Dizajn kuchyne v modernom štýle: 50 fotografií a nápadov

Moderný štýl, ktorý sa objavuje na začiatku dvadsiateho storočia po industrializácii, je pre tento deň relevantný a neustále sa zlepšuje a získava nové funkcie. Maximálna funkčnosť a kompaktnosť takého dizajnu z neho robí vynikajúce riešenie pre malé kuchyne v mestských bytoch. V jeho jadre, moderný je blízko k moderným trendom - high-tech a minimalizmus, aj keď tam je rad rozdielov v ňom.

Hlavné črty secesného štýlu

\ t

Prvá vec, ktorá vás zaujme, keď sa pozriete do vnútra kuchyne v modernom štýle, je jej lesk. Hladké lesklé povrchy odrážajú svetlo, čím dávajú hĺbke miestnosti. Vo výzdobe a použitom nábytku je tmavé a priesvitné sklo, leštená oceľ, plastové, chrómové vložky. Prevládajú geometricky rovné vodorovné čiary a hladké, zaoblené tvary. Za monofónnymi fasádami náhlavnej súpravy je ukrytý minimálny počet otvorených políc, predmetov a vybavenia.

Všeobecne platí, že takýto dizajn vyzerá pragmaticky a môže sa niekedy podobať kancelárii. Avšak, vzhľadom na účel kuchyne, je to skôr plus - v obmedzenom interiéri je ľahšie udržiavať poriadok a situácia prispieva k vyrovnaniu a šetrí čas.

Farebné riešenia

Secesná farebná paleta pre kuchyne je dosť bohatá: používajú sa achromatické tóny a bohaté bobule, zelené, modro-modré, tradičné béžovo-hnedé, oranžovo-žlté, zlaté alebo fialové. V tomto prípade textúraMateriály sú dokonale hladké, čisté a takmer vždy lesklé.

Biela kuchyňa v modernom štýle

Brilantná biela kuchyňa - najlepšia voľba pre malé námestie. Modernistický štýl kladie dôraz na kovové prvky, zaoblené rohy a sklenené povrchy. Aby ste sa vyhli pocitu sterility v ošetrovacej miestnosti, môžete pridať trochu dreva (podlaha, stolová doska), jasne ozdobiť zásteru a miesto farebných jedál a stoličiek.

Čierna kuchyňa v modernom štýle

Čierna v modernom štýle sa častejšie používa pri akcentačných kontrastoch s dôrazom na bielu a oceľovú. Ale sú tu celkom avantgardné možnosti v podobe sád odtieňov uhlia. Niekedy sa dajú zriediť drevenými textúrami alebo veľkými farebnými prvkami (napríklad niektoré fasády sú natreté oranžovou, červenou, žltou). Je lepšie používať čierne v priestranných izbách.

Červená kuchyňa v modernom štýle

V kombinácii s bielou a kovovou lesklou červenou farbou dodá kuchynskému interiéru veselý jas. Môžete si vybrať akýkoľvek odtieň - od klasickej šarlátovej až po ušľachtilú vínovú alebo frivolnú ružovú. V malých miestnostiach je vhodné použiť ľahké, tlmené tóny pre malé akcenty alebo jednotlivé skrinky.

Modrá kuchyňa v modernom štýle

\ t

Sky-modrá, tyrkysová, tmavomodrá v modernom štýle vyzerajú futuristicky a pripomínajú niečo ako interiér kozmických lodí z filmov.Farby tejto rady sú upokojujúce a chladné, takže sú dobré pre južné izby. A podľa psychológov, modrá znižuje chuť k jedlu - čo znamená, že v takejto kuchyni bude ľahšie držať sa diéty.

Moderná zelená kuchyňa

Farba jarného lístia je najlepšou voľbou, ak chcete, aby bola kuchyňa jasná a zároveň pokojná. Béžová stena bude dobrým zázemím pre zelené slúchadlá a sivé a drevené vložky budú ďalej zdôrazňovať jej krásu.

Hnedá kuchyňa v modernom štýle

Odtiene hnedej od béžovej až po tmavú čokoládu sú nadčasovou klasikou v dizajne bytov a domov. V moderne zariadenej kuchyni bude takáto paleta vyzerať pevná a obmedzená, najmä ak ju pridáte s mliečne bielym, krémovým alebo krémovým pozadím. Môžete experimentovať s viac jasných prvkov - zelená, oranžová, žltá.

Dekorácie kuchyne

\ t

Inovatívne materiály, všetko moderné a praktické - vizitka modernistického štýlu. Ide o absolútne urbanistický dizajn, v ktorom sú prírodné textúry úplne nahradené umelými textúrami a ani štruktúra dreveného nábytku sa neobjavuje pod vrstvou lesklého smaltu.

Paul

Aj keď sa polymérna samonivelačná podlaha začala používať pomerne nedávno, zdalo sa, že je navrhnutá pre modernosť - aký iný povlak sa môže pochváliť takým hladkým, hladkým povrchom?

Nemali by sme však zanedbávať tradičné materiály: linoleum, dlaždice, porcelán aleboVhodný je tiež laminát odolný voči vlhkosti. Hlavnou vecou je, že podlaha nakoniec dopadla monotónne a so zrkadlovým efektom.

Steny

Dokonale hladké vertikálne pozadie v kuchyni v modernom štýle možno vytvoriť pomocou lesklého náteru (akrylátová alebo latexová voda-disperzná farba), umývateľných vinylových tapiet a panelov z PVC. Prednosť by sa mala venovať monochromatickej povrchovej úprave, ale je povolený vzor vo forme mäkkých pruhov alebo vlnoviek.

Pre zásteru vyberte vodotesný povlak, napríklad sklenený panel. Ak umiestnite za jej úzku tapetu s mestskou krajinou, môžete zmeniť interiér a dať mu ďalšiu perspektívu.

Strop

Ideálnym riešením pre strop v kuchyni v modernom štýle je zrkadlová strečová fólia. V bielej farbe bude opticky zväčšovať výšku miestnosti a rozširovať priestor.

Môžete sa tiež obmedziť na jednoduché maľovanie alebo usporiadať oválnu alebo asymetrickú konštrukciu zavesených sadrokartónových dosiek (napríklad cez jedálenský kút). Tiež tu harmonicky zapadajú do stropu regálu s kovovými alebo plastovými prvkami.

Textílie

Látky v modernom štýle, ak sa používajú, potom minimálne. Z hľadiska praktickosti a štýlu sú pre kuchynské okno optimálne žalúzie, kompaktné rímske, valcové alebo skladané záclony. Textil je lepšie zvoliť syntetické, s vodoodpudivými vlastnosťami.

Ubrus v tomto štýle nie jeje k dispozícii, ako aj poťahy stoličiek, vankúše atď.

Nábytok a spotrebiče do kuchyne v modernom štýle

\ t

Charakteristickým znakom kuchynského nábytku pre modernistický štýl je hladký povrch, ako keby sa odlievali z lesklých plastov, zjednodušených tvarov, chýbajúcich panelov, dekorov, kovaných alebo samostatne pripevnených prvkov. Všetko vyzerá pevné, akoby len z dopravníka. Zdá sa, že to je to, ako si fantasy spisovatelia predstavovali interiér 21. storočia pred polstoročím.

Kuchynská súprava

Výber materiálov pre náhlavnú súpravu je malý - rad dreva, drevotrieskových dosiek alebo drevovláknitých dosiek, MDF. Fasády môžu byť natreté smaltom, pokryté PVC fóliou alebo plastovými panelmi. Ak sú dvere pripevnené k hliníkovému profilu, nielenže sa prispôsobia štýlu, ale tiež sa zvyšuje životnosť výrobkov, čím sa chráni konce pred vlhkosťou. Charakteristickým znakom moderných náhlavných súprav - horizontálne orientovaných fasád s úzkymi držadlami, línií z leštenej ocele.

Ak má kuchyňa nízky strop, je žiaduce vyvážiť výšku s veľkými prvkami vertikálne (chladnička, skriňa, kapota s dlhým potrubím). V malom priestore slúchadiel je lepšie ho usporiadať do tvaru písmena L, čím sa čo najviac využije priestor v rohoch. Ak je priestor miestnosti veľký, urobia sa aj iné typy dispozícií.

Stravovanie

Nábytok pre jedálenský kút v secesnom štýle - kompaktné stoly alebo úzke regály na dvoch okrúhlych kovových nohách, nízke jednolôžkové pohovky szaoblené rohy, tavené plastové stoličky a vysoké stoličky, opäť na oceľových nohách.

Výhodou takéhoto nábytku je jeho nízka cena, nízka hmotnosť a hygiena - hladké povrchy sa veľmi ľahko čistia od prachu, nehromadia drobky a nečistoty.

Ak nie je dostatok miesta pre plnohodnotnú jedálenskú časť, rozšírený parapet, deliacu priečku, skladacie alebo skladacie konštrukcie, možno použiť ako stôl.

Skladovacie systémy

\ t

Pre pohodlie umiestnenia riadu, kuchynských spotrebičov, spotrebičov, výrobkov a rôznych drobností by mala byť náhlavná súprava vybavená priestrannými policami, zásuvkami, vertikálnymi a uhlovými mriežkami, polomerom.

Pri objednávke nábytku stojí za to tiež identifikovať výklenky pre vstavané spotrebiče - takže moderná kuchyňa bude vyzerať elegantne a premyslene. Otvorené police tu nie sú vítané kvôli ich nepraktickosti. Povolené sú len niektoré priesvitné sklenené fasády, za ktorými sa dajú uskladniť poháre na víno a poháre.

Chladnička

Aby chladnička nevyzerala na pozadí úzkych skriniek ťažkopádne, je potrebné na ňu vyčleniť samostatný výklenok. V malej kuchynke na to môžete nastaviť spíž. Kompaktný model s 2-3 policami sa zmestí do náhlavnej súpravy na vhodnej úrovni.

V secesnom štýle by chladnička a iné spotrebiče nemali byť skryté, najmä ak je moderná, s krásnym dizajnom a chrómovými dverami.

Osvetlenie v kuchyni v modernom štýle

Atmosféra každej miestnosti závisí od osvetlenia. Najlepší doplnok do kuchyne v secesnom štýle bude neutrálny biely alebo prírodný žltý odtieň lámp.

Najpohodlnejším, najekonomickejším a najbezpečnejším riešením je teraz technológia LED. Bodové diódy môžu byť inštalované okolo obvodu stropu, namontované v náhlavnej súprave nad stolom.

V strede kuchyne, ako aj nad jedálenským priestorom by bol vhodný závesný luster - oceľ, keramika alebo sklo, zefektívnené vo forme oceľovej rúry alebo stolnej lampy.

Dizajn kuchyne v modernom štýle - foto

Zozbierali sme viac možností na zdobenie kuchýň v modernom štýle v našom výbere fotografií. Tieto projekty vám pomôžu zistiť, ako môže tento dizajn vyzerať v reálnych podmienkach.

Venujte pozornosť detailom - aký druh dekorácie sa používa na steny alebo na podlahu, aké sú výhody a nevýhody nábytku, aké pohodlné bude v tomto prostredí pripraviť. Pozorovaním môžete lepšie naplánovať pripravované opravy a vyhnúť sa mnohým chybám!

Video: Secesná kuchyňa - Nápady na dizajn interiéru