Dizajn kuchyne v Chruščove: 80 nápadov na interiér (fotografie)

Apartmány v Chruščov domy sú známe, že niektoré z najviac nepohodlné rozloženie s malými miestnosťami. Kuchyne z nejakého dôvodu, najmä padli do hanby vtedajších architektov, ktorí im dali malú plochu nepresahujúcu 6 m2. Moderné dizajnéri vedia veľa spôsobov, ktoré vám pomôžu správne naplánovať priestor, nainštalovať potrebný nábytok a vytvoriť príjemnú atmosféru. Všetky tieto triky s vami zdieľame v našom článku.

Ako začať opravovať kuchyňu v Chruščove?

Prvá vec, ktorú treba urobiť pri zriaďovaní rekonštrukcie kuchyne v Chruščove, je naplánovať všetky fázy procesu, rozhodnúť o štýle a farebnej schéme dizajnu, vybrať dokončovacie materiály pre všetky povrchy a nábytok. Na začiatku stojí za zváženie možnosť zvýšenia plochy prostredníctvom prestavby. Mnohí majú tendenciu kombinovať kuchyne so susednými miestnosťami a demontovať stenu. A takýto krok sa úplne ospravedlňuje, pretože umožňuje získať priestrannejšiu kuchyňu - obývaciu izbu, kde si môžete vybrať priestor na usporiadanie plnohodnotného jedálenského priestoru. Je to však možné, ak stena medzi kuchyňou a miestnosťou nie je nosná, inak je jej demontáž zakázaná.

Môžete sa tiež pokúsiť dosiahnuť povolenie na čiastočnú demoláciu - v tomto uskutočnení je stenová priehradka čiastočne zbúraná, spravidlajeho hornej časti, a bočné a spodné, aby sa pod barom alebo jedáleň. Rekonštrukcia môže byť vykonaná v inom smere, napríklad kombinovať kúpeľňu s WC, a pohybovať stenou vedľa kuchyne v smere do kúpeľne. Samozrejme, že na dlhé vzdialenosti nebudete mať prospech z tohto, ale aj 1 - 2 m2 M. v tomto prípade hrajú dôležitú úlohu, čo vám umožní umiestniť napríklad jedálenský kút. Dobrou technikou bude inštalácia zrkadlového povrchu nad stolom, ktorý bude odrážať protiľahlé okno a vizuálne zväčšovať priestor.

Ak je možnosť s prestavbou z nejakého dôvodu vylúčená, budeme vychádzať z toho, čo máme: čerpáme z papiera plán umiestnenia potrebných zón. Je dôležité okamžite určiť, ktorý z nich dáva prednosť. Ak je rodina veľká a je zvyčajné variť veľa, kuchynská súprava s pracovným priestorom by mala byť kompletná av prípade, že jeden alebo dvaja ľudia žijú, ktorí radi prijímajú hostí, stojí za to sa postarať o usporiadanie jedálenského komplexu. Po rozhodnutí o tom, kde a aký nábytok bude stáť, vyberieme a spočítame počet dokončovacích materiálov. Ďalej Vám poskytneme mnoho užitočných tipov, ako si vybrať všetko, čo potrebujete pre opravy.

Farby a štýly interiérov

Pre malú kuchyňu v Chruščove je vhodnejšia svetlá paleta, ktorá dáva miestnosti atmosféru ľahkosti a vzdušnosti. Takýto dizajn je typický pre také moderné štýly ako minimalizmus, hi-tech, škandinávsky smer aSamozrejme, klasické. To neznamená, že kuchyňa musí byť oblečená v snehobielej farebnej schéme - bude to vyzerať úplne opustené a podobať sa nemocničným miestnostiam než útulnému domu. Môžete si vybrať svetlé pastelové farby na dekoráciu alebo nábytok. Napríklad kuchyňa vyrobená v minimalistickom smere dokonale spojí bielu a sivú paletu a zavedenie piesočnatej alebo hnedej farby môže vytvoriť prechodný prízvuk. Takáto kuchyňa sa vždy vyznačuje prísnymi líniami a absenciou dekoratívnych prvkov - všetko je veľmi jednoduché a vkusné.

High-tech kuchyňa bude vyzerať skvele aj v jednofarebnom dizajne, pretože tu je hlavná myšlienka podčiarknutá prítomnosťou moderných technológií, detailov kovových detailov, ako aj originálneho príslušenstva, ktoré vyzerá veľmi výhodne na bielom pozadí.

Ľahký drevený nábytok v klasickom štýle dokonale zahrá na pozadí krémových stien, najmä ak ide o tapetu s malým vzorom. Luxus a elegancia smeru budú potvrdené úhľadnými detailmi náhlavnej súpravy, prítomnosťou pozlátenia alebo bronzu v príslušenstve.

Ak sa nebojí svetlých akcentov, lesk lesklých povrchov, vyrobený v kontrastných farbách - môžete si zariadiť malú kuchyňu v modernom štýle. Tu je veľké množstvo kovových a plastových častí nábytku, ktoré majú často zakrivené, asymetrické tvary.

Malá kuchyňa v Chruščove s lesklými fasádami je celkom možné zariadiť v červenej farbe,žlté, zelené, modré tóny, striedajúce sa so svetlými rovinami. Kombinácie farieb sú teraz relevantné: béžovo-hnedá, čierna a biela, kde je tmavý odtieň najčastejšie prítomný v dizajne spodnej vrstvy a svetlo je na vrchole. Takýto odstupňovaný prechod z tmavej podlahy na svetlý strop prispieva k vizuálnej expanzii malej plochy.

Materiály dokončovacie

\ t

Oprava akýchkoľvek priestorov začína povrchovou úpravou. Vzhľadom na to, že hovoríme o kuchyni, v ktorej prevláda individuálna mikroklíma, je potrebné starostlivo pristupovať k výberu materiálov - po tom všetkom, opravy sa nerobia na jeden rok, steny, podlaha a strop by si mali zachovať svoju pôvodnú príťažlivosť po dlhú dobu.

Pohlavie

Pre podlahy v kuchyni v Chruščove, je lepšie dať prednosť dlaždice, pretože je odolný, spoľahlivý, má vysokú odolnosť voči vlhkosti a teplotným zmenám. Laminát je tiež moderná možnosť, ale vzhľadom k tomu, že vlhkosť sa bude neustále hromadiť v malej miestnosti, nebude trvať tak dlho. Prípadne môžete položiť linoleum. V poslednej dobe nie je veľký dopyt, pretože je považovaný za zastaraný typ povrchovej úpravy, ale pre kuchynské linoleum môže byť ziskovým riešením, okrem toho, moderné modely majú pomerne atraktívny vzhľad.

Steny

Existuje omnoho viac možností na dokončenie steny v kuchyni a každý z nich má svoje výhody. Najslávnejšie od sovietskych čiasmaľba je braná do úvahy, iba kuchyne už nie sú maľované ako predtým, delia stenu vodorovne na dve farby (horná je biela, spodná je modrá, zelená, atď.). Dizajnéri prichádzajú s mnohými variáciami, ako maľovať malú miestnosť tak, aby vyzerala krásne a štýlovo. Áno, a obrovská škála farieb vám umožní vybrať si najodolnejšiu kompozíciu, ktorá sa nebojí špecifických podmienok kuchyne.

Pozornosť si zaslúžia aj keramické obkladačky. Podľa svojich technických vlastností je niekoľkokrát vyššia ako u iných typov povrchových úprav. Dnešné interiéry nie sú vyrobené tak, aby sa obliekli do dlaždíc - spravidla tvoria steny pracovného priestoru. Pre malú kuchyňu je vhodnejšie vybrať si malé dlaždice, ktoré poskytujú viac priestoru, alebo zábavnú mozaiku.

Použitie dekoratívnej omietky poskytuje obrovské možnosti z hľadiska výberu farby, textúry. Je dokonale umývaný, zbavený prachu a slúži dlhú dobu. Ak vo svojej práci používate skutočných profesionálov, môžete získať jedinečný dizajn stien, ktorý spôsobuje skutočný obdiv, ale náklady na takéto potešenie nebudú malé.

PVC panely možno inštalovať nezávisle. Ich výhodou je, že nemusíte dokonale zladiť steny - materiál skryje všetky nedostatky. Nie sú drahé a vyzerajú veľmi atraktívne.

Tapety by si mali vybrať výlučne umývateľné. Aj keď máte v úmysle lepiť ich na stenu, vzdialenú od pracovného priestoru, v komprimovanom priestore znečistenia tak či onakpadne na steny. S pomocou tapety môžete nielen vytvoriť krásny dizajn, ale aj upraviť priestor. Napríklad, keď ste vložili tapetu do horizontálneho pásu, vizuálne rozšírite priestor a vertikálne pruhy „zdvihnú“ strop. Čo by sa malo vyhnúť, sú veľké výkresy. Ak nie je monofónna tapeta splnená, môžete si kúpiť plátno s malou nenápadnou potlačou, aby nedošlo k preťaženiu malého priestoru.

Strop

Najlepšou možnosťou pre malú kuchyňu v Chruščove bude dizajn stropného povrchu s lesklým strečovým plátnom. Jeho žiarivý povrch má zrkadlové vlastnosti, ktoré vytvoria dodatočný priestorový efekt. Tkaniny sa ľahko čistia a dobre znášajú všetky kuchynské procesy. Je lepšie zvoliť materiál vo svetlej palete - bielej, smotanovej, ktorá „umyje“ hranice kĺbov so stenami.

Strop môžete prekryť farbou alebo omietkou, ale stojí za to zvážiť, že bude potrebné kvalitatívne vyrovnať, čo si vyžiada veľa času a úsilia.

Závesné konštrukcie zo sadrokartónových dosiek sú populárnou možnosťou moderného dizajnu. Ale pre malú kuchyňu musíte zvoliť najjednoduchšiu možnosť. Takýmto spôsobom môžete napríklad usporiadať iba obvod a viesť pozdĺž skrytého osvetlenia obrysu, čím sa vyhladí nedostatok tucet centimetrov ukradnutých konštrukciou. V tomto prípade sú sadrokartónové panely vybavené bodovým osvetľovacím systémom.

Nábytok do kuchyne v Chruščove

Nábytok by sa mal vyberať na základe potrieb rodiny. Vzhľadom k tomu, kuchyňa je malá, musíte starostlivo zvážiť, čo je naozaj potrebné tu, a to, čo možno zlikvidovať. Môžete inštalovať malú lineárnu súpravu pozdĺž vzdialenej steny alebo viac dimenzionálneho uhlového, ktorý bude mať väčší počet skriniek a zásuviek na skladovanie kuchynského náradia. Chladnička je spravidla inštalovaná oknom a parapet môže byť použitý na pokračovanie v pracovnom priestore alebo na ozdobenie jedálenského stola. Venujte pozornosť transformačné nábytok, ktorý bude najlepšou voľbou pre malé kuchyne - to môže byť skladací jedálenský stôl a stoličky, pull-out dosky zabudované v sade.

Osvetlenie a dekorácia

Kuchyňa v Chruščove by mala byť dobre osvetlená, ale veľké lustre a stropné svietidlá by mali byť zlikvidované. Najlepšie je použiť bodové osvetlenie, umiestnenie žiaroviek po obvode miestnosti a priestor nad stolom poskytuje dodatočné osvetlenie. V niektorých moderných kuchyniach sú vstavané senzory, ktoré reagujú na otvorenie dverí - potom sa automaticky zapne tajné svetlo.

Nasýtená výzdoba tu nie je vítaná, pretože „tvrdosť“ jasných farieb zaplní priestor. Hlavnou dekoráciou môže byť cieľová stena pracovného priestoru. Tu si môžete dať dlaždice s malými ornamentmi, vzory, napríklad v patchwork štýle, nastaviťplastové panely napodobňujúce v súčasnosti populárne murivo. Vynikajúcou možnosťou by bola povrchová úprava povrchu s jasným trojdimenzionálnym vzorom alebo zrkadlovým povrchom - to poskytne pracovnej ploche určitú hĺbku a zvýši jej objem. Dekor môže byť textílie na oknách, malé obrázky, panely, elegantné vinylové samolepky.

Dizajn kuchyne v Chruščove - foto

Dúfame, že náš článok vám pomohol zistiť, ako môže byť dizajn kuchyne v Chruščove. A teraz, aby sme posilnili všetky vyššie uvedené, ponúkame navštíviť našu galériu, kde sme sa snažili zbierať najlepšie fotografie hotových interiérov. Šťastné prezeranie!