Dizajn malého WC (80 fotografií) \ t

Najčastejšie v moderných bytoch a domoch môžete vidieť pôvodné dispozičné riešenie bývania, v ktorom kúpeľňa nezaberie príliš veľa miesta. Takýto prístup je pomerne praktický a racionálny. Napriek minimálnej veľkosti izby je možné malé toaletné zariadenie zariadiť štýlovo a pohodlne. K tomu je potrebné zodpovedne pristupovať k výberu smerov štýlu, farieb, klampiarstva a osvetlenia. Je to o týchto dôležitých bodoch a povedzte náš článok.

Výber interiéru

Hlavné chyby pri vytváraní dizajnu malej toalety sú príliš svetlé farebné palety, množstvo dekorácie a nedostatok celkovej rovnováhy. Zoberieme do úvahy tie štýlové smery, ktoré harmonicky zapadajú do malej oblasti.

Malé minimalistické toalety

Funkčná jednoduchosť a pohodlie - ideálna kombinácia pre malé WC. Minimalizmus zahŕňa mäkké kontrasty svetlých a tmavých odtieňov (káva a broskyňa, biela a sivá, žltá a zelená), prírodné materiály dekorácie (sklo, drevo, kameň), ako aj neprítomnosť objemných dekorácií, ktoré môžu byť nahradené kompaktnými dekoratívnymi lampami a panelmi na strope.

Malá toaleta v klasickom štýle

WC by malo byť usporiadané v klasickom štýle, ak je celkový dizajn interiéru vyhotovený v takom luxusnom smere. Pre malú miestnosť nebudú relevantné veľké lustre, starobylé sochy a kovové mozaiky.Je potrebné dávať prednosť starožitným formám umývadla, staršieho zrkadla a mramorovej podlahy.

Malá toaleta v štýle Provence

\ t

Elegancia každého jednotlivého detailu a jasná farebná schéma vám umožní dať malému WC extra ľahkosť a priestor. Je potrebné dbať na textil a dekor. Uprednostniť by sa mali ľanové uteráky a koberce, ako aj obrazy a mozaiky, medzi ktoré patria kvetinové prvky a jemné ornamenty.

Malá toaleta v ekologickom štýle

\ t

Názov tohto dizajnu hovorí sám o sebe mnohými spôsobmi. Ekologické materiály na dekoráciu a textílie zdôraznia vlastnosti miestnosti a minimalistické kamenné suveníry a keramické obklady urobia atmosféru viac štýlovou. Farby by mali byť navzájom udržateľné a harmonizované.

Malé WC v podkroví

\ t

Priemyselné bankovky v dizajne sa každoročne stávajú čoraz populárnejšími. To nie je prekvapujúce, pretože pre moderného človeka sú dôležité nielen estetické, ale aj praktické aspekty. Ideálnou voľbou pre malé WC v podkrovnom štýle sú ploché fasády, drevené prvky, závesné WC a jedna tehlová stena. Vyzerá to jednoducho, originálne a pohodlné.

Paleta farieb

Výber správneho odtieňa pre malú toaletu môže vyhladiť akékoľvek nedostatky, vizuálne zväčšiť priestor azdôrazniť jeho prednosti.

Biela malá toaleta

Najlepšia možnosť pre malý priestor, nielen z hľadiska estetiky, ale aj z hľadiska racionality. Snehovo biele tóny dokážu vizuálne rozšíriť priestor, čím sa stáva priestrannejším. Ak chcete, aby miestnosť nevyzerala príliš prísne, môžete použiť lampy neobvyklých tvarov, umývadlo s dizajnovými vzormi alebo textílie s jasnými prvkami.

Zelená malá toaleta

\ t

Olivová farba stien dokonale ladí so žltou, ružovou, béžovou, broskyňovou, sivou. Takáto kombinácia dvoch požadovaných odtieňov (s prevahou zelene) môže vytvoriť špeciálnu štýlovú atmosféru bez použitia dodatočného dekoru.

Hnedá malá toaleta

Kávové odtiene v dizajne toaliet vždy vyzerajú štýlovo a draho. Hlavná vec - nepreháňajte to. Hnedé farby vyzerajú skvele v kombinácii s kovovými a drevenými prvkami dekoru, ako aj s bielym potrubím, ktoré bude vyzerať ešte belšie. Harmonická kombinácia kontrastov vytvorí špeciálny štýl interiéru kúpeľne.

Modrá malá toaleta

Nebeské farby môžu vyzerať za studena aj za tepla. Všetko závisí od požadovaného efektu. Existuje mnoho možností pre zdobenie WC s modrým odtieňom. Môže to byť modrá a biela mozaika na stenách, jemná tyrkysová tapeta alebo morské ornamenty.na podlahe.

Žltá malá toaleta

Slnečné farby dobre vyhovujú všetkým ostatným jasným a neutrálnym odtieňom. Najlepšie možnosti sú žlté s tyrkysovou, žlté s bielym a žltým s olivami. Monochromatické pieskové motívy sa môžu riediť svetlými textíliami a LED pásmi zapustenými do zrkadla.

Dokončovacie práce a materiály

\ t

Hlavným pravidlom dobrého dizajnu malej toalety je dodržiavanie pravidiel, ktoré pomôžu vizuálne predĺžiť a rozšíriť priestor vďaka jednotlivým prvkom.

Pohlavie

Malá plocha toalety môže byť pokrytá pevnou farebnou podlahou pripomínajúcou lesk, ktorá v kombinácii so svetlom dodá miestnosti dodatočný priestor. Ideálna voľba je 6 alebo 8-uhlová dlažba s malými vzormi. Veľké kresby a objemné ornamenty urobia toaletu ešte užšou, preto stojí za to sa im vyhnúť. Farebná schéma môže byť monofónna a môže kombinovať dva odtiene rovnakej farby (studené a teplé).

Steny

Plastové /drevené dosky, glazovaná keramika, vinylová tapeta alebo dekoratívny kameň môžu byť originálnym a praktickým typom obkladu stien pre malé WC. V dizajne je potrebné uprednostniť pokojné odtiene (piesok, béžová, biela, modrá, sivá), ako aj zónové svetlé a neutrálne tóny. Napríklad biela s šedou, čierna s bielou, zelenou farbou so zelenou farbou. Tento jednoduchý pohyb tiež pomôže vizuálne rozšíriť.space.

Strop

Jednu z najúspešnejších možností pre malé toalety možno považovať za strešný strop (PVC fólia). Medzi jeho poddruhy možno nájsť lesklý, hodvábny, matný, perlový. Hlavnou vecou je nezabudnúť, že vysokú kvalitu stropu a celkový dizajn toalety možno hodnotiť len v kombinácii s dobrým základným a dodatočným osvetlením.

Osvetlenie a dekorácia

Mnoho ľudí si myslí, že čím je priestor miestnosti kompaktnejší, tým menej svetelných zdrojov je potrebných. Nie je. Jedno svietidlo nedokáže zvládnuť všetky rohy miestnosti. Dobrá možnosť - bod mini-lampy, ktoré môžu byť vložené do stredu stropu alebo pozdĺž pozdĺžneho radu. Ďalším štýlovým reflektorom môže byť LED pásik pre zrkadlo alebo podlahové osvetlenie. Potom bude miestnosť vyzerať malá a útulná, a nie úzka a ponurá.

Neobvyklé usporiadatelia uterákov, mydla, malých lampičiek nepravidelných tvarov, zrkadiel a dokonca aj rastlín, ktoré nevyžadujú príliš veľa svetla (tsiperus, kaktus, ficus), sa môžu stať originálnymi a praktickými prvkami výzdoby pre malé toalety.

Dizajn malej toalety - foto

Zozbierali sme zaujímavú fotogalériu, ktorá vás príjemne prekvapí a ukáže vám, ako stelesniť štýlové nápady nielen vo veľkej kúpeľni, ale aj v malom kompaktnom záchode. Príjemnézobraziť!

Video: Myšlienky v interiéri