Dizajn kuchyne 6 m2 (+60 fotografií)

Kuchyňa je jedným z najkomplexnejších typov priestorov z hľadiska vytvárania funkčného interiéru. Zvlášť, ak hovoríme o malej ploche, v ktorej musíte ubytovať domáce potreby, miesta na varenie, ako aj jedálenský kút. Dnes vám povieme, aké sú možnosti dizajnu pre kuchyňu s rozlohou 6 m2, čo jasne ilustruje každé riešenie.

Rozhodnutia o štýle

Ak chcete vytvoriť úplný obraz miestnosti, je predovšetkým potrebné stavať na štýle. Pre kuchyňu 6 m2. Je lepšie zvoliť si ten, ktorý opticky rozširuje priestor a umožňuje praktické umiestnenie všetkých funkcií. Ale štýly sú dnes dosť vágny koncept, ktorý môže byť upravený v závislosti na vlastnostiach interiéru. Pozrime sa na najobľúbenejšie možnosti!

Dizajn kuchyne 6 m2 v modernom štýle

Univerzálna voľba pre akýkoľvek priestor, ktorý priaznivo zdôrazní výhody malej kuchyne. Zameriava sa na hladké línie, estetiku geometrických tvarov, funkčnosť a praktickosť. Znamená použitie modulárneho nábytku alebo nábytkových transformátorov. Hlavné kritériá: stručnosť, nedostatok detailov.

Dizajn kuchyne 6 m2 v klasickom štýle

Klasický štýl vznikol v luxusných domoch šľachtických rodín, kde kľúčovú úlohu zohrala priestrannosť izieb. Ak budete nasledovať kánony tohto smeru, potom 6 m². pre kuchyňu nemusí stačiť.

Ale klasika vModerná interpretácia poskytuje viac príležitostí na realizáciu. Po vstupe do vnútorného dreveného nábytku s elegantným rezbárstvom, dlažbou s kvetinovými vzormi, sofistikovanými dekoratívnymi prvkami a vyvážením detailov s jasnou paletou farieb - môžete vytvoriť skutočne útulný dizajn.

Dizajn kuchyne 6 m2 Provence štýl

\ t

Situácia sa prelína s predchádzajúcim štýlom. Provence miluje svetlo, priestor a slobodu. V malej kuchynke 6 m2. Staršie doplnky, množstvo textílií alebo vzorov môže vyzerať nevhodne. Ale ak vyvažujete tieto prvky a skombinujete ich s jediným pastel rozsahom, môžete získať veľmi útulný, rovnako ako dojemný interiér. V tejto situácii, s kompetentným dizajnom, sa malá plocha stáva cnosťou.

Dizajn kuchyne 6 m2 v štýle minimalizmu

Tento štýl je spása pre akúkoľvek 6-metrovú kuchyňu. Význam spočíva v názve: minimálny súbor nábytku, farieb, dekor s maximálnou funkčnosťou. Hlavnou vecou je udržať rovnováhu medzi „lakonickým“ a „sterilným“ priestorom. Kontrastné kombinácie pomôžu s ním: otupenosť a lesk, farby, materiály.

Dizajn kuchyne 6 m2. štýl podkrovia

Ak je interiér celého bytu vyzdobený v podkrovnom štýle, potom pre kuchyňu nie je iná možnosť - jednota štýlu tu zohráva kľúčovú úlohu. Ideálne v kombinácii s obývacou izbou. Ak nie, odporúča sa minimalizovať všetky priečky, prípadne demontážoualebo ich nahradiť posuvným.

V samotnej miestnosti je lepšie nezaoberať sa tradičnými tehlovými stenami a kombinovať ich s bielymi. Úsporný priestor pomôže baru ako jedálenský kút a polici namiesto masívnych skriniek.

Farebná paleta kuchyne je 6 m2.

Stojí za zmienku veľký význam farieb v malých miestnostiach? Výberom správnych odtieňov môžete úplne zmeniť priestor a vytvoriť tak požadovanú náladu.

Biela kuchyňa 6 m2.

Tradičná svetlá kuchyňa vyrobená prevažne v bielej farbe s niekoľkými kontrastnými detailami. Miestnosť s takou paletou vždy vyzerá útulne a čisto, len tá druhá musí byť neustále monitorovaná. Odporúča sa použiť nábytok alebo dekoráciu so zaujímavou štruktúrou na diverzifikáciu vzhľadu.

Červená kuchyňa 6 m2.

Ak sa vám zvyčajné farebné schémy zdajú nudné, potom, čo taká červená kuchyňa? To neznamená, že celý priestor by mal byť maľovaný v "krvavej" farbe. Napríklad červený kuchynský nábytok vyzerá skvele na bielom alebo sivom pozadí a vytvára modernú a odvážnu kompozíciu.

Tento odtieň dobre zapadá do dreva a zdôrazňuje jeho hlbokú textúru. Dať prednosť matným povrchom môže zabrániť efektu zúženia priestoru.

Béžová kuchyňa 6 m2.

Béžovú farbu je možné použiť s inými teplými odtieňmi, ktoré prinášajú svetlo arafinovaná atmosféra. Vhodné pre minimalizmus, klasiku, moderný štýl, ako aj Provence. Je to dobre s nábytkom zo svetlého dreva. Zároveň je v kuchyni 6 m2. možno niekoľko tónov jasnejšie alebo tmavšie - to nebude mať vplyv na pocit priestoru v miestnosti.

Modrá kuchyňa 6 m2.

Modrá farba má upokojujúci účinok na ľudí a harmonizuje priestor. Jeho jasné farby môžu vytvoriť chladný pocit v miestnosti. V kuchyni, kde je niečo neustále varené a vyprážané, je to obzvlášť dôležité!

Najlepšie kombinované s bielou. V modrej farbe môžete zariadiť nielen kuchynský nábytok, ale aj napríklad textílie - záclony alebo obrusy.

Zelená kuchyňa 6 m2.

Jasne zelená farba niekedy vyzerá rušivo v interiéri, najmä pokiaľ ide o malú kuchyňu s rozlohou 6 m2. Ale nie jeho olivový odtieň! Tento jemný tón vytvorí harmonickú a sviežu atmosféru, najmä s drevenými prvkami a rastlinami.

Povrchová úprava a materiály do kuchyne

\ t

V malej kuchynke môže dekor transformovať priestor vizuálnym zúžením alebo rozšírením miestnosti. Aké materiály a farby použiť, budete vyzvaní štýlu rozhodnutia, rovnako ako rozpočet na opravu. Dáme najlepšie možnosti, ktoré dobre zapadajú do plochy 6 m2.

Paul

Podlaha by mala byť tradične tmavšia ako steny a strop. Je lepšie uprednostniť laminát z ľahkého dreva - rozšíri priestor. obkladyOdporúča sa zvoliť veľké a monotónne, inak vizuálne drvenie podlahy bude „jesť“ vzácne štvorcové metre.

Steny

Ak ide o podkrovie, aspoň jedna zo stien by mala byť vyrobená z tehál, ale mala by byť lepšie vyvážená bielym rovnomerným povrchom. Pre zvyšok štýlu rozhodnutia vhodné maľované steny alebo tapetu. Pracovná plocha môže byť zároveň orezaná dlažbou so vzorom, čím sa vytvorí krásny akcent.

Steny v kuchyni sú 6 m2. Lepšie je ponechať homogénne s štvorcovou geometrií, ale s obdĺžnikovou geometriou - je možné kombinovať niekoľko typov dekorácií.

Strop

Na strop v kuchyni 6 m2. Existuje len veľmi málo možností a najlepší je len jeden - biely, hladký povrch. Farba je o niekoľko tónov ľahšia ako steny. Akékoľvek iné rozhodnutia budú vyzerať nevhodné a začnú „tlačiť“ na obyvateľov.

Dekor a textílie do kuchyne 6 m2.

V kuchyni sú hlavnými prvkami výzdoby hlavne jedlá: zloženie krásne usporiadaných šálok, tanierov a pohárov vytvára pohodlie a náladu. Táto možnosť je vhodná pre Provence, podkrovie, a možno aj klasiku. Ale s minimalistickým alebo moderným interiérom, všetky „krásy“ budú musieť byť ukryté v skrinkách - to nie je len praktické, ale aj vizuálne „nezdvíha“ priestor.

Kuchynské textílie sa nepoužívajú len na krásu. Zahŕňa obrus, všetky druhy tkanín, zástery, ktoré sú zvyčajne umiestnené v popredí. Vo svetlom interiéri s takýmto dekorom je dôležité, aby ste ho nepreháňali. To isté platí pre záclony: svetlotransparentné závesy budú dosť dosť pre akýkoľvek štýl. Prečo vytvárať prekážky pre prirodzené svetlo, ktoré je už v malej kuchynke málo?

Ako zariadiť nábytok?

Je to asi najťažšia otázka: ako zariadiť celý súbor nábytku a domácich spotrebičov, bez ktorých nie je možné robiť v kuchyni na takej malej ploche? Zoznam potrebných položiek je naozaj dlhý: chladnička, sporák, drez, pracovný povrch, úložný priestor, jedálenský kút. Zároveň musí existovať miesto pre voľný pohyb, pretože varenie je aktívny a pohyblivý proces.

Najpohodlnejší poriadok pre domáce potreby: chladnička, po nej umývadlo, pracovný priestor a len potom sporák. Je to kvôli sekvencii pri varení. Ale aj kompetentné premýšľanie nad týmto reťazcom je dôležité vziať do úvahy umiestnenie ventilácie, prívodu vody, vývody a tak ďalej.

Treba poznamenať, že jedálenský kút by mal byť oproti pracovnému priestoru a mal by byť od neho oddelený voľným priestorom. Kuchyňa je 6 m2. pri každom plánovaní je potrebné umiestniť kompozíciu proti stenám, aby nezaberali veľa miesta.

Dizajn kuchyne 6 m2 s chladničkou

Chladnička je najväčšou položkou v kuchyni, pre ktorú je ťažké nájsť miesto v malej miestnosti. Možnosti, v skutočnosti, nie moc. V rôznych typoch plánovania sa bude nachádzať vedľa pracovného priestoru.

Skústeumiestnite chladničku tak, aby na ňu nespadlo slnko. Lepšie dať na stranu kolmo na okno. Optimálne miesto je v blízkosti dverí, len sa uistite, že neblokuje cestu v jasnom.

Dizajn kuchyne 6 m² v Chruščove

Ak žijete v Chruščove, kuchyňa plocha 6 sq. M. navyše bude mať nešikovné usporiadanie a nízke stropy. V tomto prípade sa odporúča uvažovať o radikálnejších metódach a kombinovať kuchynský kútik s obývacou izbou. Prinajmenšom - skúste demontovať dvere a ponechajte široký otvor.

Ak to umožňuje hrúbka stien, je lepšie umiestniť vstavaný nábytok. Ako jedálenský kút pre malú rodinu je vhodný okrúhly stôl s niekoľkými stoličkami alebo mobilným nábytkom.

Správne osvetlenie v kuchyni

Pre miestnosti s malou plochou je vhodné jednotné jednoúrovňové osvetlenie: nie je veľa miesta, nie je potrebné žiadne ďalšie osvetlenie. Viacúrovňový systém len rozdeľuje priestor a vizuálne ho zužuje. Ak svetlo stále nie je dostatočné, môžete na pracovisku umiestniť niekoľko malých nástenných svietidiel.

Luxusné masívne lustre by mali byť vylúčené, dokonca aj v klasickom interiéri. Namiesto toho lampa s minimalistickým baldachýnom. Je dobré, ak sa nachádza bližšie k stropu a nie je zavesený na osvetlenej zóne.

Interiér kuchyne 6 m2 M. - foto

Dúfajme, že článok vám pomohol pochopiť rôzne možnosti dizajnu pre kuchynský dizajn 6 m2. Pripravili sme pre vás výber fotografií, ktoré vás určite inšpirujú k správnemu rozhodnutiu. Šťastné prezeranie!

Video: Kuchyňa 6 m2 - interiérové ​​nápady