Dizajn malého apartmánu (90 fotografií)

Vytvorenie ergonomického a štýlového dizajnu pre malý byt je pomerne náročná úloha. Koniec koncov, na kompaktnej ploche musíte nielen umiestniť potrebné veci, ale aj pozorovať rovnováhu línií, proporcií, odtieňov. Ak chcete dosiahnuť ideálny výsledok s minimálnym časom, zdrojmi a úsilím, odporúča sa pri navrhovaní blízkych priestorov dodržiavať niekoľko jednoduchých odporúčaní. Viac sa o nich dozviete a pozrite si fotografie s ilustráciami v tomto článku.

Všeobecné pravidlá pre navrhovanie malého bytu

Najväčší problém malých bytov nie je dosť zvláštny, ani nedostatok metrov štvorcových, ale ich nesprávne plnenie. Dodržiavanie zákonov harmónie a umeleckého vkusu, aj ten najkompaktnejší byt sa môže zmeniť na pohodlné apartmány. V prvom rade je potrebné zvážiť nasledujúce nuansy:

Farebné riešenia

Úlohu farebnej palety v interiéri je ťažké preceňovať. Rôzne kombinácie odtieňov radikálne menia atmosféru tej istej miestnosti: pastelové farby rozširujú priestor, tie svetlé zapĺňajú teplo, tmavé pridávajú tmu a vizuálne posúvajú hranice. Čím menšia je plocha miestnosti, tým väčšia opatrnosť je potrebná pri výbere farieb. Situácia win-win - keď 70-90% je obsadených neutrálnym svetlým pozadím a zvyšok priestoru je vyhradený pre bohaté akcenty. Aby sa predišlo nadmernej pestrosti, nie je potrebné kombinovať viac ako 3 farby v jednej miestnosti (okrem malýchdekor).

Textúry

Ako je dobre známe, reflexné povrchy vytvárajú hĺbkový efekt, akoby sa vzdialili od pozorovateľa. Táto vlastnosť je široko používaný návrhári, napríklad navrhnúť "tmavé" rohy, kde slnečné svetlo nespadá, príliš úzke chodby, nízke stropy. Len nemusíte vybavovať zrkadlá a lesk po celom byte, inak to bude pripomínať skôr laboratórium alebo dosku hviezdnej lode z fantastického filmu. Ľahké textúry s jemným leskom - satén, hodváb, hladká koža a lakované drevo - vyzerajú oveľa pohodlnejšie.

Skladovacie systémy

\ t

Usporiadanie vecí v malom byte bude oveľa jednoduchšie, ak pre každú položku poskytnete samostatnú poličku. Za týmto účelom namontujte priestranné skrine až po strop, rôzne medziposchodia, zásuvky (vrátane tých, ktoré sa nachádzajú pod posteľou alebo vo vnútri pódia). Je žiaduce, aby dvere skladovacích systémov boli tesne uzavreté a nie sklopnými dverami, ale podľa princípu kupé. Police a otvorené poličky pre malé priestory nie sú veľmi pohodlné, pretože zanechávajú predmety v nedohľadne, ktoré nielen akumulujú prach, ale aj porušujú celistvosť priestoru.

Ako si vybrať štýl interiéru

Zariadenie bývania, ľudia sa primárne zameriavajú na osobné preferencie, majú tendenciu sa obklopovať vecami, ktoré spôsobujú príjemné emócie. Z tohto dôvodu nie je možné obmedziť predstavivosť na prísny zoznam.oblasti dizajnu vhodné pre malé priestory, ale takýto zoznam môže byť dobrým základom a pomôže vám orientovať sa v otázke, aký štýl si vybrať, aby sa malý byt stal čo najkrajším a najpohodlnejším. A pamätajte, že v najjednoduchšom interiéri môžete ľahko pridať individualitu, prejavovať malú kreativitu a odvahu v jej zdobení.

Malý byt v štýle minimalizmu

Tento štýl sa zdá byť navrhnutý pre kompaktné miestnosti. Vyznačuje sa lakonickými tvarmi, rovnými líniami nábytku bez rušivých detailov, hladkých povrchov a achromatických farieb. Klasickú kombináciu bielej, šedej a čiernej farby však možno nahradiť takmer rovnakými korenistými béžovo-hnedými tónmi alebo si môžete dovoliť veselé farby: zeleno-zelená s oranžovou, žltá s ružovou, tyrkysová s čiernou.

Malý apartmán v škandinávskom štýle

S ohľadom na zimnú krajinu vyzerá nordický interiér tak priestranne a ticho, ako je len možné. Dominuje mu biely lesk, ktorý je prelínaný šedou farbou. Pohodlné dotyky sú ľahké drevo, tkané rohože z červenej a modrej priadze, ľanové čalúnenie, etnické vzory, patchwork dlaždice. Absencia záclon a dekoratívnych prvkov sa môže zdať nezvyčajná, ale práve preto sa malý byt stáva priestrannejším, svetlejším a otvorenejším.

Malý byt v štýle Provence

Zo všetkých smerov krajiny je Provence najjemnejší a najjemnejší. Pastelové farby, malé kvetinové vzory a jemná čipka zjemňujú „kancelársky“ vzhľad malého bytu a naplnia ho komfortom domova. Takýto dizajn bude vyhovovať romantickým ľuďom, ktorí milujú pokojný rozmer rustikálneho leta, majú radi vyšívanie a sú inšpirovaní prírodnými krásami francúzskej provincie.

Malý byt v japonskom štýle

Ekonomický a praktický japonský prístup k dizajnu interiéru s mimoriadnou presnosťou, ktorú možno vidieť v príkladoch dizajnu. Kombinujú minimalistickú funkčnosť a estetiku, ktorá je vlastná krajine vychádzajúceho slnka. Geometria japonského štýlu je jasne ohraničená obdĺžnikmi v úzkych rámoch. Farby sú prirodzené a príjemné: jemné krémové alebo béžové pozadie, tmavé drevo, bambusové textúry, ktoré harmonicky dopĺňajú čerešňovo-červené akcenty a odrážajú kvety sakury vo výzdobe alebo dekorácii.

Odporúčania na dokončenie

\ t

Správna konštrukcia stien, podlahy a stropu je schopná úplne zmeniť malý byt a vizuálne ho zväčšiť naplnením svetlom. Pre tento účel sa samozrejme odporúča vybrať tie najprirodzenejšie bielené tóny. Svetlý lesk je vždy vítaný, ale nemali by ste zneužívať zrkadlové efekty. Materiály musia spĺňať bezpečnostné kritériá, musia byť šetrné k životnému prostrediu,kvalita a trvanlivosť na opravu slúžila čo najdlhšie.

Strop

Vzhľadom na skutočnosť, že výška stropov v listoch malých rozmerov je veľmi žiaduca, najlepším riešením by bolo vyrovnať povrch a natrieť bielu farbu. Skryť malé praskliny a ďalšie nedostatky pomôžu sklolaminát - tenké tapety-gossamer, ktoré sú nalepené na omietku a posilniť ju.

Ak je strop nerovný a je potrebné skryť komunikácie, potom sa môžete zastaviť na napínacom filme. Skutočný pokles výšky v tomto prípade eliminuje snehovo bielu čistotu a lesklý lesk materiálu, ktorý je schopný chrániť zvyšok opravy počas povodní od susedov vyššie, jednoducho zbierať vodu vnútri.

Steny

Môžete ozdobiť steny v malom byte s niečím, či už je to maľovanie, ručne maľované, tapety, textúrované omietky, drevené alebo plastové obklady, bambusové panely, korok, keramické dlaždice, mozaiky, atď V niektorých prípadoch to bude vhodné Kombinácia textúr, ale len vertikálne, ako horizontálne, zníži výšku stropu.

V modernom dizajne nie je zvyčajné usporiadať všetky steny miestnosti rovnakým spôsobom - môžu byť v rovnakej farebnej schéme, ale zdobené rôznymi materiálmi, s niektorými akcentovými vložkami, alebo sa môžu líšiť vo farbe, pričom zachovávajú rovnaký formát povrchu.

Pohlavie

Parketové podlahy, laminované v neutrálnom vyhotovenídrevené odtiene bez akýchkoľvek vzorov. Teplejšia možnosť - koberec, koberce a korok. V oblastiach, kde často musíte čistiť a kde sa vlhkosť často dostáva, ako je vstupná hala, kúpeľňa a kuchyňa, najpraktickejšou bude stredne veľká keramická dlažba bez kontrastných prechodov. Môžete tiež vybrať porcelán alebo vytvoriť samonivelačnú podlahu.

Nábytok

Pri nákupe alebo objednávaní nábytkových zostáv pre stiesnený byt sa odporúča venovať pozornosť prísnym minimalistickým modelom. Bohaté rezbárske práce, panely, veľké kresby a viditeľné kovania budú vyzerať nevhodné s miernymi rozmermi miestnosti.

Dvere skríň by mali byť v ideálnom prípade posuvné (priestor) a nie závesné, aby pri otvorení nezaberali tretinu celej miestnosti. Kuchynské zostavy a steny v obývacej izbe by sa mali kupovať s hladkými fasádami bez rúčok a podľa možnosti bez otvorených políc. Ako také sa objavia ako plochá stena, bez narušenia proporcií miestnosti.

Pokiaľ ide o stoly a stoličky, v malých miestnostiach je vhodnejšie používať ľahké konštrukcie na tenkých nohách, hliníkové, plastové a nárazuvzdorné sklo, barový nábytok (úzky a vysoký stojan, vhodné sedenie). Osobitnú zmienku si zaslúžia všetky druhy transformátorov - skladacie, skladacie, sklápacie kusy nábytku, ktoré sa v prípade potreby dajú skryť a uvoľniť priestor pre niečo iné.

Návrh malého bytu - foto

Ešte viac originálnych nápadov na dizajn malého bytu nájdete vždy vo fotogalérii na našich webových stránkach. Nižšie uvedený výber obsahuje mnoho zaujímavých riešení a užitočných dizajnérskych techník, ktoré pomôžu distribuovať štvorcové metre s maximálnym prínosom.

V zbierke hotových riešení pre návrh malých miestností je ľahké vybrať si možnosť podľa vašich predstáv a prispôsobiť ju vlastným podmienkam. Úspešné opravy pre vás a nechať nový interiér presiahnuť vaše najlepšie očakávania!