Dizajn kuchyne v klasickom štýle (+65 fotografií)

Symetrické línie, elegantné formy, diskrétne farby - to sú hlavné znaky klasického štýlu. Tento dizajn dodá kuchyni aristokratický vzhľad, urobí z neho model harmónie a čistoty. Elegantný a praktický, klasický je ideálny pre dizajn ako malý kútik na varenie a priestranné izby. Ak sa zároveň používa vysoko kvalitné materiály, rovnako ako spoľahlivý nábytok, ďalšie opravy môžu byť zabudnuté na dlhú dobu, pretože kuchyňa v klasickom štýle nikdy nevyjde z módy.

Vlastnosti klasického štýlu

Jeden pohľad na klasický interiér stačí na to, aby sa zamiloval do svojej spoľahlivosti a luxusnej dokonalosti. Vysoké svetelné stropy, veľké okná, dokonale vybraná paleta farieb, dobrý nábytok - to všetko vytvára atmosféru pohody, stability a trvanlivosti.

Z použitých materiálov sú najdrahšie: prírodné drevo, leštený kameň, krištáľ svietiaci na slnku a elegantné tkaniny. Základným atribútom klasického štýlu je bohatý dekor. Interiér zdobia umelé rezbárske práce, kované kovové výrobky, sadrokartónové výlisky, vzácna keramika a maľby slávnych umelcov.

Klasika je vždy pozoruhodná pre dokonalé proporcie, čistotu, v nej je každá vec na svojom mieste a vo všeobecnosti dizajn vyzerá ako jediný dokonalý súbor.

Farba kuchyne v klasickom štýle

Klasický štýlznamená obmedzenie vo výbere odtieňov. Svetlé, pestré farby, rovnako ako tie špinavé, sú takmer nikdy nájdené v nádhernej klasike. Neexistuje žiadny priestor pre viditeľné výkresy, najmä geometrické. Vyznačuje sa pokojným, monotónnym pastelným gamutom, rozptýleným drahými kovmi, ako aj podčiarknutou nádherou prírodných textúr.

Biela kuchyňa

V klasickom interiéri je nevyhnutne prítomná biela farba. Je nepostrádateľný pri výzdobe stropu, stien a niekedy aj podlahy. Kompletne biela kuchyňa - indikátor rafinovanej chuti.

Niekedy sa táto čistá farba kombinuje so zlatom, béžovou a tmavohnedou farbou, ale spravidla ide o malé doplnky. Vo všeobecnosti klasika netoleruje súčasné použitie viac ako troch odtieňov.

Pastel Kitchen

V skutočnosti je stále biela, ale sotva viditeľná prímes žltej, ružovej, levandule alebo kávy. Ivory, šampanské, creme brulee alebo vanilková paleta dodávajú interiéru jemnosť jari, čo ho robí pokojným a jemným.

Studené pastelové farby - svetlomodrá, mäta, sivastá - vhodnejšia pre štýl Provence ako pre klasiku.

Kuchyňa Brown

Textúra drahého dreva, leštená alebo lakovaná - elegantná voľba do kuchyne v klasickom štýle. Najbežnejšie odtiene sú od orechovej a mliečnej čokolády až po hlbokú farbu čiernej kávy.

Mäkká béžová farba môže byť použitá v pozadí aNábytok, parkety, a občas stolové dosky a zástera náhlavnej súpravy zostávajú bohaté na hnedú. Zvlášť elegantný vzhľad tmavého okraja a malé škvrny hnedej farby na mliečne bielych povrchoch.

Kuchyňa so zlatou farbou

Teplé zlato je ideálnym doplnkom klasického štýlu v interiéri kuchyne. To môže krásne zdôrazniť snehobiely dizajn, čo mu ušľachtilý lesk.

Môžete si vybrať napríklad ľahkú tapetu s takýmito reliéfnymi doplnkami (kľučky dverí, kohútiky, vodovodné batérie, rámy na obrazy a zrkadlá), lustre, bagety na strope. Nábytkové fasády so zlatými ornamentmi alebo rezbami budú vyzerať ako múzejné kusy alebo šperky.

Dokončovanie kuchyne v klasickom štýle

\ t

Čas nemá nad klasikou žiadnu moc. Kuchyňa v tomto štýle by mala vyzerať, akoby zostala nezmenená o dvesto rokov neskôr. Nemenná trvanlivosť, spoľahlivosť a trvanlivosť - hlavné kritériá, ktoré musia byť predložené pri výbere materiálov na konečnú úpravu.

Paul

Na dokončenie podlahy v kuchyni sú vhodné nátery odolné voči vlhkosti a ľahko čistiteľné. Môže to byť prírodné parkety, pokryté vodou odpudzujúcim lakom, keramickou dlažbou, umelým kameňom, porcelánovým kameninovým tovarom, korkovými kobercami, linolea pokojného sfarbenia.

Ak je povrch materiálu studený (najmä kameň a keramika), odporúča sa nainštalovať systém „teplej podlahy“. Mimochodom, takéto rozhodnutie umožní odmietnuťprídavné kúrenie a úspora miesta v malej miestnosti.

Ak je kuchyňa malá, potom na dokončenie podlahy je lepšie zvoliť homogénne ľahké prvky strednej veľkosti, je možné s textúrou dreva alebo mramoru.

Steny

Všeobecné pozadie a atmosféra vždy vytvárajú presne steny. A hoci v kuchyni sú často zatvorené headsetom, pod stropom sú stále otvorené priestory, pri dverách av blízkosti jedálenského priestoru.

Vzhľadom na vysokú vlhkosť v tejto miestnosti, maľovanie akrylovými a latexovými kompozíciami, vinylové tapety, sklenené vlákna možno použiť na dokončenie stien. Je lepšie obložiť zásteru s malým štvorcom alebo diamantom tvarovanou dlažbou, hladkým ozdobným kameňom.

V malej klasickej kuchyni by steny mali byť jednohlasé, jasné a harmonicky kombinované s inými predmetmi.

Strop

V starých šľachtických domoch boli stropy vždy vysoké. Vizuálne sa dajú zdvíhať v moderných priestoroch pomocou sadrokartónových konštrukcií v tvare bieleho matného rámu okolo okrajov a strečového lesklého filmu v strede.

Pozlátenie, objemové štuky, veľké dekorácie a veľké lustre sú prípustné len vtedy, ak je kuchyňa naozaj veľká a jej výška je najmenej 2,8 m.

Bez ohľadu na to, aké odtiene sa používajú v samotnom interiéri, strop v kuchyni v klasickom štýle by mal byť vždy biely.

Textílie

Záleží na výbere tkanín, či bude interiér vyzeraťholistické a úplné. Pre klasickú kuchyňu sú vhodné textílie v monochromatickej svetlej palete od bielej po béžovú, niekedy so zlatými ornamentmi.

V malých miestnostiach je lepšie zostať na svetlých priesvitných závesoch alebo roletách a v priestranných a dobre vetraných by ste si mohli dovoliť ťažké závesy. Ten by mal byť vyrobený z bohatých materiálov: satén, žakár, satén a brokát.

Nábytok a kuchynské spotrebiče

\ t

V klasickom interiéri je veľmi dôležité používať kvalitné a kvalitné veci. Takéto zbierky nábytku vyrábajú nielen talianske spoločnosti, ale aj mnohí ruskí výrobcovia. Medzi nimi môžete často nájsť veľmi slušné možnosti za prijateľnejšiu cenu.

Kuchynská súprava

\ t

Klasická kuchynská stena je takmer vždy prírodné drevo, v extrémnych prípadoch veľmi dobrá imitácia drevotrieskovej dosky. Fasádu je možné natrieť svetlým smaltom alebo zachovaním jedinečného prírodného dizajnu pokrytého priesvitným lakom. Dekoratívne prvky sú symetrické, mierne tmavšie, zlaté alebo kontrastné.

V závislosti od usporiadania miestnosti môžu byť náhlavné súpravy umiestnené pozdĺž jednej steny s písmenom D alebo U. V priestranných kuchyniach je v strede doplnená masívnym stojanom na pult alebo barovým pultom v rovnakom dizajne.

Stravovanie

Klasický interiér kuchyne neumožňuje žiadne lavice, stoličky alebo nízkesedacie súpravy. Ako sedadlá môžu byť použité výlučne vyrezávané stoličky s vysokými operadlami, čalúnené a niekedy aj s podrúčkami.

Stredom jedálenského priestoru je stôl pravidelného geometrického tvaru (štvorcový, okrúhly, obdĺžnikový alebo oválny). Spravidla má krásny hladký povrch a nie je pokrytý obrusom.

Chladnička

Vzhľadom na to, že za starých čias bola úloha chladničky vykonávaná samostatnými budovami - pivnicami, tento veľký elektrický spotrebič dobre nezapadá do klasického dizajnu.

Aby nedošlo k zničeniu atmosféry, môžete ju jednoducho vložiť do výklenku náhlavnej súpravy a zamaskovať ju v súlade s ostatnými skrinkami. Ak to nie je možné, mali by ste sa pozrieť na model v klasickom štýle alebo dekorovať povrch sami, napríklad pomocou pastelových smaltov alebo filmu s efektom mramoru.

Výzdoba klasickej kuchyne

V kuchyni v klasickom štýle budú vhodné veľké kruhové hodinky s rímskymi číslicami, výlisky z omietok, stĺpy, kované predmety so zlatým listom, brošne na šperky na záclony, vynikajúce lambrequiny a cvočky. Na otvorené police je možné umiestniť biele porcelánové riady, keramické a alabastrové figúrky.

Z obrázkov je lepšie vybrať zátišie a krajiny v teplých jesenných farbách s dôrazom na ich krásu so zlacenými alebo drevenými rámami.

Radostná nálada pomôže vytvoriť kytice záhradných kvetov, najmä bielych, žltých a broskyňových ruží.

Výber správneho osvetlenia

V klasickom kuchynskom interiéri by malo byť čo najviac svetla. Odtieň je lepšie zvoliť prirodzený - teplý biely alebo žltkastý. Pre tieto ideálne LED-lampy.

Kompaktné bodové svietidlá namontované v náhlavnej súprave, ktoré vám pomôžu rýchlo nájsť správne veci; nad pracovnú dosku, budú tiež šetriť prsty pred zranením, a v blízkosti umývadla vám umožní starostlivo sledovať čistotu dosiek.

Ďalšie stropné svietidlá sú umiestnené na strope a v centre určite potrebujete luxusný závesný luster. Avšak, ak je kuchyňa malá, potom je lepšie nahradiť luster malým bielym a zlatým stropom.

Vedľa jedálenského priestoru budú vhodné svietniky alebo opäť - visiace v strede krištáľového lustra.

Kuchyňa v klasickom štýle - foto

Naša galéria obsahuje najlepšie fotografie kuchynského dizajnu v klasickom štýle. Tu nájdete rôzne nápady na dizajn. Nechajte sa inšpirovať!

Návrh kuchynky v klasickom štýle

Návrh kuchyne a obývačky v klasickom štýle

Svetlé kuchyne v klasickom štýle

Rohová kuchyňa klasického dizajnu

Video: Kuchyne v klasickom štýle - interiérový dizajn