Dizajn kuchyne 14 m2 (65 fotografií)

Pre mnohých z nás je kuchyňa možno najdôležitejšou miestnosťou v dome, kde nielenže vytvárajú kulinárske majstrovské diela, ale aj prijímajú hostí, rozprávajú srdcom k srdcu cez šálku čaju. Kuchyňa 14 m2. - Toto je spoločná možnosť, ktorá sa nachádza v starých domoch aj v nových budovách. Táto oblasť vám umožňuje kreatívne pristupovať k otázkam registrácie. Odporúčame vám, aby ste podrobne pochopili, aký je skutočný dizajn!

Výber interiéru

Štýl kuchyne, bez ohľadu na jej veľkosť, by sa mal zvoliť na základe osobných preferencií majiteľov. Voľba je dostatočne široká, takže môžete zostať na tej, ktorá vám vyhovuje, a bude vyzerať harmonicky spolu so zvyškom izieb v miestnosti.

Kuchyňa 14 m2 M. v modernom štýle

Nábytkové fasády tu budú čo najjednoduchšie a stručné, ako aj dekorácie na stenu a podlahu. Je povolená existencia dekoratívnych panelov, originálnych dlaždíc alebo svetlých mozaikových a sklenených vložiek v oblasti zástery.

Kuchyňa 14 m2 M. v klasickom štýle

Ak si ceníte mieru a rodinných tradícií, potom si môžete vybrať klasický štýl. Medzi jeho vlastnosti by mali byť spomínané upokojujúce farby, materiály prírodného pôvodu, hladké tvary a línie. Dekor v klasike, spravidla diskrétne. Tento štýl sa vždy považuje za relevantný.

Kuchyňa 14 m2 M. hi-tech štýl

Tento štýlodkazuje na moderné, ale jeho charakteristické rysy sú prítomnosť prísnych línií a dodržiavanie najmenších detailov v dizajne, čo dáva pocit "sterility" miestnosti. High-tech znamená tlmené odtiene s malými farebnými akcentmi. Nábytok je najčastejšie vybavený kovovými a sklenenými vložkami. Tento materiál sa používa v kuchynských súpravách, čo robí ich vzhľad menej masívnym.

Kuchyňa 14 m2 v štýle krajiny

Takéto kuchyne sa vyznačujú jednoduchosťou a pohodlím, útulnou atmosférou. Charakteristickým znakom rustikálneho štýlu je prítomnosť veľkého množstva textílií, drevených trámov na strope, diskrétnych farieb, kvetinových vzorov na tapete, ako aj ručne vyrobených šperkov. Krajina je ľahko rozoznateľná dekoratívnymi platňami s kvetinovými motívmi, vintage dreveným nábytkom, lustrami z tepaného železa.

Kuchyňa 14m2. v štýle shebbi-chic

Ak máte radi vinobranie čačky, čipky obrusy, ružové a modré lemovanie, dávajte pozor na tento štýl. Tento interiér vytvára pocit luxusu a rozprávkovej atmosféry. V kuchyni môžu byť staršie kusy nábytku, napríklad stôl a stoličky v jedálni.

Farebná paleta kuchyne je 14 m2.

Vnútorné priestory s takýmto priestorom nie je možné obmedziť na extrémne svetlé odtiene, ktoré spravidla prispievajú k vizuálnemu nárastu priestoru. Môžete si vybrať kontrastnú farebnú kombináciusvetlé farby v sadách nábytku, dekoračných materiáloch a dekoratívnych prvkoch.

Biela kuchyňa

Táto farba je jednou z najobľúbenejších, pretože je veľmi ľahké kombinovať s ňou iné farby a dekoratívne detaily. Pri návrhu kuchyne však musíte byť veľmi opatrní: celkový biely môže vytvoriť pocit, že ste v ordinácii lekára.

Najlepšie je použiť kontrastné kombinácie, riediť biely povrch a nábytok inými odtieňmi. Najmä môžete urobiť zásteru svetlé dlaždice a mozaiky, ktoré budú nádherné farebné akcenty a diverzifikovať interiér.

Šedá kuchyňa

Táto farba vyzerá neutrálne a je ideálna na zdobenie kuchyne s rozlohou 14 m². Ak nemáte radi biele steny a nábytok, ale farebné farby sú pre vás príliš odvážne, použite sivú farbu v rôznych variantoch. Tienidlá môžu byť navzájom kombinované, obklopené oceľovými prvkami, dreveným povlakom.

So sivými farbami budete mať diskrétny interiérový dizajn, v ktorom nie sú žiadne kontrasty a niekedy nepríjemné farebné akcenty, preto bude príjemné a príjemné byť v takej kuchyni.

Hnedá kuchyňa

Venujte pozornosť odtieňom prírodného dreva, ktoré nikdy nevyjde z módy. Vyzerajú prirodzene a dodávajú interiéru teplo a pohodlie. Okrem toho nezabudnite na šetrnosť k životnému prostrediu dreva, ktorý vyzerá módne a stav. Najmä kombinácia vyzerá štýlovoprírodné drevené odtiene s lesklými kovovými povrchmi, ktoré prinášajú chladný dotyk do interiéru kuchyne.

Žltá kuchyňa

Pre kuchynský dizajn s rozlohou 14 m2. vyberte si teplé odtiene žltej farby, ktoré vám pomôžu zvýšiť vašu náladu, ako aj energiu a silu po pobyte v miestnosti. Môžete ich vyvážiť stlmeným zeleným, hnedým a dreveným povrchom.

Zelená kuchyňa

Existuje veľa odtieňov zelenej, ale pre kuchyňu sa odporúča vybrať si to najľahšie. Miestnosť môžete ozdobiť svetle zelenou farbou alebo odtieňmi zelených jabĺk a šťavnatými listami. Nemali by ste používať tmavé farby, ktoré robia interiér ponurým. Najlepšie je doplniť ich tlmenými žltými a drevenými, ružovými a oranžovými odtieňmi.

Dokončenie 14-metrovej kuchyne

Je potrebné vybrať materiály na konečnú úpravu na základe osobných preferencií a štýlového smerovania. Existuje však niekoľko základných odporúčaní, ktoré môžu byť použité v dizajne 14-metrovej kuchyne:

Paul

Najlepšie riešenie by bolo dlaždice. Dnes si môžete vybrať rôzne možnosti: s textúrou stromu, s ornamentom, s klasickým dizajnom. Začnite od štýlu interiéru a zvyšku jeho prvkov, okrem podlahy. Plocha 14 metrov štvorcových umožňuje položiť na podlahu nielen obyčajné dlaždice, ale aj trojrozmernú mozaiku.

Steny

Výber materiálov na konečnú úpravu závisí výlučne od celkového výsledkuconcept. Ak používate štýl podkrovia, dávajte pozor na "tehlový" povrch, ale ak sa rozhodnete v prospech krajiny, musíte si vybrať tapetu s kvetinovým ornamentom. V každom prípade bude obyčajná tapeta vyzerať dobre. Najlepšie je, ak je ich povlak odolný voči vlhkosti. Môžete si tiež vybrať umývateľné tapety, čo je dôležité pre kuchyňu.

Strop

Nepreťažujte kuchynský strop sádrokartónovými konštrukciami, pretože na to nie je k dispozícii veľa miesta. Odporúča sa jednoduchý náter alebo montáž strešného stropu s matným povrchom.

Dekor a textílie

Pre kuchyňu 14 m2. Odporúča sa vybrať viditeľné dekoratívne prvky s prihliadnutím na individuálne chuťové preferencie a štýlový smer, ktorý sa používa v dizajne. Interiér môžete diverzifikovať pomocou týchto detailov: nástenné hodiny, fotografie a maľby, dekoratívne taniere a súpravy, sklenené výrobky, vázy s kvetmi.

Kvôli výkyvom teploty a vysokej vlhkosti je lepšie opustiť izbové rastliny. Použitie textílií by malo byť mierne. Dávajte prednosť syntetike, výber záclony, pretože budú absorbovať vlhkosť a vôňa potravín, a stále nevyhnutne špinavé. Najlepšie zo všetkého je, ak sú záclony krátke.

Nábytok do kuchyne 14 m2.

Najbežnejší spôsob plánovania kuchyne tejto veľkosti je hranatý. Táto možnosť pomáhašetriť voľné miesto a organizovať interiér je pre hostesku najvhodnejší, pretože všetky pracovné povrchy sú umiestnené v dosahu.

Lineárne usporiadanie je považované za jedno z najobľúbenejších. Zameriava sa na stred miestnosti, ktorá vám umožňuje vybrať si originálny stôl a stoličky.

Dvojradové usporiadanie je pohodlný spôsob usporiadania kuchynského priestoru, keď nie sú vhodné iné, najmä rohový plán. Ak je miestnosť podlhovastá, je lepšie usporiadať skrine a chladničku na jednej strane a sporák a pracovné plochy na opačnej strane.

Metóda plánovania na ostrove zahŕňa umiestnenie stola do miestnosti, ktorá vyzerá ako „ostrov“. Je to na tom, že hlavný prízvuk je vyrobený, taký stôl je vhodný na varenie aj na jedenie.

Na rozšírenie priestoru môžete kombinovať kuchyňu s priľahlou izbou. Tak môžete usporiadať jedáleň s čalúneným nábytkom. Môžete tiež dať bar. Táto možnosť je relevantná pre majiteľov malých bytov v panelových domoch.

Osvetlenie

Je známe, že prítomnosť jasného svetla umožňuje vizuálne zväčšiť priestor každej miestnosti. V modernej kuchyni môžete inštalovať vstavané lampy alebo masívne stropné svietidlá - to všetko záleží len na vašej chuti a celkovej koncepcii interiéru. Veľkosť miestnosti umožňuje rozdelenie do zón pomocou osvetlenia.

Pamätajte na toSvetelné zdroje musia byť umiestnené v každej z funkčných oblastí, ale bez centrálneho osvetlenia nemôžete robiť žiadne osvetlenie (na strope môže byť aj niekoľko svietidiel súčasne).

Nad pracovnými plochami, kde sa jedlo varí, by svetlo malo byť najjasnejšie. V dizajne kuchyne často používajú závesné svetlá, ktoré pomáhajú rozptýliť svetelný tok do celej oblasti kuchyne.

Dizajn kuchyne 14 m2 - foto

Viac možností dizajnu pre kuchyňu s rozlohou 14 m2. môžete vidieť v našom výbere fotografií. Získali sme ilustratívne príklady originálneho dizajnu v rôznych štýloch. Nechajte sa inšpirovať!