Dizajn kuchyne 9 m2 (80 obrázkov)

Rozloha kuchyne 9 m2. typické pre byty v panelových výškových budovách. Tento záznam vám umožní kompaktne umiestniť zariadenie, slúchadlá s mikrofónom a jedálenský kút, ktorý je vhodný pre 3 - 4-člennú rodinu. V niektorých prípadoch môže byť miestnosť ďalej rozšírená kombináciou s lodžiou, špajzou, chodbou alebo obývacou izbou. V tomto článku nájdete príklady s fotografiami o tom, ako môže vyzerať moderný dizajn 9-metrovej kuchyne, ako aj užitočné tipy na jeho dizajn.

Vlastnosti kuchynského dizajnu 9 m2.

Deväťmetrovou kuchyňou je najlepšia voľba pre ergonomické usporiadanie pracovných a jedálenských priestorov. Postupná prístupnosť všetkého potrebného uľahčuje proces varenia, čím sa eliminuje potreba vykonávať zbytočné pohyby, pričom sa ponecháva dostatok voľného miesta.

Kuchynská súprava

Pri výbere takéhoto celkového nábytku je veľmi dôležité správne vypočítať rozmery: musia zodpovedať veľkosti stien a musia byť vhodné pre majiteľov z hľadiska výšky. Výber usporiadania, musíte sa zamerať predovšetkým na architektonické prvky miestnosti, umiestnenie okien, dverí a komunikácií.

Priama (lineárna) súprava- najlepšie riešenie pre úzke miestnosti typu chodby alebo otvorené kuchynské priestory v štúdiových apartmánoch. V prvom prípade, ak sú dvere a okno umiestnené na protiľahlých koncoch stien menšej dĺžky, bude musieť byť chladnička nainštalovaná v tom istom rade so skrinkami (alebo vstavanými) a pre jedálenský stôl môžete použiť priestor v blízkosti okna.

Súprava v tvare Lv kuchyniach s rozlohou 9 m2. vyskytuje najčastejšie. Toto usporiadanie umožňuje efektívne spravovať rohové priestory a vytvoriť pohodlný pracovný trojuholník medzi sporákom, umývadlom a chladničkou.

Suita v tvare Uje ideálna pre kuchyne kombinované s obývacou izbou alebo lodžiou. V tomto prípade je jedna zo strán obsadená stolom alebo barovým pultom, ktorý sa súčasne používa ako miesto na varenie aj ako jedálenský stôl. Usporiadanie písmena P je vhodné aj pre štvorcové izby bez okna, ale jedálenský kút sa tam nehodí.

Súprava s ostrovommôže byť dobrým riešením pre kuchyňu s rozlohou 9 m², ak má kompaktnú veľkosť a vrcholový stôl je dosť úzky. To môže tiež byť použitý ako stôl pre jedlá tým, že niekoľko vysokých bar stolice vedľa nej (je lepšie sa dostať skladacie tie, takže nemajú zasahovať do varenia zvyšok času).

Najlepšie farebné kombinácie

Aj keď kuchynský priestor umožňuje odvážne kontrasty, ale pri výbere nábytku a výzdoby stále stojí za to. Pre harmonický interiér bude stačiť 2-3 základných farieb.

Monochromatické povrchy sú vhodnejšie ako množstvo vzorov, ale nenápadný dizajn dlaždíc alebo zaujímavá tlač fotografií môže byť vrcholom interiéru.

V miestnosti na varenie by boli vhodné veselé farby: vápno, žltá, oranžová alebo všetkoodtiene červenej. Všetky sú perfektne kombinované s achromatickou paletou: biela, sivá, čierna.

Studené tóny, ako je modrá, tyrkysová, fialová, nie sú veľmi vhodné pre interiérový dizajn kuchyne s rozlohou 9 m2: potláčajú chuť do jedla a môžu v miestnosti vyzerať ako kúpeľňa.

Ventilátory prírodného sortimentu môžu byť poučení, aby sa rozhodli pre teplé béžovo-hnedé odtiene prirodzeného dreva a kameňa; Milovníci špičkových technológií si určite vychutnajú štýlovú kombináciu čiernej a chrómovej ocele.

Zväčšiť priestor 9-metrovej kuchyne

Vizuálne zväčšte kuchynský priestor o rozlohe 9 m2. Pomôže vám niekoľko jednoduchých pravidiel, ktoré zvyčajne používajú interiéroví dizajnéri.

Zabudovaná technológia

Objednať súpravu s výklenkami pre celkové elektrické spotrebiče: rúru, umývačku riadu, kávovar, mikrovlnnú rúru, mrazničku a chladničku.

Vynikajúcim riešením by bolo umiestniť ich do samostatného stojanu, ako je znázornené na fotografii - tým by sa odstránil problém s prepojením káblov na každú jednotlivú položku.

Lesklé textúry

Zrkadlový lesk je známy spôsob, ako urobiť priestor objemnejším. Lesklý povrch strešného stropu, preskleného bieleho obkladu a snehobielych frontov náhlavnej súpravy naplní interiér kuchyne vzduchom a svetlom.

Horizontálne čiary

Spravidla 9 metrovkuchyne majú štvorcový vzhľad. Ak chcete vizuálne vytiahnuť steny a tvar miestnosti do obdĺžnika, môžete položiť prízvuk horizontálne s jasnými dlaždicami alebo vybrať pruhovaný súbor.

Funkčné parapety

\ t

Ak chcete zachovať prázdny priestor okna, vymeňte bežný parapet za funkčnú stolovú dosku, do ktorej môžete tiež nainštalovať umývadlo (odporúča sa nejakým spôsobom ochrániť sklo pred trvalým postriekaním) a pod ním usporiadať ďalšie skladovacie systémy.

Priehľadný nábytok

\ t

Drevený stôl v kuchyni 9 m2. Niekedy sa to môže zdať príliš ťažkopádne, ale model s tenkými kovovými nohami a sklenenou tabuľou sa tu perfektne hodí. Dokonalým doplnkom k tejto ľahkej konštrukcii budú číre akrylové stoličky.

Fotografický papier a fotopanel

Moderná kvalita tlače na rôzne materiály umožňuje, aby bol interiér každej kuchyne jasný a neobvyklý.

Na prehĺbenie priestoru je lepšie zvoliť obrazy s perspektívnym pohľadom (namiesto kvetov alebo zátiší - krajiny, panorámy) a realistickú hru svetla. Ak sa vám páči obrázok, môžete ozdobiť voľnú stenu, fasádu náhlavnej súpravy, zásteru alebo dokonca dvere - v každom prípade to bude vyzerať veľkolepé.

Dizajn kuchyne 9 m2 s balkónom

Rekonštrukcia kuchyne spojením s lodžiou alebo balkónom umožňuje zvýšiť užitočný priestor o 2-3metrov štvorcových. Ale pretože nosná stena domu sa dotýka, každá práca sa môže začať až po odsúhlasení dokumentov príslušnými orgánmi a mala by byť vykonaná odborníkmi.

Po pripravení plošiny a bezpečnom izolovaní balkóna si môžete zariadiť jedálenský kút alebo posedenie, dať chladničku alebo skrinky na skladovanie potravín.

Opcie s prevodom do bývalej lodžie kachle alebo umývadla vyžadujú osobitné povolenie, pretože v bytových domoch sú plynovody a kanalizačné potrubia zvyčajne prepojené do jedného systému a je zakázané meniť v ňom čokoľvek.

Pri opätovnom plánovaní sa často odstráni len okno a dvere a stena, ktorá oddeľuje kuchyňu od balkóna, zostáva. V tomto prípade je namiesto parapetu nainštalovaný barový pult, ktorý je prístupný z dvoch strán.

Dizajn kuchyne 9 m² v modernom štýle

Jasnosť a minimalizmus moderného štýlu ho robia ideálnou voľbou pre relatívne malú 9-metrovú kuchyňu.

Moderný interiérový štýl sa vyznačuje dokonale hladkými monochromatickými povrchmi s kovovým leskom, lesklými textúrami, grafickými líniami a väčšinou obmedzenými farbami v blízkosti achromatického radu.

Niekedy závažnosť situácie zjemňujeroztrúsené s prírodnými materiálmi: kameň, drevo, svetlé vzory alebo bohatý odtieň náhlavnej súpravy, ale z väčšej časti moderný štýl je chrómová oceľ, sklo a plast.

Centrom tejto kuchyne je najnovšia technológia, vďaka ktorej sa proces varenia stáva jednoduchým a príjemným.

Kuchyňa 9 m² v klasickom štýle

Klasický dizajn je vybraný pre svoju kuchyňu ľuďmi, pre ktorých je dôležitá krása a harmónia. Tento ušľachtilý štýl vyzerá šľachticky aj na ploche 9 metrov štvorcových, kde jemné biele, mliečne a krémovo hnedé tóny v kombinácii s elegantným nábytkom, dekoráciou a dekorom vytvárajú luxusnú atmosféru kráľovského paláca.

Pre detail interiéru kuchyne v klasickom štýle, môžete použiť dekoratívne štuky, stĺpy, krištáľové lampy a biely porcelán.

Dizajnová rohová kuchyňa 9 m2.

Rohové usporiadanie je pohodlný a bezpečný spôsob usporiadania nábytku v kuchyni s rozlohou 9 m2, ktorá efektívne využíva rohy a stále má priestor pre jedálenský kút.

Ak sa vám páči táto možnosť, odporúčame vám pozrieť sa do fotogalérie s príkladmi podobného dizajnu v inej farbepalety a štýly. Venujte pozornosť detailom - môžu skrývať užitočné nápady, aby sa interiér ešte pohodlnejšie, a pobyt v kuchyni - pohodlné.

Video: Kuchyňa 9 m2 - Nápady interiérov