť priestor, jeho racionálnym a esteticky atraktívnym usporiadaním. Šťastné prezeranie!

Video: Malá kúpeľňa - Nápady na interiér