Dizajn kuchyne 20 m2. (+70 obrázkov)

V kuchyni je nádherné miesto, kde môžete preukázať svoj rafinovaný vkus v oblasti interiérového dizajnu, rovnako ako dať hosťom domácu atmosféru tepla a pohodlia. Ihneď je potrebné poznamenať, že si vyberú kuchynský dizajn 20 m2. skutočné šťastie, pretože je to práve toto námestie, ktoré umožňuje, aby sa v čo najväčšej miere realizovala takmer každá myšlienka alebo plán. Tento priestor je ideálny pre vytvorenie nielen praktického, ale aj esteticky príjemného kútika pre dušu.

Výber interiéru

Dizajn veľkej kuchyne je možné vyrobiť v jednom smere štýlu a môže kombinovať niekoľko rôznych možností naraz. Hlavnou vecou je vždy pamätať na kompetentnú kombináciu tvorivých momentov a praktickosti.

Kuchyňa 20 m² v modernom štýle

Táto možnosť je skvelá pre ľudí, ktorí sú zvyknutí držať krok s dobou. Medzi vlastnosti moderného dizajnu patrí praktickosť, stručnosť, originálny výber nábytku, kombinácia tradície a inovácie. Napríklad obrazy barokovej éry v tandeme s dizajnérskymi pohovkami. Okrem toho táto oblasť dokonale dopĺňa všetky existujúce interiéry.

Kuchyňa 20 m² v klasickom štýle

Znalci luxusu, pôvabu a elegantnej tradície sa môžu odvážne rozhodnúť. Hlavnými znakmi sú presná symetria v usporiadaní nábytku a dekoru, prírodné materiály dekorácie (kameň, kovy, drevo) a rafinovaný dekor (fresky,bronzové svietniky, keramické figúrky).

Kuchyňa 20 m² v štýle krajiny

Skvelé riešenie pre milovníkov rustikálnej jednoduchosti a pohodlia. Vo veku nábytok, kamenina, drevené obloženie, prútený dekor, prírodné textílie. Táto kuchyňa nenechá nikoho ľahostajného. Dokáže ľahko preniesť hostí do detstva.

Kuchyňa 20 m² Provence štýl

\ t

Tento dizajn je svetlý, kvetinové ornamenty, porcelán, sofistikovaný nábytok a maximálna elegancia vo všetkom. Okrem toho, čerstvé kvety, transparentné záclony a roztomilé ručne vyrobené dekor vytvárajú pocit pokoja.

Kuchyňa 20 m2. v štýle fúzie

Pôvodná voľba pre tvorivých a výstredných ľudí. Tento interiér je neuveriteľne zaujímavý, pretože obsahuje niekoľko rôznych štýlov, odtieňov, architektúr. Výnimočná výzdoba, kombinácia dvoch alebo troch farieb, starého a moderného nábytku je jednou z hlavných čŕt.

Farebné riešenia

Správna škála farieb a odtieňov hrá obrovskú úlohu v dizajne kuchyne. Týmto spôsobom môžete krásne zdôrazniť celkový dizajn a vytvoriť nezmazateľný dojem.

Biela kuchyňa 20 m2.

Snehobiely odtieň môže vizuálne urobiť väčšiu kuchyňu ešte priestrannejšou a svetlejšou. Táto farba bude harmonicky zapadať do štýlu Provence, minimalizmu a krajiny. Je tak univerzálnyktoré možno kombinovať s takmer všetkými jasnými prvkami, napríklad s hnedým nábytkom alebo farebným dekorom. Ideálny pre tých, ktorí rešpektujú praktickosť, pohodlie a tradíciu.

Žltá kuchyňa 20 m2.

Citrónové akcenty nielenže „osviežujú“ priestor, ale aj vizuálne robia objemné veci omnoho vzdušnejšími, než v skutočnosti sú. Žltá sa najčastejšie používa v jednotlivých prvkoch textílií alebo nábytku, takže ju neprevyšuje. Môže to byť svetlo žlté záclony, kuchynská výzdoba a mäkký kútik. Ak si vyberiete taký šťavnatý odtieň na dekoráciu, potom naopak - môžete ho mierne riediť svetlým zeleným alebo bielym nábytkom, malými ozdobami na záclony a čerstvými kvetmi.

Zelená kuchyňa 20 m2.

Mincovne v interiéri vyzerajú veľmi atraktívne v kombinácii s nasledujúcimi farbami: hnedá, biela, žltá, broskyňová, sivá. Ak pridáte dekor vo forme prútia alebo drevených figúr, fototapety alebo záclony s prvkami prírody, ako aj kameninu do všeobecnej zelene, v priebehu niekoľkých minút môžete získať vľúdnu atmosféru lesného domu vo vlastnej kuchyni.

Šedá kuchyňa 20 m2.

Konzervatívnejšia, ale nie menej populárna farba pre dizajn. Špecialisti ju často kombinujú s bielou alebo žltou farbou. Tento odtieň je skvelý ako povrch a vo forme textilu. Ľahko sa riedi teplejšími odtieňmi. Šedá je v poriadkubude klásť potrebné rafinované akcenty v klasickom a modernom interiéri.

Červená kuchyňa s rozlohou 20 m2.

Farba granátového jablka v kuchyni je jas, extravagancia a odvaha samotných majiteľov. Čerešňa a karmínová - vytvoria jemnejší dizajn a bohatú burgundskú - zdôraznia jednotlivé prvky (nábytok a dekor).

Jednou z najobľúbenejších a osvedčených možností je teplá kombinácia červenej a bielej. Stojí za zmienku, že naozaj krásnu "naladenú" červenú farbu možno kombinovať s dobrým osvetlením.

Povrchová úprava

Jedným z najdôležitejších momentov v dizajne dizajnu je dokončenie miestnosti. Preto stojí za to venovať pozornosť nielen estetickým faktorom, ale aj vlastnostiam, ako aj kvalite vybraných materiálov.

Paul

Výber podlahovej krytiny pre kuchyňu je náročná, ale zaujímavá úloha, ktorá sa dá ľahko dosiahnuť pomocou potrebných znalostí. Napríklad pri výbere materiálu stojí za to pozrieť sa na nasledujúce parametre: odolnosť voči vlhkosti, jednoduchá starostlivosť, trvanlivosť a dekoratívny efekt.

Medzi najskúsenejšie a najpozoruhodnejšie materiály patria linoleum, dlažba, drevo, laminátové a korkové podlahy. Laminátové podlahy dokonale zapadnú do akéhokoľvek celkového dizajnu, strom bude vyzerať harmonicky v klasickom, country, minimalistickom a etnickom štýle. Korkové podlahy by sa mali zvoliť, ak je jeden z členov rodiny často alergický.

Steny

K hlavnejmateriály pre konečnú úpravu stien v kuchyni patrí tapety, plastové panely, farby, dekoratívne omietky a drevené obloženie. Tapety a plastové panely - štandardnejšia verzia s veľkým výberom farieb. Dekoratívne omietky a drevené obloženie je skvelý a originálny nápad pre modernú kuchyňu, ale je potrebné pripomenúť, že v budúcnosti pre jeho rekonštrukciu bude trvať oveľa viac času a peňazí, než nahradiť fotografiu tapetu alebo farbu farby.

Strop

Stretch stropy sú veľmi populárne po celom svete. Nemenej dôležité a bielenie. Falošné stropy - to je celkom praktické, ekonomické a krásne. Ich dizajn a zloženie sú ideálne do kuchyne. Stretch stropy obdivovať nielen vlastnosti, ale aj univerzálnosť svojho typu: lesklý, matný, satén.

Dekor a textílie

Krásne umiestnený dekor na pozadí krásnych závesov je pre oči osobitným potešením. Pri výbere textilu pre kuchynskú plochu 20 m2. Nezabudnite na funkčnosť a praktickosť. Napríklad musíte vziať do úvahy skutočnosť, že pri rôznych svetelných podmienkach môže vyzerať úplne inak, pretože výber tmavých odtieňov záclon - musíte sa postarať o dobré centrálne a dekoratívne osvetlenie. Svetlé odtiene textílií nie sú tak náročné na svetlo. Je potrebné venovať pozornosť fotografiám. Napríklad malé ozdoby na tkanine môžu „vizuálne“ spôsobiť, že strop bude príliš nízkyhorizontálne pruhy môžu mierne zjemniť "ostrosť" nábytku a rohov.

Pokiaľ ide o dekor, mal by byť plne v súlade s celkovým dizajnom kuchyne a harmonicky zapadať do požadovanej farebnej schémy. Tiež výzdoba môže byť docela známe veci, ako sú farebné hodgepodge, ručne vyrábané riady a police s vitráže.

Nábytok do kuchyne 20 m2.

Pri výbere nábytku je potrebné vziať do úvahy skutočnosť, že celá miestnosť by nemala byť nevyhnutne naplnená policami. Dostatok vstavaných kuchynských spotrebičov alebo mäkký roh, ktorý v tandeme možno považovať za stručnú a správnu voľbu do kuchyne. Moderné dizajnéri odporúčajú ponechať aspoň jednu stenu bez nábytku, rovnako ako dekor. Toto riešenie bude vyzerať veľmi organicky a útulne.

Osvetlenie a osvetlenie

\ t

Existujú dobré tipy od odborníkov na osvetlenie pre priestrannú kuchyňu:

1. Stmievanie nad jedálenským priestorom pomôže oslabiť „prísnu“ atmosféru;

2. Je možné výrazne šetriť energiou začlenením samostatného osvetlenia, ktoré bude v prípade potreby zahrnuté do samostatných priestorov kuchyne;

3. Osvetlenie pracovnej plochy by malo byť jasnejšie pre správnu prácu s výrobkami a osvetlenie priestoru na sedenie a jedálenského stola by malo byť tlmené, aby sa uvoľnilo;

4. Viacfarebné LED pásky môžu byť vynikajúcim prvkom dekoru;

5. Plafondy by mali byť matné, aby neoslňovali príliš jasné svetlo.

Dizajn kuchyne 20 m² - foto

Zostavili sme pre Vás výber fotografií s originálnymi kuchynskými návrhmi o rozlohe 20 m2. Určite vás bude môcť inšpirovať novými nápadmi. Šťastné prezeranie!

Video: Kuchyňa 20 m². - Nápady na interiér