Dizajn kuchyne 3 x 4 metre (80 fotografií)

Kuchyňa je jednou z najfunkčnejších miestností, kde prebiehajú nielen procesy varenia, ale aj rodinné jedlá, stretnutia príbuzných a priateľské stretnutia. Pri plánovaní opráv je potrebné premyslieť každý detail, aby bola miestnosť čo najpohodlnejšia, umiestniť všetky potrebné zóny a ponechať dostatok voľného miesta. Obdĺžnikové rozloženie má mnoho výhod, ktoré musíte správne používať. V našom článku sa pozrieme na to, ako môže byť dizajn kuchyne s rozmermi 3 x 4 metre, a tiež poskytujeme fotogalériu najúspešnejších projektov.

Výhody kuchyne 3 x 4 metre

Ak je kuchynský kút 12 m2. - to je dosť dosť na realizáciu mnohých nápadov na dizajn. Samozrejme, toto nie sú šľachtické sídla, ktoré sa často nachádzajú v súkromných domoch, ale stále dosť veľká miestnosť. Obdĺžnikové usporiadanie umožňuje racionálne rozdeľovať priestor, usporiadať pohodlné a funkčné priestory na varenie, pričom ponecháva dostatok priestoru na pohyb medzi nimi. V prípade podlhovastého usporiadania je možné vykonať úspešné územné členenie nielen pomocou rôznych povrchových úprav, viacúrovňového osvetlenia, ale aj pomocou barových pultov, stupienkových stupňov, deliacich stien zo sadrokartónu alebo skla.

Ako upraviť kuchynský priestor

Kuchyňa - multifunkčná miestnosť, kde sa veľa nábytku nachádza na malej ploche, preto stojí za topoužiť niektoré triky dizajnu, ktoré pomôžu vizuálne upraviť geometriu a rozšíriť oblasť na vizuálnej úrovni, a to:

1. Kuchynská súprava. Kuchynská súprava s otvorenými policami horného poschodia alebo s dvierkami skriniek so sklenenými vložkami pomôže vytvoriť priestrannejšiu kuchyňu. Dobrým riešením by bola aj inštalácia dvojfarebnej náhlavnej súpravy, kde je spodná vrstva vyrobená v tmavých farbách a vo vrchole.

2. Brilantné povrchy. V malej kuchyni by ste mali dávať prednosť lesklým povrchom, ktoré sú schopné odrážať okolitý priestor a vytvárať požadovaný objem. Môžu to byť lesklé fasády náhlavnej súpravy, zavesený strop alebo samonivelačná podlaha. Zrkadlá, najmä umiestnené naproti oknám, sa vyrovnávajú s nárastom v oblasti.

3. Materiály na konečnú úpravu. Uprednostnite svetlé steny a stropy. Dobrou voľbou je tapeta s pruhmi, ktorá vám umožní nastaviť priestor správnym smerom. Napríklad, vertikálne pruhy na stenách budú „zdvíhať“ strop vizuálne a horizontálne budú rozširovať miestnosť, ako je vidieť na nasledujúcich fotografiách.

4. Odbavovacia plocha. Dokonca aj zdanlivo bezvýznamný detail, ako napríklad dokončenie steny v blízkosti pracovného priestoru, môže vytvoriť veľmi významný efekt. Zástera, vyrobená v tmavých farbách, v kombinácii so svetlým nábytkom, vytvorí úžasný pocit nekonečnej hĺbky. Môžete tiež nainštalovať skinal s 3D obrazom alebo zrkadlovým povrchom.

Dona prispôsobenie predĺženej plochy sa dizajnéri často uchýlia k dizajnu zakrivených stropov, asymetrii v umiestnení osvetlenia.

Farebné riešenia pre kuchyňu 3 x 4 metre

Voľba farebnej palety do značnej miery závisí od osobných preferencií jej majiteľov - niekoho, kto viac sympatizuje so svetlou monofónnou stupnicou, a niekto dáva prednosť jasným farbám. V jednom alebo druhom prípade je lepšie ozdobiť steny svetlou paletou, na pozadí ktorej môžete nainštalovať svetlú suitu a jedálenský súbor. Berieme do úvahy aj skutočnosť, že tmavé povrchy môžu priniesť predmety bližšie, takže by ich malo byť málo.

Ak sú kuchynské okná otočené na južnú stranu, kde je veľa jasného denného svetla, môžete si vybrať chladnejšie odtiene a pre severnú stranu je žiaduce, aby ste zostali v teple. Tu tu bude žltá paleta „hrať“, čo dá miestnosti teplo a veselosť, je celkom možné ju kombinovať so zelenými, oranžovými tónmi.

Ak sa ako základ zvolí biela farba, nie je na dizajne ublíženie. Napríklad môžete jasne ozdobiť kuchynskú zásteru, textílie alebo jednu zo stien a vyplniť miestnosť dekorom v podobe zelených kvetináčov, vinylových samolepiek a farebných váz. Hlavná vec - nepreháňajte to dekoráciami, aby ste nevytvorili pocit nadmernej "lepkavosti".

Materiály dokončovacie

\ t

Výber materiálov na konečnú úpravu na modernom trhu je veľmi veľký, ale nie všetky sú vhodné pre kuchynské podmienky.Musíte si vybrať tie, ktoré sú najviac odolné voči podmienkam vysokej vlhkosti, extrémnym teplotám. Je dôležité, aby sa materiál ľahko umýval a neabsorboval vône, ktoré sprevádzajú proces varenia.

Pohlavie

Pre kuchynskú podlahu s rozchodom 3 x 4 metre môžu byť najvhodnejšími krytinami ako terakota, laminát alebo samonivelačná podlaha. Mierne lacnejšie inštalovať podlahové linoleum, nezasiahnuté na pozadí moderných materiálov. Je tiež schopný dobre tolerovať všetky kuchynské škrabance, ktoré majú mnoho variácií vzhľadu. Pomerne často sa materiály kombinujú, napríklad pracovná plocha je zdobená dlaždicami, ktoré sa ľahko čistia od akejkoľvek kontaminácie, a jedálenský kút je vyrobený z teplého laminátu, ktorý poskytuje extra pohodlie.

Steny

V prípade stien existuje mnoho materiálov na konečnú úpravu a výber často závisí od celkového konceptu dizajnu. Pre moderné trendy, ako je minimalizmus, high-tech, moderné, loft, PVC panely sú často používané, ktoré môžu tvoriť ako hladké lesklé a textúrované povrchy, imitácie muriva, betónu, umelého kameňa, atď

Pre klasický, škandinávsky štýl, ako aj pre vidiecke štýly (Provence, Country) bude dobrým riešením omietanie alebo maľovanie. Univerzálnou možnosťou je tapeta, ktorej moderné modely môžu byť vybrané pre akýkoľvek štýl. Pomerne často, dokončovacie materiály kombinovať, s dôrazom na prospešnéurčitých oblastiach. Napríklad steny na pracovnom povrchu môžu byť zdobené ľahko čistiteľnými keramickými obkladačkami a jedálenský kút s dekoratívnymi omietkami alebo fotografickými tapetami.

Strop

Najlepší spôsob, ako navrhnúť strop dnes, sú sadrokartónové konštrukcie a strečové tkaniny. Môžete si vytvoriť kuchynský obvod alebo stupňovité zloženie z sadrokartónu, ktorý bude zóna priestor, rozdelí ho na územie varenia a jeho prijatie. Napínacie tkaniny ľahko skryť všetky stropné defekty pod nimi, čo umožňuje zbaviť sa bolestivého procesu jeho vyrovnania. Dizajny môžu byť lesklé alebo matné, majú rôzne farby.

Nábytok do kuchyne 3 do 4

\ t

Usporiadanie obdĺžnikovej kuchyne s rozmermi 3 x 4 metre umožňuje inštalovať kuchynské linky akejkoľvek konfigurácie. Ďalej na fotografii ukazuje rôzne možnosti usporiadania nábytku, ktoré vám umožnia racionálne využitie priestoru, aby bola kuchyňa čo najpohodlnejšia a najpohodlnejšia. Lineárna forma a tvar písmena L vám umožnia ponechať maximálne množstvo voľného priestoru pre organizáciu jedálenského súboru.

Dvojradové, s písmenami “P” a C-tvaru - pohodlné konfigurácie pre veľkú rodinu, pretože kuchynský kút je často potrebný veľa, čo znamená, že budete potrebovať priestranné skladovacie systémy pre kuchynské potreby. Na obed, dosť malých stolov. V takýchto slúchadlách je často úloha tabuľky vykonávaná barovým pultomcelkový dizajn poznámky modernosti. Môžete tiež použiť parapet, ktorý mu pridelí úlohu pracovného priestoru alebo jedálenského stola.

Súprava s ostrovom sa nachádza v malých miestnostiach oveľa menej často, ale môže byť najvýhodnejším riešením pre veľkú rodinu, ak úlohu ostrova zohráva skôr dlhý stôl.

Transformujúce prvky nábytku pomáhajú šetriť priestor - náhlavné súpravy, stoličky a regály.

Inovácia je otočná kuchynská súprava, ktorú nedávno vyvinul dizajnér Alfred Averbek. Táto cylindrická kuchyňa je schopná plniť všetky funkcie bežnej náhlavnej súpravy, okrem skladovacích systémov je vybavená umývadlom, umývačkou riadu, mikrovlnnou rúrou a varnou doskou. Všetky systémy sú modulárne, čo umožňuje ich výmenu za iné potreby. Horná časť náhlavnej súpravy sa môže otočiť o 360 stupňov a nižšia - o 180 stupňov, čo dáva možnosť variť jedlo takmer na jednom mieste. Priemer základne kruhovej náhlavnej súpravy je asi 180 cm, takže systém môže byť inštalovaný proti vzdialenej stene a vedľa nej sa môže zmestiť aj chladnička alebo bočné podstavce. Zvyšok priestoru (cca 6–7 m2) je možné bezpečne použiť na vybavenie jedálne.

Osvetlenie a dekorácia

Kuchyňa by mala mať vysoko kvalitné osvetlenie, aby bol viditeľný každý roh. Moderné riešenie je bodový systém osvetlenia, ktorý môže byť umiestnený po celom obvode alebotesne nad pracovným priestorom. Jedálenský stôl často korunuje závesnú lampu alebo stropný luster. Veľkou možnosťou by bolo podsvietenie zabudované priamo do headsetu.

Nezabudnite naplniť kuchyňu prvkami dekoru, ktorý je schopný oživiť aj tú najmonotónnejšiu atmosféru. Hlavným prvkom je najčastejšie kuchynská zástera, ktorej dizajn zodpovedá dizajnu kuchyne. Môžu to byť farebné dlaždice, skinali s 3D obrazmi, zrkadlové povrchy, PVC panely imitujúce murivo, atď. V závislosti od štýlu budú dekorácie krásne jedlá (Provence), luxusné lustre a textil (klasika), vertikálne záhradné steny (eko-štýl), plagáty (podkrovie), niekoľko vyniká bohatou farbou nábytkových prvkov, stropných svietidiel (high-tech, minimalizmus), ako aj tapiet, originálnych hodiniek, obrazov alebo fotografií.

Interiér kuchyne 3 x 4 metre - foto

V ďalšej galérii sme zozbierali množstvo fotografií, kde je dizajn kuchyne 3 x 4 metre. Tu uvidíte rôzne dizajnové riešenia, ktoré pomôžu vytvoriť štýlové, praktické a čo je najdôležitejšie - komfortné prostredie. Šťastné prezeranie!