Dizajn kuchyne v štýle minimalizmu: 60 interiérových fotografií

Prísny interiér, v ktorom je každá vec na svojom mieste, je vynikajúcim riešením pre malé miestnosti. Takáto konštrukcia by bola obzvlášť vhodná vo varnej zóne. Ako vybaviť modernú kuchyňu v štýle minimalizmu, bude diskutované v tomto článku.

Hlavné znaky minimalizmu

Konečná stručnosť, ohľaduplnosť a funkčnosť odlišujú minimalizmus od iných populárnych trendov dizajnu. Najbližšie sú moderné, high-tech, rovnako ako japonský štýl. Ale aj v takomto porovnaní, minimalizmus vyzerá najšikovnejšie a zdržanlivejšie.

Rovné línie, hladké monochromatické textúry a achromatické farby spolu vytvárajú veľmi pokojnú atmosféru. A vzhľadom na nedostatok výzdoby, vyčnievajúcich prvkov a drobností, ktoré zostali v dohľade, sa kuchyňa v tomto štýle ľahko čistí - takže v nej bude vždy vládnuť poriadok.

Farby

Počet odtieňov súčasne používaných v štýle minimalizmu takmer nikdy neprekračuje 2, najviac - 3. Obvykle ide o klasické kombinácie: biela + sivá, sivá + čierna, béžová + krémová. Jasné vložky sú v modernistickom štýle prirodzenejšie než v miernom minimalizme.

Biela kuchyňa v štýle minimalizmu

Čistota bielej sa najlepšie hodí pre miestnosť, v ktorej sa jedlo pripravuje. Okrem hygienických výhod táto farba opticky rozširuje priestor a dokonale sa prelína so všetkými ostatnými odtieňmi.

Šedá kuchyňa v štýle minimalizmu

Neutrálna paleta od bohatého grafitu až po striebro - vždy vyzerá v interiéri kuchyne.

Pri hraní so sivými tónmi môžete vytvoriť elegantné efekty tmavých a rozjasnených oblastí. Okrem toho, že ľahko stlmí príliš svetlé farby, av blízkosti bielej a čiernej vyzerá veľmi ušľachtilý.

Čierna minimalistická kuchyňa

Priestranná minimalistická kuchyňa bude vyzerať ultramoderne, ak ju usporiadate na rozdiel od čiernej a bielej alebo oceľovej. V malej miestnosti, malé tmavé akcenty na svetlom pozadí štruktúry interiéru.

Béžová minimalistická kuchyňa

Cappuccino odtieň láka svojou mäkkosťou, teplom a všestrannosťou. Dobrým doplnkom k tomu môže byť textúra dreva, mliečne biela alebo tmavá čokoládová farba.

Hnedá kuchyňa v štýle minimalizmu

Na rozdiel od sivej a čiernej, hnedá nie je achromatická a nie každá z nich môže vyhovovať. Takže, biely-varené v tomto prípade je lepšie nahradiť s mierne žltkastý alebo krémový odtieň, technika zvoliť "pod retro" a so sklom tónované farbou kávy, a kovy sú najvhodnejšie pre teplý lesk (ako meď alebo zlato).

Materiály a výzdoba kuchyne v štýle minimalizmu

Hlavným znakom minimalizmu - praktickosti - by sa mal zohľadniť výber materiálov. Na opravu po mnoho rokovpodávaný vo svojej pôvodnej forme, mali by ste použiť najodolnejší, ľahko čistiteľný a vlhkosť odolný náter.

Pohlavie

Na dokončenie podlahy v kuchyni budú vhodné tradičné obklady, porcelánové kameniny, linoleum, korkové nátery, samo-stužujúce polymérne zmesi, ako aj parkety z masívneho dreva a pokryté vodou odpudzujúcim lakom.

V každom prípade by hotový základ mal vyzerať ako pevné plátno, nie fragmenty. Kombinácia textúr, ornamentov, inlay a inej kreativity v minimalizme nie je povolená.

Steny

Pri dodržaní lakonického dizajnu musia byť steny v kuchyni najprv vyrovnané. Pre tento fit sadry, vlhkosť-odolné sadrokartónu, a pre malé trhliny - sklolaminát.

Potom môžu byť rovnomerne natreté vodou disperzným latexom alebo akrylovou farbou, obložené dlažbou alebo plastovými panelmi, zdobené umývateľnou vinylovou tapetou. Ten by mal byť umiestnený mimo vykurovacích zariadení - sporák, rúra, aby sa vinyl neroztopil.

Strop

Najlepšia alternatíva k maľbe, ktorá bude musieť byť aktualizovaná každých pár rokov, v kuchyni môže byť natiahnutá PVC fólia. V malej miestnosti by mala byť biela a najlepšie lesklá. Keď sa film zašpiní, môže sa utrieť vlhkou špongiou, ale pri použití výkonnej kapoty sa tento postup bude vykonávať raz ročne.

Ak je kuchyňa veľká, je povolený minimalizmusdvojúrovňového stropu zo sadrokartónových dosiek, s jasne definovanou geometriou konštrukcií. Je tiež možné voliteľné polepovanie plastov, so striedavými bielymi a zrkadlovými pásmi.

Textílie

V kuchyni, najmä malej veľkosti, by sa mala tkanina používať veľmi šetrne. Žalúzie, rímske, valcové alebo japonské záclony sú najvhodnejšie pre okná.

Je vhodnejšie zvoliť materiály syntetické s vodoodpudivou impregnáciou. Patrí medzi ne - polyester, polyester a nylon. Z dôvodu ochrany pred požiarmi sa odporúča odmietnuť vlajúce záclony a závesy.

Nábytok a vybavenie kuchyne v štýle minimalizmu

\ t

Umiestnenie kuchynskej steny, jedálenského kúta a chladničky závisí vo veľkej miere od architektonických prvkov miestnosti. Ak je oblasť malá, stojí za to starostlivo zvážiť použitie každej časti.

Napríklad namiesto okenného parapetu môžete umiestniť umývadlo, dosku alebo podobne z baru; vymeňte veľké kachle za vstavanú varnú dosku a rúru, ktorá by mala byť zdvihnutá do vhodnej výšky; kúpiť malú chladničku a skryť ju v stene, atď.

Kuchynský nábytok

Kuchynské sety v štýle minimalizmu majú elegantný a diskrétny dizajn. Žiadne výčnelky, rámy, dekor, často aj rukoväte chýbajú (dvere sa otvárajú s miernym dotykom). Vždy farbyneutrálny, úplne monofónny, bez ornamentu. Skrine tesne uzavreté, priehľadné sklenené fasády alebo otvorené police v minimalistických modeloch sa takmer nikdy nestanú.

V tvare dominujú hranolovité hrany s jasnými hranami. Bežné typy usporiadania kuchynských stien v lakonickom štýle sú lineárne (rovné), v tvare G a U.

Stravovanie

Nábytok v jedálenskom priestore sa používa jednoduchý, ale stabilný. Je tiež takmer všetky pravouhlé, bez závitu a iných dekorácií. Stôl môže byť vyrobený z jemne lešteného masívneho dreva, MDF, plastu, ako aj nárazuvzdorného skla. Stoličky a stoličky sú takmer vždy drevené, niekedy s kovovými časťami. Ak sú s niečím pokryté, potom je to zvyčajne hladká koža (náhrada) v čiernej, šedej alebo bielej farbe.

Skladovacie systémy

\ t

Ak sú otvorené povrchy vyrobené z vecí, potom je to niečo iné ako minimalizmus.

Aby bol interiér pohodlný, mali by sa kuchynské potreby a výrobky skladovať za čelnými plochami skriniek. Headset by mal už vo fáze vývoja náčrtu alebo v čase nákupu venovať pozornosť prítomnosti dostatočného počtu oddelení na skladovanie.

Pohodlne umiestnite všetky potrebné veci do zásuvky, sklopných vzorov, rohových otočných políc, špeciálnych háčikov a magnetov na vnútornej strane dverí. Ďalšie priestory je možné zariadiť v špajzi, na lodžii alebo balkóne.

Chladnička

Bminimalistický interiér by mal byť uprednostňovaný pred modelom s plochými dverami - z celkového dizajnu neurčitých línií. Ak nemáte v pláne skryť chladničku za fasádou náhlavnej súpravy, je lepšie kúpiť výrobok s chrómovým povrchom.

V malej kuchynke možno umiestniť chladničku pod parapet alebo dosku a ešte pohodlnejšie vo výške 1-1,5 metra nad podlahou v jednej z častí steny.

Kuchynská výzdoba v štýle minimalizmu

Neoddeliteľnou črtou štýlu minimalizmu - úplným nedostatkom výzdoby. V predvídateľnom kuchynskom priestore by nemali byť žiadne obrazy, figúrky, čipkové obrúsky, vázy a podobné drobnosti.

Úžitkové prvky však do značnej miery dokresľujú striktný dizajn, napríklad mixér, úzke obdĺžnikové hodiny a lampy.

V priestranných kuchyniach sú povolené stredné izbové rastliny. Najmä krásne zelené akcenty budú vyzerať vedľa tmavosivého a hnedého dizajnu.

Osvetlenie v kuchyni

Pre kuchyne v minimalistickom štýle je lepšie používať moderné viacúrovňové systémy: bodové diódy na strope (po obvode alebo v skupinách); centrálny stropný luster; Maltová lampa v slúchadle nad stolom; pozastavená - nad pracovným a jedálenským priestorom samostatne.

Niektoré časti nábytku alebo dekorácie môžu byť dodatočne osvetlené pružnými neónovými stuhami.

Kuchyňa v štýle minimalizmu - foto

InTáto galéria predstavuje najzaujímavejšie možnosti pre dizajn kuchyne v štýle minimalizmu. Pripravované rozhodnutia vám pomôžu rozhodnúť o výbere materiálov, nábytku a registrácie. Nechajte sa inšpirovať!

Návrh malej kuchyne v štýle minimalizmu

Návrh priestrannej minimalistickej kuchyne

Návrh kuchyne a obývačky v štýle minimalizmu

Návrh rohovej kuchyne v štýle minimalizmu

Dizajn kuchyne s ostrovom v štýle minimalizmu

Video: Minimalizmus kuchynského interiéru