Dizajn kuchyne 8 m2 (+55 fotografií)

Vo väčšine apartmánov, kuchyňa nie je len kancelárske priestory, kde si variť a ukladať jedlo, ale aj jedáleň, kde si nastaviť stôl a tráviť čas s rodinou. Ako navrhnúť kuchyňu 8 m2. a zároveň nestratiť zbytočne jeden centimeter? V tomto článku sme sa zistiť, ako najlepšie zariadiť nábytok a spotrebiče, a akú atmosféru vytvoriť, takže to bolo pekné byť tam.

Výber interiéru

Medzi najobľúbenejšie štýly možno rozlíšiť moderné, klasické, loft, minimalizmus a high-tech. Môžu byť videné ako v čistej forme, tak v kombinácii. Niektoré z nich sú také podobné, že je medzi nimi dokonca ťažké vytvoriť jasnú čiaru. Pozrime sa, aké sú vlastnosti každého štýlu a ktorý je vhodnejší pre vašu malú kuchyňu.

Kuchyňa 8 m2. v modernom štýle

Tento štýl zvyčajne stelesňuje všetky najnovšie inovácie v dizajne a technológii. Niekedy sa tento smer nazýva aj „Súčasný“ alebo „Súčasný“. Má veľa spoločného s minimalizmom a high-tech, ale uvažuje sa flexibilnejšie vo svojich požiadavkách.

Napríklad nábytok môže mať neštandardný tvar a je povolený aj dekor. Moderný štýl je tak rozmanitý, že s ním môžete ľahko zariadiť aj najmenšiu kuchyňu.

Z najnovších noviniek v štýle existuje tendencia vytvárať v dizajne duálne prvky. Napríklad výber dvojfarebných kuchynských súprav alebo dizajnucelej kuchyne v dvoch základných farbách. Typicky sa dizajnéri kombinujú navzájom alebo s dvoma kontrastnými farbami, alebo neutrálne a svetlé.

Ďalšou zaujímavou novinkou poslednej sezóny je nábytok z modulov so zaoblenými hranami.

Kuchyňa 8 m2. v klasickom štýle

Klasika je vždy pozoruhodná množstvom detailov. Ale ak je kuchyňa malá, potom je lepšie venovať pozornosť ľahším a ľahším možnostiam situácie. Veľký nábytok bohatej farby "jesť" príliš veľa miesta. Zvlášť ak sú jeho fasády zdobené rezbou, štukom alebo kovaním. To všetko je najlepšie pre väčšie miestnosti. Ak budeme hovoriť o dizajne malej 8-metrovej kuchyne, tu bude oveľa zaujímavejšie vyzerať zdržanlivo klasicky.

Pri výbere techniky, venovaní pozornosti súladu jej dizajnu - dnes mnohí výrobcovia vyrábajú modely so štylizovaným klasickým dizajnom.

Kuchyňa 8 m2. v štýle loftu

Táto kuchyňa bude najviac organicky vyhovieť všetkým najnovším trendom dizajnu. Prírodné drevo s neopatrnou povrchovou úpravou, žulové panely, kamenná podlaha, tehly na stenách, hliníkové detaily - to je absolútne prirodzený dizajn štýlu podkrovia.

Dokonale zapadá do interiéru a súčasného rustikálneho spracovania fasád. Ide o typ dekorácie, v ktorej sa kladie dôraz na prirodzenú krásu povrchu materiálu, napríklad na prirodzenú textúru dreva.

Nebojte sa, že podkrovie nie je vhodné pre kuchyňu 8 m2. Z tohopriestor. Práve v tomto prípade, ako aj s klasikou, musíte zvoliť ľahšie, menšie kusy nábytku a nie horlivý s dodatočným dizajnom.

Kuchyňa 8 m2. v štýle minimalizmu

Minimalistický dizajn dobyl všetkých milovníkov čistoty a poriadku. Základné princípy dizajnu: jednoduché, prísne a čisté línie, minimálny detail, ako aj maximálna funkčnosť každého prvku.

Tento štýl sa spravidla vykonáva v 1 až 2 alebo maximálne 3 farbách. Medzi najobľúbenejšie riešenia patrí biely interiér, čiernobiela a biela s drevenými prvkami. Navyše, táto monochromatická spoločnosť bola teraz tiež spojená v bohatých odtieňoch šedej.

Laconic dizajn, vstavané spotrebiče a diskrétne, ale funkčné predmety budú vizuálne robiť aj najmenšiu kuchyňu priestrannejšou a voľnejšou.

Kuchyňa 8 m2. hi-tech štýl

Táto možnosť - možno najuniverzálnejšie riešenie pre kuchynský dizajn 8 m2. Rovnako ako minimalizmus, high-tech neumožňuje ďalšie detaily. Hlavné vlastnosti štýlu: inteligentné spotrebiče, moderné a pohodlné materiály, ako aj podrobné plánované osvetlenie. Vďaka tomuto prístupu môžete aj na malej ploche umiestniť absolútne všetko, čo potrebujete.

Kuchynský nábytok v high-tech štýle je vždy vybavený uzávermi, mobilnými prvkami, transformátormi, tajnými skrinkami a ďalšími zložitými mechanizmami, ktoré pomôžu aktivovať každý centimeter.area. Pre každú malú kuchyňu to bude nepochybne veľké plus! Aj tento štýl víta použitie multifunkčných spotrebičov - môžete si kúpiť rúru a mikrovlnnú rúru, 2 v 1. Táto technika bude trvať 2 krát menej miesta.

Vizuálne, high-tech je trochu ako kozmická loď - dizajnéri môžu zavesiť spodnú časť náhlavnej súpravy na stenu a usporiadať dodatočné osvetlenie v spodnej časti. V dôsledku toho sa zdá, že kuchyňa sa vznáša vo vzduchu.

Farebná paleta kuchyne je 8 m2.

Prírodné a environmentálne nezávadné časti nábytku zostávajú najobľúbenejšími koncepciami dizajnu. Obzvlášť dôležité môžu byť tzv. Odtiene kameňov, rastlín a dreva. Všetky tieto tóny sú navzájom dokonale zladené a vytvárajú príjemnú a prirodzenú atmosféru v miestnosti. Pozrime sa, ktoré odtiene sú najvhodnejšie pre interiérový dizajn kuchyne s rozlohou 8 m2.

Šedá kuchyňa

Jednou zo zaujímavých noviniek tohto roku možno nazvať sivými so všetkými bohatými odtieňmi, od takmer bielej po bohatú tmu. Šedá bude prospešná v akomkoľvek štýle, či už ide o klasiku, loft alebo inú možnosť.

Hlavné nuance - dávajte pozor na farbu zariadenia, fasády nábytku a ďalšie príslušenstvo v kuchyni. Všetky tieto údaje musia byť úspešne skombinované.

Biela kuchyňa

Toto je najlogickejšie riešenie pre malú kuchyňu s rozlohou 8 m2. Po prvé, biela farba opticky rozširuje priestor.Po druhé, osvetlenie je dobre rozmiestnené v takejto miestnosti. Po tretie, biela kuchyňa poskytuje pocit absolútnej čistoty.

Ozdobte miestnosť čerstvými zelenými kvetmi alebo vytvorte vertikálnu stenu zelene a priestor bude veľmi útulný, aj napriek zdanlivo sterilnej bielej farbe.

Kombinácia farby bielej a drevnej

\ t

Bez ohľadu na odtieň dreva, ktorý si vyberiete, tmavý, svetlý alebo dokonca žltý, v kombinácii s bielou, bude to vyzerať veľmi textúrované. Ak nechcete používať prírodné drevené obklady, môžete si vybrať akýkoľvek iný materiál s dreveným vzorom.

Farebné fasády

Najčastejšie sa používajú v modernom štýle, ako aj eklekticite. Pozoruhodný prvok môže úspešne prekonať hlavný neutrálny farebný dizajn. Plne farebné kuchynské fasády sa postupne stávajú minulosťou.

Čierna kuchyňa

Toto je voľba pre najodvážnejšie, ale čierna kuchynská súprava sa skutočne stane originálnym riešením pre malú miestnosť. Najčastejšie čierna kuchynská súprava v kombinácii s bielym dizajnom.

Okrem toho bude zaujímavé pozrieť sa na kombináciu čiernej a šedej. V tomto dizajne získa vaša kuchyňa príjemný komorný efekt.

Dekorácia kuchyne 8 m2.

Najobľúbenejším trendom roka je povrchová úprava podlahy, stien a stropov prírodným drevom. Je dôležité, aby drevo bolo matné. Najčastejšie sa používa dub, borovica alebopopol. Jedná sa o pomerne dostupné drevo, ktoré má zároveň krásny vzor a dodáva kuchyni osobitný pocit pohodlia. Okrem dreva môžete použiť aj iné materiály, ktoré majú zaujímavú a výraznú textúru.

Pohlavie

Na prvom mieste je, samozrejme, drevená doska. Okrem toho bude zaujímavé vyzerať ako kameň, kameň-ako dlaždice, betón alebo dekoratívne betónové panely. Tiež sa nevzdávajte svojich pozícií klasickej keramiky a mramoru.

Ak si chcete vybrať viac originálnej verzie, položte podlahovú mozaiku do kuchyne. K tomu môžete použiť nielen obkladačky, ale aj neštandardné materiály - meď, drevo a iné.

Steny

Moderné nástenné dekorácie sa snažia o zdržanlivosť. Oškvarky, prechody z jedného materiálu do druhého a iné ťažké možnosti strácajú popularitu. Namiesto toho návrhári ponúkajú, aby jedna alebo viac stien kontrastovali s hlavným neutrálnym pozadím.

Zaujímavým riešením pre kuchyňu je 8 m2. podlaha a pracovná zástera sa ozdobia jedným materiálom - napríklad drevenou doskou alebo drevenými obkladačkami.

Môžete tiež použiť dlaždice so vzormi na dekoráciu stien a podláh. Môže sa aplikovať bez pozorovania vzorov. Najrelevantnejším vzorom na dlaždici v tomto roku bola geometrická tlač. Okrem toho, medzi novými produktmi je poskytnutie dlaždice s trojrozmerným vzorom a dlaždice v tvare šesťuholníka.

Strop

Konštrukcia stropu závisí od celkového stavuvýzdoba miestnosti. Klasika sa vyznačuje ľahkým a hladkým stropom. Minimalizmus alebo hi-tech, s ich vlastným komplexným osvetlením, môžu vyžadovať rôzne úrovne. Treba mať na pamäti, že príliš komplikovaná stropná konštrukcia v 8-metrovej kuchyni vizuálne redukuje už tak malú miestnosť.

Pokiaľ ide o povrchovú úpravu dreva, môžete na strop pripevniť malé drevené prvky (trámy), alebo ho úplne prikryť doskou alebo materiálom s dreveným vzorom.

Dekor a textílie

V malej kuchynke s rozlohou 8 m2. je lepšie robiť s miernym množstvom textilu a dekoru, pretože viditeľne „jedia“ priestor. Namiesto toho je lepšie vybrať si krásne batérie a ďalšie potrebné prvky, ktoré ozdobia interiér lepšie ako dekor.

Medzi módnymi novinkami pre kuchyňu rastie popularita - otvorené police. Ale stojí za to zvážiť, že v malej miestnosti môžu vytvoriť efekt malého neporiadku, takže musíte byť s nimi opatrní. Ak naozaj chcete sledovať trend, môžete si urobiť pár políc a použiť ich na uloženie jedál alebo jedla.

Pokiaľ ide o textil, venujte pozornosť výberu čistých nenápadných záclon. Pre kuchyňu 8 m2. Nevhodné príliš svetlé a objemné možnosti. Je žiaduce, aby boli dobre fixované na mieste. Môžu to byť rímske alebo japonské záclony. Materiál závisí od vašich preferencií - môžete si vybrať prírodné textílie alebomoderný, s vodou a odpudzujúcim účinkom.

Ako zariadiť kuchynský nábytok

Správne zariadiť nábytok v kuchyni, najprv musíte začať z architektúry miestnosti. Okrem toho by ste mali premýšľať o tom, ako sa chcete pohybovať po miestnosti. Ako zvyčajne varíte? Predpokladajme, že najprv zoberiete jedlo z chladničky, umyte ho, rozrežte na pracovnom povrchu a potom ho položte na sporák. V tomto prípade sa snažte zariadiť nábytok presne v tomto poradí!

Technika by sa tiež mala umiestniť racionálne. Napríklad, rúra je oveľa pohodlnejšie usporiadať na úrovni tela, a nie pod. Potom sa do neho môžete ľahko pozrieť a skontrolovať pripravenosť misky. Ak chcete nainštalovať umývačku riadu, malo by byť vhodné vložiť do nej riad. Ak máte pravdu, umiestnenie na pravej strane umývačky bude pre vás výhodnejšie.

Nestrácajte priestor v rohoch kuchyne alebo v blízkosti okna. Pre efektívne využitie celej plochy, inštalácia zásuviek, skrytých políc, transformátorov a pracovných povrchov. Aj v malej 8-metrovej kuchyni logické usporiadanie pracovných priestorov a skladovacích priestorov výrazne urýchli varenie.

Pokiaľ ide o jedálenský kút, je ťažké vybrať si univerzálnu možnosť. Stojí za to vychádzať z individuálnych potrieb - ak potrebujete stôl, dávajte pozor na okrúhle alebo oválne možnosti. Zaberajú menej miesta a sú bezpečnejšie. To je obzvlášť dôležité, ak má domdeti.

Ak tabuľka nie je pre vás dôležitá, premýšľajte nad malým stojanom pri pracovnej ploche alebo pri okne. Barový pult v kuchyni 8 m2 - Toto je najpraktickejšia možnosť. Ak je stôl na takej malej ploche, nebude veľmi pohodlné pohybovať sa po miestnosti.

Dizajn kuchyne 8 m2 s chladničkou

Chladnička sa často pokúša umiestniť do rohu kuchyne alebo do blízkosti okna tak, aby nezasahovala. V skutočnosti, moderné technológie a široký výber nábytku vám umožní byť flexibilnejší v tejto veci.

Najprv môžete zvoliť vstavaný model. Vytvorí sa tak jednotnejšie prostredie v miestnosti - chladnička nebude vôbec viditeľná, nech je kdekoľvek. Mimochodom, môžete rozdeliť chladničku s mrazničkou a nainštalovať na rôznych miestach.

Ak dávate prednosť konvenčnej chladničke, zvážte jej veľkosť pri výbere nábytku. V porovnaní s kuchynskou súpravou nemusí vyčnievať ani vyčnievať.

Zaujímavou možnosťou môže byť aj výber štylizovanej chladničky. V tomto prípade sa môže stať centrálnym prvkom vašej kuchyne a nastaviť náladu pre celý interiér.

Správne osvetlenie v kuchyni

Pre kuchyňu s rozlohou 8 m2. Optimálne bodové osvetlenie je optimálne. Je nastavená pre každú pracovnú oblasť. Typicky, tento drez, varná doska, rovnako ako pracovné a jedálenské stoly. Aby nedošlo k osvetleniu celej kuchyne a zapnúť iba svetloV prípade potreby poskytnite pre každý bod samostatné spínače.

Majte na pamäti, že nie je potrebné umiestniť osvetlenie len na strop. Napríklad na dodatočné osvetlenie pracovnej plochy môžete osadiť osvetlenie na základe horných skriniek alebo priamo na stenu. Neónové pásky sú na to skvelé.

Dizajn kuchyne 8 m2 - foto

V tejto galérii sme pre Vás zozbierali najrelevantnejšie a najkrajšie nápady pre kuchynský dizajn 8 m2. Všetky riešenia na fotografii sú veľmi jednoduché na implementáciu, takže ich môžete bez námahy ľahko implementovať vo vašom byte alebo súkromnom dome. Šťastné prezeranie!

Video: Kuchyňa 8 m2 - Nápady na interiér