Dizajn kuchyne v štýle minimalizmu (100 fotografií)

Kuchyňa je jednou z hlavných a najfunkčnejších izieb v byte alebo dome. Tu môže prebiehať súčasne niekoľko procesov, z ktorých každý vyžaduje dostatočný priestor. Aby bolo nastavenie ergonomickejšie, štýlovejšie a aby sa zachoval potrebný priestor, našim čitateľom ponúkame, aby venovali pozornosť dizajnu kuchyne v štýle minimalizmu, ktorý kombinuje všetky moderné trendy racionálnej dekorácie interiéru.

Prvky štýlu minimalizmu

Minimalizmus vám umožňuje vytvoriť pohodlný, funkčný interiér bez ďalších detailov. Samotný koncept "minimalizmu" pochádza z latinského minima, čo doslova znamená "najmenší", takže interiér, vyrobený v tomto štýle, by mal byť vybavený obmedzeným počtom objektov, farebných kombinácií a tvarov.

Hlavným mottom minimalizmu je toľko voľného priestoru, koľko je možné s absenciou pompéznych dekorácií. Ak má kuchyňa malé rozmery, najčastejšie prestavbu, prestavbu do kuchyne, obývaciu izbu, odstraňuje extra „zadné ulice“ a priestor je voľný a jasný. Mimochodom, svetlo hrá dôležitú úlohu pri udržiavaní štýlu. Uprednostňuje sa viacúrovňové nasýtené osvetlenie, pomocou ktorého sa rozlišuje jedna alebo iná zóna miestnosti.

Na usporiadanie kuchyne v štýle minimalizmu, nábytok pravidelných geometrických tvarov s jasnými alebo zjednodušenými hranami, ale bez zbytočných „dekorácií“ vvo forme rezbárstva, farebných vložiek, kučier a abstraktných výčnelkov.

Moderná túžba po prítomnosti prírodných materiálov je prítomná aj vo forme povrchových úprav a nábytku vyrobeného z dreva alebo kameňa.

Ako farebná paleta, biela, šedá, béžová, a tiež čierne tóny sú neodmysliteľnou súčasťou dizajnu kuchyne v štýle minimalizmu. Kombinácia týchto farieb vytvára efekt stručnosti, reprezentatívnosti a zároveň „domestikácie“ príjemného prostredia. Úloha dekoratívnych prvkov je daná malým jasným detailom - môže to byť kontrastný prvok nábytku, špeciálna textúrovaná povrchová úprava jednej zo stien, expresívna zástera, hrniec so živou rastlinou atď.

Farebné riešenia

Farebná paleta interiéru v štýle minimalizmu má malú škálu základných farieb, medzi ktoré patrí biela, čierna, hnedá farba a ich chladné odtiene, čo prispieva k vizuálnej expanzii priestoru. Vo veľkých izbách môžete použiť intenzívnejší výber farieb pre nábytok a dekoráciu stien, ale určite ich skombinujte s ľahkým dizajnom podlahy a stropu.

Biela kuchyňa v štýle minimalizmu

Zasnežená kuchyňa je štandardom čistoty a slobody. Biele steny, spájajúce sa s monochromatickým stropným povrchom, vymažú hranice, čím sa miestnosť stane čo najviac priestrannou. Ak k tomuto dizajnu pridať sadu s lesklými bielymi fasádami, bude takmer neviditeľný, rozpúšťať na všeobecnom pozadí. Paleta je krásnaJe kombinovaný s akoukoľvek farbou, takže pre zmenu môžete vyplniť interiér s drobnými svetlými akcentmi, striebornou alebo čiernou technikou, kontrastnou dekoráciou zástery a podlahy. Biela kuchyňa v štýle minimalizmu - to je skvelá voľba pre malé priestory.

Šedá kuchyňa v štýle minimalizmu

Šedá paleta je zďaleka najobľúbenejšia medzi dizajnérmi. V dizajne minimalistickej kuchyne sa používajú rôzne farby - od ľahkého popola až po grafit, v závislosti od veľkosti kuchyne a množstva farby. Pomocou rôznych polovičných tónov je možné ľahko zosvetliť alebo stmaviť akúkoľvek časť. Pridanie spojencov, ako je biela a čierna na šedú paletu výrazne zlepší interiér, takže je bohatšia a štýlová.

Béžová minimalistická kuchyňa

Úspešným zástupcom béžovej palety v kuchyni je textúra dreva prítomná na fasádach nábytku a dekoračných materiálov. Táto farba zapĺňa miestnosť teplom a jemnosťou, čím vytvára príjemné domáce prostredie. Farba cappuccina má pozitívny vplyv na psychiku a v koncepte stručného minimalizmu vytvára výrazný komfort.

Zelená kuchyňa v štýle minimalizmu

Zelená paleta je spojená predovšetkým s prírodou, ktorá sa vyznačuje osobitnou veselosťou a pozitívnosťou. Pre kuchyňu v štýle minimalizmu si môžete vybrať akýkoľvek odtieň od svetlo zelenej po bylinnú, aleje potrebné vziať do úvahy, že hlavná dekorácia by sa mala robiť vo svetelných poznámkach. Najlepšia možnosť by bola biela, ktorá zázračne ochladzuje bohaté tóny a zvýrazňuje vyblednuté.

Červená kuchyňa v štýle minimalizmu

Šarlatová paleta zaberá jedno z popredných miest v modernom interiéri. Farba je ideálna pre energické, extravagantné dámy, ktoré sú náchylné k šokovaniu. Červené spektrum urobí miestnosť viac štýlovou a chytľavejšou, ale je dôležité, aby sa zaviedla dávkovaná paleta, aby nedošlo k preťaženiu atmosféry. Stojí za to zvážiť, že farba je schopná vizuálne priniesť predmety, preto sa neodporúča používať v malých kuchyniach.

Čierna kuchyňa v štýle minimalizmu

Čierna farba dodá kuchyni osobitnú úctu a ušľachtilosť, zdôrazňujúc vynikajúcu chuť jej majiteľov. V malej kuchynke je lepšie používať malé grafitové akcenty, ktoré pomáhajú štruktúrovať životné prostredie. Pri výbere čiernej palety je dôležité postarať sa o kvalitné osvetlenie, a to prirodzené aj umelé - môžete rozšíriť okenné otvory, zariadiť ďalšie miestne osvetlenie.

Povrchová úprava a materiály

\ t

V súčasnosti ponúka stavebný trh obrovskú škálu dokončovacích materiálov pre akýkoľvek štýl interiéru. Pre kuchyňu v štýle minimalizmu je výber do značnej miery zjednodušený, pretože tu nebudete musieť premýšľať o tom, ktorý vzor alebo tlač si vyberiete.chýbajú, alebo ich počet je minimálny. Hlavná pozornosť by sa mala venovať kvalite konkrétneho náteru, ktorý by mal zodpovedať špeciálnym podmienkam kuchyne, kde prevládajú vysoké zmeny vlhkosti a teploty.

Pohlavie

Pre dizajn kuchyne v štýle minimalizmu by najlepšou voľbou bola pevná masívna podlaha, ktorá má vysokú odolnosť voči vonkajším vplyvom. Jeho pomerne vysoká cena však môže byť významnou prekážkou. Môžete použiť keramické obklady alebo porcelán, ako aj vodotesný laminát.

Vo veľkých, priestranných kuchyniach (obývacia izba kuchyne), sú často kombinované materiály, napríklad dlaždice sú položené v pracovnej oblasti, a laminát v blízkosti jedálenského stola. Najekonomickejšou možnosťou je linoleum, ale jeho životnosť nie je tak dlhá.

Steny

Jednou z hlavných úloh pri navrhovaní kuchyne v štýle minimalizmu - kvalitná príprava stien - by mala byť absolútne hladká a hladká. V úlohe dokončovacie materiály sú odolné voči vlhkosti umývateľné tapety, nevyhnutne monochromatické alebo pre maľovanie. Pre jedálenský kút môžete urobiť výnimku, vyzdvihnúť tapetu s obrázkami moderných miest alebo trojrozmerný geometrický vzor. Steny môžu byť jednoducho natreté spoľahlivou vodou založenou kompozíciou a dekorované PVC panelmi.

Strop

Tu je strop kuchyne vyrobený výlučne v jasných farbách. Môže byť matný alebo lesklý.plátno so systémom bodového osvetlenia. Jednoduchšia možnosť - maľovanie alebo bielenie. V moderných interiéroch sa často používa sadrokartónová doska, ktorá umožňuje nielen vytvoriť dokonale plochý povrch stropu, ale aj dať mu kučeravé prvky vrátane tých, ktoré označujú konkrétnu zónu. Je úplne neprijateľné používať maľby, kresby vo forme fotografickej tlače alebo maľby.

Nábytok do kuchyne v štýle minimalizmu

\ t

Voľba kuchynskej linky zohráva v interiéri rozhodujúcu úlohu. Tu sa uprednostňuje funkčnosť a pohodlie a dekor je vylúčený. Nábytok má hladké línie, uzavreté lesklé fasády a nevyhnutne zabudované spotrebiče. V priestranných kuchyniach v štýle minimalizmu sa častejšie vyskytujú ostrovné varianty náhlavných súprav, kde je pracovný priestor vybavený pochrómovanými prvkami a modernou sanitárnou technikou.

Osvetlenie a dekorácia

Ako sme už uviedli, jednou z vlastností minimalizmu je jasné osvetlenie, ktoré sa skladá z niekoľkých úrovní svietidiel. Lustre v interiéri sú mimoriadne vzácne a majú skôr lakonický dizajn. Najčastejšie nájdete závesné svietidlá nad jedálenským stolom alebo barom.

Úlohu všeobecného osvetlenia vykonávajú bodové svetlá alebo miesta rozmiestnené po celom povrchu stropu. Samostatne osadená pracovná plocha vysokej kvality. Potravinový kútik môže byť vybavený stenouosvetlenie alebo stojací lampa, ak to kuchynský priestor umožňuje.

Minimalizmus odmieta „ubytovanie“ miestnosti, takže mäkké textílie vo forme obrusov, dlhých záclon, kobercov, rôznych kuchynských potrieb umiestnených na významných miestach sú neprijateľné. Niektoré prvky dekoru sú však celkom prípustné, napríklad živé kvetináče, nástenné hodiny, svetlé vázy pravidelných tvarov, jednotlivé prvky nábytku kontrastnej farby.

Malá kuchyňa v štýle minimalizmu: interiérový dizajn

Po podrobnom zvážení vlastností kuchynského dizajnu v štýle minimalizmu môžeme bezpečne povedať, že toto je najvhodnejšia možnosť pre malé miestnosti. Aj keď nie je možnosť alebo želanie spojiť kuchyňu s obývacou izbou, môžete získať skôr funkčný, pohodlný priestor.

V prvom rade je potrebné uprednostniť mimoriadne ľahkú paletu povrchových úprav a nábytku. Najlepšia možnosť by bola biela, čo umožní, aby bola miestnosť čo najjasnejšia a najpriestrannejšia. Dbajte na funkčný transformačný nábytok - skladacie stoly, stoličky, posuvné stolové dosky.

Je potrebné pokúsiť sa racionálne používať každý merač užitočných plôch. Parapet môže byť rozšírený a premenený na pracovný povrch alebo bar, výklenky v stenách môžu byť použité pre vstavaný nábytok. Uistite sa, že sa postaráte o dostatočný počet svietidiel a malých škvŕn svetlého dekoru, ktoré eliminujú pocit ľahkej sterility.v kuchyni.

Dizajn kuchyne v štýle minimalizmu - foto

Na záver vás pozývame na návštevu našej fotogalérie. Tu je mnoho z najlepších príkladov kuchynského dizajnu v štýle minimalizmu. Pozrite sa a buďte inšpirovaní!