Dizajn kuchyne 2018: moderné nápady (80 fotografií)

Kuchyňa je špeciálne miesto v každom byte, preto by táto miestnosť mala byť nielen praktická a funkčná, ale aj útulná a atraktívna. V roku 2018 si každý môže vybrať medzi módnymi trendmi v dizajne, ktoré budú zodpovedať všeobecnému duchu jeho domova, osobným štýlovým preferenciám. Hlavné pamiatky vyhlásili pohodlie a vyjadrenie individuality majiteľa. Zvážte hlavné trendy v dizajne kuchyne v roku 2018!

Módne nápady pre dizajn kuchyne 2018

Tento rok sa považuje za relevantnú z hľadiska ochrany životného prostredia a lásky k minimalizmu, ktorá sa prejavuje ako v make-upu, tak v kaderníctve, ako aj v dizajne odevov a interiérového dizajnu.

Ak je to možné, kuchyňa by mala byť ľahká, s lakonickými prísnymi formami. Návrhári odporúčajú opustiť zbytočné objemné predmety a veľký počet dekoratívnych prvkov. Optimálne možnosti pre konečnú úpravu sú sklo a keramika, drevo a kameň, kov.

Nespracovávajte na domácich spotrebičoch, nechajte originálny dizajn zodpovedať funkčným varným povrchom, pohodlnej chladničke a mikrovlnnej rúre, iným spotrebičom.

Je naďalej dôležité rozdeliť kuchyňu do niekoľkých zón, pre ktoré používajú rôzne dekorácie vo výzdobe, farbách a lampách. Nezabudnite, že všetky položky v miestnosti musia byť zvolené v súlade so všeobecným štýlom.

Farebné riešenia

V roku 2018 je potrebné zvoliť farbu do kuchyne so zameraním na móduprírodné povrchy. Drevené odtiene vyzerajú štýlovo, najmä farba orecha, dubu, jaseňa alebo olše. K dispozícii sú aj ďalšie prírodné farby: káva, čokoláda, oliva, smotana.

Ak hovoríme o monochromatických odtieňoch, je nepravdepodobné, že by biele pozadie vypadlo z módy. Pre dizajnérov je stále relevantná kontrastná kombinácia čierno-bielych farieb. Ide o klasickú verziu, ktorá sa dá interpretovať úplne odlišným spôsobom.

Medzi farebnými odtieňmi je potrebné venovať pozornosť žltej, čerešňovej a jasnej modrej, s ktorou môžete osviežiť priestor. Je potrebné ich oboznámiť s opatrnosťou do vnútra kuchyne. Pamätajte si, že farebné tóny by mali slúžiť ako prízvuk, nie dominantný odtieň, inak budú dráždiť a zaprášiť oči.

Kuchynský nábytok

V modernej kuchyni 2018 by nemalo byť veľa rôznych kusov nábytku. Nech je to pohodlný pracovný povrch, minimálny počet skríň, stôl a niekoľko stoličiek. Miesto v miestnosti len nábytok, bez ktorého je ťažké robiť.

Odporúča sa vybrať materiály prírodného pôvodu. Ale ak sa rozhodnete navrhnúť interiér v modernom štýle, napríklad hi-tech, použitie plastov je celkom povolené.

Ak je to možné, dávajte prednosť modulom, systémom blokov, ktoré možno transformovať. Takéto možnosti pomáhajú uvoľniť viac miesta v miestnostiach s malou plochou.

Akv kuchyni nie je malá, vyhoďte nástenné skrinky. Skutočne štýlová izba, v ktorej sú všetky objekty usporiadané vodorovne.

Módnym trendom je používanie sklenených fasád, ktoré môžu byť vo forme skutočného vitrážového skla s matným alebo lesklým povrchom. Vyzerá to moderná kuchyňa, kde je veľa otvorených políc bez ďalšieho dekoru.

Výber vnútorného štýlu

Pri navrhovaní kuchyne je potrebné si uvedomiť, že pre túto miestnosť si vyberte štýl, ktorý zodpovedá celkovému interiéru bytu alebo domu. V roku 2018 môžete použiť tie štýly, ktoré sú spojené s minimalizmom. Hovoríme o modernom, high-tech, ale aj neštandardnom - orientálnom štýle a proveniencii.

Dizajn kuchyne 2018 v secesnom štýle

Tento štýl bude najlepším riešením pre znalcov originality a jednoduchosti. Tu budú relevantné asymetrické formy, lesklý povrch a závažnosť línií.

Vyberte si farby, ktoré sa vám páčia, pretože existujú rôzne možnosti. Kompletné interiér s farebnými akcenty, kvetinové vzory - to všetko pomôže rozriediť priestor a urobiť zábavu v kuchyni naozaj príjemné.

Dizajn kuchyne 2018 v high-tech štýle

Táto možnosť osloví milovníkov funkčnosti a technologických inovácií. Pre tento smer, použitie minima nábytku a tkanín, nedostatok dekorácie aVeľké množstvo sklenených častí.

Prítomnosť kovových prvkov, syntetických materiálov, futurizmu a originálnych foriem v kuchyni je vítaná. Dajte prednosť najmodernejším domácim spotrebičom a "inteligentným" kuchynským spotrebičom.

Dizajn kuchyne 2018 Orientálny štýl

V tomto prípade je povolené použitie rôznych dekorácií vrátane mierneho množstva textílií. Všetky detaily by mali byť umiestnené "na svojom mieste" a interiér kuchyne by mal byť premyslený a harmonický.

Pamätajte si, že východný štýl je rôznorodý, a ak je pre smer Blízkeho východu dôležitá prítomnosť efektných medených riadov a hodvábnych prvkov, potom pre japonskú kuchyňu by ste si mali vybrať bambusové rohože a elegantný porcelán.

Dizajn kuchyne 2018 v štýle Provence

Tento štýl je spojený s domácou atmosférou a špeciálnou „francúzskou“ náladou. Je vítané použitie vintage nábytku, keramických dlažieb, škvŕn murovaného muriva, hrubých neštandardných textúr vo výzdobe stien, prírodných textílií a floristických ozdôb. Ozdobte takú kuchyňu môžu byť dekoratívne riady z hliny.

Dizajn kuchyne 2018 v klasickom štýle

Ak máte vo svojom byte alebo dome veľa voľného miesta a máte finančné možnosti na vytvorenie skutočne luxusnej atmosféry, vyberte si tú, ktorá je vždy relevantná.klasický štýl.

Tu je potrebné použiť kúsky nábytku z vysoko kvalitného dreva, prípadne s vyrezanými alebo kovanými detailmi. Ozdobte kuchyňu mäkkými textilnými stoličkami v jedálenskom priestore, dlhé závesy, drahé lampy, obrazy v vyrezávaných rámoch.

Malá kuchyňa: trendy 2018

Najprv musíte rozhodnúť o štylistickom smerovaní. Najlepšou možnosťou pre malú kuchyňu bude minimalizmus a jednoduchosť liniek. Pamätajte na dizajn "triky", ktoré sa používajú na zvýšenie vizuálnej miestnosti. Vyberte si svetlé odtiene smotany a mlieka, zrkadlá, ako aj povrchy s lesklým povrchom.

Nábytok by mal byť ergonomický, mal by uprednostňovať funkčné systémy skladovania. Veľkou možnosťou by bolo použitie rohových skriniek. Ak chcete vyriešiť problém s jedálenským kútom, môžete použiť skladací stôl, rovnako ako pohodlné skladacie stoličky.

Dávajte prednosť nábytku bez množstva dekoratívnych rukovätí. Nechajte kuchynské predmety bez ostrých rohov, ktoré často spôsobujú zranenia v malých miestnostiach.

Ako zariadiť štúdio kuchyňa

Ak máte malý apartmán, vzdajte sa klasického usporiadania kuchyne ako samostatnej miestnosti. Obľúbeným spôsobom racionálnej organizácie životného priestoru je eliminácia jasnej hranice medzi niekoľkými funkčnými oblasťami.

Nezabudnite, že nedostatok hranícneznamená, že kuchyňa nebude pridelená vôbec. Bežne sa oddeľuje od zvyšku územia pomocou barového pultu, ktorý sa napríklad stane nádherným jedálenským stolom. Okrem toho, priestor môže byť rozdelený do zón pomocou pódia, farebných akcentov a stropu s niekoľkými úrovňami.

Predpokladom pre návrh kuchynského štúdia je prítomnosť odsávača s vysokým výkonom. To pomôže chrániť predmety vo zvyšku miestnosti pred zápachom.

V pracovných a jedálenských priestoroch môže byť iné osvetlenie. K tomu často používajte bodové vstavané svetlá.

Dizajn kuchyne 2018 - foto

Na základe uvedených príkladov môžeme konštatovať, že v roku 2018 je ľahké usporiadať v kuchyni pohodlný, štýlový a premyslený interiér. Hlavná vec je premýšľať o tom, ktorá možnosť sa stane prijateľnou vo vašom konkrétnom prípade. Na tento účel odporúčame, aby ste sa zoznámili s fotografiami, ktoré budú slúžiť ako reálne príklady organizácie kuchynského priestoru. Nechajte sa inšpirovať a experimentujte!

Video: Dizajn kuchyne - Módne trendy 2018