Dizajn kuchyne 7 m2 (+100 fotografií)

Malá oblasť v panelových domoch je tvrdou realitou, ktorej čelia mnohí obyvatelia post-sovietskych krajín. V takýchto priestoroch sa človek musí vysporiadať s dizajnom kuchyne 7 m², namiesto normalizovaných 12 m2, čo komplikuje dizajn pohodlného a krásneho interiéru, ale nerobí to nemožným. V tomto článku budeme podrobne analyzovať každú fázu dizajnu malých, rovnako ako vám pomôže vybrať farby, materiály a dekor.

Možnosti štýlu

Prvým krokom projektu kuchyne je 7 m2. - výber štýlu. Niektoré riešenia sa dokážu dokonale prispôsobiť konkrétnemu rozloženiu, iné je potrebné upraviť a upraviť. Hranice medzi smermi v modernom dizajne sú celkom rozmazané, takže ani taká malá plocha nebude obmedzením pre zaujímavé nápady.

Kuchyňa 7 m2. v štýle minimalizmu

Ak je potrebné „prenechať“ maximum svetla a priestor 7 metrov štvorcových. metrov, odporúča sa použiť v takej miestnosti čo najmenej detailov. Minimalizmus sa s touto požiadavkou vyrovná najlepšie, jej zloženie je založené na čistote foriem a línií, prirodzenej palety a tiež praktickosti.

Fasády náhlavnej súpravy sú uzavreté, hladké a monolitické, čo priťahuje pozornosť lesklého povlaku alebo textúry materiálu. V takejto kuchyni sú často multifunkčné predmety, napríklad barové pulty vo forme priečok.

Kuchyňa 7 m2. v škandinávskom štýle

Rationalobyvatelia severských krajín vedia, ako vytvoriť pohodlie v miestnosti s atypickým usporiadaním. Kuchynský nábytok v škandinávskom štýle má premyslený dizajn, vnútorný obsah a ergonómiu, čo odôvodňuje jeho širokú popularitu v Európe.

Štýl je neodmysliteľnou súčasťou minimalizmu, len tu je „zriedený“ jasnými, útulnými detailmi: krásnymi súpravami, textilom a rastlinami. Ale najlepšie zo všetkého sú problémy kuchyne vyrovnať bielu farbu, charakteristickú pre severské interiéry.

Kuchyňa 7 m2. hi-tech štýl

Vysoké technológie sú navrhnuté tak, aby uľahčovali, zjednodušovali alebo zvyšovali produktivitu. To nepomôže zariadeniam zo sci-fi filmov a zavedeniu moderných materiálov, trendov a príjemných položiek.

Takýto kuchynský interiér je postavený na detailoch: napríklad tlakové mechanizmy zásuviek, slučka s uzávermi, ktoré zabezpečujú tiché zatváranie dverí, a viacúrovňový systém osvetlenia. Nábytok, je žiaduce zvoliť vstavaný, a farby - so studeným subtone.

Kuchyňa 7 m2. moderný klasický štýl

Autentický klasický štýl sa zriedka používa v malých rozmeroch, ktorých veľkosť pre ušľachtilý a bohato zdobený smer nebude stačiť. Požadovaný obraz však môžete realizovať pomocou modernej interpretácie klasiky, čo pomôže pri vytváraní prísneho, ale pohodlného vzhľadu.

Na tento účel sa odporúča vybrať si nábytok s viac „elegantnými“ fasádami, materiálmi, ktoré napodobňujú prírodný materiálpovrchy, na zvýraznenie klasických súprav a vysoko kvalitných textílií so vzormi. V kuchyni musí byť malý stôl so stoličkami ako jedálenský kút.

Kuchyňa 7 m2. Provence štýl

Štýl francúzskych dedín nevyzerá provinčne, ale naopak poskytuje kuchyni rafinovaný luxus a jednoduchosť. Farebná schéma by mala pozostávať z pastelových odtieňov, ktoré sa zdajú byť spálené pod horiacim slnkom.

Duch času je zvyčajne prítomný v kusoch nábytku z dreva, natretých svetlou farbou a umelo starnúcich. Ale je tu drahšia možnosť - nákup vintage headset, ktorý zvýši požadovaný efekt.

Venujte pozornosť látke z ľanu alebo bavlny s kvetinovými vzormi. Takéto detaily zdôrazňujú štýl kuchyne.

Farby v kuchyni 7 m2.

Keď nastane potreba korekcie priestoru, je potrebné vyhľadať pomoc od koloristu. Faktom je, že kombinácie odtieňov vytvárajú určitú náladu a umelecký obraz miestnosti. Zvážte základné možnosti pre malú 7-metrovú kuchyňu.

Paleta svetla

Takáto stupnica sa považuje za takú pohodlnú a príjemnú pre vnímanie ako osoba, pretože pozostáva z prírodných odtieňov, ktoré sú navzájom v súlade. Pomáhajú opticky zväčšiť priestor miestnosti a zapĺňajú ju svetlom.

Biela zaujíma dominantné postavenie v palete a plechovkáchdoplnené nádychom prírodného dreva, dekoratívnym kameňom alebo technikou šedej chladu. Odporúča sa dodržiavať základný princíp v dizajne kuchyne: podlaha by mala byť o niekoľko tónov tmavšia ako steny a strop by mal byť najľahší v tejto trojici.

Aby sa biele časti neznečistili tak rýchlo, musíte si vybrať hladké povrchy, ktoré nezachytávajú čiastočky nečistôt a ľahko sa čistia.

Pastelové odtiene

Ak je potrebné vyzdobiť svetlý interiér kuchyne, môžete si vybrať farby z pastelových odtieňov. Jedná sa o "zriedené" biele deriváty z viac nasýtených farieb, ktoré si zachovávajú pocit farebnej rôznorodosti.

Toto riešenie dokonale zapadá do Provence, ale vzťahuje sa aj na iné štýly. V tomto prípade môžete zostať v tichšom monochromatickom dizajne, ktorý je postavený na tónoch rovnakej farby, alebo kombinovať harmonické pohľady.

Jasné kontrasty

Je vhodné v kuchyni 7 m2. Nasýtené odtiene budú tiež vyzerať, ak ich vyvážite neutrálnymi odtieňmi. K tomu si vyberte malé detaily: zásteru, chladničku, jednu stenu alebo kus nábytku.

Toto rozhodnutie dokazuje, že malé priestory môžu byť z vizuálneho hľadiska zaujímavé a rôznorodé, ak sa budete kompetentne zaoberať dizajnom farebného dizajnu.

Povrchová úprava a materiály

\ t

Obklady sú zárukou, že váš interiér bude trvať dlho. Koniec koncov, v miestnosti, kdevarenie prebieha, povrchy sú neustále „napadnuté“ vysokými teplotami, vlhkosťou, kúskami potravín a kvapôčkami tuku. Ale pri výbere materiálov nezabudnite na hlavnú úlohu - nepoškodzujte dizajn malých rozmerov.

Paul

Najlepšou možnosťou pre 7-metrovú kuchyňu je keramická dlažba. Je lacná, spoľahlivá, trvanlivá, ľahko sa inštaluje a čistí a má tiež rôzne konštrukčné riešenia.

Na druhom mieste praktickosti je keramická žula, ktorá napodobňuje ušľachtilú textúru prírodného kameňa. Moderné linoleum dokonale zapadne do kuchyne akéhokoľvek štýlu, ale jeho ekologická šetrnosť má zlú povesť, ale voľba v prospech drahších kópií prakticky odstraňuje túto nevýhodu.

Tradičné drevo je dostatočne silné a estetické, ale nezodpovedá negatívnemu vplyvu v kuchyni. Ochranný lak môže zlepšiť situáciu, hoci v niektorých prípadoch je lepšie zvoliť laminát.

Steny

Plocha odbavovacej plochy je najzraniteľnejšou časťou kuchyne. Je lepšie experimentovať s vizuálnym dizajnom a zdržiavať sa na racionálnej forme - keramických obkladačkách. To isté platí pre steny v blízkosti varnej zóny. Jemné čiernobiele výrobky alebo tie, ktoré napodobňujú murivo, vyzerajú dobre.

V jedálenskej časti miestnosti môžete použiť nereflexívne nereflexné tapety alebo maľovať steny v jednej farbe. nieOdporúča sa vytvoriť jasné obklady, pretože v malej kuchynke sú akcenty častejšie tvarované kusmi nábytku.

Strop

Ak je v malej kuchynke 7 m2. šťastie s výškou stropov, môžete inštalovať biele napätie štruktúry - budú skrývať nevýhody povrchu, komunikácie, a tiež vám umožní namontovať vstavané lampy. V opačnom prípade - je lepšie prestať maľovať.

Kuchynský nábytok 7 m2

V kuchyni sa predpokladá prítomnosť určitého súboru nábytku a spotrebičov, bez ktorých nebude priestor úplný. Tento zoznam obsahuje nasledujúce položky: skladovacie priestory (skrine, zásuvky, nástenné police), dosky ako pracovný priestor, sporák, rúra, chladnička, umývadlo. V závislosti na potrebách môže byť doplnená umývačkou riadu, ale v našich apartmánoch takéto riešenie, bohužiaľ, nie je veľmi bežné.

Sídli tak rozsiahly súbor 7 m2. môžete, stačí dať prednosť kompaktné modely. Ušetrite vzácne centimetre pomôžu nábytku so vstavanými spotrebičmi. Takéto výrobky stoja za kúpu na objednávku, ale sú zaručené, že sa zmestia do geometrie kuchyne.

Bez ohľadu na to, koľko chcem ukázať krásny set, je lepšie skryť riady za zatvorenými fasádami monolitických skríň a vziať voľné povrchy iba s potrebnými spotrebičmi.

V kuchyni je často k dispozícii jedálenský kút, preto je dôležité dať stôlmiesta pristátia. Pre preplnené bankety, samozrejme, nie je navrhnutý, ale môže ubytovať tri až štyri osoby. Dávajte pozor na mini-pohovky so skladmi alebo bar pulty, ktoré môžu slúžiť ako priečky pre štúdio apartmán.

Iný tip: použite oblasť vedľa okna. Parapet môže byť napríklad prepracovaný do stolového alebo barového stola.

Usmernenia pre plánovanie

Pri inštalácii kuchynskej súpravy je potrebné brať do úvahy geometriu priestoru, inak bude nepohodlné pracovať v takejto kuchyni. Celkovo existujú tri možnosti plánovania:

1. Lineárne umiestnenie - nábytok je umiestnený pozdĺž dlhých stien. Často môže byť paralelné s pracovným priestorom stolovanie. Často sa používa s obdĺžnikovým usporiadaním.

2. Roh alebo L - jeden roh sa používa na nábytok. V protiľahlom rohu položte okrúhly stôl so stoličkami. Vhodné pre obdĺžnikové alebo štvorcové kuchyne.

3. Typ v tvare U - tri steny sú zapojené naraz, zatiaľ čo pre jedáleň je vyhradený pomerne malý priestor. Možnosť obdĺžnikovej kuchyne.

Zároveň je potrebné venovať pozornosť sledu každodenných predmetov - pohodlie na ňom závisí od varenia. Za najčastejšie sa považuje nasledujúce usporiadanie: chladnička (jedlo), drez (umývanie), pracovný priestor (príprava) a sporák (príprava).

Dekor a osvetlenie

Počet dekoratívnych prvkov priamo závisí od štýlu kuchyne. Napríklad, ak sa v jeho dizajne používajú svetlé farby alebo nábytok, malo by sa obmedziť len na praktické detaily: príbory, súpravy na večeru, doplnky a textílie.

V minimalistickom interiéri môžete zadávať prvky s dekoratívnou funkciou, aby sa znížila jeho závažnosť a vytvoril pocit pohodlia. Obrázky s ochranným sklom, vázy s kvetmi, dokonca aj obľúbené cestovné magnety vyzerajú esteticky.

V kuchyni 7 m2. Nie je potrebné zavesiť záclony, ale ak je potreba skrývať sa pred slnkom a zvedavými očami je skvelá, odporúča sa zastaviť na svetlých závesoch, roletách alebo záclonách kaviarní. Ak ich textílie sú „v melódii“ s obrusom, bude to znamenať integritu dizajnu.

Osvetlenie by malo byť viacúrovňové, pretože jeden centrálny zdroj nebude stačiť na pracovnú alebo jedálenskú časť. Musíte nainštalovať miestne príslušenstvo: nad stolom, sporákom, umývadlom a jedálenským stolom. Posilnenie efektu pomôže vloženým zariadeniam.

Dizajn kuchyne 7 m2 - foto

Malá 7-metrová kuchyňa nebude trestom, ak viete o možnostiach usporiadania a starostlivo premýšľate o interiéri. Urobili sme výber fotografií, ktoré demonštrujú možnosti dizajnu malých priestorov. Inšpirácia pre vás a dobré nápady!

Video: Kuchyňa 7 m² - Nápady interiérov