Dizajn kuchyne 4 m2 (90+ fotografií)

Malé kuchyne sú častým javom, ktorý prenasleduje obyvateľov domov starých budov. Často je veľmi ťažké nájsť správne riešenie, ktoré umožní premeniť malý priestor na plnohodnotnú funkčnú miestnosť, kde je vhodné variť a užívať si jedlo. V našom článku sa pozrieme na rôzne možnosti kuchyne 4 štvorcových M., oboznámi čitateľa s technikami vizuálneho rozšírenia priestoru a zavedením konkrétneho štýlu do interiéru.

Ako začať rekonštrukciu kuchyne?

Stojaci na prahu opravy malej kuchyne o rozlohe 4 m2, prvou vecou, ​​na ktorú treba myslieť, je, či je možné prepracovať priestor, aby bola miestnosť priestrannejšia. Ak počet izieb umožňuje, môžete zvážiť možnosť kombinácie kuchyne s ďalšou izbou, demontáž steny oddeliť je. Demontáž však nemusí byť úplná, ale len čiastočná, keď sa demontuje len horný úlomok a je vybavená priechodom a spodná časť steny sa znovu vydá ako jedálenský stôl alebo barový pult. Od kuchyne je 4 m2. Väčšina z nich je dedičstvom Chruščov budov, vnútorné steny tu nie sú a prestavba je celkom prijateľná.

Ak je kuchyňa má balkón alebo lodžiu, môžeme zvážiť možnosť otepľovania a pripojenie je - to umožní vybavenie pohodlné jedálenský kút. Aj kuchyňa môže byť kombinovaná s chodbou - vyberte dvere, usporiadajte klenutý otvor. Takáto prestavba nepridá hmatateľné meradlá využiteľného priestoru, ale urobí tomiestnosť je vizuálne otvorenejšia a priestrannejšia.

V počiatočnom štádiu opravy kuchyne je potrebné sa zbaviť starej povrchovej úpravy, dať do poriadku alebo vymeniť vodovod, kanalizáciu a elektrické rozvody. Urobte predbežný náčrt s presným usporiadaním umiestnenia nábytku a technológie. V tomto štádiu musíte starostlivo zvážiť potrebu každého detailu situácie a zbaviť sa všetkých zbytočných.

Farebné riešenia pre kuchyňu 4 m2.

Malá kuchyňa 4 m2 bude vyzerať oveľa priestrannejšie, ak si ho zariadite v jasných upokojujúcich farbách. Najlepšou možnosťou je biela paleta, ktorá vždy vyzerá sviežo, zdôrazňuje čistotu a priestrannosť miestnosti. A v bielej farbe môže byť nielen dekorácie stien, stropu, ale aj podlahy, rovnako ako nábytok.

Takéto zlúčenie vymaže hranice medzi povrchmi a náhlavné súpravy sa rozpustia vo vesmíre. Ak vás takáto „sterilita“ zamieňa, môžete ju zriediť niektorými akcentmi, napríklad ozdobením jednej zo stien fotografickými tapetami pomocou svetlých dekoratívnych prvkov.

Ďalšia dobrá farba je béžová. Rozmanitosť jeho odtieňov môže vytvoriť harmonický dizajn, kde prelínajúce sa svetlé a tmavé farby vytvoria dobré zloženie.

V závislosti od osobných preferencií a tiež podľa zvoleného štýlu je kuchyňa 4 m2. je celkom realistické kresliť v akejkoľvek palete farieb, kde prioritou budú svetlé odtiene, zatiaľ čo tie svetlejšie budú plniť funkciu akcentov. Ak ste podporovateľsvetlé farby, kombinovať ich s bielymi, krémovými tónmi, lesklými povrchmi a dobrým osvetlením - to poskytne príležitosť, aby sa už malá kuchynka nevyskytla v tmavom šatníku.

Povrchová úprava a materiály

\ t

Dôležitou otázkou usporiadania kuchyne je 4 m2. je výber materiálov pre obklad, pretože hrajú hlavnú úlohu v dizajne a slúžia ako druh plátna, ktoré načrtne budúci dizajn. Osobitnú pozornosť treba venovať kvalite materiálov, ich schopnosti odolať vlhkosti, častému čisteniu a podmienkam zvýšených teplôt.

Pohlavie

Keramická dlažba zostáva ideálnou voľbou pre dokončenie kuchynskej podlahy - je spoľahlivá, nebojí sa vlhkosti, slúži pomerne dlho a zároveň má mnoho farebných možností, vrátane modelov, ktoré napodobňujú prírodné materiály.

Ďalším moderným dokončovacím materiálom je samonivelačná podlaha, ktorá má tiež vysoké kvalitatívne charakteristiky, ale jej cena sa „dostatočne zahryzne“. Ekonomickejšími variantmi sú laminát alebo linoleum odolné voči vlhkosti, ale životnosť náterov je preto nižšia ako predchádzajúca.

Steny

Na výzdobu stien sa používajú rôzne materiály, ktoré možno úplne kombinovať definovaním konkrétnej funkčnej oblasti. Napríklad stena v blízkosti jedálenského stola môže byť ozdobená umývateľnou tapetou, dekoratívnou omietkou a pre varnú zónu je lepšie vybrať si spoľahlivejšie materiály, ako napr.obkladačky alebo PVC panely. Výzdoba zástery s mozaikou vyzerá skvele, elegantné vzory, ktoré vytvoria vynikajúcu výzdobu v interiéri kuchyne s rozlohou 4 m2. Nestráca svoj význam a maľuje steny odolných kompozícií na báze vody.

Pomocou dokončovacích materiálov môžete upraviť priestor malej kuchyne. Vertikálne pruhy a vzory tak dávajú miestnosti vizuálnu výšku a horizontálne budú rozširovať miestnosť. Je lepšie vyhnúť sa veľkým ozdobám a vzorom, ktoré vytvoria hmatateľný tlak, a dávate prednosť malým výtlačkom, ak sa vám nepáči farebný dizajn.

Strop

Stropný povrch je natretý, bielený, zdobený sadrokartónovými konštrukciami a strečovým plátnom. V malej kuchynke 4 m2, je potrebné dať prednosť možnosti ľahkého dizajnu - ak sú sádrokartónové konštrukcie, potom nie viac ako dve úrovne, natiahnuté plátno je lepšie inštalovať lesklý, ktorý má odrazivosť, čím dáva určitý priestor.

Nábytok do kuchyne 4 m2.

Hlavným problémom, ktorému čelia vlastníci malých kuchyniek, je výber nábytku. Kuchyňa 4 m2. Má štvorcový tvar, takže tu môžete inštalovať buď malý lineárny alebo uhlový headset - výber bude závisieť od potrieb rodiny v rôznych nočných stolíkoch. Ak chcete, aby bol priestor v kuchyni priestrannejší, musíte sa uistiť, že náhlavná súprava je leskláfasády a technika bola postavená. Dobrou voľbou sú otvorené police a sklenené dvere.

Pre jedálenský priestor stojí za to vyzdvihnúť kompaktný stôl alebo transformačný stôl, ktorý sa dá zložiť ako zbytočný. Okenný parapet možno tiež ľahko zmeniť na barový pult alebo plnohodnotný stôl, ak zvýšite jeho platformu. Ak je kuchynská súprava vyrobená na objednávku, stojí za to zvážiť možnosť s posuvnou pracovnou doskou na jedenie, vďaka ktorej sa v kuchyni uvoľní veľa miesta.

Osvetlenie a dekorácia

Kuchyňa o rozlohe 4 m2. postačuje jedno silné stropné svetlo a bodové osvetlenie v pracovnom priestore. Niekedy sú v blízkosti jedálenského stola nainštalované ďalšie osvetľovacie zariadenia. Moderné lampy môžu byť plnohodnotným dekorom v malej kuchynke, ak si vyzdvihnete svetlý dizajn alebo modely vyrobené pre určitý štýl interiéru.

Dekoračné prvky pomáhajú - vyzdobiť a diverzifikovať situáciu - tapetu, fresky a výzdobu pozemkov dekoratívnym kameňom alebo PVC panelmi. Jasné akcenty vytvoria textílie, zelené vázy, krásne jedlá.

Interiéry

Dizajnová kuchyňa 4 m2. v súlade s určitým štýlom pomôže zefektívniť situáciu, urobiť ju esteticky príťažlivou a funkčnou. V takejto kuchyni je vždy dobrý čas, bez ohľadu na to, či varíte alebo pijetešálku čaju po náročnom pracovnom dni.

Kuchyňa 4 m2 v štýle minimalizmu

Dobrá voľba pre malú kuchyňu - minimalistický prístup k dizajnu interiéru. Zahŕňa ľahké tóny dekorácie (hlavne biele, svetlo béžové), číre línie nábytku s lesklými fasádami a vstavanou modernou technológiou, maximálnu funkčnosť, osvetlenie. Dekor je zároveň prítomný v minimálnom množstve v podobe zelených kvetináčov, svetlých riadov, originálnych svietidiel.

Kuchyňa 4 m2 Škandinávsky štýl

Severský interiér tiež podporuje myšlienku minimalizmu, ale situácia už nie je tak stručná. Na pozadí bielošedej monochromatickej nástennej dekorácie je zvláštna útulnosť vytvorená prítomnosťou dreva. Vyzerá skvele drevené podlahy alebo imitácia, kvalitný nábytok, často s masívnymi drevenými doskami. Keramické dlaždice so vzormi v štýle patchwork alebo etnické ornamenty, rovnako ako textílie, dáva špeciálnu farbu do kuchyne.

Kuchyňa 4 m2 Japonský štýl

K dnešnému dňu japonský štýl získava veľkú obľubu v interiéri. Je to jeden z autentických prejavov minimalizmu, ale s prítomnosťou starých tradícií krajiny vychádzajúceho slnka. V dizajne sa dáva prednosť prírodným farbám, prírodným materiálom, správnym, ale mierne squatovým, formám nábytku.

Dôležitú úlohu však zohráva aj skromnosť, ale dosťexpresívny dekor - tu nájdete obrazy na japonských motívoch, múdre výroky, reprezentované hieroglyfmi, lampióny „lampióny“, napodobeniny priečok shoji na fasádach. Dokonca aj malý strom bonsai bude plne zdôrazňovať strohosť dizajnu v kombinácii s nemenným japonským uctievaním prírody.

Kuchyňa 4 m2 ekologický

Pre obyvateľa mesta môže byť výber ekologického štýlu najlepším riešením, ktoré vám umožní vytvoriť priaznivé prostredie vo vašom malom obydlí. Prepletenie pekne vyzerajúcich béžových, mliečnych, zelených tónov má pozitívny vplyv na duševný stav, upokojuje, dáva pocit bytia v lone prírody.

Photowall-papier s obrázkami predstaviteľov flóry a fauny, krajinných panorám, doplnkov z prírodných materiálov, živých zelených fytostenov pomôže zdôrazniť smer štýlu.

Kuchyňa 4 m2 v štýle krajiny

Kuchynský interiér s poznámkami provinčnej americkej dediny vyzerá v hlučnom meste dosť teplo a útulne. Masívny drevený nábytok „videný druh“, čiastočná imitácia na stenách muriva alebo lúpacej omietky, stropných trámov, vzorovaných textílií - všetky tieto detaily sú nevyhnutne prenesené do starého života jednoduchého ranča.

S cieľom čo najlepšie vyjadriť originalitu štýlu, kuchyňa 4 m2. je potrebné čo najviac expandovať, kombinovať ju s obývacou izbou, kde je miesto pre masívne lustre, teplú podlahukoberce, rôzne dekoratívne sochy a vázy.

Interiér kuchyne 4 m2 M. - foto

S cieľom získať lepšiu predstavu o tom, ako je dizajn kuchyne 4 m2. Tu sme sa snažili zbierať najlepšie fotografické príklady, ktoré vám umožnia veriť, že aj malý priestor môže byť štýlový a funkčný. Šťastné prezeranie!

Video: Dizajn kuchyne 4 m2 s chladničkou