Dizajn kuchyne v škandinávskom štýle (80 fotografií)

Kuchyňa v škandinávskom štýle je vynikajúcou voľbou pre tých, ktorí majú radi čistotu, priestrannosť a chlad. Tento severoeurópsky interiér pripomína len padlý, nedotknutý sneh. Tam sú tiež škvrny zo sivej, modrej, béžovej, ale hlavnú úlohu tu hrá biela. Ďalšie podrobnosti o charakteristických znakoch škandinávskeho štýlu v interiéri kuchyne budú opísané nižšie.

Hlavné črty škandinávskeho štýlu

Škandinávsky štýl si požičiavajú obyvatelia studeného severu. Väčšina z krajiny Nórska, Švédska, Dánska sú zasnežené vrcholky, ľadové rieky, vinutie fjordy, hmla hmly, šumivé mrazy na stromoch a jasné svetlá v oknách kompaktných domov. Príroda sama teda inšpiruje ľudí, aby v interiéri používali známe mrazivé odtiene. Nasýtené farby ovocia a bobúľ sa zdajú byť dosť exotické, ale čisté tóny vody, pohoria a obloha vyzerajú veľmi vhodne.

Škandinávsky štýl je charakterizovaný jednoduchosťou, stručnosťou, jasnými líniami a množstvom svetla. Slnko je vzácnym návštevníkom v severných krajinách, preto jeho neprítomnosť je kompenzovaná veľkým počtom bodových svietidiel, svetelných stužiek, lámp. Lesklá biela, strieborná, zrkadlá, sklo, chrómované povrchy odrážajú lúče, čím sa dom stáva priestrannejším a naplní ho sviežosťou.

Výber farby pre škandinávsku kuchyňu

Severský dizajn naznačuje pokojný rozsah, ale to nie je ostrá čiernobiela moderná anie priemyselný podkrovie. Je bližšie k prírode, preto sú tu prípustné prirodzené škvrny: ružovožlté lúče slnka, nazelenalé odtiene lesa, hlboké modré jazerá, mramorový prepad kameňov. Aby bol interiér kuchyne v škandinávskom štýle harmonický, môžete jednoducho použiť paletu farieb a textúr zo zimnej severoeurópskej krajiny.

Biela kuchyňa

Čistá, bez akýchkoľvek nečistôt, táto farba je nevyhnutným pozadím pre škandinávsky štýl. Biela musí byť prítomná vo výzdobe stropu a výhodne stien. To môže byť zrkadlo hladké alebo matné, našuchorený.

Pastel Kitchen

Keď svetlo slnka padá na sneh a svetlo sivé mraky sú sfarbené fialovo-ružovým a zlatým, prichádza čas zimnej mágie. Farby severných svetiel budú vyzerať veľkolepé vo forme dekoratívnych akcentov, ale najlepšie je použiť ich na osvetlenie. Prepady z fialovej do slnečnej žltej možno ľahko obnoviť pomocou farebných žiaroviek.

Šedá kuchyňa

V nórskej krajine zaberá veľa priestoru: previsnuté mraky, hmla, zatemnenie večerného lesa, číre útesy, kamene, cesty a potoky. Na jednej strane môže byť sivá farba kovová, lesklá, na druhej strane - mierne hrubá alebo dymovo lesklá, strieborná, priesvitná alebo takmer čierna. To všetko vám umožňuje bezpodmienečne kombinovať sivú dekoráciu, technológiu, nábytok, ako aj dekor.

Modrá kuchyňa

Hlboká farba tmavej vody alebo neba s chladiacim nebom by mala byť v každom prípade hladká. Môže slúžiť ako nezvyčajné kontrastné pozadie pre biely, oceľový alebo drevený headset. Nábytok, keramika, nástenné dekorácie chladných modrých odtieňov vyzerajú veľmi pekne.

Farba bieleného dreva

Textúra vyčíreného dubu, smreku, borovice dodáva škandinávskym kuchynským interiérom pokoj v duši, vďaka čomu je teplejšia a pohodlnejšia. V tejto farbe si môžete zariadiť parketové podlahy, fasády náhlavnej súpravy, krídlo dverí, rámy okien, stolovú dosku, jedálenský kút, fragmenty stien alebo trámy na strope.

Zelená kuchyňa

V Škandinávii sa jedná o odtiene ihličnatých stromov, machu a vody. Interspersing pastel alebo modrasto-zelená by mala byť malá, inak štýl kuchyne sa plynule zmení na Provence.

Materiály a výzdoba kuchyne v škandinávskom štýle

Pri vytváraní estetického dizajnu má významnú úlohu nielen farba, ale aj povrchová štruktúra. Medzi širokou škálou materiálov na konečnú úpravu je ľahké sa zmiasť, ale ak prejavíte kreatívnu vynaliezavosť, výsledok určite poteší.

Paul

Pri výbere podlahovej krytiny pre kuchyňu je potrebné pripomenúť, že s najväčšou pravdepodobnosťou sa bude musieť často umývať. Vzhľadom na nízku odolnosť voči vlhkosti je lepšie laminát umiestniť mimo pece a drez. Vo varnej zóne bude vhodná keramická dlažba, umelý kameň, linoleum, samonivelačná podlaha. Prírodné parkety sú tu tiež veľmi harmonické.farby bieleného dubu a dosiek natretých bielou alebo sivou farbou.

Pre malú kuchyňu v škandinávskom štýle, monofónnu podlahu, čiernobiely šach, budú vyhovovať dlaždice. Posledné dve možnosti môžu byť použité na dokončenie zástery.

Steny

Škandinávsky štýl poskytuje biele varené steny bez akýchkoľvek ozdôb. Ich dizajn by mal byť čo najjednoduchší. Nádherné bielenie, maľovanie, hladké vinylové tapety, glazované keramické dlaždice vyzerajú skvele v malej kuchynke.

Je lepšie vyrobiť zásteru neznačkujúcu, napríklad na použitie muriva, na obloženie povrchu umelou žulou alebo mramorom, na prilepenie filmu s čierno-šedým geometrickým vzorom. Zaujímavosťou vo výklenku medzi stolom, varnou doskou, umývadlom a hornými skrinkami bude farebná alebo jednofarebná biela mozaika, ako aj mozaiková dlažba.

Strop

Aby bolo možné vertikálne zväčšiť zvislý priestor, je žiaduce vytvoriť strop malého kuchynského svetla v škandinávskom štýle. Pre tento fit maľovanie, matný strečový film alebo latu obklady biela.

Textílie

Harmonicky kompletný dizajn kuchyne pomôže svetlom, priehľadným závesom alebo svetlým rímskym závesom na oknách; bavlnené alebo ľanové achromatické obrusy (biele, sivé, čierne a biele malé bunky); úzke chodníky, tkané koberce; vankúše pre jedálenské priestory nasýtené farby alebo biele etnickévyšívanie.

Nábytok a spotrebiče do kuchyne v škandinávskom štýle

\ t

Aby sme boli v kuchyni, bolo to príjemné, človek by mal zodpovedne pristupovať k výberu nábytku a vybavenia. Tieto veci by mali byť spoľahlivé, funkčné a krásne, pričom nezaberajú veľa miesta.

Kuchynská súprava

\ t

V závislosti od usporiadania miestnosti môže byť náhlavná súprava rovná (na jednej stene), v tvare písmena L, v tvare písmena U alebo umiestnená vo fragmentoch. Pre malú kuchyňu v škandinávskom štýle je lepšie zvoliť svetlú fasádu bez výrazných prvkov (napr. Biela s mäkkými drevenými doskami).

Ak chcete opticky zdvihnúť strop, dvere by mali byť obdĺžnikové a predĺžené smerom nahor a horizontálne prvky pomôžu rozšíriť úzku stenu. Aby bolo možné maximálne využiť vertikálny priestor, musí byť náhlavná súprava vysoká až takmer k stropu.

Stravovanie

Charakteristickým znakom škandinávskeho nábytku je jednoduchosť a správnosť línií. Konštrukcia stola a stoličiek je dostatočne svetlá, ale odolná. Tenké drevené alebo kovové, oceľové farby, nohy môžu byť umiestnené presne v rohoch výrobku alebo môžu byť mierne posunuté do stredu, pričom tvoria lichobežník.

Kompaktné rohové pohovky z bielej, šedej, modrej a modrej farby sa stále používajú na usporiadanie pohodlného jedálenského priestoru. Môžu byť umiestnené svetlé dekoratívne vankúše.

Skladovacie systémy

Zahŕňa lakonický severný dizajnčistota a poriadok. Najlepšie riešenie tejto uzatváracej štruktúry. Malo by existovať čo najmenej otvorených regálov, aby veci, ktoré sú na nich umiestnené, nevytvárali pocit neporiadku.

Vstavané spotrebiče, ako aj rôzne výsuvné, skladacie, transformačné police a zásuvky pomôžu ušetriť miesto v malej kuchynke.

Chladnička

Výber chladničky pre škandinávsky štýl je veľmi jednoduchý. Klasické biele, strieborné, chrómové farby dokonale zapadnú do zimného interiéru. K tomuto zázraku technológie neberie veľa priestoru, je potrebné dať prednosť kompaktné, vstavané modely s plochými dverami.

Do náhlavnej súpravy možno zabudovať malú chladničku vo výške očí umiestnenú pod varnou doskou alebo oknom. Ak existuje možnosť, vo fáze výstavby alebo prestavby pod chladničkou stojí za to zariadiť výklenok v stene.

Dekorácia v škandinávskom štýle

Hoci drsné severné podnebie zanecháva svoju stopu v interiéri, robí to veľmi zdržanlivým, ale bez roztomilých drobností, aby kuchyňa v domácom štýle nefungovala.

Čiernobiele maľby a plagáty možno použiť ako dekorácie av novoročnom období - mierne zasnežené šišky, konáre jedle, sviečky a kamene. Z domácich potrieb Škandinávcov je zmysluplné požičať si kožušiny, pletené predmety z hustej ovčej priadze, tradičné viacfarebné vyšívacie vzory.

Na otvorených policiach bude krásnavzhľad lesklá keramika, postavy severných vtákov a zvierat, krištáľové sklo.

Osvetlenie v kuchyni

Okrem prirodzeného slnečného žiarenia, ktoré by sa malo ľahko dostať do miestnosti cez priesvitné biele záclony, je tiež potrebné postarať sa o jeho elektrickú „náhradu“.

Ekonomické LED diódy (môžu byť namontované nielen v strope, ale aj v slúchadlách), kompaktné guľové žiarovky v obyčajných čiernych kazetách, ako aj závesné lustre v podobe zvonov, snehové gule, pásy sú ideálne pre kuchyňu v škandinávskom štýle.

Škandinávsky štýl kuchyne - foto

V našej fotogalérii nájdete inšpiráciu pre škandinávsky dizajn kuchyne.

Obsahuje súbor najlepších riešení pre dekoráciu, usporiadanie nábytku, vybavenia a dekorácií v interiéri. Na nižšie uvedených obrázkoch môžete vidieť, ako zariadiť kombinovanú, priestrannú alebo malú kuchyňu.

Video: Kuchyne v škandinávskom štýle