Dizajn kuchyne v štýle country (+55 fotografií)

Preložené z angličtiny, "krajina" znamená vidiek, ale aj v centre megalopolisu, kuchyňa v tomto štýle dodá uvoľnenú atmosféru ranči, útulnej chate alebo vidieckeho panstva. Inšpiráciu pre takýto interiér možno nájsť v západných Američanoch a tradičnej vidieckej kultúre, požičiavajúc si od nich prirodzenú jednoduchosť, pevnosť a pohodlie. Ak pristupujete k dizajnu kuchyne vo vidieckom štýle s dušou, výsledok vám prinesie tie najpozitívnejšie emócie!

Hlavné znaky vidieckeho štýlu

\ t

Vizitka v štýle country - prírodné materiály. Základom interiéru je hrubo opracované drevo a kameň, tuhý nábytok z poľa, prútené a ílovité výrobky a krásne cetky, rustikálne textílie a vintage výzdoba mu dodávajú obývateľný vzhľad.

Prírodná harmónia prírodných textúr a odtieňov prispieva k relaxácii - v takom prostredí sa rýchlo zabudnú problémy a ťažkosti a namiesto nich je nálada variť lahodnú tortu alebo slávnostnú večeru. Je príjemné dotýkať sa matných drevených povrchov, z ktorých vyfukuje pohodlie domova.

Štýl krajiny je veľmi praktický, chcem v ňom stráviť čo najviac času, cítiť pokojnú pravidelnosť života v krajine.

Farebné riešenia

Kuchyňa s hnedou krajinou

Pri zmienke o vidieckom dome sú okamžite zavedené drevené steny a starožitný nábytok v hnedých tónoch.

čokoládová farba,od horkých až po mliečne výrobky, jednoducho nepostrádateľné vo vidieckom štýle. Aj keď je kuchyňa úplne vyrobená v jasných farbách, mala by byť stále prítomná aspoň minimálne tmavé akcenty. Napríklad hnedá môže byť povrch stola alebo čalúnenia stoličiek. Ostrá čierna v rustikálnom interiéri je zároveň nevhodná.

Kuchyňa bielej krajiny

Namiesto studeného bieleho odtieňa v krajine sa používajú mierne zriedené matné tóny: mliečna, krémová, vanilková, svetlo béžová a piesčitá.

Steny alebo strop sú často natreté bielou farbou, kuchynský nábytok je často prezentovaný v tejto farbe - ale na rozdiel od klasického dizajnu nie sú fasády zdobené vyrezávanými kudrlinkami alebo zlatými rámami.

Kuchyňa Green Country

Živú farbu trávy a listov spolu s prírodným drevom vyzerá čo najorganickejšie. Zelené steny a textílie podčiarkujú textúru nábytku z poľa.

Pre kuchynské sety si zvyčajne vyberajú jemné olivové, mäty a smaragdové odtiene, pre ktoré je najlepší doplnok rovnaký v sýtosti béžovej alebo sivej.

Kuchyňa Red Country

Červená kuchyňa je odvážne a nezvyčajné rozhodnutie, ale vo vidieckom štýle vyzerá celkom pokojne. Mrazené brusnicovité, terakotové a hnedé tóny vyzerajú skvele na fasádach náhlavnej súpravy, elegantne sa opakujú v malom vzore textilu, riadu a dekoru.

Ideálne zázemie pre takétobohatý nábytok bude biela alebo svetlá farba dreva.

Zdobenie kuchyne vo vidieckom štýle

Do konca dvadsiateho storočia boli na usporiadanie života jediné dostupné prírodné materiály. Keď ich plasty a polyméry postupne nahrádzajú, kedysi jednoduché drevo, vápenec, vinič a hlinka získali elitný status - často cena takéhoto ekologického dizajnu presahuje dokonca aj ultra moderné high-tech technológie. Je však možné vybaviť kuchyňu vo vidieckom štýle aj s obmedzeným rozpočtom, najmä preto, že kvalitný prírodný povrch bude následne slúžiť viac ako tucet rokov.

Pohlavie

Nie je možné predstaviť si rustikálnu kuchyňu bez podlahovej dosky. Aby sa predĺžila životnosť podlahovej dosky, mala by byť pokrytá matným lakom alebo impregnovaným olejom.

Praktickejšou povrchovou úpravou je biela dlažba alebo dlaždica v hnedých odtieňoch, ako aj porcelánová kamenina, imitácia kameňa alebo dreva.

V malej kuchynke je lepšie, aby bola podlaha rovnomerná alebo šachovnicová pomocou malej dlaždice (10x10 cm).

Steny

Na dokončenie stien v kuchyni by sa mali použiť nátery a materiály odolné voči vlhkosti. V tomto vidieckom štýle sa ideálne hodia dekoratívne „drvené“ kamene, keramické a slinky. Ak je to žiaduce, môžu byť obložené len zásterou, a zostávajúce steny pre maľovanie, čalúnenie s dreveným šindľom (v extrémnych prípadoch, plastové panely pod stromom) alebo tapetovanie.

Späť v rustikálnom dizajnetextúrovaná omietka s efektom staroveku, tehál a muriva, tapety s kvetinovými ornamentmi, mozaiková dlažba a mozaika s pastoračnými scénami.

Strop

Strop v kuchyni vo vidieckom štýle je zvyčajne zdobený drevenými trámami. Ak výška miestnosti umožňuje, potom môžete použiť - falošné lúče z MDF. Duté vo vnútri, pomôžu skryť vedenie a nebudú visieť hrozivo cez hlavu.

V malých kuchyniach je lepšie jednoducho vybieliť strop alebo ho natrieť bielou vodou riediteľnou farbou. Ak sa použije napínací film, musí byť matný, čo najjasnejší.

Textílie

Komfort krajiny je nemysliteľný bez svetlých krásnych tkanín. Záclony, obrusy, obrúsky, kuchynské utierky, čalúnenie stoličiek - to všetko dáva interiéru kuchyne v štýle krajiny veľmi roztomilý domov vzhľad.

Tradičné pre tento dizajn sú chintz, bavlna a ľan. Avšak vzhľadom na to, aké ťažké je starať sa o tieto materiály, je lepšie uprednostniť syntetické napodobeniny, ktoré sa ľahšie zmývajú škvrnami, nevracajú sa a nezmiznú na slnku.

Country kuchyňa bude zdobiť textílie s malými kvetinovými vzormi, rovnako ako v klietke alebo polka dot. Volánky, čipky, volánky, stuhy a luky sú vítané.

Nábytok do kuchyne vo vidieckom štýle

\ t

Krásny kuchynský nábytok vo vidieckom štýle sa niekedy nachádza v elitných salónoch a jeho cena je pomerne vysoká. Ale vždy môžete nájsťkompromis, napríklad, obráťte sa na remeselníkov tesárov, obnovte starožitnosti alebo si to urobte sami.

Kuchynská súprava

Súprava, ktorá na prvý pohľad dáva dojem spoľahlivosti, trvanlivosti a hrubej jednoduchosti s vysokou pravdepodobnosťou, sa konkrétne vzťahuje na štýl country hudby. Môže byť vyrobená z masívneho dreva, MDF alebo drevotrieskových dosiek, s unikátnou textúrou dreva alebo maľovanou, ale je to vždy pevná funkčnosť bez akýchkoľvek ozdôb.

Fasády náhlavnej súpravy môžu byť zdobené jednoduchým geometrickým závitom, mriežkou v tvare diamantu alebo perforáciou. Dvere nevyhnutne s rukoväťou, staromódny spôsob. Príslušenstvo sa používa hlavne z medi, mosadze alebo železa. Kryt môže zatvoriť fasádu tak, aby zodpovedala zvyšku steny alebo vo forme komína.

Pokiaľ ide o pravidlá umiestnenia, pre malú kuchyňu v sade v krajine je lepšie zvoliť si vysoký, ale úzky tvar písmena L alebo U. Vo veľkom priestore si môžete dovoliť možnosť ostrova, keď je miesto v centre vyhradené pre funkčný vysoký stôl.

Stravovanie

Rustikálny jedálenský nábytok je tradičný obdĺžnikový alebo okrúhly drevený stôl, stabilné stoličky s vysokým podoprením alebo masívna lavička. Kované kovové prvky, prútený ratan alebo prútie sú možné. Sedadlá sú často čalúnené mäkkou tkaninou s kvetinovým vzorom alebo hnedou kožou.

V malej kuchynke, funkcia večerestôl môže hrať skladaciu poličku, vertikálne namontovanú na stenu, veľkú parapetu alebo iné upínadlo.

Skladovacie systémy

\ t

V kuchyni vo vidieckom štýle nie je potrebné skrývať všetky veci za hluchými fasádami. Krásne krištáľové a maľované keramické súpravy iba zdobia interiér, sú za sklenenou priečkou; na panvice a šikovné spotrebiče môžete vyrábať drevené vešiaky s háčikmi - takže budú vždy po ruke.

Otvorené police, ktoré sa zdajú byť príťažlivé, sú skôr nepraktické - na objektoch, ktoré sú tam umiestnené, sa hromadia prach, čiastočky tuku a vlhkosť. Preto je lepšie umiestniť väčšinu výrobkov a kuchynských potrieb do uzavretých skríň, zásuviek, upevniť háčikmi alebo magnetmi na vnútornej strane dverí. Dosky a viečka budú vhodnejšie na ukladanie vertikálne v špeciálnych sieťach, než na ich stohovanie.

Samostatne sa oplatí poskytnúť boxy organizátora na rôzne drobnosti, príbory alebo korenie. Skladovať zeleninu, chlieb a iné potraviny v rustikálnej kuchyni môže byť v zatiahnuteľných prútených košov alebo mrežových paliet.

Výzdoba kuchyne v štýle country

Staré veci z podkrovia babičky sú ideálne pre rustikálny štýl: kukučkové hodiny, drevená truhla s kovovými rohmi (mimochodom, dosť priestranný skladovací systém na múku, cukor a cereálie), olejová lampa, starobylé kachle (každý z nich vyzerá ako umelecké dielo a plechovkapoužiť ako panel), vyšívané uteráky alebo háčkované obrúsky.

Akékoľvek drevo, prútie a kované šperky sa môžu stať aj vnútorným zvýraznením. Nezanedbávajte nástenné dosky s ručne maľovanými v ľudovom štýle, kameniny, postavy domácich zvierat a vtákov. To všetko možno ľahko nájsť na veľtrhoch alebo objednať online.

Ako organizovať osvetlenie?

Výber svietidiel pre kuchyne vo vidieckom štýle by sa mal vyhnúť špičkovým možnostiam. Svetlomety, neónové pásky, žiarivky so studeným bielym alebo modrastým svetlom by mali byť ponechané na špičkové technológie. V rustikálnom štýle je oveľa lepšie vyzerať mäkké žltkasté svetlo z bodových diód, nenápadne namontovaných nad pracovnými plochami.

Pokiaľ ide o lustre, je žiaduce, aby si ho vybrali vo forme starožitných kovaných svietnikov, ale tiež sú vhodné aj jednoduché biele, "krajkové" a dokonca aj farebné stropné svietidlá.

Dizajn kuchyne v štýle country - foto

V našej fotogalérii nájdete ešte zaujímavejšie nápady na dizajn interiéru kuchyne v vidieckom štýle. Tu sú najlepšie príklady dizajnu, ktoré vám pomôžu rozhodnúť sa o výbere farieb, dokončovacích materiálov, nábytku a technológií!

Video: Kuchyňa v štýle country - Nápady na interiér